HABER

Sütünüzü bebeğinizden eksik etmeyin

Gümüşhane Sağlık İl Müdürü Hasan Aslanoğlu, annelere "Sütünüzü bebeğinizden eksik etmeyin" çağrısında bulundu.

Sütünüzü bebeğinizden eksik etmeyin

Sağlık İl Müdürü Hasan Aslanoğlu, makamında düzenlediği basın toplantısında, 0-24 ay arasındaki bebeklerde anne sütünün önemini vurgulayarak, "Anne sütü, 0-24 ay arasındaki bebekler için en büyük beslenme maddesi ve en iyi ilaçtır. Annelerimiz, sütlerini bebeklerinden esirgemesinler. Çünkü anne sütü, en iyi ilaç ve gıdadır. Sağlık çalışanları olarak, hastane ve sağlık ocaklarında doğum yapan annelerimize anne sütünün yararları geniş şekilde anlatılıyor. Ayrıca köylere kadar giden ebelerimiz, annelere anne sütünün bebek için yararlarını anlatılıyor" dedi.

Eczanelere çocuk maması almaya giden annelere, anne sütünün eczacılar tarafından anlatılmasını da isteyen Sağlık İl Müdürü Hasan Aslanoğlu, Eczacılar Odası Gümüşhane Şubesi Başkanı Nevin Akçay'dan bu konuda eczacıların da anneleri aydınlatmalarını istedi.
Sağlık İl Müdürü Aslanoğlu, bazı marketlerde çocuk mamasının satıldığının hatırlatılması üzerine şunları söyledi:

"2005 yılı Ocak ayından itibaren doktor reçetesi olmadan çocuk maması satılma yasağı getiriliyor. Bu nedenle mamayı ancak reçete karşılığında eczaneler satabilecek."

Eczacılar Odası Başkanı Nevin Akçay ise kendisinin de bir anne olduğunu belirterek, "Eczacılar olarak bu konunun hassasiyetini bildiğimiz için bizden çocuk maması almaya gelen annelere önce anne sütünü, eğer anne sütü yeterli değilse bir süt annenin sütünden yararlanılmasını tavsiye ediyoruz" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön