Tanklar yerli füze Tanok ile vuracak

ROKETSAN, füze ve güdüm teknolojilerindeki bilgi ve tecrübesini, Tanok ile tank mühimmatına taşıyor. Türkiye'nin roket ve füze alanındaki lider şirketi ROKETSAN, tank mühimmatı Tanok'u ilk kez 14'üncü Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda (IDEF'19) sergiliyor. 120 milimetre Lazer Güdümlü Füze Tanok, tanklar ve diğer yüksek kalibre namlulu silahlarda kullanılan geleneksel topçu mühimmatlarına alternatif olacak, yenilikçi bir seçenek olarak geliştirildi.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) lazer güdümlü tanksavar topçu mühimmatı ihtiyacının karşılanması amacıyla tasarlanan Tanok, düşük ağırlığı ve kullanıcıya zarar vermeyen fırlatma motoru sayesinde portatif olarak kullanılabilme veya kara araçlarından atılabilme kabiliyetine sahip bulunuyor.

Çok talep görmesi bekleniyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
Millet Kıtalar arası FÜZE yi neredeyse 60 yıldan fazla bir süredir yaptı ve geliştirdi. Atatürk zamanında uçak fabrikası vardı o fabrikaları kapatan hainler kimlerdi ve neden 80 yıla yakın bir zamandır halkımızı üretemez bir duruma getirdiler.. Bize 7 yıldızlı Camiler, İmam Hatipler değil yıldızı olmayan gerçekte bilim ve teknoloji gereklidir. Sn. Temel Karamollaoğlu'na kesinlikle katılıyorum milyarlarca liralık kimselerin gidemediği caminin Çamlıca tepesinde ne işi var ? Yazık günah değil mi fakir fukaradan kesilen vergilerle yapılan camilere ?!..........................
Kendin azınla söylüyor cevaplıyorsun. Ve hala olayı dine bağlıyorsun. Garip bir tutum. Uçak fabrikası neden kapandı? Ne zaman kapandı?
ak partimi vardi ataturk zamaninda ucak fabrikasini kapatti imansiz
Tarihi önce öğrenmek gerek. 1940'takı uçak fabrikasını Lanet olası chp kapatıp tencere fabrikasına çevirdi. Uçakların satışına lisans vermedi. Ispanya bile 1949'ta bizden uçak sipariş etmişti.Bu lanet olası chp zihniyeti, köprü, yol, silah, uçak, gemi, helikopter ne yaparsak karşı çıkıyor, korkusunuz, sagirmisiniz, yoksa bizim aklımızla dalgamı geçiyorsunuz, 15 sene evvel mermi bile yapamıyorduk...Türkiye bu iktidar sayesinde birşeyler yapmaya başladı. Okuyun..Okuyun..
@m.mahirakdemir Elbette Cami olsun ben camilere karşı değilim ancak israfa karşıyım. Yazık bence embesil ve beyni saman dolu olan sensin.!! google amcaya sor sana uçak fabrikasının ne zaman kurulduğunu ve ilk savaş uçağımızın nereden nereye gittiğini araştır belki biraz o olmayan beynin biraz ülkemizde neler olup olmadığını görür.. Tekrar söylüyorum Asla ve kat a camilere karşı değilim israfa karşıyım.
@mcepozdemir 20 yıldır akp var imansız.. 100 yıl geriye gidip o ıçak fabrikasını yeniden kurmak yerine bol bol avm kurdu.. beton kafalar..
hayatımdan gördüğüm en ahmakça yorum. dagın başına 70 bin kişilik statlar yapılıyor sadece haftada 1 gidilebilen buna laf yok ama camiye gelince ne gerek var? öyle mi embesil seni
Turgut Özal a anıt mezar yapıldı.Ne oldu?Her tepelere cami yapsa,üretim olmadan ne işe yarar?
@ilkersuna Mustafa Kemal Atatürk THK'nın Kurulmasından yaklaşık 8 ay sonra uçak fabrikası kurulması için talimat verdi. Bunun hemen sonrasında Alman Junkers firması ile ortaklaşa olarak 15 Ağustos 1925 yılında Kayseri'de Tayyare, Otomobil ve Motor Anonim Şirketi (TOMTAŞ) kuruldu.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler