Son dakika! Reuters duyurdu: Rus yetkililer Suriye'de Esad ile görüştü

Reuters'in son dakika haberine göre Rus Dışişleri'nden yapılan açıklamada, "Rus yetkililer Suriye'de Esad ile görüştü. Suriye'nin kuzeydoğusunda tansiyon düşürmeyi konuştular." denildi

Rus Dışişleri açıklamasına göre Şam’daki görüşme esnasında, Fırat’ın doğusunda yer alan topraklardaki durumun uzun süreli olarak istikrara kavuşturulmasının yolunun, ‘tüm Suriye topraklarının Suriye hükümetinin kontrolü altına alınmasından geçtiğine ilişkin ortak görüş’ vurgulandı.

Açıklamada, "Görüşmede ülkenin kuzeydoğusundaki gerilimlerin ışığında Suriye'de 'mevcut durum' üzerinde duruldu. Bölgede tansiyonu düşürme ve bu alanlarda güvenliği sağlamak için önlemler alınması gerektiği vurgulandı" denildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
bu iktidarla ülkemizin hiç bir sorunu çözülmez arkadaş. bırakın dünyayı komşularımızlada düşman ettiler bizi. bu nasıl bir ülke yönetmektir. yazık oluyor ülkemize.
Sorun süriyedir, kürtlerdir, şudur budur doğru değil düzmecedir, Esas sorun ABD ve mütefikleridir. otur güzelce Rusya araburucuğu ile Süriye ile andlaşmanı yap bak sorun kalırmı hiç?
Bence Esad ile tam görüşme zamanı tabi akp liler işin gerçeğini anlarlarsa!!
birde ruslarla oturmamiz lazim simdi ne zaman kurtulcaz biz bu lanetlerden surekli onumuze bisey cikiyor 2 ileri 1 geri gidiyoruz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler