HABER

Son dakika! Havai fişek fabrikasındaki patlamada istenen cezalar belli oldu

Son dakika! Havai fişek fabrikasındaki patlamada istenen cezalar belli oldu

Sakarya'daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamaya ilişkin hazırlanan iddianamede, 7 şüpheli hakkında 22 yıl 6'şar ay hapis cezası istendi.

Hendek ilçesinde bulunan havai fişek fabrikasında 3 Temmuz'da meydana gelen patlamada 7 kişi hayatını kaybetti, 114 kişi yaralandı. Patlamayla ilgili olarak fabrika sahiplerinden Y.C., fabrika sorumlu müdürü A.A., fabrika müdürü ve genel ustabaşı H.A.V., genel ustabaşı E.Ö. ve iş güvenliği uzmanı A.B. gözaltına alındıktan sonra tutuklandı.

Konuyla ilgili olarak Hendek Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan fezleke, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilirken, 7 sanık hakkında hazırlanan ve 108 müştekinin bulunduğu 27 sayfalık iddianame, Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

İddianamede, 5'i tutuklu 7 kişinin, "Bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne ve yaralanmasına neden olma" suçundan 2 yıl 8'er aydan 22 yıl 6'şar aya kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. Sanıkların yargılamanın önümüzdeki günlerde başlanacak. (DHA)

34

Geri Dön