KADIN

Temmuz 2015 aylık burç yorumları

Temmuz 2015 aylık burç yorumları

Temmuz ayında sizi neler bekliyor?

[Nasıl TV - Koç burcu 2015 Temmuz ayı yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Koc-burcu-2015-Temmuz-ayi-yorumlari-nelerdir)

KOÇ

TEMMUZ AYINA GENEL BAKIŞ

Sevgili Koçlar Temmuz ayında size bol şans diliyorum.

İlk etkili enerjimiz 2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda oluşacak olan dolunay. Bir yanımız ailevi yanımızı korumak ve kollamak isterken, diğer yanımız ise iş hayatındaki öneme dikkat çekmek istiyor. Biraz hassasiyet ve kötümser düşünmeye açık bir hal yaşayabilirsiniz. İş birliğine açık olmalı ve iç dünyanızda tüm dengelerin yerli yerinde olabilmesi için güvende olmalısınız.
Dolunay bir bitiş veya final olabilir.

8 Temmuz tarihinde Merkür Yengeç burcunda seyrine başlayacak. Zihninizin merkez aldığı nokta yuvanızdaki iletişim olacak. Korunmak ve sahiplenilmek isteyeceksiniz.

16 Temmuz tarihinde Yeni ay Yengeç burcunda oluşacak. Bu Yeni ayda ise ailevi olgularınız temel alınacak. Hassasiyet fazlaca olacak. Yeni adım atma anlamında olayları objektif değerlendirebileceksiniz.

19 Temmuz tarihinde Venüs Başak burcunda seyrine başlayacak. Seyrine başladığı anda çalışma hayatınızla ilgili konuları, sağlığınızla alakalı durumları ve özel hayatınızdaki partner ilişkilerinizi gözden geçireceksiniz.

23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür Aslan burcunda seyrine başlayacak. Bu dönemde kendi fikirlerinizi merkeze alarak düşünme anlamında önemli bir süreç geçireceksiniz. İlişkilerinizde aradığınız kıstasları ve beklentilerinizi daha iyi gözden geçireceksiniz.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda Dolunay oluşacak. Bir yanınız toplumsal ilişkilerinizi ele alırken, diğer taraftansa kendinizi merkeze alma halinden ideallerinize bakacaksınız. Çocuklarınız ve aşk hayatınızla ilgili meseleleri bir daha gözden geçireceksiniz.

Gerileme hareketinde mevcut aşk ilişkinizi ele alacaksınız. Ay sonu itibariyle durumunuza bakmalı, sosyal hayattan uzaklaşmadan duygularınızı gözden geçirmelisiniz.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Temmuz arası: 1 Temmuz tarihindeki Venüs-Jüpiter kavuşumu, aşk hayatınızı canlandırıcı, yaşam hevesinizi yükseltici, doping değerinde bir enerjidir. Yeni bir aşkın ilk kıvılcımı, devam eden ilişkinin güçlenmesi, hayatın canlanması, moralinizin yükselmesi bu enerjinin güçlü desteğiyle yükselir. Maddi konularda kendinizi mutlu edecek alışverişler yapabilirsiniz. Yeni bir şeyler yapmak, aktif şekilde hareket etmek, aşkta aradığınızı bulmak gayet kolaydır. Ben bu enerjiyi, hayatı güzelleştiren yaşam desteği olarak görüyorum.

6-12 Temmuz arası: 8-23 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, yakın çevrenizde ilgili her türlü meselenin ev içinde görüşülmesini etkili kılıyor. Eğer kardeşlerinizle ilişkinizde sorunlar varsa, bu süreçte aile çatısı altında bunları hassasiyetle ele alabilirsiniz. Zihnin, geçmişi, anıları, yaşananları anımsadığı bu süreçte eskiyi hatırlarız. Yaşımız ergin veya geçkin olsun fark etmez, çocukluğumuz, ailemiz, güvencemiz gayet kıymetlidir. Bugüne dek yaşananları şöyle bir düşünürüz. Mutlu ve huzurlu muyuz? Geleceğimizle alakalı bir başlangıç veya bir bitiş niyetinde miyiz? Ailemizle olan temasımız ne durumda? Bunları, duygularımızın veya kırgınlıklarımızın esiri olmadan, kendimize dönük düşünmeden zihnimizi kontrol altında tutmayı başararak ele almalıyız.

9 Temmuz tarihindeki görünüm, yuvanızı, ailenizi, geleceğinizi ilgilendiren konularda hayallerinizi gerçekleştirebilme yönünde kuvvet kazanırsınız. Bu kuvvet sadece kendiniz adına değil tüm ailenizi de kapsayan bir niyetin oluşması için fırsat getiricidir. Ailevi ilişkiler değerlenir. Bir mülk satış veya alışı ile ilgili gelişmeler yaşanabilir.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz tarihindeki iki önemli görünüm var. İlki Güneş-Uranüs zorlayıcı etkisi, kuvvetli bir rüzgarın bizi arkamızdan iteklemesi ve değişime doğru sürüklemesine benziyor. Ancak bir yanıyla da, bizi isyana zorluyor. İkincisi Merkür-Neptün görünümü, aile bağının önemini ve sizin dünyanızdaki yerinizi çok daha belirleyicidir. Kişi güvenliği konusunda ve yaşamıyla alakalı mevzularda hassas düşünür.

14 Temmuz Venüs-Satürn görünümü, aşk hayatımızla ilgili konularda tutkularımızın bir hayli yükselmesini sağlar. Aşık olmak isteriz, tenimizde aşkı hissetmek isteriz. Eğer ilişkiniz yoksa ilişkinizde sorunlar varsa canınız sıkılır. Güvenebileceğiniz, konuşabileceğiniz bir insan ararsınız. Eğer ilişkiniz varsa ve mutlu iseniz, birbirinize olan aşkınız alevlenir, cinsel anlamda doyuma ulaşırsınız.

15 Temmuz tarihindeki, Mars-Pluto karşıtlık etkisi olayları abartabilir ve yok yere kendinizi stres altına sokabilirsiniz. Bir yandan değişimde bulunmak isterken, diğer taraftan elinizdekileri korumaya çalışırsınız. Bu iki farklı dürtü sizi stres altına alır. İnsanlarla aranıza mesafe koyabilirsiniz.

16 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Yeniay ile örtüşen iki önemli görünüm var. Bunların ilki olan Merkür-Pluto karşıtlığı bu Yeniayda ev-aile-mesleki konularda mutlaka iyice düşünmelisiniz. Eğer bir yere taşınmayı, ev satın almayı, kiralamayı, biriyle yaşamayı, ailenizle ilgili bir plan yapmayı düşünüyorsanız, mutlaka iş durumunuzu da göz önüne alarak düşünmelisiniz. Karşınıza çıkan bir teklif veya fırsat olduğunda, bunun işinize olan etkisini de hesaba katmak gerekiyor. İkinci görünüm, Merkür-Mars kavuşumudur. Bu da gösteriyor ki, bu Yeniay, ailevi konularda bir hayli duyarlı olduğunuzu, değişimi arzuladığınızı, bütün enerjinizi bu meselelere odakladığınızı işaret etmekte. O zaman çok daha fazla dikkat edeceğiz demektir. Atacağımız adım gerçekten buna değecek kadar sağlam, güvenli ve yapılmak istenen yenilik uzun vadede yarar sağlayıcı olmalıdır. Ben acele etmeden hatta gerekirse bir uzmana danışarak, ailenizle tekrar bir araya gelip konuşarak, ortaklaşa bir karar almanızdan yanayım. Böylece doğru bir karar veririz. Hem işimiz de bundan etkilenmemiş olur.

20-31 Temmuz arası: 23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür- Aslan burcunda ilerlemeye başlıyor. Bu geçiş aşk hayatınızla ilgili konularda karşı cinsin ilgisini tümüyle üzerinizde toplamanız yönünde sizi ışıklandırır. Gayet öz, net ve kendinizden emin bir şekilde hareket edersiniz, iletişimde bulunursunuz. Kimseye eğilmeden bükülmeden neyseniz o şekilde dış dünya ile bağlantı kurarsınız. Koçlar için bu geçiş, hayatın keyifli ve güzel yanlarının tadına varma isteğidir. Girdiğiniz ortamlarda hemen gözler üzerinize çevrilir. Giyiminizle, duruşunuzla, kişiliğinizle, kullandığınız sözcüklerle beğenildiğiniz için, insanlar da sizi ilgiyle dinlerler. Ancak Venüsün iki ayrı burçtaki geri hareketinde size yönelenler, beğenenler, kimdir neyin nesidir diye bilmek isterler. Sizin geçmiş ilişkilerinizi sorabilirler. Gözlemci olabilirler. Siz de aynı şekilde bunu yapma gereği duyabilirsiniz.

31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Bu dönemde, kısa bir müddet önce ayrılanlar eski sevgilinin sizin hayatınızda ne kadar önemli olduğunu düşünerek geri dönüş yapabilirsiniz veya eski sevgiliniz aynı şekilde size dönebilir. Bu geri dönüş kalıcı mı değil mi iyice bakmak lazım. Bunu Venüs geri hareketinin bitiş tarihi olan (gölgeli günleri de hesaba katarsak, 13 Eylül sonrasını anlarız. Bu durumda olanların daha önceki ayrılığın nedenleri üzerinde durmaları, bu dönüşle nelerin değiştiğini, farklı olduğunu anlamaları yerinde olur. Yeni tanışmalarda da yine aynı şekilde hemen ciddi bir ilişkiye girmek, evlenmek veya problemli ilişkinizi bitirmek gibi keskin kararlar vermeden önce iyi düşünülmelidir.

İŞ VE KARİYER

1-5 Temmuz arası: 2 Temmuz tarihinde saat 05:20 itibariyle Oğlak burcunda oluşacak Dolunayın yansımalarını, tüm görünümler çerçevesinde size izah etmek isterim. Günün ilk işaretçisi Güneş-Neptün görünümü, ailevi ilişkileriniz, eviniz, yerleşim yerimiz kısaca güven duygunuz üzerinde hassasiyetin işaretçisidir. Sahip olduğunuz her şeyi korumak taraflısı olursunuz. Moralinizi bozacak, sizi sinirlendirecek hiç bir şeye tahammülünüz yoktur. Bu duygu halleriyle güne adım atarsınız. Saat 05:20 itibariyle oluşacak Oğlak burcundaki Dolunay, iş hayatınız ve ailenizi yakından ilgilendiren konularda yaşanması muhtemel bir gelişmenin göstergesidir. İşe girmek, işten ayrılmak, başka bir yere taşınmak gibi. Bu sizin için zorlayıcı gibi dursa da, aslında gelişiminiz yönünde önemli bir mihenk taşının atlanması halidir. Çünkü Mars-Kuzey düğüm görünümü, yaşanan değişikliklerin sadece iş ve ev arasında değil, ilişkinizle de ilgili olduğunu gösteriyor. Demek ki, bu Dolunay sizi, ister istemez bir şeyleri kabullenmeye, önünüzde yeni beliren gelişimlere ayak uydurmaya çağırıyor. Dolunayın Merkür-Uranüs görünümüyle örtüşmesi ise, bütün bu gelişmelerin akıllı bir şekilde ele alınması halinde sizin hayatınızda yepyeni bir yolun açıldığını gösteriyor. Zor bir yol, mücadele ister, sabır ister.

6-12 Temmuz arası: 6 Temmuz tarihindeki görünüm, iş yaşamı ve toplumsal hayattaki görevlerinizin de bilincinde hareket etmeniz gerektiğini hatırlatır. Siz, aklı başında, ne yapması gerektiğinin farkında olarak hayatınızı düzenlemelisiniz. Dışarıdaki sorumluluklar ev yaşamınızı, evinizle alakalı konular dışarıyı etkilememeli, hepsinin yerini çizgisini iyi belirlemelisiniz.

13-19 Temmuz arası: 19 Temmuz tarihindeki Merkür-Uranüs görünümü, bir yandan ailemiz, evimizle alakalı konularda hassas düşünürüz ancak diğer yandan özgür olmak istersiniz. Bu mücadelenin özünde yatan en önemli duygu, burcunuzda ilerlemekte olan Uranüsün değişimde bulunmanızı söyleyen coşkulu sesidir. Bunu bastırmak, yeniliklere açık bir Koç için mümkün değildir. Yükselen özgürlüğün aile birliği veya mesleki şartlar nedeniyle baskı altına alınışı zorlayıcıdır. Birçoğunuz için eskiye veda edip yeniye yer açmak arzunuzun yarattığı sabırsızlıktır. Hangisi olursa olsun burada dikkat edilmesi gereken husus, yapmayı düşündüğünüz eylemin ne kadar gerekli ve doğru olduğunun ayrıca zamana uygunluğunun tespit edilmesidir.

20-31 Temmuz arası: 25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. İç dünyanıza çekilerek sağlığınızı, iş ortamındaki ilişkilerinizi dikkatli bir şekilde gözden geçirmenizde yarar var. Sizler, işinizle ilgili konularda, kendiniz adına faydalı olabilecek, yeteneklerinizi geliştirmenizi sağlayacak, sorumlulukları üstlenerek kendinizi hazırlamalısınız. Bütün bu konularda gerekli şekilde kendinizi yetiştirebilirseniz geri hareket sonrası, zorluk çekmez ve yoğun iş temposuyla baş edebilir, kazandığınız bilgileri mesleki olarak pratiğe dökebilirsiniz. Hangi iş sizin kendinizi ifade etmenize daha fazla izin verebilir, hangi yaşam koşulları sağlığınız açısından faydalıdır ve siz nerelerde eksik ve yetersiz kalmaktasınız. Bunları iyice düşünmeli, size uymayan, sizi yansıtmayan işler yapmamalı, hedeflerinizi gözden geçirerek, mesleki anlamda kendinizi geliştirmelisiniz.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda oluşacak Dolunay ve aynı gün Aslan burcuna gerileyen Venüs, özgürce yaşamanın, içimizden geldiği gibi aşkın tadına varmanın, bireysel isteklerimizi elde etmenin kolay olmadığını işaret ediyor. Her zaman her istediğin olmayabilir, beklemeyi bilmek gerekir diyor. Sizi tekrar düşünmeye, gözden geçirmeye çağırıyor. Bu çağrıya kulak vermemek mümkün değil. Durup aşk hayatımızı, ilişkimizi, bizim için yaşamın önemini bir daha düşüneceğiz ve hepsinden önemlisi, amacımızı belirleyip, tüm irademizle onun üstüne gidip gerçekleştireceğiz. Mücadele edeceğiz ve sonunda kendimizi kutlayacağız.

PARA

1-5 Temmuz arası: Dolunayın tesiri bu hafta parasal konularda da bir hayli etkisini hissettiriyor. Bu nedenle 2 Temmuz tarihi önemli. Ailemiz, evimiz, ihtiyaçlarımız doğrultusunda kazanç elde etme anlamında işlere yönelmek gerekiyor. 5 Temmuz tarihi bu anlamda fırsatlar getirici gözüküyor.

6-12 Temmuz arası: 9 Temmuz tarihindeki görünüm olumlu gibi dursa da, ben parasal konularda hesabınızı bilmenizi tavsiye ediyorum. Ev alımı, satışı, kiralanması işlerinizde verilecek depozito veyahut kredi alarak borç altına girmeden önce her bir olasılığı göz ardı etmeyiniz. Karşınıza çıkacak kampanyalar, vadeli satışlar, şimdi al sonra ödersin türündeki alışverişlere dikkat ediniz.

13-19 Temmuz arası: 19 Temmuz-25 Temmuz tarihleri arasında Başak burcunda düz olarak seyrini sürdürecek Venüs, 25 Temmuz itibariyle gerileyecek. Düz seyir boyunca, birlikte çalıştığımız kişilerle olan ilişkimiz, bir iş amacıyla karşı karşıya geldiğimiz insanlarla olan temasımız, günlük hayatımızın bizi tatmin edici olup olmadığı, işimizden kazandığımız paranın bizim üzerimizdeki tesiri ve partnerimizle aramızdaki sevgi alışverişinin niteliği gibi geniş bir alanda önem taşır. Bu süreçte, çalışma ortamındaki ilişkiler ve mali konular üzerinde duracağız. Titiz ve düzenli bir şekilde bütçeyi kontrolden geçirmek gereklidir. Sizin için önemli olan, yapılacak işe alınacak bedelin hakkaniyetli bir şekilde olmasıdır.

20-31 Temmuz arası: Maddi konularda 21 ve 22 Temmuz tarihlerindeki iki görünüm, Satürn geri hareket döneminde olduğumuz için, ailevi ilişkiler kadar, miras bölüşümleri, bankalarla alakalı kredi alımları, borçlanmalar, iş ortaklığı, yeni bir yere taşınmak, kiralamak, satın almakla alakalı işlerde ciddi bir şekilde gözden geçirmede bulunmamızı gerektiriyor. Dışarıdan pek destek göremeyebiliriz veya bahsi geçen bu konularda temkinli bir şekilde hareket etmeliyiz.

Temmuz Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 4-8-9-12-13-17-18-27-28-31

Zayıf Enerjili Günler: 2-14-15-22-23-29-30

Aşkta En Şanslı Günler: 17-18

Parasal Açıdan Şanslı Günler: 10-11

Yeniay: 7-8-9
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 21-22-23-24
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


[Nasıl TV - Boğa burcu 2015 Temmuz ayı yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Boga-burcu-2015-Temmuz-ayi-yorumlari-nelerdir)

BOĞA

TEMMUZ AYINA GENEL BAKIŞ

Sevgili Boğa'lar Temmuz ayının sizlere güzellik getirmesini diliyorum.

2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda oluşacak Dolunay kişisel anlamda ilerleme anlamında bu alanların kıymetini belirtecek. Başarılı olmak isteyecek ve yakın çevrenizden daha uzaklara yönelme eğilimi göstereceksiniz. Bir takım alışılmışlıkların dışına çıkarak farklı şeyler keşfetme arzunuzu harekete geçireceksiniz.
İstediğiniz şartlara ait değilseniz biraz zorlanabilirsiniz. Görünümlerine baktığınızda özellikle çalışma hayatı ile ilgili konuların ve ilerisi için düşündüğünüz meselelerin çok kafanızı kurcaladığını göreceksiniz.

8 Temmuz tarihinde Merkür Yengeç burcunda seyrine başlayacak. Burada hassasiyet simgelenecek. Çevrenizden daha farklı yere gitmek istemeyerek alıştığınız yerde kalmak isteyeceksiniz. Geçmişten beri güvendiğiniz olgulara yaslanabilirsiniz.

16 Temmuz tarihinde Yeni Ay Yengeç'te oluşacak. Mevcut durumunuzu sürdürmek isteyeceksiniz. Araştırma ve dönüşüm yaşamak isteyerek bu dönemi gözden geçireceksiniz.

19 Temmuz tarihinde Venüs Başak burcunda seyrine başlayacak. Aşk hayatınızla ilgili konularda ve ilişkilerinizde ince eleyip sık dokuyacaksınız. Geri hareket bile olsa akılcı bir gözden geçirme süreci yaşayacaksınız.

23 Temmuz tarihinde Güneş Aslan burcunda seyrine başlayacak, ailevi konularda krallığınızı ve kraliçeliğinizi ilan etmek isteyeceksiniz.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda Dolunay meydana gelecek. Burada bir değişim arzunuz olacak fakat öncelikle iç dünyanızı ele almalısınız. Çabuk karar vermeniz doğru olmayacaktır.

Her şey gönlünüzce olsun...

AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Temmuz arası: 1 Temmuz tarihindeki Venüs-Jüpiter kavuşumu, aile içinde gücünüzün artışı, evinizi genişletmek, büyütmek anlamında kısmetlilik, konforlu bir yaşam, iç huzurunuzun yükselişi gibi olumlu gelişmelerin işaretçisidir. Kendinizi evin kral ve kraliçesi hissedersiniz. Tüm iyi niyetiniz, sevginiz, dayanışma duygunuz aileye yönelik konularda yükselir. Evinize bir şeyler almak, güzelleştirmek arzunuz büyür. Ailede bir canlanma görülür. Moraliniz güçlenir. Evinize daha fazla düşkün olursunuz. Ödenmesi gereken borçlarınızı kolaylıkla halledersiniz. Çalışıyorsanız, farklı ve yaratıcı tarzda yeteneklerinizi ortaya koyabileceğiniz işlere yönelirsiniz. Harcamaların ölçüsünü kaçırmazsak iyi olur.

6-12 Temmuz arası: 8-23 Temmuz Merkür Yengeç burcunda ilerleyecek. Bu geçiş, parasal ve aşk hayatınızla ilgili meseleleri gündeme getirdiği gibi, bunları yakın çevrenizde güvendiğiniz insanlarla paylaşmanız anlamında etkilidir. Genel olarak bağlantıda olduğunuz kişiler kardeşleriniz, çocuklarınız, partneriniz, eski tanıdıklarınızdır. Tanımadığınız kişilerle zaten pek konuşmazsınız. Güven olgusu sizin için gayet önemlidir. Bu yüzden de sırlarınızı, yapacaklarınızı pek kimseyle paylaşmazsınız. Sevdikleriniz söz konusu olduğunda hassasiyetiniz yüksektir. Onların gelecekleri, barınma ve ihtiyaçlarını önemsersiniz. Eğer tek başınıza yaşıyorsanız tümüyle kendinize dönük, iç dünyanızla temas halinde, size huzur veren ortamları tercih edersiniz.

9 Temmuz tarihindeki görünüm, hem kendi isteklerinizi elde etmek hem de yakın çevrenizde bulunan kişilerin beklentileri doğrultusunda onlara yardımcı olmak yönünde enerjiniz gayet olumludur. Kardeşleriniz, arkadaşlarınızla ortak niyet bütünlüğüyle el ele verebilirsiniz. Bunun anlamı birlikten güç doğar sözüdür. Başkalarıyla ortaklaşa hareket ettiğinizde eğitimden, iş hayatına kadar her alanda arzularınızı gücünüz gayet yerinde.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz tarihindeki Güneş-Uranüs zorlu görünümü, güven içinde yaşamak için, öncelikle fiziksel ve psikolojik anlamda kendinizi geliştirmeniz gerektiğini işaret eder. Eğer siz, daima huzur içinde yaşayayım, hiçbir zaman kaybetmeyeyim, sevdiklerim daima yanımda olsun, ben hep güvenli bir hayat süreyim, daha fazla açılmayayım diyorsanız bu yanlış olur. Hayatla kavga etmek yerine, hayatla uyum içinde akmayı biliniz.

14 Temmuz Venüs-Satürn görünümü, eviniz sınırları içinde takdir edilmeye, övülmeye olan ihtiyacınızın göstergesidir. Eğer birlikte yaşadığınız partnerinizle sorunlarınız yoksa o ev içinde kendinizi mutlu hissedersiniz. Eğer üzerinizde denetim uygulayan biri varsa, sizi baskı altına alıyorsa canınız sıkılır. Yalnızsanız eğer, bir garip yalnızlık çöker üstünüze. Bu görünüm, iletişime, kazançlı çıkmaya, huzurlu bir dünyada yaşamaya olan arzunuzu, tutkunuzu belirleyicidir. Ayrıca eviniz veya ilişkinizle alakalı meselelerin derinlikli bir şekilde ele alınması, dikkatli olunması gerektiğinin de işaretçisidir.

19 Temmuz-25 Temmuz tarihleri arasında Başak burcunda düz olarak seyrini sürdürecek Venüs, 25 Temmuz itibariyle gerileyecek. Düz hareketinde, aşk hayatımızı ilgilendiren konularda titiz bir incelemede bulunacağız. Yanlış giden noktalar üzerinde duracağız veya karşımıza birisi çıktığında onun hakkında karar vermeden önce iyice düşüneceğiz. Aşkta detaylar, fikirsel anlaşmalar ve paylaşımlar ele alınır. Bir yandan ilişki yaşamak isteriz ancak diğer taraftan bir hayli düşünürüz. Oldukça seçici davranırız. Kolay kolay da aşık olmayız. Çünkü kriterlerimizin yüksekliği ister istemez karşı cinsle aramızdaki mesafeyi çoğaltabilir. Yeni tanıştığımız birinin düşüncelerine, iş hayatına, sağlığına, dengeli biri olup olmadığına, bir sıkıntımız varsa yanımızda olup olmadığına kadar dikkat edeceğiz.

20-31 Temmuz arası: 23 Temmuz itibariyle Güneş ve Merkür-Aslan burcunda seyirlerine başlayacak. Yuvanız, aileniz, odak noktanız haline geliyor. Ailenizi yakından ilgilendiren her konuda liderlik isteğiniz son derece yükselecektir. Kendi bildiklerinizde diretebilir, haklı olduğunuzu düşünebilir, hatta sesinizi bir hayli yükseltirsiniz. Sizi değerli görmelerini, desteklemelerini beklersiniz. Bunu da baskın bir şekilde yapabilirsiniz. Evli olanlar söz hakkının kendilerine ait olmasını isterler. Tabii ki yalnızsanız bir problem yok. Ancak eşiniz, büyükleriniz veya bir insanla aynı evi paylaşıyorsanız onların da söz hakkı olduğunu unutmayınız. Onların da fikirlerini dinlemek, baskı kurmaya kalkışmamaktır. Bu dönem içinde, evinizde değişimlere gitmek, yeni bir eve taşınmak, ev satın almak, kira sözleşmeniz gibi konular gündeme gelir. Ancak unutmayalım ki, Venüsün iki ayrı geri hareketi nedeniyle bu gibi işlerinizi 6 Eylül hatta gölgeli günleri de hesaba katarsak 13 Eylül sonrası yapmanızda yarar var.

25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. Bu süre içinde aşk hayatınızla ilgili konularda sağlıklı ve verimli bir ilişki kurmak, yaşamak adına neler eksik, neler sorun yaratıyor bunları teşhis etmek gerekiyor. Devam eden ilişkimizde eğer sorunlar varsa, birbirinize yaklaşmakta mesafeli davranıyor ve bir türlü yolunda gitmeyen bir ilişkiyi sürdürüyorsanız, bu dönemde bunlar tekrarlanabilir. Birbirinizi eleştirmeye kalkıştığınız için huzursuzluk artabilir. Yapılması gereken sorunlarınızı yapıcı tarzda konuşarak halletmeye çalışmaktır. Bu süreçte yeni bir ilişkiye adım atılması halinde, çiftlerin birbirlerinin zevk ve eğlence anlayışınızı, aşkın anlamını, ifade tarzlarınız mutlaka incelemek, gözlemci olmak gerekir. Detaylara dikkat edelim.

31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Bu süreçte büyüklerimiz, eşimiz, aynı evi paylaştığımız kişi ve kişilerle olan ilişkimizi yeniden gözden geçirmek iyi olacaktır. Hem ailenize hem de bu alandaki paylaşımların güçlenmesi adına elinizden geleni yapmakta yarar var. Her şeye yeniden bakmak, söz gelimi ev almayı, kiralamayı, ofis açmayı düşünüyorsanız, bir daha gözden geçirmekte yarar var. Ailenize ait taşınmazların ve paranın uygun şekilde paylaşımı ve değerlendirilmesi anlamında işlerinizi de yeniden ele alınız. Bu süreçte evinizi güzelleştiren minik dokunuşlar, resim yapmak, sanatla alakadar olmak, ailevi değer yargılarınızı yeniden yapılandırmak, sürekli ilgi beklememek, sadece kendi arzularınızın doyuma ulaşmasını istememek, gösteriş, kibir, aşırı gururdan kaçınmak yerinde olur. Borsa, şans oyunları, spekülatif işler, aşırı lüks, israftan kaçınmak gerekir.

İŞ VE KARİYER

1-5 Temmuz arası: 2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda oluşacak Dolunayın bir hayli önem taşıyan görünümleri var. Bu görünümler çerçevesinde ele alacağım ki, onun bize neyi işaret ettiğini anlayalım, ona göre değerlendirelim. İlk işaret, Güneş-Neptün arasında oluşuyor. Bu da gösteriyor ki, Çevremiz, kardeşlerimiz, ileriye yönelik hedeflerimiz ve bunları gerçeğe dönüştürme arzumuz bu Dolunayda bir hayli ön planda. Saat 05:20 itibariyle oluşan Dolunay, iş, eğitim, girişim, uzak-yakın akraba, çevre değişikliği gibi konularda yaşanması muhtemel gelişmelerin işaretçisi. Bunların tümü bize sorumluluk yüklüyor. Bir yere taşınabiliriz, iş bulup başka bir yere gidebiliriz, alıştığımız çevreden ayrılabiliriz, eğitim hayatımız nedeniyle ailemizden uzaklara gidebiliriz. Dolunayın Mars-Kuzey düğümle olan görünümü, bu değişimlerin çalışma hayatımız, iş ortamımız, sağlığımızla yakından ilgisi olduğunu işaret ediyor. Mevcut gelişmelere göre kendini ayarlamalısın diyor. Dolunayın Merkür-Uranüs ile olan görünümü, parasal harcamaların, hareketliliğin, hesaplamaların göstergesi oluyor.

6-12 Temmuz arası: 6 Temmuz tarihindeki görünüm, çevrenizle olan her türlü alışverişte, yakınlarınızla olan bağlantınızda, eğitim, yerleşim ve gündelik hayatınızda değerlerinize sıkı sıkıya bağlısınızdır. Ancak burada dikkat edilecek nokta bu bağlılığın, gelişiminizin önüne duvar örmemesidir. Çünkü yaşamak sadece kendi kabuğumuz içinde saklanmak değildir. Bilgilenerek, dışa açılarak, hayatın farkına varmamız lazımdır. Böylece hem içeride hem de dışarıda keşiflerde bulunarak büyürüz.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz tarihindeki, Merkür-Neptün görünümü, hem çevrenizdeki kişilerle olan paylaşımınızda hem de ileriye yönelik hedefleriniz anlamında olumlu yönde düşünmenizi sağlar. Genel olarak konuşmaktan pek hoşlanmasanız da, sizin için önemi olan mevzularda dinlemeye ve fikirlerinizi aktarmaya hazırsınızdır. Hayallerinizi yazıya, resme dökebilir ve insanlara farklı yollarla sunumunu yapabilirsiniz. Eğitim, sanat, şiir, müzik ve astroloji gibi konular ilginizi çekebilir.

19 Temmuz tarihindeki Merkür-Uranüs görünümü iki konuda sizi zorlayabilir. Bunlardan birincisi iç dünyanızda her türlü baskıdan uzak kalma arzunuz, ikincisi dönüşümde bulunarak kendinizi güçlü bir şekilde dünyaya yansıtmanız. Bir yandan sahip olduğunuz değerleri savunup, onların bir tekine bile zarar gelmesini istemezsiniz. Diğer taraftan sanki bütün bağlarınızdan kurtulmak, kaçmak istiyor gibisinizdir. Yani siz bile kendi kendinizi anlamakta zorluk çekebilirsiniz.

20-31 Temmuz arası: 31 Temmuz tarihinde Kova burcunda oluşacak Dolunay, bizi iki alanda sıkıştırıyor. Bir yandan ailemiz, evimiz alanı içinde kendimize göre isteklerimizi elde etmekten yanayız, diğer yandan iş hayatımız, sorumluluklarımız ve sorunlarımız bizi yoruyor. Venüs bugün Aslan burcuna geriliyor. Bu da gösteriyor ki, sınırlarımız var ve her şey istediğimiz gibi gelişmediğinde inatlaşmak yerine, önce işimize gücümüze sarılmalı ve görevlerimizi yerine getirmeliyiz. Bunun için, gözden geçirmelere, yeniden bir şeyleri ele almaya, iç ve dış dünyadaki dengeyi sağlamaya mecburuz. İş durumumuza göre ev-aile-yerleşim yerimizle ilgili konuları gözden geçirmemizde yarar var.

PARA

1-5 Temmuz arası: Parasal konularda mevcut durumun çok dikkatlice gözden geçirilmesinde yarar var. Yolculuklar, evin ihtiyaçları, yapılacaklar derken koşturmamız mümkündür. 3, 4, 5 Temmuz tarihlerindeki enerjiler hareketlendirici gözüküyor. Harcamalar olduğu gibi, gelir anlamında da bir canlanma yaşanabilir.

6-12 Temmuz arası: 9 Temmuz tarihinde maddi kazancınızla alakalı olan her türlü görüşme, haber, gelişme, organize işler, grup halinde yapılan işler, girişimler etkili olabilir. Ayrıca kardeşleriniz, yakınlarınız, çevrenizde bulunan diğer kişilerle ilgili alışverişleriniz, yolculuklar, yardımlaşma gibi meselelerde dikkatli olmayı da ihmal etmemenizi öneriyorum. Hangi durum olursa olsun, verdiğinize, aldığınıza bir bakın. Belgeli, garantili, sözleşmeli, faturalı olmadıkça güvenmeyin. Yaz tatilinde bir yere gidecekseniz mutlaka yerinizi önceden ayırttın. Nereye gidiyorsanız inceleyin. Bilet rezervasyonunuzu internet üzerinden yaparken de güvenli yerleri tercih edin.

13-19 Temmuz arası: 15 Temmuz tarihindeki, Mars-Pluto karşıtlık etkisi altında, güvenli ve huzurlu bir hayat sürmek isteğiniz yükselebilir. Bu artış, doğal olarak hakkınız olan için savaşmanız gerektiğini düşündürebilir. Zorluklar veya ulaşılması imkansız gibi duran istekleriniz gerginlik yaratabilir. Kendi derinliklerinizde sorgulamada bulunduğunuzda, maddi açıdan sorunlar yaşayacağınızı, güvencesiz kalacağınızı, işlerinizin yolunda gitmeyeceğini düşünerek gereksiz yere kendinizi tedirgin edebilirsiniz. Hatta kendinizi yetersiz görebilir buna kendinizi de inandırabilirsiniz.

16 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Yeniayın iki önemli görünümle örtüşüyor. Bunları da göz önüne alarak yorumlarsak, bu Yeniayın neleri işaret ettiğini daha iyi anlamış olacağız. İlk görünüm Merkür-Pluto karşıtlığı, güvenilir ve uzun vadeli olana yönelmenin önemini vurguluyor. Çevre değişikliği, eğitim, seyahatler, ticaret veya yakınlarımızla alakalı konular ile girişimde bulunmak istediğimiz işlerde, doğru ve gerçek bilgiye ulaşmak, öğrenmek, başkalarının bizi yanlış yollara sürüklemesine izin vermemek lazım. Aynı şekilde bizim de konuşmalarımıza, sunduklarımıza, dikkat etmemiz gerekir. Yeniay ile örtüşen ikinci görünüm, Merkür-Mars kavuşumudur. Bu da kısa bir yolculuk, önemli bir görüşmede bulunmak yönünde, hem fiziksel hem de zihinsel anlamda hassas ve hatta biraz huzursuz olduğumuzu gösteriyor. Çünkü başarılı olmak, güvenmek, inandığımız yolda ilerlemek istiyoruz. Benim size tavsiyem, bu Yeniayda, hangi konuda olursa olsun, önce yaptığınız işin doğruluğu, güvenilirliğini bir sorgulayınız. Emin misiniz, yoksa kafanızda soru işaretleri mi var? O zaman iyice öğreniniz, ölçüp tartınız, ondan sonra kararınızı veriniz.

20-31 Temmuz arası: Kazanç evinizin yöneticisi Merkür, 23 Temmuz tarihinde Aslan burcunda seyrine başlayacak. Ancak bu alanda Venüsün 31 Temmuz tarihinde bir geri hareketi var. Bunu da hesaba katarsak, aile ve ev ile ilgili

Temmuz Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 2-6-10-11-14-15-19-20-29-30

Zayıf Enerjili Günler: 4-17-18-24-25-31

Aşkta En Şanslı Günler: 19-20

Parasal Açıdan Şanslı Günler: 12-13

Yeniay: 9-10-11-12
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 24-25-26
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


[Nasıl TV - İkizler burcu 2015 Temmuz ayı yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Ikizler-burcu-2015-Temmuz-ayi-yorumlari-nelerdir)

İKİZLER

TEMMUZ AYINA GENEL BAKIŞ

Sevgili İkizler Temmuz ayının size mutluluk getirmesini dilerim.

2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda bir dolunay meydana gelecek. Özellikle kredi, yatırım, mali konuların gözden geçirilmesi gerekir. Kendi paranızı kendiniz kazanmak isterken gergin olabilirsiniz. Yapmak istediğiniz yeri belirleme arzunuz ortaya çıkacak. Bu dolunay sizi yormasın, gözden geçirme sürecinizi tamamladıktan sonra farklı güzellikler ortaya çıkabilir.

8 Temmuz tarihinde Merkür Yengeç burcunda seyrine başlıyor. Kimseye bağımlı olmadan yaşamak isterken, bu dönemde hassasiyet yaşayabilirsiniz.

16 Temmuz tarihinde Yeni ay kazanç evinizde oluşacak. Aileniz, ailenizin devamı, yuvanızın ihtiyaçlarının karşılanması söz konusu olacak. Mali konuların dengeye kavuşması konusunda hassasiyet olacak.

19 Temmuz tarihinde Venüs Başak burcunda ilerlemeye başlayacak. Eviniz, aileniz, yuvanız ve bunlarla ilgili konular önem taşıyacak. Yatırım ve garanti altına alma arzunuzun etkili olduğu bir hareket olacak.

23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür Aslan burcunda seyrine başlayacak. Bu Yeni ay'da olanakların ne olduğunu araştıracaksınız.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda Dolunay meydana gelecek. Daha iyi yaşamak ihtiyacındasınız. Dışarıya doğru bakmalısınız. Bir anda değişim için karar verememek uygun olacak.

Her şey gönlünüzce olsun...

AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Temmuz arası: 1 Temmuz tarihindeki Venüs-Jüpiter kavuşumu eğitimden, ilişkilere, yakın çevrenizle olan temaslarınızdan, yeni girişimlere kadar geniş bir alanda moralinizi yükseltiyor. Motivasyon gücünüzü yükseltiyor. Bildiklerinizi kendinize güvenli ve başkalarını etkileyici tarzda dışa yansıtmanız gayet kolay. Yaşam sevincinizi arttıran, öğrenmeyi, büyümeyi teşvik eden bu enerji, ilişkilerin güçlenmesinde de, karşılıklı paylaşımların artmasında size ışık oluyor. Yolculuk düşünenler için, bu enerji gayet olumludur. Yaz tatili için harika günler diyebiliriz. Keyifli paylaşımlar, yeni insanlarla tanışmak yönünde de bu kavuşumun size olumlu yönde katkıları vardır. Eğitim konularında karar vermenizde, doğru bir tercihte bulunmanızda bu enerji size yardımcıdır. Yeni bir çevreye taşınma, haberleşme, görüşmeler açısından da ben bu görünümü sizler için doping olarak görmekteyim.

6-12 Temmuz arası: Aşk anlamında bu hafta herhangi bir görünüm etkisi yok. Sadece Ay-Koç geçişinin sosyal faaliyetleri canlandırıcı bir yansıması var. Ancak bu, duygusal anlamda bir yakınlık kurma, önemli bir karşılaşma tarzında değil. Arkadaşlık etmekten hoşlanırız. Bir yere gittiysek, orada birisiyle tanışmışsak muhabbet ederiz, o saatlerde mekanın veya bulunduğumuz yerin şartları çerçevesinde laflarız. Cesuruzdur. Birini beğendik mi, gözümüze kestirdik mi, bir şekilde tanışırız. Facebook, twitter gibi sosyal medyayı kullanarak yazışırız, sohbetler ederiz, beğeniriz. Bunların tümü Ay geçişinin bize yaşatabileceği hoş birkaç günün yansımaları olacaktır. 7, 8, 9 Temmuz tarihleri bu anlamda etkin gözükmektedir.

13-19 Temmuz arası: 15 Temmuz Mars-Pluto karşıtlık etkisi altında, başta ailenizle olan iletişimin, parasal konularda bilinçli hareket etmenin ve kontrollü olmanın önemli olduğu bir gündeyiz. Güvenliğiniz, yarınlarınız, evinizdeki huzurunuz konusunda gayet titiz düşünebilirsiniz. Aile içi dengelerin yerinden sarsılmaması için öncelikle sorumluluklarınızın farkında olmak önem taşıyor.

19 Temmuz-25 Temmuz tarihleri arasında Başak burcunda düz olarak seyrini sürdürecek Venüs, 25 Temmuz itibariyle gerileyecek. Aileniz başta olmak üzere, birlikte yaşadığınız kişilerle olan ilişkinizi gözden geçirmenizi ve evinizle alakalı aksaklıkları ele alarak düzenlemenizde yardımcıdır. Ancak bu incelemede çoğu zaman eleştirinin dozunu kaçırma riskimiz vardır. Ayrıca kolayca her şeyden tatmin olmayız. Aile bireylerinin birbirlerine karşı anlayışlı olması ve eğer bir sıkıntı varsa bunu ortaklaşa çözmeleri yararlı olacaktır. Ancak illaki her şey istediğiniz gibi olsun diye de diretmemek gerekir. çünkü olmadığı takdirde kendinizi sevilmiyor, değerli bulmuyor gibi hissedebilirsiniz. Bazen anlayışlı davranırken, bazen tam tersi tavırlar içinde oluşunuz, doğaldır ki huzursuzluk yaşanmasına neden olabilir. Bu süreçte beklenmedik bir takım sıkıntılar, aşk hayatınızla ilgili konularda arzu etmediğiniz durumlar yaşandığında, lütfen sakin ve ılımlı bir şekilde bunları halletmeye çalışınız.

20-31 Temmuz arası: 23 Temmuz itibariyle, Güneş ve Merkür-Aslan burcunda ilerlemeye başlıyor. Güçlü bir ifade tarzınızla karşı cins üzerinde etkinizin yükseldiği zamandır. Kendinizden emin haliniz, düşünceleriniz, duruşunuz, bir hayli etkilidir. Günümüzde internet dünyası, yeni insanlarla tanışmada, popülerlik kazanmada, bir durum karşısında görüşlerinizi bildirmenizde hakikaten etkin bir araçtır. Sizler gibi sözel iletişimin ustaları için, bu geçiş bir çok insanın sizden etkilenmesinde güçlü bir araç olacaktır. Ancak unutmayalım ki, Venüs iki ayrı burçta gerileyecek. Onun içindir ki, Eylül ayına kadar özellikle ilişkilerimizde temkinli olmayı bilmemiz, karşımızdaki insanı tanımamız, hakkında bilgi sahibi olmamız gerekir.

31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Yakın çevrenizle olan ilişkiniz bu süreçte sadece kendinizi sevilir görmek üzerine kurulu ise, problemler çıkabilir. Kardeşlerinizle alakalı anlaşmazlıkların giderilmesi adına, ortaklaşa hareket edilmesinde yarar var. Başka bir yere taşınmayı düşünüyorsanız veya başka bir yerde eğitim, iş anlamında gidilecekse, mutlaka yerinde görüp, duruma, şartlara bakmakta yarar var. Her şeyi gözünüzle görünüz, kulağınızla duyunuz öyle inanınız. Etrafınızdaki insanlar sizi, pek ilgiyle dinlemezlerse veya umursamazlarsa, sırf onların ilgisini çekmek adına aşırı gururlu tepkilerde bulunmayınız. Şunu bilelim ki, gerileme dönemi hepimizi etkiliyor.

İŞ VE KARİYER

1-5 Temmuz arası: Bu hafta Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, iş ve kazanç konularında bir hayli etkilidir. Onu en altta PARA bölümünde geniş şekilde ele aldım. Sizin için, güven dolu bir gelecek ve iş hayatı şu sıralarda çok önemli. Kendinizi güçlü bir şekilde ifade edeceğiniz, yeteneklerinizi değerlendireceğiniz bir meslek seçiminde bulunmamız gerekiyor. Şu andaki iş durumunuz, sizi ne kadar tatmin ediyor veya durumunuz nedir buna gerçekçi şekilde bakmanız lazım.

6-12 Temmuz arası: İş konusunda bu hafta 9 Temmuz tarihinde Mars ve Neptün arasında olumlu bir görünüm var. Bu görünümün en önemli etkisi parasal konularda. Ancak çalışma evinizin de Mars yönetiminde olduğundan, sizin işinizdeki cesaretliliğiniz, hedefinize varma ve elde etme arzunuz biraz zayıf. Buna rağmen sanatla alakalı veya aile işinde çalışanlar için ben bugünü olumlu buluyorum. Fakat iş sorunları yaşadığınız bir dönem ise, bu tarihte duyarlılık yüksek olacağından tabii ki dikkatlice şartlara bakmak lazım. Bugün uyar, yarın hoşumuza gitmeyebilir. Günlük planda ise, işlerimizi doğru şekilde organize etmek, sağlığımıza dikkat etmek faydalı olacaktır.

13-19 Temmuz arası: 14 Temmuz Venüs-Satürn görünümü, iş hayatınızla alakalı meselelerin sizi bir hayli düşündürmesi mümkündür. Siz desteklenilmek, değerli bulunmak istersiniz. Başkaları ise üzerinizde baskı yaratır. Bu bazen kardeşinizdir. Bazen sevgiliniz veya bir akrabanızdır. Bu kişilerin kıymetinizi bilmediklerinizi ve sürekli kendilerini düşündüklerini gördüğünüzde canınız sıkılır. Mali açıdan doyumlu bir işiniz olsun, kişisel anlamda huzurlu bir beraberliğiniz olsun istersiniz.

19 Temmuz tarihindeki Merkür-Uranüs görünümü, hedefinizi gerçekleştirme ve sorunlarınızı tamamıyla ortadan kaldırma isteğiniz ön plandadır. Tabii ki bu isteğin yarattığı baskı parasal meseleleri gündeminizin başköşesine oturtur. Para varsa amaçlar gerçekleşebilecek, yine para varsa sorunlar ortadan kalkacaktır. Durum böyle olunca kişi ister istemez atak ve cesur davranması gerektiğini düşünür. Ancak işin içine duygular karışırsa ve bu duygular mantığınızla çelişirse ne yönde atım atmanız gerektiğini bilmeniz zorlaşabilir.

20-31 Temmuz arası: 23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkürün Aslan burcunda seyrine başlaması iş girişimleri, eğitim, başkalarıyla kurulacak bağlantılar, düşüncelerinizi iletme gibi alanlarda da etkili geçişlerdir. Kişi fikrini, yapmak istediklerini ifade ederken, bir hayli kendinden emindir. İkna gücünüz yükselir. Takdir görmekten, bildiklerinizin başkaları tarafından değerli bulunmasından, uygulanmasından mutlu olursunuz. Ancak Venüs geri hareketini unutmayalım. Eylül ayına dek, yeni iş girişimleri, görüşmeler, projeler, uygulamalar adına, bağlantımız olan kişilerle ilişkilerimizde dikkatli olalım. Zaman olgusunu gözeterek düşünmeye çalışalım.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda oluşacak Dolunay, isteklerimizi dilediğimiz gibi ifade etmek, eğitim, iş, yakınlarımızla alakalı konular üzerinde hakimiyeti sağlamak ve harekete geçmekten yanayız. Ancak bugün Venüs, Aslan burcuna geriliyor. Bizim de yarım kalan işlerimizi bitirmemiz, aceleye getirmememiz, bir daha üzerinde düşünmemiz lazım. Bu anlamda karşımıza bir takım bürokratik engeller çıkabilir ve uyulması gereken kurallar söylenebilir, şartlar istediğimiz gibi olmayabilir. Bu bizi sınırladığı için, canımızı sıkılabilir. Oysaki yapılması gereken, eksikler var mı, uygun mu değil mi diye bir araştırmak, bilgi sahibi olmaktır. Böylece daha rahat şekilde işlerimizi yoluna koyabiliriz. Biraz sabırlı olmak gerekiyor.

PARA

1-5 Temmuz arası: 2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda oluşacak Dolunayın neyi işaret ettiğini anlamak için, gün içindeki tüm görünümler çerçevesinde ele almak gerekir. Günün ilk girişinde yer alan Güneş-Neptün görünümü, kendimizi güvende hissetmemizi sağlayacak kazanca ve huzurlu, mutlu, severek yaptığımızı bir işe olan ihtiyacımızı vurguluyor. Sıkılmak, bunalmak istemiyoruz. Saat 05:20 itibariyle Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, mali açıdan yaşanabilecek sıkıntıyı, sıkışıklığı işaret edebilir. Paraya ihtiyacınız olabilir. İş ortağınız, eşiniz veya başka biri sizi zor durumda bırakabilir. Vergi borcunuzu ödemeniz gerekebilir. Kredi başvurunuz geri çevrilebilir. Bunlar olasılıklar. Ancak bu Dolunayda önemli olan, sizin mali işlerinizi sağlamlaştırmanız, işlerinizi iyi takip etmeniz, kimseye kefil olmamanız, ödemeyeceğiniz bir borcun altına girmemenizdir. Mars-Kuzey düğümünün Dolunayla örtüşmesi, mali açıdan dikkatli olmak, tutumlu yaşamak, bütçeniz çerçevesinde hareket etmeniz gerektiğini gösteriyor. Merkür-Uranüs görünümü ise, akıllıca bir düzenleme ve hesaplamayla yaşanan bu sıkışıklığın sürpriz bir şekilde aşılabileceğinizin işaretçisidir.

6-12 Temmuz arası: 6 Temmuz tarihindeki görünüm, maddi ve manevi değerlerinize, güvencenize, geleceğinize fazlasıyla önem verebilirsiniz. Yeteneklerinizi öne çıkararak parasal açıdan kendinizi garanti altına alma isteğiniz fazlasıyla yüksek. Ancak burada dikkat edilecek nokta, ilişkide bulunduğunuz partnerinize- iş ortaklığı yaptığınız kişiler veyahut da taahhüt altına girdiğiniz işlere dikkat etmenizdir. Sakin ve gayet bilinçli bir şekilde paraya bakış açınızı ve çıkarlarınızı iyice gözden geçiriniz.

8-23 Temmuz Merkür-Yengeç burcunda geçişini sürdürecek. Parasal açıdan güven içinde yaşamak isteğimiz öne çıkıyor. Genel olarak zihnimiz, hem geçmiş hem de gelecek meseleleriyle dolu olacak. Hayatımızı garanti altına alabilecek şekilde para kazanmak, paramızı değerlendirmek isteyeceğiz. Eskiye dair meseleler, yuvanızla ilgili işler, kişisel ihtiyaçlarınız gündem maddenizde ilk sırayı alacak. Ev sahibi olmayı düşüneceğiz. Üç beş kuruşumuz bir kenarımızda olsun isteyeceğiz. Eğer cüzdanımız dolu değilse, rahat etmeyeceğiz. Merkür-Yengeç burcunda zihnin yavaşlamasını, meselelerin hassasiyetle ele alınmasını sağlar. Aile, eş desteği, güvenli bir iş gayet kıymetli hale gelir. Hissi davranabiliriz.

9 Temmuz tarihinde, parasal kazancınızla alakalı konularda ve mesleki anlamda hem kendi arzularınızı hem de başkalarının taleplerini değerlendirme imkanı bulursunuz. Ben şunu istiyorum, onlar da bunu düşünüyorlar, şimdi bencil davranmadan kararımı vermeliyim tarzında hareket edebilirsiniz. Eğer aynı iş yerinde çalıştığınız kişiler veya birlikte hareket ettiğiniz insanlar varsa, onlarla el birliğinde bulunarak arzularınızı patron veya yönetici konumunda kişilere birlikte iletebilirsiniz. Bu bir güç birliği anlamına gelir.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz tarihindeki Güneş-Uranüs zorlu görünümü hem hedefinizi gerçekleştirmek hem de parasal açıdan kendinizi güvence altına almak arzunuzdur. Bu ihtiyaç doğal olarak gönlünüzden geçtiği bir alanda söz sahibi olmanız veya içinizden geldiği gibi hareket etmeniz şeklinde gerçekleşirse keyfinize diyecek yoktur.

13 Temmuz tarihindeki, Merkür-Neptün görünümü, parasal ve mesleki konulardaki vizyon arayışınızı yükselticidir. Ancak kişi bu etki altında kazancını bilmek, toplum içindeki yerini sağlamlaştırmak ve ilerisi adına güven içinde yaşamak ister. Eğer hayallerine uygun şekilde gelişmeler olursa keyfine diyecek yoktur. Fakat tam tersine içinde bulunduğu durum, belirsizlik içeriyor veya güven uyandırmıyorsa hassasiyet duyulması doğaldır. Aklınız tümüyle paraya endeksli ve geçmişte yaşanan zorlu tecrübelere takılı gibidir. Para eşittir huzur diye düşünülür.

16 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Yeniay, iki önemli görünümle örtüşüyor. İlki Merkür-Pluto karşıtlığıdır. Sizin parasal konuları bu Yeniayda, gerçekçi bir şekilde ele almanız gerekiyor. Karşınıza reddedilmeyecek güzellikte bir fırsat çıkabilir. Mali açıdan rahatlatıcı gibi durabilir. Ancak gerçekten böyle mi acaba, buna bakmak lazım. Kazanç getirici işlere ihtiyacınız var. Belki bir yatırımda bulunmak, çoğaltmak, bir ev borcuna girmek veya bir iş ortaklığı kurmak istiyorsunuz. O zaman kimlerle iş yaptığınıza dikkat ediniz. Satın almak istediğiniz yerin bedeli, değeri hakkında araştırma yapınız. İkinci görünüm, Merkür-Mars kavuşumudur. Bu da gösteriyor ki, harekete geçme arzumuz bir hayli yüksek. Ancak bir o kadar da kafamız karışık. Madem böyle gelin o zaman, paranızı risk altına alabilecek bir karar vermeden önce bir daha düşünün. Uzun vadede olumlu ve her olasılık göze alındığında faydalı ise gerçekleştirin. Yatırım uzmanlarına danışın, piyasanın durumuna bir bakın.

20-31 Temmuz arası: 25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. Bu dönemde ailevi ilişkilerinizi analiz sürecidir. Eşler arasında, anne-baba ve çocuklar arasındaki sevgi alışverişinin ele alınması yararlıdır. Eleştirmek, kusur bulmak ne kadar yanlış ise, sürekli vericilik, sürekli didinmek de bir o kadar yanlış olur. Bu dönemde genelde aşırı titiz davranılır. Bu tüm aile için geçerlidir veya aile fertlerinden birinde daha fazla görülür. Bunun da ayarını bilmekte yarar var. Kiralama, satış, alış gibi emlak işlerinde beklemede kalınması iyi olur. Eğer daha önce taşınılmışsa, bu dönemde düzenlemek, yerli yerine koymak, bundan tatmin olmak biraz güçleşir. Geri hareket sonrası tekrar bir düzenlemede bulunursunuz. Tamirat, bakım onarım gibi işler için uygundur.

Temmuz Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 4-8-9-12-13-17-18-22-23-31

Zayıf Enerjili Günler: 6-19-20-27-28

Aşkta En Şanslı Günler: 22-23

Parasal Açıdan Şanslı Günler: 14-15

Yeniay: 12-13-14
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 1-26-27-28
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


[Nasıl TV - Yengeç burcu 2015 Temmuz ayı yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Yengec-burcu-2015-Temmuz-ayi-yorumlari-nelerdir)

YENGEÇ

TEMMUZ AYINA GENEL BAKIŞ

Sevgili Yengeç'ler Temmuz ayında sizlere güzellikler diliyorum.

2 Temmuz tarihinde karşıt burcunuzda bir Dolunay meydana gelecek. Sizler için bu Dolunay ilişkinizle ilgili meselelerde son derece kıymetli olacak. Eşinizin sorumlulukları ve kararları sizi rahatsız edebilir. Dolunayda sakin olmalı diyalogunuzu iş birliği yakın hale getirmelisiniz.

8 Temmuz tarihinde Merkür burcunuzda seyrine başlayacak. Sizin yapınıza uygun olarak ailevi konular etkin olacak. Eşiniz, yuvanız, çocuklarınız kıymetli olacak.

16 Temmuz tarihinde Yeni Ay burcunuzda oluşacak. Kişisel anlamda durumunuza bakacaksınız. Bazı sorunlar yaşanabilir, biraz hassasiyetiniz yüksek olabilir. Sorumluluklarınız eşit paylaşılmalı ve önünüze bakmalısınız.

19 Temmuz tarihinde Venüs Başak burcunda seyrine başlayacak. Çevreniz, en yakınınızda bulunan insanlar gözleminiz altında kalacak ve gördüklerinize bakacaksınız. Çevrenizdekilerde arayıp bulamadıklarınızı değerlendireceksiniz.

23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür Aslan burcunda seyrine başlayacak. Burada aileniz, ilişkileriniz öne çıkacak. Güçlü olursanız iyi bir ilişki yaşayabileceğinizi ön göreceksiniz.

31 Temmuz tarihinde ise Kova burcunda bir Dolunay meydana gelecek. Bankalarla ilgili konular, krediler ele alınacak. Bir yanıyla parasal konularla ilgili iki dağ arasında kalmış gibi hissedeceksiniz.

Her şey gönlünüzce olsun...

AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Temmuz arası: 2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda oluşacak Dolunayın tüm görünümleri çerçevesinde analiz ederek size izah etmek isterim. Günün ilk işaretçisi Güneş-Neptün görünümü, hayata inançla, sevgiyle, ılımlı bir şekilde, hayalleriniz çerçevesinde bakmaktan yana olduğunuzu işaret ediyor. Kırılmak, üzülmek, pişman olmak istemiyorsunuz. Bu Dolunayın ilk cümlesi, hayatta en kıymetli zenginlik, insanın sevdiğiyle huzur içinde yaşamasıdır diyeceksiniz. Saat 05:20 itibariyle Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, ilişkinizle ilgili konularda yaşanması muhtemel bir sıkıntının, anlaşmazlığın, sizin ilkelerinize, beklentilerinize uymayan bir gelişmenin işaretçisi oluyor. Partnerin baskın tavırları bu beraberliğin devamını güçleştiriyor. Bu Dolunay, bir ayrılığın, bir mesafenin, bir anlaşmazlığın, karşı karşıya gelişin de göstergesi olduğundan sizi zorluyor, baskı altına alıyor. Mars-Kuzey düğüm zorlu görünüm ise, kişisel anlamda bir hayli gerilmenize, sevdiğiniz, değer verdiğiniz her şeyi korumak istemenize rağmen şartların sizi yormasına neden olabilir. Bu durum eviniz ve ailevi konularda bozulan bir dengenin göstergesi olarak yorucudur. Merkür-Uranüs görünümü, bu huzursuzluğun iş hayatınızla ilgili konularda da etkili olabileceğinin işaretçisidir. Kısaca olan biten her ne ise, bizim duruma sakin bir şekilde başlamamız gerektiğini gösteriyor.

6-12 Temmuz arası: 6 Temmuz tarihindeki görünüm, kendinizi garanti altına almak, güven içinde yaşamak ve huzur dolu bir hayat sürmek istersiniz. Eviniz, aileniz önemlidir. Ancak ilişki konularında karşınıza çıkan partnerler baskıcı tutumda veya hakimiyetini kabul ettirmeye çalışan kişiler olabilir. Fazla tutkulu hatta kıskanç yapıda olmaları sizi rahatsız edebilir. Doğal olarak sağlıklı bir ilişki yaşanması pek mümkün olmaz. Burada yapılması gereken seçimlerinize dikkat etmek veya mevcut beraberliğinizi gözden geçirmektir.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz tarihindeki, Merkür-Neptün görünümü, hassas düşünmenin, değerlerine sahip çıkmanın ve geçmişte yaşanılanlar ışığı altında tedbirli olmak gerektiğinin işaretidir. Sosyal yönden hem kendisi hem de ilerisi adına ayrıca ilişkisiyle alakalı konular üzerinde yaratıcı düşünmeye çalışan birey, tamamen geleceğini garanti altına alma peşindedir. Vizyonu yüksektir. Yani ne yaptığını ve ne yapması gerektiğini bilerek yol aldığında, gücünün iki misli artacağını bilmelidir.

16 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Yeniay, iki önemli görünümle örtüşüyor ve her ikisi de, mevcut durumu daha iyi idrak ederek nelere dikkat etmemiz gerektiğini hatırlatıyor. İlki Merkür-Pluto karşıtlığı, zihnimiz tamamen kendimize dönük, hassas ve bir o kadar duygusal düşünmeye açık. İstiyoruz ki, ilişkimizde veya iş ortaklığımızda aradığımız güveni, huzuru bulalım ve beklentilerimize uygun şekilde gerçekleşsin. Kendimizi kandırıyoruz belki de, bu ilişkide her şey güzel olacak diye. Belki de hayatımızda hiç kimse yok, günün birinde gelecek olanın hayalini kuruyoruz. Ancak gerçekler bir adım ötede. Bir baskı var üzerimizde, bizi anlamayan bir sevgili, eş veya birileriyle karşı karşıya kalmışız. Bu Yeniayda, gizli saklı sıkıntılarımız bir yana, biz mutlu olmak için dileklerde bulunuyoruz. Yeter ki düzelsin bir şeyler diye. Yeniay ile örtüşen bir başka görünüm, Merkür-Mars kavuşumudur. O da bizi sıkıntılarımızdan kurtulmak, arzu ettiklerimize ulaşmak adına itekliyor. Değer verdiğimiz her ne varsa, ister zorlasın, ister yorsun, eğer bizim için kıymetliyse, gerekliyse, mücadele etmeye hazırız. Bu Yeniay, bizim için çok önemli. Kaybetmek değil, kazanmak istiyoruz. Üzülmek değil, mutlu olmak istiyoruz. Mücadelemiz bir hayli yoğun, ancak pes etmemek gerektiğinin farkındayız.

19 Temmuz-25 Temmuz tarihleri arasında Başak burcunda düz olarak seyrini sürdürecek Venüs, 25 Temmuz itibariyle gerileyecek. Düz seyir boyunca, yakın çevrenizde bulunan kişilerle olan temasınızda yararlılık ilkesini gözettiğiniz için, size ihtiyaç duyan kişilere elden geldiğince destek olursunuz. Ancak bu desteğin karşılığında kıymetinizin bilinmesini istersiniz. Arkadaşlık ilişkilerinde de durum böyledir. Dostlarınızın size bir işi düştüğünde, yardıma hazırsınızdır. Amacınız etrafınızdaki insanların huzurlu olması ve sizin de otomatik olarak huzura kavuşmanızdır. İlişkilerde genel olarak belli bir inceleme, kurcalama, ince eleme sık dokuma hali vardır. Burcunuzla uyumlu bir görünüm yapsa da, bu noktaları gözden kaçırmamalıyız.

19 Temmuz tarihindeki Merkür-Uranüs görünümü, bir yandan özgürce hareket etmek isterken, diğer taraftan ilişki hayatınızdaki baskıların, sorunların üstesinden gelmeye çalışabilirsiniz. Merkür burcunuzda ilerlediği için geçmişi hatırlar bazen de duygularınızla mantığınızın çelişmesi sonucu içe kapanabilirsiniz. Peki ne yapılmalıdır? Politik davranmayı bilmek iyi olur.

20-31 Temmuz arası: 25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. Bu süreçte, etrafımızdaki insanların yanlışlarını, tuhaflıklarını, eksiklerini daha fazla görürüz. Aynı şekilde bize yaklaştıklarını fark ederiz. Bu iyi bir hal değil tabii ki. Ancak bazen de işe yarar. Sözgelimi bugüne dek fark etmediğiniz bir ayrıntıya, duruma rastlarsınız. Bunu düzeltme imkanı yakalarsınız. Çevrenizde bulunan kişilerle iletişimin bazen durgunlaşması, hatta araya soğuk bir mesafe konması geri hareket döneminde rastlanılan bir durumdur. Hemen önyargılı, endişeli düşünmemek lazım. Bırakın zamana, zaman halletsin bu durumu. Bir çevre değişimi, eğitim, iş girişimi veya akrabalık ilişkileri anlamında yeni bir planınız varsa, bunu tekrar gözden geçirmeniz, sağlıklı ve verimli gelişmesi yönünde olumludur. Bu süreçte, bir yakın akrabanızın sağlığıyla yakından ilgilenebilirsiniz. Çevrenizde temizlik konusunda titiz davranabilirsiniz.

İŞ VE KARİYER

1-5 Temmuz arası: Bu hafta, iş konularında biraz zorlanacağız. Bizi sıkıştıran belli bir sınırda hapseden ve de hassaslaştıran konular verimli, tatminkar şekilde çalışmamızın önüne geçiyor. Dolunay etkisi bu anlamda önemli. Bedensel ve ruhsal sağlığımıza önem vermeliyiz. Kazanmak için var gücümüzle çabalarken, kendimizi ihmal etmemeliyiz.

6-12 Temmuz arası: 8-23 Temmuz tarihleri arasında, burcunuzda ilerleyecek Merkür süresince, etrafınızdaki dünya ile temasınız güçlenmeye başlıyor diyebiliriz. Şimdi düşünceleriniz, hisleriniz ve siz canlanmaya başlıyorsunuz. Kimsenin etki altında kalmadan kendiniz adına yeni kararlar alarak bunları uygulamaya çalışmak, eskiye yeni bir yüz geçirerek veya tümüyle değiştirerek hayatınızın kontrolünü ele geçirmektir. Duygusal konularda yaşamınızı gözden geçirebilir, eskinin sizin üzerinizde yarattığı tüm izleri silmeye çalışabilirsiniz. Kimi zaman birileri veya bazı olaylar sizi bağımlı olduğunuz alanlara doğru sürükleyebilir. Fakat bunların tümünde aldığınız dersler ön plandadır. Yani nerden nereye geldim tarzı bir düşünce halidir. Aileniz, vatanınız, değerleriniz, sizi bugüne getiren olaylar, insanlar ne varsa hepsine sahip çıkabilir, hatalarınızın bile sizi olgunlaştırdığını düşünebilirsiniz.

9 Temmuz tarihinde, hem kişisel anlamda isteklerinizi dışarıya ifade etmeniz kolaydır hem de sizin arzularınıza uygun şekilde başkalarının desteğini görmeniz kolaylaşır. Gücünüzü, tatmin edici olan işlere, hedeflerinize yönelterek elde edebilirsiniz. Sezgileriniz sayesinde, gerçekleri algılayabilir, buna göre başarılı şekilde ilerleyebilirsiniz. Ticari, iş, eğitim, inanç konularında şansınız yüksek. Rüyalarınız gerçekleştirecek planlarınızı uygulayabilirsiniz.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz Güneş-Uranüs görünümü, güvenli bir hayat kurmak ve huzurlu bir yaşam sürmek arzunuzu işaret ediyor. Uranüs ise, kariyer evinizdeki değişimlerin işaretçisi. Siz bu değişimleri baskı olarak yorumlarsanız, iş hayatında gelişemezsiniz. Kalıplaşmış düşünceleri bir yana bırakarak, kendinizi mesleki alanda geliştiriniz. Yeni ve farklı olan gelişmeleri takip ediniz.

15 Temmuz Mars-Pluto karşıtlığı, düzenli bir gelir elde etmek adına aklınıza birçok fikir geldiği halde, sizi durduran engeller veya yaratıcılığınıza sekte vuran kişiler canınızı sıkabilir. Düşüncelerinizin genelinde kendi çıkarlarınızın ön planda olması, başkaları tarafından bencil olduğunuzun düşünülmesine yol açsa da, siz neyi neden istediğinizin gayet iyi farkındasınız. Sahip olma güdünüzün en başında toplum hayatında iyi bir yere gelmek isteği baskın. İşinizden elde ettiğiniz gelir veya yaşamınızı sürdürmenizi sağlayan şartlarınız yetersiz olduğu için sinirli davranabilirsiniz.

20-31 Temmuz arası: 23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkürün Aslan burcunda seyrine başlaması yolculuklar, eğlenceli aktiviteler, hayatın güzel yanlarının keyfine varma, yeni tanışmalar, farklı bir şeyler yapmak arzusuyla dolu olduğunuz bir süreçtir. Fikirlerinizi dış dünyaya sunuş biçiminiz artistik ve çok etkileyicidir. Sanatçılar için bu hem taklit gücünün artması hem de yeni bir karakter üzerinde çalışılması yönünde olumludur. Bildiklerimizi açıklamak, öğretmek, tasdik edilmek hoşunuza gider. Bu süreç, aşk hayatınızla ilgili konularda da etkili olup farklı yerler görmek, insanlarla tanışmak arzumuzu işaret etmektedir. Ancak Venüsün iki burçtaki geri hareketi hem ailevi hem yolculuklar, yakın çevre, eğitim ve iş hayatımızla ilgili konuların gözden geçirilmesi gerektiğini işaret ediyor. O kadar özgür değiliz. Halledilmesi gereken meseleleri göz ardı edemeyiz.

PARA

1-5 Temmuz arası: 1 Temmuz tarihindeki Venüs-Jüpiter kavuşumu, mali konulardaki harcamaların artışı olduğu kadar, parasal gelirinizin yükselişi anlamında önemli bir tesirdir. İleriye dönük düşünmenizi ve buna göre yeni planlamalarda bulunmanızı sağlar. Eğer yatırım düşünüyorsanız, bu enerji, piyasa şartlarına göre doğru bir karar vermenizde yardımcı olur. Eviniz, ailenizle ilgili yeni gelir kaynakları ve desteklerin göstergesidir. Gelişmeleri işaret eden bu kavuşum ailenin büyümesi ve ihtiyaçların artacak oluşu da işaret eder. Gereksinimlerinizi karşılarken, fazla açılmamak, dikkatli davranmak tabii ki faydalıdır. Sağlık, sosyal ilişkiler, evinizle ilgili ihtiyaçlar için para harcanabilir. Belli bir canlanma finansal konularda görülür. Kazançlı işlere yönelmenizde yardımcınızdır.

6-12 Temmuz arası: Kazanç evinizin yöneticisi Güneş, 6 Temmuz tarihinde Pluto ile bir karşıtlık oluşturacak. Kişisel anlamdaki kazancımız ile eşimiz-iş ortağımız veya bir şekilde maddi bağlantımız olan kişilerle aramızda yaşanabilecek bir problemin göstergesi olabilir. Üstünüzdeki baskı, bir hayli etkilidir. Benim tavsiyem, maddiyatla ilgili ortaklıklarda dikkatli olmak, bu yöndeki problemleri karşılıklı bir şekilde halletmeye çalışmaktır. Eğer bir iş ortaklığı henüz yeni kurulacaksa, parayla alakalı maddeleri en başından dikkatli bir şekilde incelemektir. Bunu yapalım ki, sonrada sorun çıkmasın.

13-19 Temmuz arası: 14 Temmuz Venüs-Satürn görünümü, kazanmaya dönük ve hayatınızı garanti altına alacak şekilde düşünürsünüz. Zevk aldığınız her ne varsa, bunları yaşamanın, tadını çıkarmanın tamamen paraya bağlı olması, sizi doğal olarak hırslandırır. Dengeli ve istikrarlı işlere yönelerek artık rahat etmek arzunuz bir hayli yüksektir.

20-31 Temmuz arası: 31 Temmuz tarihinde Kova burcunda oluşacak Dolunay, eşin parasal durumu, mirasla ilgili işleri, iş ortaklarımızla aramızdaki finansal bölüşümler, borçlarımız ile ilgili konularda yaşanan zorlukları işaret ediyor. Biz kimseden bir şey beklediğimiz yok, yeter ki, bizim üzerimizde baskı kurup, bizi parayla onla bunla rahatsız etmesinler. Biz kendi yağımızla kavrulmak, üzülmek istemiyoruz. Ancak bu Dolunayın gerçekleştiği gün Venüs kazanç evimize geri dönüyor. Bu geri hareket mecburen kendi kazancımızla alakalı konularda dikkatli olmamızı, bütçemizin ayarını bilmemizi gerektiriyor.

31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Bu dönemde, maddi konularda kendinizi güçlü hissetmek, kimsenin sizi bu anlamda hafife alması, çaresiz görmesini istemezsiniz. Hatta, borcunuz harcınız olsa da, dışa karşı ben iyiyim demek için elinizden geleni yaparsınız. Harcamalar bu dönemde artabilir. Çünkü kendinizi değerli hissetmek, hoş görünmek istersiniz. Genelde lüks tüketiminin arttığı bir dönemdir. fiyatlara bakılmadan, hesap edilmeden yapılan alışverişler daha sonra bütçenizi zorlayabilir. Sevdiklerinizi mutlu etme çabanız, kesenin ağzını açmanıza neden olabilir. Hele hele ilişkileriniz bu temel üzerine kuruluysa, daha fazla onları memnun ederek, sevileceğinizi düşünürsünüz. Yatırım düşünüyorsanız, bu dönemde riskli işlere kalkışmayınız, araştırınız, uzmanlara sorunuz. Kampanyalar bu dönemde artabilir. Üç al iki öde türündeki ürünleri alırken çok iyi gözlemde bulununuz.

Temmuz Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 6-10-11-14-15-19-20-24-25

Zayıf Enerjili Günler: 2-8-9-22-23-29-30

Aşkta En Şanslı Günler: 24-25

Parasal Açıdan Şanslı Günler: 17-18

Yeniay: 14-15-16
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 1-2-3-28-29-30-31
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


[Nasıl TV - Aslan burcu 2015 Temmuz ayı yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Aslan-burcu-2015-Temmuz-ayi-yorumlari-nelerdir)

ASLAN

TEMMUZ AYINA GENEL BAKIŞ

Sevgili Aslan'lar sizlere Temmuz ayında güzellikler diliyorum.

İlk etkili oluşum Oğlak burcundaki Dolunay olacak. Çalışma hayatımızla ilgili konularda sorumluluk fazla olacak. Nefes alacak haliniz yokmuş gibi hissedebilirsiniz. İş yükünüz çok ağırsa etrafınızdaki insanların baskı uyguladığını düşünebilirsiniz. Beklemeli ve her şeyde hayır olduğunu gözlemlemelisiniz.

8 Temmuz tarihinde Merkür Yengeç burcunda olacak. Bu hareket hassasiyetin simgesi olacak. Olumlamalara ihtiyacınız olacak.

16 Temmuz'da Yeni Ay oluşacak. Sahiplenilmek isteyeceksiniz. İş hayatınız ve belirsizlikler sizi zorlayabilir. Kendinizi gösterme hevesinizin yanı sıra sorumluluklar sebebiyle zorlanabilirsiniz. Geçmişi çok fazla irdelemeden şartlara bakmanızı öneririm.

19 Temmuz tarihinde Venüs Başak burcunda seyrine başlayacak. Mali konularda bir daha analizden geçirmeli ve aceleci karar vermemelisiniz. Farklı olanaklar karşınıza çıkabilir.

23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür burcunuzda seyrine başlayacak. Şu ana kadar bir takım iş sorunları ve mali konular derken kendinizi ifade etme anlamında yeni bir döneme girmiş olacaksınız.

31 Temmuz tarihinde ise Kova burcunda Dolunay meydana gelecek. Bir yanıyla kendinizi merkeze koymak isterken, partnerinizin özgür tavırları sizi zorlayabilir.

Her şey gönlünüzce olsun...

AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Temmuz arası: 1 Temmuz tarihindeki Venüs-Jüpiter kavuşumu burcunuz üzerinde gerçekleşecek. Tabii ki bu olumlu gelişmeleri, moral duygunuzun artışını, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayan bir yansımadır. Ben bunu sizin için bir doping olarak görüyorum. Şu Satürn-Akrep geçişi nedeniyle yaşanan sıkıntıları kaç kez ifade ettik. Eviniz, aileniz, mali konularda nasıl yoruyor sizi. İşte bu Venüs-Jüpiter kavuşumu moralinizi yükseltiyor ve baskıları hafifletiyor. İşinizle ilgili yeni girişimleri, planları, görüşmeleri işaret eden bu kavuşum sayesinde aşk hayatınız da canlanıyor. O kadar kıymetli ki bu kavuşum, hani Hızır yetişti derler ya. Aynen öyle. Buna ne kadar ihtiyacınız olduğunu tahmin ediyorum. Dikkatleri kolaylıkla çekeceğiniz bir gündesiniz. Sizden birçok kişinin olumlu yönde bahsettiğini, size yöneldiğini fark edebilirsiniz. Dışarıdan da yardımlar ve destekler görürsünüz.

6-12 Temmuz arası: 8-23 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, ruhsal anlamda içe yönelmenin işaretidir. Birçok mesele gözden geçirilir. Eskiye ait anılar bunların içinde yer alır. Neler yaşamıştınız, nasıl dersler almıştınız, şimdi ne durumdasınız? Hisler öylesine geçmişle alakalıdır ki, kişi eskiyi hatırlar, bütün bir hayat film şeridi zihninden akıp geçer. Özelini kimseye açmaz, sahip olduklarını korur ve gözetirsiniz. Şiir, söz, sanat, müzik veya ritüellerle uğraşma zamanıdır. En büyük zenginlik kişinin kendiyle olan temasıdır sözü, böyle zamanlar için söylenmiş olabilir. Ancak duyarlılık bazen fazlaca yükselir. Dalgınlık sonucu yanlışlıklar yapabilirsiniz. Takıntılı düşünülebilir. Güvendiğiniz insanlarla konuşmalı, paylaşımda bulunmalısınız. Ruh ve beden sağlığınız bu dönemde önemlidir.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz tarihindeki, Merkür-Neptün görünümünde hassasiyet oldukça yüksektir. Kişi bir yandan kendi değerlerine sahip çıkmak, onları korumak ve kollamak için iç dünyasında dengeleri yerine oturtmaya çalışırken, diğer yandan bazı nedenler yüzünden anlayışlı olmak zorundadır. Her iki durum da bir Aslan için kısıtlayıcı ve endişe yaratabilir. Kendini ifade etmekten bu denli hoşlanan bir burcun insanı için, duyarlılığın yüksek oluşu tabii ki zordur. Ancak içinde bulunduğu durum, insani anlamda anlayışlı olmasını gerektirir. O yüzden de merhamet duygusunu öne alır ve karşısındaki kişi veya durumu bu olgu çerçevesinde ele almaya çalışır. Benim tavsiyem yine de kendinizi çok fazla harap etmeyecek şekilde düşünmeniz ve hareket etmenizdir.

14 Temmuz Venüs-Satürn görünümü, kendinizi bir şeylere uymak zorunda hissetmenize yol açabilir. Gönlünüz özgürce, doyasıya kendini ifade etmek isterken, iç dünyanızda bir türlü çözümleyemediğiniz meseleler kendini hatırlatır. Bazen yalnızlık duygusu ağır basar bazen de etrafınızdaki insanlar canınızı sıkar. Bir şeylere mecbur olmaktan, size uymayan şartlar altında yaşamaktan zevk almazsınız.

15 Temmuz Mars ve Pluto karşıtlığı, geleceğe dönük planlarınızla ilgili konularda ve isteklerinizin peşinden gidebilmeniz için bizi zorlayıcıdır. Ne yapılmalıdır? Gerekli olan tek şey, dış etkenlerin sizi yormasına, kaygılandırmasına, öfkelendirmesine izin vermeden aklı başında hareket etmektir. Çevrenizdeki insanlarla aranızda gerginlik sadece sizi yıpratmaz, aynı zamanda enerjinizin de boş yere azalmasına neden olur. Her durumu ölüm kalım savaşı haline getirmek yerine, bugün kendinizi geliştiren, rahatlatan, ruhunuzu dinlendiren aktivitelerde bulunmanız çok daha faydalıdır.

20-31 Temmuz arası: 31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, burcunuz üzerinde gerileyecek. Bu süreçte, nasıl göründüğünüze daha fazla önem verirsiniz. Kendinizi değerli hissetmek istersiniz. Fiziksel anlamda güzel veya yakışıklı görünmek adına alışverişlerde ölçü kaçabilir, dikkat edelim. Bazıları bu süreçte abartılı makyajlar, ilgi çekici kıyafetler ve saç şekilleri, mücevherler, pahalı ürünlerle dikkatleri üzerinde toplamaya çalışabilirler. Alkışlanmak, herkesin ilgisini çekmek, el üstünde tutulmak arzusu ön plandadır. Sanatçılar bu dönemde verimli çalışmalar yaparlar ve kendilerinden söz ettirmeyi bilirler. Benim tavsiyem, yapılacak değişimlerin mutlaka üzerinde düşünülmesi gerekliliğidir. İlişkilerinizde bu süreçte, sizin bu şık ve süslü halleriniz karşı cins tarafından beğenilmenizi sağlar. Fakat bu beğeni kalıcı mı değil mi, sorusunun cevabı için zaman olgusu gözetilmeli ve niyete bakılmalıdır.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda oluşacak Dolunay, ilişkide sınırların her iki kişinin de ortak istekleri, beklentileri doğrultusunda ayarlaması gerektiğini gösterir. Eş özgürce dilediği gibi bu ilişkide davranıp, sizin arzularınıza burun büküyorsa, aynı şekilde siz, sadece kendinize merkeze koyup, onun beklentilerini umursamıyorsanız, bu Dolunayda sorunlar yaşanabilir. Bugün gerileme hareketi nedeniyle tekrar burcunuza dönen Venüs, tekrar bütün bu durumları dengeye kavuşturabilmek adına, gözden geçirmelerde bulunulmasının önemini vurguluyor.

İŞ VE KARİYER

1-5 Temmuz arası: 2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda oluşacak Dolunayı, gün boyunca etkili tüm görünümler çerçevesinde ele almakta yarar var. Böylece ne gibi etkileri olduğunu, nelere dikkat etmemiz gerektiğini daha iyi anlamış oluruz. Dolunayın oluşacağı günün ilk işareti, Güneş-Neptün arasında oluşan görünüm, sizin gerek başkalarıyla olan maddi ve manevi anlamdaki paylaşımınız gerekse bir kayıp, ayrılık veya farklı bir nedenle yaşadığınız hassasiyetin işaretçisi olarak dikkat çekiyor. Saat 05:20 itibariyle Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, sağlık, çalışma hayatı veya farklı bir nedenle, sizi baskı altına alan, disiplin eden ve kendinizi yorgun, bitkin hissetmenize yol açabilecek zorlukları işaret ediyor ve doğal olarak bunalıyoruz, yoruluyoruz, bıkkınlık hissediyoruz. Mars-Kuzey düğüm görünümü, şu her şeyi kendinize dert etmenin, geçmişi artık düşünmekten vazgeçmemenin, sizi ne kadar yorduğunu, üzdüğünü anlamanızı işaret eden bir uyarı gibi. Diyor ki, gelişmek istiyorsan, huzur bulmak geleceğini düşün, kendine özen göster, iletişimde bulun, araştır, uyumlu, nazik, dengeli insanlarla bir arada ol, çalış, öğren ve kendini toparla. İşte bu sese kulak vermek lazım dostlarım. Merkür-Uranüs görünümü, Dolunay ile örtüşen bir enerji ve sizin şu anda yaşadığınız sıkıntıları aşabileceğinizi, yeni bir sayfa açabileceğinizi, yenilikleri hayatınıza çekebileceğinizi gösteriyor.

6-12 Temmuz arası: 6 Temmuz tarihindeki görünüm, iç dünyanızdaki hassasiyet, verimli düşünmenize ve çalışmanıza mani olabilir. Ailevi, duygusal meseleler yüzünden kendinizi kıskaç altına hissedebilirsiniz. Oysaki böyle durumlarda tartışmak yerine, buna neden olan şartları bilinçli bir şekilde ele almakta yarar vardır. Mecbur olmadığınız şeylere evet demeyiniz. Gereksiz yüklerin altına girip sonra da şikayetçi olmanız yanlıştır. Kendinize dikkat ediniz. Yormayınız ve yaşamınızı daha düzgün bir şekilde geçirmeye özen gösteriniz.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz tarihinde Güneş-Uranüs arasında oluşan zorlu görünümde, mevcut şartlar nedeniyle yenilikte bulunmak pek kolay değildir. Ancak olana da katlanmak zor gelir. Bu yüzden de canınız sıkılır. Peki, ne yapılmalıdır. Yapmak istediğiniz ne varsa, artı ve eksilerini gözden geçirmek, eğer faydalı olacaksa, tabii ki çekinmemek, azimli olmaktır.

16 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Yeniayın iki önemli görünümle örtüşmesi, onun dikkatle mercek altına alınması gerektiğini gösteriyor. Şimdi bunları birlikte harmanlayıp sizlere izah edeceğim. İlk görünüm, Merkür-Pluto karşıtlığıdır. Zihnimiz bizi, iş hayatımız başta olmak üzere, psikolojik anlamda biraz zorluyor, düşündürüyor. Hassasız ve elimizde olmadan bizi duygusallaştıran bir çok meseleyi kafamıza takıyoruz. Duyarlıyız. Ancak bu duyarlılığın belki de kimse farkında bile değil. Öyle kendi içimizde, işin içinden çıkmaya çalışıyoruz. Geçmişte yaşananların hala etkisi altındayız ve hayatın gereklerine adapte olup, onları yerine getirmekte zorlanıyoruz. Oysaki bu Yeniay, bize beklentilerini, eskiyi, seni üzen, yoran ne varsa hepsini koy bir bohçanın içine kaldır bir kenara diyor. Hiçbir şey senden daha önemli değil diyerek bize aslında yol gösteriyor. Tabii ki kolay değil. Ancak böyle gidersek önümüzdeki iki hafta boyunca zorlanırız. İkinci görünüm Merkür-Mars kavuşumu. Bu kavuşum bizi tedirgin edici her ne varsa onunla akıllıca disiplinli bir şekilde mücadele etmek yerine, öfkemizi, hüznümüzü içimize atıp, kendimizi engellememize neden olabilir. Yeniayda yapmamız gereken, öncelikle ailemiz, yuvamız, ilişkimizle alakalı meseleleri gerçekçi bir şekilde gözden geçirip, toparlanmak olmalı. Kendimize gelmeliyiz.

19 Temmuz tarihindeki Merkür-Uranüs görünümü, yenilikte bulunma ve özgür bir şekilde hareket etmek istersiniz. Ancak baskı altında kalabilirsiniz. –Kimsenin beni yönetmesine izin vermeyeyim diye düşünürsünüz. Ancak üzerinizdeki baskı bir hayli yoğundur. İnsanlara, olaylara, hatta en yakınlarınıza bile uyumlu davranmakta zorlanırsınız.

20-31 Temmuz arası: 23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkürün burcunuzda ilerlemeleri sizler için yeni bir yaşa girmenin işaretçisidir. Kendinizi güçlü bir şekilde dış dünyada ifade etmek istersiniz. Böyle bir enerji altında insan, özgürce hareket etmek, dilediği gibi planlar yapmak, uygulamaktan yanadır. Neşeli, canlı, gayet aktif bir şekilde insanlarla temas ederek, onların ilgisini, sevgisini kazanmak cömert yüreğinizi mutlu eder. Ancak bu yıl, Venüsün iki ayrı burçtaki gerilemesi, her burç için farklı alanlarda etkili oluyor. Sizin için de maddi konular ve kişisel anlamdaki istekleriniz yönünde zaman faktörünü kıymetli kılıyor. Bunların tekrar ele alınması, gözden geçirilmesi, biraz da bilinçli şekilde hareket edilmesinde yarar var.

23 Temmuz-7 Ağustos tarihleri arasında etkili olacak Merkür-Aslan burcu seyir süresince, kendinizi ifade etmek, yolculuklar, insanlarla bağlantı kurmak, tatlı dillilik, bildiklerini çevrenizle paylaşmak istersiniz. İnsanları etkilemenin kolay olduğu bir dönemdir. El becerilerinizi sergileyebilir, yaratıcı tarzda düşünürsünüz. Ancak iş ilişkilerinde hassasiyetiniz yüksektir. Huzursuzluklar, ortamda bulunan kişilerin tuhaf hareketleri, yoğunluk canınızı sıkar. Kendinizi güvende hissetmezsiniz. Kafanıza bir şeyleri takarsınız sonra da bunu büyütürsünüz. Benim tavsiyem izninizi bu zaman denk getirip, dinlenmenizdir. Yoksa verimli çalışmak zor olur. Bu dönem, kazanç anlamında işlere yönelmenizi sağlar. Bazıları yaz sezonu için belli bir süreliğine ek iş yapabilir veya bu türden işlere yönelebilirsiniz. Bunlar kazandırıcıdır. Ancak, 3 Ağustos tarihinde ev ve ailevi konulardaki harcamalara dikkat etmek lazım. Yanlış kararlar vermemek için çok iyi düşününüz. Masraflar artabilir.

PARA

1-5 Temmuz arası: Dolunayın tesiriyle maddi konularda zorlanmalar olsa da, bunları halledebilmemiz yönünde fırsatlar da karşımıza çıkacaktır. 3, 4, 5 Temmuz tarihleri bu anlamda gayet olumludur. Kazançlı çıkacağımız işler, para getirileri anlamında faydalı buluyorum.

6-12 Temmuz arası: 9 Temmuz tarihinde, başkaları kaynaklı gelirleriniz başta olmak üzere bu tarihte hayatınızda hangi mesele önem taşıyorsa, bunların gerçekçi bir şekilde ele alınması gerekiyor. Enerji olumludur. Ancak sadece kendiniz adına bir karar vermek, sadece kendi çıkarlarınız doğrultusunda hareket etmemek gerekir. Oturup iyice düşününüz. Hesabınızı yapınız.

13-19 Temmuz arası: 19 Temmuz-25 Temmuz tarihleri arasında Başak burcunda düz olarak seyrini sürdürecek Venüs, 25 Temmuz itibariyle gerileyecek. Bu süreçte paraya bakış açımız, kazancımızla alakalı konular ve bu yönde kurulan ilişkilerin hayatımızdaki yeri bir hayli önem kazanır. Gelirimiz yeterli mi, geçimimizi sağlıyor muyuz, eğer yatırım düşünüyorsak ne yönde bir karar almalıyız? Bütün bunları iyice ölçüp biçmekte yarar vardır. Gelir sağlayan, ufak tefek işler yapabiliriz veya elimizdeki miktara göre ihtiyaçlarımızı karşılarız. Hesabımızı biliriz. Yetenekli olduğumuz konularda başkalarına faydalı olarak özverili çalışabiliriz. Bunun karşılığı da görebiliriz. Güzellik, estetik, sağlıkla alakalı konulara para harcayabiliriz veya bu yolla kazanç elde edebiliriz. Bu süreçte bir yatırım düşünüyorsak, piyasanın durumuna iyice bakmalı ona göre hareket edilmelidir. Sonuçta geri harekete kadar çok az bir süre var. Bunu da göz önüne almakta yarar var.

20-31 Temmuz arası: 25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. Bu süreçte, maddi kazancınızla ilgili konularda, aşırı bir analizde bulunmanız, her şeyi ölçüp tartmanız, artı ve eksisiyle ele almanız tabii ki olumludur. Ancak varyemezlik hali de pek bir fenadır. Zaruri ihtiyaçların daha ucuz olsun diye satın alındığı yerlere mutlaka dikkat ediniz. En başta sağlığınız açısından düşününüz. Yine hesabı bilin, aldığınıza bakın, verdiğinize dikkat edin. Bunu da fazla abartmayın. Venüs geri hareketi, sizin etrafınızdaki insanlara maddi anlamda ne kadar yararlı olduğunuzu düşünmenizi anlamına da gelir. Ancak bu aşırı fedakarlık, borçlanmak, payelendirmek şeklinde olmamalıdır. Azı karar çoğu zarardır. Sağlıkla alakalı harcamalar gündeme gelebilir.

Temmuz Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 8-9-12-13-17-18-22-23-27-28

Zayıf Enerjili Günler: 4-10-11-24-25-31

Aşkta En Şanslı Günler: 27-28

Parasal Açıdan Şanslı Günler: 19-20

Yeniay: 16-17-18-19
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 3-4-5-31
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


[Nasıl TV - Başak burcu 2015 Temmuz ayı yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Basak-burcu-2015-Temmuz-ayi-yorumlari-nelerdir)

BAŞAK

TEMMUZ AYINA GENEL BAKIŞ

Sevgili Başak'lar Temmuz ayında sizlere güzellikler diliyorum.

2 Temmuz tarihinde aşk evimizde bir Dolunay meydana gelecek. Bu zamanda kendinizi ifade etme arzunuz çok yüksek olacak. Çalışkanlığınızla, başarınızla geldiğiniz noktaya bakmak isteyeceksiniz. Haziran'ın sonlarına doğru bir girişimde bulunduysanız ilerisi adına garantili olup olmadığına bakmalısınız.

8 Temmuz tarihinde Merkür Yengeç burcunda olacak. Biraz ailenize dönük meselelerin ele alınması söz konusu olacak. Eski dostlarınızı arayabilir, eski işlerinizi bir karıştırabilirsiniz. Hem analiz yönünüz güçlü hem de daha temeli sağlam işlere bakmayı hedeflemelisiniz.

16 Temmuz tarihinde Yeni Ay Yengeç burcunda oluşacak. Amacınız konusunda sınırlarınızı çizeceksiniz. Dostluklarınızda vefa görmek isteyeceksiniz. Sizi rahatsız eden konuları ele alıp, yaratıcı kabiliyetlerinizi gözleyeceksiniz.

19 Temmuz tarihinde Venüs Başak burcunda seyrine başlayacak. Bu seyirde gölgeli bir Venüs etkisi olacak. İlişkilerinizden iş projelerinize kadar tüm konularda bu etki sebebiyle yavaşça yeni bir bakış açısıyla resme bakmalısınız.

23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür Aslan burcunda seyrine başladığında sakince bir bakmalısınız. Egonuzu tırmalayan, insanlara fazla değer vermenizden kaynaklı yaşanan sıkıntıları yeniden ele alacaksınız. Planlarınızı gözden geçirerek notlar alabilirsiniz.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda bir Dolunay meydana gelecek. Aynı gün Venüs Aslan burcuna gerilemeye başlayacak. Çalışma hayatınızla ilgili konularda ekibe bakmalısınız, yenilikleri nasıl gerçekleştireceğinizi düşünmelisiniz. İlerisi adına duruma bakmalısınız.

Her şey gönlünüzce olsun...

AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Temmuz arası: 2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda oluşacak Dolunayı, gün boyunca etkili olacak tüm görünümleriyle size izah etmeye çalışacağım. Dolunayın gerçekleşeceği güne, Güneş-Neptün görünümüyle adım atacağız. Bu da gösteriyor ki, kendimizi güvende hissettirecek dostluklara, gelişmelere ve bize gerçekten arzu ettiğimiz uyumu, huzuru, mutluluğu verecek bir insana, ilişkiye ihtiyacımız var. Saat 05:20 itibariyle Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, aşk hayatınızla ilgili konular üzerinde ciddiyetle durmanın ve yaşça sizden büyük birine aşık olmanın göstergesidir. Bu kişinin size verdiği değer ve bu ilişkiyi ileriye taşıma arzusu bir hayli yoğundur. Bu Dolunay ayrıca, yetenekli olduğunuz bir alanda kendinizi geliştirme, sorumluluk alma ve güvenle bu yol üzerinde yürüme arzunuzu da belirleyicidir. Aşk hayatında sorunları olanlar açısından bu Dolunay, ilişkinin devamı konusunda yaşadığınız iç ve dış baskıların işaretçisi olabilir. Aşk sizi olgunlaştıran zorlu bir ders gibidir. Kimi Başaklar için anlamı, evladınızın sorumluluğu ve geleceğiyle ilgili kararın göstergesidir. Mars-Kuzey düğüm görünümü, maddi anlamda gelir-gider dengemizin ahenkli bir şekilde düzenlenmesi ve buna göre bir tercihte bulunulması yönünde önem taşıyor. Ardından Merkür-Uranüs görünümü, iş hayatımızdan, başkalarıyla alakalı her türlü paylaşıma kadar her meselenin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini işaret ediyor.

6-12 Temmuz arası: 6 Temmuz tarihindeki görünüm, arkadaşlık ilişkileriniz başta olmak üzere, hedef ve ideallerinizi gerçekleştirme anlamında fazlasıyla hassassınız. Elinizdekileri korumak ve alıştığınız şekilde hareket etmek yanlısı olabilirsiniz. Ancak bu bakış açısı bir yanıyla olumlu gibi dursa da, diğer taraftan sizi bağlayıcıdır. Tabii ki buna dikkat etmek gerekir. Aşk hayatınızla ilgili konularda gelişmeler yavaş ancak güçlü bir dönüşümü işaret etmektedir. Dünyaya annelik yaparken, ilişkide bu tutumdan vazgeçmelisiniz. Aşkı aşk gibi yaşamaya, kendinden emin partnerlere yönelmeye, ilişkilerde bu denli taviz vermemeye özen gösteriniz. Yoksa hayatın lezzetini çıkarmanız zor olur.

9 Temmuz tarihinde, arzu ettiğiniz bir ilişkiye adım atabilirsiniz. Bir yakın dostunuz sizi bu kişiyle tanıştırabilir. Daha önceden ilişkinizi başladıysa, bu tarihte geleceğe dönük bir karar verebilirsiniz. Ayrıca sosyal hayatta inandığınız yolda, arzu ettiğiniz şekilde ilerleyebilir, ortak bir amaç için insanlarla el birliğinde bulunabilirsiniz. Bağlı bulduğunuz grupta liderlik şansınız gayet yüksek.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz tarihindeki Güneş-Uranüs zorlu görünümü, önceliklerinizi belirlemeniz gerektiğini gösteriyor. Bazı kişilerle yollarınızı ayırmanız, hedeflerinizi yeniden belirlemeniz lazım. Kime güvenmeniz veya güvenmemeniz gerektiğini bilmeniz lazım. Bir amacınız varsa, huzur bulmak, yeni bir sayfa açmak istiyorsanız, ona göre insanlarla ilişkide bulununuz. Böylece hiç kimse sizi zorlayamaz.

13 Temmuz tarihindeki, Merkür-Neptün görünümünde, ailevi konulardan tutun da, arkadaşlıklara kadar her alanda geçmişin izleri üzerinizde hakimdir. Bir yanınız kendin için savaş, elindekini koru ve geleceğin için mücadele etmelisin der, diğer yanınız deyim yerindeyse beyaz atlı prens veya prensesin özlemindedir.

14 Temmuz Venüs-Satürn görünümü, gerek özel gerekse bazı kişilerle olan dostluğunuzu gözden geçirmenizi sağlar. Ayrıca hedeflerinizi ve mutlaka halletmeniz gereken işlerinizi ele alırsınız. Bazen sırf mecbur olduğunuz için yaptığınız görevlerin sizi ne kadar yorduğunu bazen de canım diye bağrınıza bastığınız insanların hiç de umduğunuz gibi çıkmadıklarını düşünürsünüz.

16 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda bir Yeniay oluşacak. Bu yeniayın gerçekleştiği günkü iki önemli görünüm de bize eşlik ediyor. Bunların ikisi de, yeniayın yansımalarını kuvvetlendirici bir etki yaratıyor. İlk görünüm, Merkür-Pluto karşıtlığıdır. Bu karşıtlık bizim, güvenli ve de garantili olana yönelme arzumuzu işaret ediyor. Görüştüğümüz, iş yaptığımız, karşı karşıya geldiğimiz insanların çoğunu tanıyoruz. Ayrıca onların sorunlarını dinleyerek, yol göstermeye gayret ediyoruz. Ancak bu belli bir alan içinde, belli sınırlar dahilinde düşünmemiz anlamına geliyor ki, bu da bize pek yeterli gelmiyor olabilir. Peki ne yapmak lazım. Kendimizi güçlü bir şekilde ifade edebileceğimiz bir alana yönelmek gerekiyor. Sözgelimi aşk hayatı, çocuklar, yüksek noktada bulunan insanlar, şirketler, elit ve kaliteli çevrelere yönelmek yararlı olabilir. Belki sorumluluğumuz artar, belki sabırlı olmamız gerekir. Fakat gelişmemizde, temelimizi güçlendirmemizde yardımcı olur. Tabii ki bunun için mücadele etmemiz gerekiyor. İkinci görünüm, Merkür-Mars kavuşumu. Bu da, bizim alanımızı genişletmemiz adına rahat bir yaşam sürmek adına öncelikle idealist olmamız, kendimizi engellemememiz gerektiğini işaret ediyor.

19 Temmuz-25 Temmuz tarihleri arasında burcunuz üzerinde, düz olarak seyrini sürdürecek Venüs, 25 Temmuz itibariyle gerileyecek. Düz seyir boyunca Venüs süresince dış dünya ile bağlantınız ve birebir ilişki kurma tarzınız kişisel özelliklerinize uygun bir şekilde gelişir. Bir yandan paylaşıma açıksınızdır ancak diğer yandan belli bir mesafe koymayı ihmal etmezsiniz. Karşınıza çıkan yeni bir insanı veya partnerinizi incelersiniz, mükemmellik ararsınız, kriterlerinize göre değerlendirirsiniz. Fiziksel açıdan giydiklerinize, nasıl göründüğünüze de önem verirsiniz. Hijyeninize ve insanların da temizliğine önem verirsiniz. Bütçenizi de bu süreçte gözden geçirirsiniz.

20-31 Temmuz arası: 25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. Bu dönemde, dış dünya ile olan ilişkimiz her zamankinden daha temkinli, belli bir mesafe bırakarak, etrafı ve kendimizi gözlemleme şeklinde olabilir. Gönlümüzde olanı biteni ancak biz biliriz ve kimseye de yansıtmayız. Seçici davranırız. Tekrar tekrar düşünürüz. Hatta bazen bu, çok daha fazla arttığında, endişeli bir hale dönüşebilir. Eskiye dair olan olayları ve sonuçlarını bir kez daha gözden geçirdiğimizde bazen kızgınlığımızın aslında ne kadar yersiz olduğunu anlamamız mümkün olsa da, sevgimizin de ölçüsünü kaçırdığımız, bu yüzden hayal kırıklığı yaşadığımızı düşünür, hayıflanırız. Baktığımız bir manzaranın, gördüğümüz bir insanın, yakınımızdaki bir şeyin detayları, bütününden çok daha fazla önemsendiği için, gönlümüzü kolay kolay kaptırmayız. İnce eleme sık dokuma hali aşkta, evlilikte daha fazla önemsendiği zamanlardır. Giyim ve kuşam, titizliğimiz, hijyene verdiğimiz önem bir hayli artar. Sağlıklı olmak bizim için son derece kıymetlidir. Buna bilhassa kıymet veririz. Öyle pek sosyal değilizdir. Genelde kendi içimize dönüp hayatımızla ilgili alternatiflerimizi, tercihlerimizi gözden geçiririz.

31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Ben bu dönemi sizler açısından olumlu buluyorum. Tabii ki yine kendi içinizde bazı meseleleri gözlemleyeceksiniz ancak, gereksiz detayları da hayatınızdan çıkartmayı bileceksiniz. Ne kadar üstünde durulmuş, sürekli düşünülmüş, sizi fiziksel ve ruhsal anlamda etkilemiş, endişeye sürüklemiş şeyler varsa, en azından şimdi kendinizi yormamak, üzmemek, tedirgin etmemek adına bunları ayıklayacaksınız. Güzelleşmek, moralinizi güçlendirmek, ne kadar özel biri olduğunuzu hissetmek için, bu içe yöneliş hali hele bir de Aslan burcunda olunca sizi epeyce rahatlatacaktır. Sanatsal uğraşılar, yaratıcı çalışmalar, güzellik, bakım ürünleri, dinlenmek gibi güzel uğraşılar için tam da zamanı. Ayrıca ruhsal anlamda dinlendirici egzersizler, şöyle huzurlu bir yerde tatil yapmak, yürüyüş, sizi kendinize getirecektir.

İŞ VE KARİYER

1-5 Temmuz arası: 1 Temmuz tarihindeki Venüs-Jüpiter kavuşumu, moral gücünüzün içsel anlamda yükselişinde yardımcıdır. Böyle bir yükseliş hem aile hayatınız hem finansal hem de eğitimden girişimlere kadar geniş bir alanda moral gücü sağlar. İnsan dış dünyadan gelen olumsuz tesirlerle çoğu zaman zorlanıyor. İşte böyle bir kavuşumla, hayatın tersine değil, akışına göre ilerliyoruz. Daha az kuvvet harcayarak, kendimize yatırım yapıyoruz. Birilerini memnun edeyim demek yerine, ben ne ile mutlu olurum diyoruz. Tabii ki, manevi zenginlik kazanıyoruz. Bunların tümü gayet olumludur. İllaki dışarıdan onay beklemek, alkışlanmak isteriz. Fakat biz, kendi içimizde huzurlu değilsek ne işe yarayacak ki. İşte bu enerji, kendi kendinizi alkışlamanız yönünde faydalıdır. Ailenizin büyümesini, genişlemesini de sağlar. Hayata olumlu yönde bakmanızda, umutlanmanızda yardımcıdır.

6-12 Temmuz arası: 8-23 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek yöneticiniz Merkür, güven içinde yaşama arzumuzu yükseltiyor. Artık geleceğimizi düşünerek kararlar vereceğiz. Kariyer hayatımızı, hedeflerimizi önemseyeceğiz. Ona göre seçimler yapacağız, kararlar vermeye çalışacağız. Aile içinde, birlikte olduğunuz kişilerle, arkadaşlarınızla olan ilişkinizde yarım yamalak değil bütünlük duygusu içinde hareket edilmesine dikkat edeceğiz. Kimlerle yola çıkıyorsak, bizim hassasiyetimize kıymet veren insanları tercih edeceğiz. Böyle insanları destekleyeceğiz. Geçmişte olanlara takılı kalmamak lazım. Yaşandı bitti diye düşünüp önümüze bakmamızda yarar var. Ailemiz, arkadaşlarımızla bağımız güçlenecek. Mistik faaliyetler, sanatsal konular, gruplarla ilişkiler, eğitmenlik, ailelere, kadınlara yönelik faaliyetler, sosyal yardımlaşmalar bu dönemde önemlidir.

13-19 Temmuz arası: 15 Temmuz Mars-Pluto karşıtlık etkisi altında, Çalışma hayatınızla ilgili iletişimin son derece önemli olduğu bugünlerde, görevinizi sakin bir şekilde yerine getirmenin, inatçı davranmamanın önemi büyük. Etrafınızdaki insanlarla iyi şekilde anlaşmanın iş huzurunuz ve güvenliğiniz adına değerli olduğunu, geçmiş konular üzerinde gereksiz uzatmaların verimliliğinizi düşürebileceğini söylemek durumundayım. Her şeyi net, kısa ve öz kelimelerle, dengeli bir şekilde ifade etmeye çalışırsanız, etrafınızdaki insanların sizi anlaması gayet kolaylaşır. Bazı girişimleriniz hayal kırıklığı yaratıcı, tarafsız düşünmenizi engelleyici olabilir. Hatta çevrenizdeki kişileri kimi zaman fazlasıyla eleştirebilirsiniz. Bütün bunları şu aralar normal kabul ediniz. Sakın ola ki, durum ve şartların sizi yanlış kararlar aldırmasına izin vermeyiniz. Çünkü baş koyduğunuz yol ve hedef için öncelikle sabırlı olmanız gerekiyor.

13 Temmuz tarihinde, yeteneklerinizi bir alanda sergileme(eğitim, sanat, şiir, müzik, astroloji) arzunuz yoğundur. Size cesaret verecek ve tümüyle sahiplenip koruyacak bir ilişkinin özlemi yüreğinizin tam merkezinde durur. Yaratıcılık gücünüz yüksektir.

20-31 Temmuz arası: 23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür Aslan burcunda seyirlerine başlıyorlar. Otoritemizi kabul ettirmemiz, kendimizi ifade edebilmemiz, dış dünyada etkin olmamız biraz daha efor gerektiriyor. Her şeyin mükemmel olmasını beklemek ve tedirgin olmak yerine akışa bırakmak ve olabildiğini kadarıyla mutlu olmak en güzeli. Dinlenmeye, moralinizi güçlü tutmaya, kendimize zaman ayırmaya çalışınız. Bunu bir hazırlık dönemi gibi düşününüz. Bırakın hakkınızda ne düşünürlerse düşünsünler. Kendinizi strese sokarsanız yanlışlar yaparsınız. Yetenekli olduğunuz alanlara yönelmeli ve hiçbir şeyin sizi üzmesine, yenmesine izin vermemelisiniz. Kaldı ki, Venüs iki ayrı burçta gerileyecek. Böyle zamanlarda insan kendine, hayata, yapmak istediklerine ve mevcut durumuna odaklanırsa, gayet faydalı eserler üretebilir, çalışmalar yapabilir.

PARA

1-5 Temmuz arası: Maddi konularda bazı burçlarda olduğu gibi haftanın en önemli etkisi, Dolunay. Bu Dolunay, kazançlı çıkacağımız işlere yönelmemizi, güvence sağlayan faaliyetleri işaret ediyor. Azimli, kararlı olmalıyız. İlişkilerimizi güçlü tutmalıyız. Yetenekli olduğumuz alanlarda sesimizi duyurmaktan kaçınmamalıyız.

6-12 Temmuz arası: 9 Temmuz tarihindeki görünümü, mali konularda duyarlı olduğumuzu gösteriyor. Ailemiz, sevdiklerimizi korumak, kollamak amaçlı hareket ediyoruz. İnsanların bize olan yaklaşım tarzları ve finansal konulardaki destekleyici, yüreklendirici yaklaşımları bizi huzurlu kılıyor. Yardım amaçlı işlerde, projelerde yer alabilir, biz de zor durumda olan kişilere elimizden gelen yardımı yapabiliriz.

13-19 Temmuz arası: 19 Temmuz tarihindeki Merkür-Uranüs görünümü, parasal konulardaki istikrarsız durum hedefinize varmanın önünde engel oluşturduğu için bu görünüm bizi biraz rahatsız edebilir. Hatta çevrenizle olan irtibatınızda yeni bir adım atmak isteğiniz olduğunu ancak bunu gerçekleştirme aşamasında kendinize pek güvenemediğinizden söz edebilirsiniz.

20-31 Temmuz arası: 31 Temmuz tarihinde Dolunay, Kova burcunda oluşacak. Bu sizlerin günlük hayattaki uğraşılarınız, günü değerlendirmek adına yaptıklarınız, mecburiyetleriniz ve uymakla yükümlü olduğunuz işlerinizin, sağlığınızın, özgür hareket etmenize engel teşkil etmesi halidir. Bu durum sizin için zorlayıcıdır. Gururunuzun kırıldığını, hayal kırıklığına uğradığınızı düşünürsünüz. Oysaki, kendi içinize dönerek yaşadıklarınızı sindirmeye, anlamaya, kendinizi tedavi etmeye çalışmanız çok daha faydalıdır. Bu zorlayıcı Dolunayın işaretleri, aslında güce dönüşebilir. Venüs bugün Aslan burcuna geriliyor. Siz de, yaşadığınız olumsuzlukları bir yana koyup, çalışarak, yaratıcı işlere yönelerek, kendinizi geliştirerek, egonuzu biraz terbiye ederek, aşırı gururdan uzak durarak manevi anlamdaki iç zenginliğinin ne kadar kıymetli bir hazine olduğunu keşfedebilirsiniz.

Temmuz Ayı Astroloji Takviminiz

**Pozitif Enerjili Günler:

** 2-10-11-14-15-19-20-24-25-29-30

Zayıf Enerjili Günler: 6-12-13-27-28

Aşkta En Şanslı Günler: 2-29-30

Parasal Açıdan Şanslı Günler: 22-23

Yeniay: 19-20-21
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 5-6-7
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


[Nasıl TV - Terazi burcu 2015 Temmuz ayı yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Terazi-burcu-2015-Temmuz-ayi-yorumlari-nelerdir)

TERAZİ

TEMMUZ AYINA GENEL BAKIŞ

Sevgili Terazi'ler Temmuz ayının sizlere güzellikler getirmesini diliyorum.

2 Temmuz tarihinde oğlak burcunda bir dolunay meydana gelecek. Bu dolunay ailevi yuvamız ile ilgili konular üzerinde egemen. Doğal olarak da belirli bir sorumluluk yüklüyor. Bu biraz daha içimizden gelen pesimist bir bakış açısı. Çünkü bir yanıyla içerdeki baskılara ya da bir takım sıkıntılara çare bulmaya çalışıyoruz. Sorumluluklarımız ağır olduğu için bu baskıyı ruhumuz da hissediyor. Diğer taraftan iş hayatımız ve toplum içerisinde güven içerisinde yaşama dürtümüz önemli. Hem ev hem ailevi konularda etkili bir dolunaydayız. Görünümlerine baktığımızda özellikle iş hayatının çok etkili olduğunu göreceğiz.

