HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Star gazetesinin bahçesine bombalı pankart

Star gazetesinin bahçesinde sol bir terör örgütü adına hazırlanmış pankarta sarılı halde bulunan parça tesirli ve zaman ayarlı bomba, polis ekiplerince etkisiz hale getirildi.

Star gazetesinin bahçesine bombalı pankart

İstanbul İkitelli'deki Star gazetesinin bahçesinde MLKP (Marksist Leninist Komünist Parti) adına hazırlanmış pankarta sarılı halde bulunan parça tesirli ve zaman ayarlı bomba, uzman ekiplerce etkisiz hale getirildi.

Basın Ekspres Yolu'ndaki gazete binasının bahçesinde bir pankarta sarılı halde, dışarıya kabloların sarktığı paketi gören güvenlik görevlileri, durumu polis ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, emniyet şeridi çektikten sonra bomba imha ekiplerini çağırdı.

Özel kıyafetli bomba imha uzmanları, terör örgütü MLK-P adına hazırlanmış pankarta sarılı parça tesirli ve zaman ayarlı bombayı fünyeyle etkisiz hale getirdi.

Polis ekipleri, delil arama çalışmasının ardından binanın güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye aldı.

Bombayı bırakan kişi veya kişilerin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Star Medya Grubu'ndan açıklama

Star Medya Grubu, "Gerçekleri açıklamaktan, Türkiye üzerinde oynanan gayri milli oyunları deşifre etmekten bir an bile geri durmayan Star Medya'yı bomba ile susturmaya çalışan terör gruplarının bu çabalarının beyhude olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz" açıklamasını yaptı.

Grubun açıklamasında, şu ifadelere yer verildi:

"Star Medya Grubu'nun yemekhanesinin bulunduğu giriş katının hemen yanına saat 11'de, dışarıdan atılmak suretiyle bırakılan bombanın öğle yemeğine gelen personelimizi hedef aldığı aşikardır. Gerçekleri açıklamaktan, Türkiye üzerinde oynanan gayri milli oyunları deşifre etmekten bir an bile geri durmayanStar Medya'yı bomba ile susturmaya çalışan terör gruplarının bu çabalarının beyhude olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz. Terör grupları, hedeflerine bomba ile ulaşmak isterken, onları yaptıkları yayınlarıyla 'motive' eden, 24 TV ve Star gazetesini açıkça hedef gösteren başta Doğan Grubu ve paralel yapı medyası olmak üzere, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a da bir hatırlatmada bulunmak isteriz. Türkiye'nin gayri milli unsurlara teslim edilmesini hedefleyen her türlü hamle, karşısında StarMedya Grubu'nu bulacaktır. Ne bomba ne açık ya da gizli tehditler, bizi ülke sevdasından, gayri milli projeleri deşifre etmekten ve bu yönde haber yapmaktan alıkoyamayacaktır."

(AA)

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler