Stilistlerden daha uzun görünmek için tüyolar

Modayı yakından takip eden kadınlar, bir yandan daha iyi görünmek bir yandan da bedenlerinde kusur gördükleri noktaları kapatmak için özen gösterirler. Bazı giyim hilelerine dikkat eden kimi kadınlar kilolarını gizlemek, kimileri ise kısa dedikleri boylarını daha uzun göstermek için ipuçlarına dikkat ederler. Nasıl giyinmeleri gerekir, hangi kıyafetleri tercih etmeliler, neler giymemeliler?

Stilistlerden daha uzun görünmek için tüyolar

İşte, profesyonel stilistlerden boyunuzu daha uzun göstermek ve sizi daha iyi hissettirecek giyim taktikleri;

V yakalı bluzler

V yakalı bluz ya da kazaklar, boynunuzu açıkta bıraktığı için tüm vücudu daha uzun gösterir. Bu arada boyunuzun kısa olduğunu düşünüyorsanız dik yakalı kıyafetlerden uzak durun.

Derin yırtmaçlı giysiler

Özellikle yandan yırtmaçlı etek ve elbiseler sizi uzun gösterir. Derin yırtmaçlı kıyafetler, yüksek topuklu veya düz ayakkabıyla da giyilebilir. Kıyafetlerin hafif bir kumaştan olması da önemlidir.

Bol paçalı pantolonlar

İspanyol paça pantolonlar hem uzun hem de kısa boylu kadınlar için uygun. Bacakları uzun gösteren bu model pantolonlar, hem günlük rahat giyimde hem de gece kıyafeti olarak tercih edilebilir. Zayıf fiziğiniz varsa diz hizasından başlayarak genişleyen paçalı pantolonları tercih edebilirsiniz.

Yüksek belli pantolonlar

Uzun boylular için düşük bel pantolonlar tercih edilebilir. Ancak unutmayın düşük bel pantolonlar görünüşünüzü kısaltan giysilerden. Birkaç santim daha kısa görünmemek için yüksek belli kıyafetleri tercih etmek gerekiyor. Yüksek belli pantolon, şort ya da kapri pantolonlar bacakları ve dolayısıyla vücudu da daha uzun gösterir. Ancak bu kural, etekler için geçerli değil.

Uzun etek, kısa bluz

Bu ikili vücudu ince ve uzun gösterir: Maksi etek ve göbek üstü bluz. Ancak bu görünüm için kumaş seçimi önemli. Özellikle jarse kumaşlardan kaçınmak gerekiyor.

Dikey çizgili kıyafetler

Dikine çizgilerin boyu birkaç santim daha uzun gösterdiği bilinen bir gerçek. Çizgiler renkli ve kalın da olabilir. Ancak unutmamak gerekir ki iki ya da üç renkten fazlası olmamalıdır. Dikey çizgili kıyafetlerden gardırobunuzda mutlaka bulundurun.

Nötr renkli ayakkabılar

Uzun boylu görünmek için topuklu ayakkabı seçilmesi kaçınılmaz. Canlı renkli ayakkabılar, dikkati vücudun kısa olan bölgesine çekerken pastel renkli topuklular bacakları daha uzun göstererek boyu uzatır.

Tulum

Tulum, şişman ya da zayıf tüm vücut tipleri için uygun olabilecek kıyafetlerdir. Tulum, görsel olarak vücudu birleştirir ve uzun gösterir. Ancak unutmamak gerekir ki doğru tulum modeli kalçalara değil, bel çevresine vurgu yapar.

Mini etek

Boyu kısalttığı düşünülen mini etek, doğru seçilirse tam tersi bir algı yaratabilir. Boyu uzun göstermek için dar mini eteklerden kaçınmak, kloş etek seçmek gerekir. Yüksek belli mini etekler, ister spor ayakkabıyla ister topukluyla olsun boya birkaç santim ekler.

Aynı renk pantolon ve ayakkabı

Pantolon ya da taytı ayakkabıyla aynı renkte seçmek boyu daha uzun gösterir. Parlak taytlar silüeti ikiye böleceğinden mat renkteki taytlar ya da pantolonlar boyu uzatır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler