Sürekli aç hissediyorsanız nedeni bu olabilir

Kilo verip, sağlıklı bir hayat yaşamak istiyor ancak sürekli bir şeyler yeme isteğiniz yüzünden kendinizi kontrol edemiyor musunuz? Kilo problemi yaşayan pek çok kişinin ortak sorunu olan kontrolsüz yeme isteğinin sebebinin ne olduğunu hiç düşündünüz mü? Kişilerin sürekli yeme isteğinin altında yatan farklı nedenler olduğunu söyleyen Diyetisyen Nurdan Balakçı, bu sorundan kurtulamayanlar için bazı önerilerde bulundu. İşte iştah probleminden kurtulmak için bilmeniz gerekenler...

Diyetisyen Nurdan Balakçı, sürekli bir şeyler yeme isteğinin altında yatan nedenleri açıkladı. Dyt. Balakçı’ya göre; az protein tüketimi, ağırlıklı olarak tuzlu ve şekerli gıdalarla beslenme ve yüksek şeker alımı gibi nedenlerle kişi kendisini sürekli aç hissedebilir.

Diyetisyen Nurdan Balakçı, süreklilik kazanan açlık hissine neden olan durumlar hakkında bilgilendirdi. Balakçı, "Acıkmak, gerçekte bir işarettir. Vücudunuzun size 'besine, beslenmeye ihtiyacım var' deme yöntemidir. Yeriz, karnımızı doyururuz ve bu duygudan kurtuluruz" diyerek “Ancak bazı olağandışı durumlar da var: Ne yersek yiyelim, ne kadar yersek yiyelim hatta ne zaman yersek yiyelim kendimizi aç hissetmek gibi. Bu kişiler kendilerini bir türlü tok hissetmezler, ne kadar çok yemiş olurlarsa olsunlar, sanki az yiyip sofradan kalkmış gibi bir süre sonra acıkırlar" dedi.

Sürekli açlık çekmenin, kendini sürekli aç hissetmenin normal bir şey olmadığını kaydeden Balakçı, kimilerinin bu durumu yaşam şeklinde yapacağı değişikliklerle düzeltebileceğini kimilerini ise tedaviyle bir çare bulabileceğini kaydetti.

Diyetisyen Nurdan Balakçı, kendimizi sürekli aç hissetme nedenlerini de şöyle sıraladı:

Aç hissetmenin 17 önemli nedeni

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler