HABER

Son Dakika: 12 Ekim koronavirüs tablosu açıklandı

12 Ekim Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı. Koronavirüs nedeniyle son 24 saatte 237 kişi hayatını kaybetti, yeni vaka sayısı ise 33 bin 860 oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Son günlerde aşılanma hızında durağanlık var. Vaka sayılarının yüksekliği aşı konusunda bir tereddüt uyandırmış olabilir mi? Ama şunu unutmayın: Covid-19’u aşı sayesinde, adeta grip gibi atlatanların sayısı artık bunlarla yarışıyor. Kayıplarımızın çoğuysa tam doz aşı olmayanlar." dedi.

Son Dakika: 12 Ekim koronavirüs tablosu açıklandı

12 Ekim 2021 Türkiye'nin güncel koronavirüs verileri açıklandı.

Türkiye'de son 24 saatte 357 bin 636 Kovid-19 testi yapıldı, 33 bin 860 kişinin testi pozitif çıktı, 237 kişi yaşamını yitirdi. İyileşen sayısı ise 30 bin 110 oldu. 29 Nisan 2021'de vaka sayısı 37 bin 674, vefat sayısı 339 olarak açıklanmıştı. O tarihten sonra en yüksek vaka sayısı bugün kaydedildi.

AŞILAMA VERİLERİ

18 yaş üstü nüfusta ikinci doz aşı uygulananların oranı yüzde 75,10, birinci doz aşı yapılanların oranı yüzde 88 oldu.

Türkiye'de bugüne kadar uygulanan toplam aşı sayısı, 112 milyon 941 bin 94'e yükseldi. Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında son 24 saatte 274 bin 468 doz aşı uygulandı.

İLLERE GÖRE AŞILAMA

En az iki doz aşı uygulananların oranının en yüksek olduğu 10 il, Kırklareli, Muğla, Ordu, Çanakkale, Amasya, Eskişehir, Osmaniye, Edirne, Balıkesir ve Burdur oldu.

En az iki doz aşı yapılanların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Diyarbakır, Batman, Muş, Mardin, Bitlis, Siirt, Bingöl, Ağrı ve Bayburt olarak sıralandı.

"KAYIPLARIMIZIN ÇOĞU TAM DOZ AŞI OLMAYANLAR"

Güncel verileri Twitter hesabından paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Son günlerde aşılanma hızında durağanlık var. Vaka sayılarının yüksekliği aşı konusunda bir tereddüt uyandırmış olabilir mi? Ama şunu unutmayın: Covid-19’u aşı sayesinde, adeta grip gibi atlatanların sayısı artık bunlarla yarışıyor. Kayıplarımızın çoğuysa tam doz aşı olmayanlar." ifadelerini kullandı.

MAVİ RENKTEKİ İL SAYISI 28 OLDU

Bakan Koca Twitter hesabından yaptığı açıklamada haritada mavi renkteki il sayısının 28 olduğunu belirterek "Mavi Samsun: “Her 4 kişiden 3’ümüz 2. doz aşımızı yaptırdık!” Mavi il sayımız 28’e ulaştı. Geride kalan 53 il hızlı hareket etmeli!" dedi.

"MARDİN'DE KRİTİK EŞİĞİ GEÇTİK"

Bakan Koca bir sonraki paylaşımında ise "Mardin’de kritik eşiği geçtik. İkinci doz aşı oranında %55’in üzerindeyiz. Turuncu kategorisinde yerimizi almışken, aşı konusunu aramızda konuşalım. Cevabını merak ettiğimiz soru varsa sağlık görevlilerimize soralım. Aşılarımızı ne kadar erken tamamlarsak o kadar lehimize olur." ifadelerini kullandı.

12 EKİM KORONAVİRÜS TABLOSU

FBhIQ3JXIAMVkRE

11 EKİM KORONAVİRÜS TABLOSU

Türkiye'de dün (11 Ekim) koronavirüs nedeniyle 188 kişi hayatını kaybetmişti, günlük vaka sayısı ise 30 bin 563 olarak açıklanmıştı.

FBbydfsXEAMPCUx


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 25 yorum
Bu demek oluyor ki aşılar bir işe yaramiyor. bunu ben değil vaka tablosu yüksek çıktığı için siz yada bakanlık söylüyor. aşılar gerçekten işe yarasaydi vakalar düşük çıkardı. şimdi bunu aşı olmayanlar olduğu için vakalar yüksek çıkıyor diye saçma sapalak cümlelerle gecistirmesin kimse. Bende derimki aşı yokkem neden vakalar düşüktü ? bu soruyu mantıklı cevap veren zaten olayı kafasında bitirir.
iyileşen sayılarına bakıyo musun hiç sen. burda milletin kafasını bulandırmayın aşı bağışıklık kazandırır hafif atlatmnı sağlar bu hastalığı. eminim sen ya da bir yakının hastanelik olmadın bu hastalıktan. yoksa böyle konuşmazsın. hasta olan kadar da iyileşen var. aşıyı kimse küçümseyemez o cahil kfalarıyla. herkes aşısını yaptırsın kardeşim !!! milletin de kendinizin de vebali olmayın
Demekki millet 2 doz aşıdan fayda görmediği için 3. doz aşıya gerek duymadı
okulları kapatın
toplu taşımada bile yasaklar kalktı hickimse birbirini dusunmuyor mesafe yok hijyen yok partiler kutlamalar toplanmaya fuarlar fulltime devam ediyor ne olacakti
Geri Dön