HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Son dakika: Uluslararası Ceza Mahkemesi'nden Rusya lideri Putin'e tutuklama kararı!

Son dakika haberi... Uluslararası Ceza Mahkemesi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e savaş suçu işlediği iddiasıyla tutuklama kararı çıkardı. Rusya'dan yapılan açıklamada, kararın hiçbir anlamı olmadığı ifade edildi.

Son dakika: Uluslararası Ceza Mahkemesi'nden Rusya lideri Putin'e tutuklama kararı!

Son dakika: Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM), Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin hakkında Ukrayna'da işlenen savaş suçlarından sorumlu olduğu iddiasıyla tutuklama emri çıkardı. UCM, Ukrayna'ya yönelik ilk tutuklama emrinde, Putin'in yasa dışı bir şekilde çocukların sınır dışı edilmesi ve insanların Ukrayna topraklarından Rusya'ya yasa dışı bir şekilde nakledilmesi şüphesiyle tutuklanması çağrısında bulundu. Mahkeme, Rusya'nın Çocuk Hakları Komiseri Maria Lvova-Belova için de aynı suçlamalarla tutuklama emri çıkardı.

RUSYA: KARARIN ÜLKEMİZ İÇİN HİÇBİR ANLAMI YOK

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, kararın ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Uluslararası Ceza Mahkemesi kararlarının hukuki açıdan da dahil olmak üzere ülkemiz için hiçbir anlamı yok. Rusya, Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin Roma Statüsü'ne taraf değildir ve buna göre hiçbir yükümlülüğü yoktur" dedi. (İHA)

Youtube


En Çok Aranan Haberler