8 Temmuz tarihinde Merkür kariyer evinizde seyrine başlıyor. Bu seyirde de subjektif düşünce hali var. Teraziler popüler insanlar oldukları için dış dünyada takdir edilmekten hoşlanırlar. Merkür'ün bu geçişinde ise iletişim hep subjektif tarzda çalışacaktır. Empati yapmamız gereken bir Merkür geçişi olacak.

16 Temmuz tarihinde Yeni Ay Kariyer evinizde oluşacaktır. Toplumsal hayatımız, işimiz, otoriterle olan ilişkimiz ve ailevi konular yine aynı şekilde tamamıyla gözümüzü dış dünyaya çevirecektir. Sahiplenme duygusunu daha çok başarılı olma yolunda ele alacağız. Yeni Ay'ın görünümlerine baktığımızda iş-ev arasında bir dönüşümün ihtiyacını vurguluyor.

19 Temmuz tarihinde Venüs Başak burcunda gölgeleri günleriyle birlikte devreye girecek. Bu gölgeli günler 25 Temmuz'daki geri harekete kadar ve geri hareketi de içine alacak kadar kıymetli olacak. Geri harekette olduğu için bize geçmişi hatırlatan şartlar olacak.

23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür ileriye dönük hedefler evimizde seyrine başlayacak. Bu durum size özgüven katacak. Bu da Temmuz ayının iyi etkilerinden birisi olacak.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda dolunay meydana gelecek. Venüs'ün Aslan'a doğru gerileme hareketinde dikkat etmemiz gereken ' benim hedefim amacım ne, hangi yöne gitmek istiyorum, nasıl bir toplumda yaşamak istiyorum, nasıl ilişkiler kurmak istiyorum' olacak.
Temmuz ayı dalgalı bir seyir halinde değil durumumuza iyi bakma anlamında önem taşıyacak. Farklı mercekten bakıp doğru adımlar için Ağustos'a girecek.

Her şey gönlünüzce olsun.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Temmuz arası: 1 Temmuz tarihindeki Venüs-Jüpiter kavuşumu günlük aktivitenizde sizi taçlandırıcı, ışıklandırıcı, moral gücünüzü yükseltici yeni işleri, girişimleri, görüşmeleri işaret ediyor. Gayet olumlu bir tesir. Bilgi ve tecrübelerinizi insanların dikkate aldıkları bir gündür. Adım attığınız işlerde hem mali anlamda moraliniz yüksek hem de güven duygunuz gayet sağlam. Bu kavuşum gündeminizde bugün yer alan tüm işlerde başarı şansınızı yükseltiyor. Size cesaret kazandırıyor ve sosyal yönden de karizma ve cazibe yönünde ışık kazandırıyor. Başkalarından destek görmenizi, ileriye yönelik hedefler belirlemenizi sağlayan bu enerjiyle, kişisel ilişkilerinizde başarı, keyif ve mutluluk sizden yana olacaktır. Çevrenizde bulunan kişiler, sizin varlığınızdan büyük keyif alırlar. Bugün projeler, planlar istediğiniz şekilde yürür ve başarılı sonuçlanır. Farkınız her yönüyle hissedilir.

6-12 Temmuz arası: 8-23 Temmuz tarihleri arasında meslek evinizde etkili olacak Merkür-Yengeç burcu geçişi, kişinin hassasiyetle durumunu ele almasına neden olabilir. Sözgelimi geçmişte yaşanılanlar gözlerimizin önünden bir film şeridi gibi geçer. İlişkiler, iş hayatı, ailevi konular, uygulamak istenen planlar tecrübeler ışığında ele alındığı için, kişi değerlendirmeleri ister istemez bunlara göre yapabilir. Bu dönemde dikkatleri üzerinizde toplamak istemezsiniz. Fakat yaptığınız konuşmalar, tavırlarınız, başkalarının sizin hakkınızda bir yargıda bulunmalarını sağlar. Sorumluluklarınızın farkında olmanız gayet faydalıdır. Geriye dönük düşündüğünüzde neden bunları yaşadım demek yerine, tecrübe olarak görürseniz ne kendinizi ne de hayatı suçlamamış olursunuz. Çünkü bu tecrübeler size rehber olabilir ve aynı hataları tekrarlamadan doğru seçimlerde bulunursunuz. Bu süreçte bir başka şehirde çalışma, yerleşim, ihtisas yapma, tayin, eğitim, ticari gibi meseleler gündeminizi oluşturur.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz Güneş-Uranüs görünümünde, bir yandan sorumluluklar, diğer yandan bir türlü yerine oturtamadığımız beraberliğimiz bizi yorar. Elimizden geldiğince mücadele ederiz, başarılı olmaya çalışırız. Ancak kendimizi yetersiz buluruz. Yenilik isteriz, eskiyi geride bırakmaya çalışırız, yoruluruz. Zaman zaman isyan ettiğimiz bile olur.

15 Temmuz Mars ve Pluto karşıtlığı, çevrenizdeki insanların, sürekli olarak kendi fikirlerini dayatmaya çalışmalarına neden olur ki, bu sizi çileden çıkarabilir. Hatta bunu bir baskı unsuru olarak görerek sert tepkiler göstermek zorunda kalabilirsiniz. Özgürlüğünüze her şeyden fazla önem verdiğiniz için, kimsenin size ait değerleri hafife almasından hoşlanmaz, fazla iyi niyetli davrandığınızı düşünebilirsiniz.

16 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda Yeniay doğacak. Bu Yeniayın iki önemli görünümle örtüşmesi, tabii ki bunları da analiz ederek, Yeniayı daha iyi anlamamızda rehberlik edecek bize. İlki Merkür-Pluto karşıtlığıdır. İş hayatımız, toplum içindeki görev ve sorumluluklarımız bizim bir hayli duyarlı düşünmemiz anlamına geliyor. Çünkü yükümüz ağır, yolumuz zorlu ve ailemiz, evimizle alakalı meseleler aynı zamanda çok önemli. İki dağ arasındayız. Hassasız ancak güçlü olmalıyız. Çünkü biliyoruz ki, bu dünyada zayıf yanımızı görmesinler, hemen bunu kullanmaya ve bizi zorlamaya çalışabilirler. Ancak bizim yapmamız gereken, öncelikle güven duygumuzu yitirmemektir. Ne olursa olsun insan her türlü zorluğun üstesinden gelebilecek güce sahiptir. İşte o güç, sizsiniz. Siz izin vermedikçe, hiç kimsenin sizi üzmeye hakkı yok. Gerginlikten uzak durmak, başkalarının etkisi altında kalmamak en doğrusudur. O zaman içinde mutlu olacağınız bir yuvayı, düzeni sağlam bir şekilde yeniden kurabilirsiniz. İkinci görünüm, Merkür-Mars kavuşumudur. Bu da gösteriyor ki, hem aktif şekilde işlerimizi düzenleyebilir hem de hislerimizi, amacımızı, hedefimizi dışa ifade ederek başarılı işler çıkarabiliriz. O zaman gelin, birileri için değil, önce kendiniz yapmak istediklerinize inanınız. Doğru ve gerçekten emin olduğunuz yoldan ayrılmayınız.

19 Temmuz-25 Temmuz tarihleri arasında Başak burcunda düz olarak seyrini sürdürecek Venüs, 25 Temmuz itibariyle gerileyecek. Venüs düz seyri boyunca, mesleki, ortaklık ilişkileri, kişisel girişimler, hedefler anlamında hem duygusal hem de ruhsal anlamda içinde bulunduğumuz durumu gözden geçirmemizi sağlayacak. Ancak bu gözden geçirmede doğru ve yanlışları sadece kendi bakış açımız çerçevesinde ele alırsak zorlanırız. Tabii ki analiz yapacağız ve sorgulayacağız. Ancak dozunu bilmekte yarar var. Eğer bir ilişkide sağlam bir temel yoksa kişiler birbirlerinin hayatlarındaki önemin farkında değilse, bir taraf sürekli alttan alıyor ve idare etmeye çalışıyorsa problem yaşanmaması mümkün değildir. Onun için dengeli bir ilişki mi değil mi diye bir bakmamız lazım.

20-31 Temmuz arası: 31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Bu süreçte, sosyal ilişkilerimizi, arkadaşlıklarımızı, karşımıza çıkabilecek kişiyi, amacımızı, hedefimizi veya önceliklerimizi gözden geçireceğiz. Birkaç hafta önce bitmiş bir ilişkiye yeniden bir şans vermeyi düşünmek, eski bir arkadaşınızla tekrar karşılaşmak, eski grubunuza geri dönmek gibi durumlar da bu devrede görülebilir. Yalnız başınıza bir tatil yapmak, bunu kimsenin bilmemesini istemek de bu dönemin etkileri arasında yer alabilir. Çok önce hoşunuza gitmeyen bir şeyi şimdi arzulamaya başlarsınız. Her zaman gördüğünüz, bildiğiniz, tanıdık yerlere gitmek yerine, daha farklı bir yerler görmeyi isteyebilirsiniz. Bu süreçte gelen bir teklifi hemen kabul etmek, bir anlaşmaya imza atmak, bir anda karar verip uygulamak yanlış olabilir. Ancak çok isteyip de fırsat bulamadığınız işleri yapmak, bir şeyler öğrenmek, geliştirmek, sanatla uğraşmak sizi mutlu edebilir.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda oluşan Dolunay, gönlümüzce yaşama, hayatın güzelliklerinin tadına varma, çocuğumuzla, sevdiklerimizle bir arada olma arzumuzun işaretçisi. Ayrıca toplumsal yaşamımıza, sosyal ilişkilerimize, insanlarla bir arada olmaya da ihtiyacımız var. Sevilmek ve ilgi görmekten yanayız. Bizim yerimiz, değerimiz, kıymetimiz bilinsin istiyoruz. Bu Dolunayda, arzu ve isteklerimizi gerçekleştirmek ihtiyacımız yoğun. Bu amaçla organizasyonlar, aktiviteler, toplumla birebir alakalı işlerde öne çıkmak, ilgi odağı olmak isteyeceğiz. Venüs iki ayrı burçta geri hareketini sürdürecek. Bu belli bir hazırlık döneminin, geri planda yapılacak işlerin, ortak projeler için eksikleri gidermenin göstergesi olabilir. Kişisel anlamda pek özgür olamayabiliriz.

İŞ VE KARİYER

1-5 Temmuz arası: 2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda oluşacak Dolunayı, tüm göstergeleriyle size izah etmek isterim. Çünkü hakikaten önemli. Günün ilk girişindeki Güneş-Neptün görünümü, sevdiğimiz bir işi yapmak, kendimizi garanti altına almak, hayallerimize uygun şekilde yaşamımızı düzenlemek, güven içinde, huzurlu bir hayat sürmek arzumuzu işaret ediyor. Saat 05:20 itibariyle Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, ailevi durumumuz, evimizle alakalı konularda yaşanan bir gelişmenin, sorumluluk almamıza, ciddi bir şekilde düşünmemize neden olabileceğini bilmeliyiz. Tabii ki zorlayıcı yanları olabilir, ancak bütün bunlar bizi büyüten, olgunlaştıran, gücümüzü test etmemizi sağlayan tesirlerdir. Evimizden ayrılabiliriz, başka bir yere taşınabiliriz, ailemizle alakalı iç meselelerimizi halletmek için mücadele edebiliriz. Mars-Kuzey düğüm görünümü, mesleki alanda, toplum içinde ve kişisel hedeflerimiz yönünde gerginlikten uzak durmak, özgüven duygumuzu yüksek tutmak gerektiğini, çünkü bunların kişisel anlamda bizi geliştireceğini işaret ediyor. Merkür-Uranüs görünümü ise, akıllı, mantıklı ve zekice düşünerek, bütün bu yaşanması muhtemel gelişmeleri yönetebileceğimizin göstergesi. Zaten bu Dolunay, aynı zamanda evlilik, ilişki, iş ortaklığı gibi konularda da sürpriz yenilikleri, değişimleri işaret ettiği için hakikaten çok önemli.

6-12 Temmuz arası: 6 Temmuz tarihindeki görünüm, mesleki konularda bugün bir hayli duyarlısınız. Bir yandan sorumluluk yükleyerek, gelenekçi ve teslimiyetçi bir bakış açısıyla sizi kıskaç altına almaya çalışan dünya, diğer yandan ev hayatı, aileniz ve duygusal meselelerdeki baskılar. Bu iki farklı olgunun arasında hayatını kurgulamaya çalışan ve gönlünce hareket etmek isteyen siz. Tabii ki sıkılıyorsunuz. İşte bu anlamda, neler yapabilirim diye düşünmekte yarar var. Mutlaka yeteneklerinizi değerlendiriniz.

9 Temmuz tarihinde, iş hayatınızla ilgili konularda başarılı bir karar verebilir, bu kararı uygulamak adına destek görebilirsiniz. İleriye yönelik toplumsal anlamdaki her türlü aktivitede sözünüz dinlenir ve diğer insanları manevi ve fikirsel anlamda etkileyebilirsiniz. İş başvurusunda bulunabilir, yeteneklerinize uygun bir işe girebilirsiniz. Fiziksel ve ruhsal anlamda bedeninizi güçlendirecek aktivitelere dahil olabilirsiniz.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz tarihindeki, Merkür-Neptün görünümü, hassas düşünmenin işaretçisi olsa da, hırsınız gayet yüksektir. Ancak sakınılması, dikkat edilmesi gereken tek nokta, geçmişin etkisi altında kalmadan, duygusal düşünmeden kararlı bir birey gibi hareket etmektir. Problemlerin köküne inmek ve onları çözümlemek için istekli olmalısınız.

19 Temmuz tarihindeki Merkür-Uranüs görünümü, gerek mesleki, gerek ailevi ve gerekse ilişki meseleleri baş planda yer almakta ve bu meseleler birbiriyle zincirleme bağlı olduğu için bunları birbirinden ayırarak düşünmek kolay olmaz. Bu görünüm, iş hayatınız ve ilişkinizle alakalı konularda zorlayıcıdır. Ne yönde ilerlemek, hangi yoldan sonuca varmak, kimle nasıl bağlantı kurmak lazım bunları tespit etmekte zorlanabilirsiniz. Bir yanda istikrarsız bir ilişki, diğer tarafta iç dünyanızda eviniz sınırları içinde yürütülmesi mümkün olmayan düzen ve bunların ortasında mutlak başarılı olması gereken bir insan. Ne yapılmalıdır? Öncelikle ilişkinizden başlamak üzere her konuda bilinçli düşünmekte yarar var.

20-31 Temmuz arası: 25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. Bu süreç ilişkilerde içe dönerek analizde bulunma, kendi kendinizle bir yüzleşme, artı ve eksilere bir bakma, verimsiz, işlemeyen, sıkıntı yaratan noktaları tespit ederek ayıklama yönünde olumludur. Ancak sürekli endişe, aşırı titizlik, kusur bulmak, doyumsuzluk anlamına gelir ki, sizi yorar. Bu kısa bir süreç olması sebebiyle bir haftalık bir dinlenme, kendinizi toparlama, ruhsal ve bedensel arınmalar için uygun bir zamandır. Ancak benim uzun yıllardır gözlemlediğim, estetik operasyonların böyle bir zamanda yapılması, tekrarlanmasına yol açıyor. İyileşme süreci uzuyor. Tabii ki acil ameliyatlar bekletilemez. Bu süreç bir işi öğrenmek, gelişmek, arka planda hazırlıkları tamamlamak, gözlemlemek adına gayet yararlıdır. Kronik hale gelmiş şikayetler, fazla endişenin yarattığı gelgitler, sürekli bir şeylere kusur bulmak, huzursuzluğa yol açar ki, böyle bir süreçte öncelikle ruhumuzu vesveselerden arındırmamız doğru bir yöntem olacaktır.

PARA

1-5 Temmuz arası: Dolunay, 2 Temmuz tarihinde gerçekleşecek. Onunla ilgili paragrafı bu haftanın iş ve kariyer bölümünde geniş bir şekilde açıkladım. Evet, biraz zorlanıyoruz. Ancak 5 Temmuz tarihindeki enerjiniz güzel fırsatları işaret ediyor.

6-12 Temmuz arası: Finansal konularda güven olgusunun önemi büyük. Kiminle ne iş yaparsak yapalım, mutlaka garanti içermesine dikkat etmeliyiz. Seçimlerimizi yaparken, yaşam standartımızı yükseltici olana pirim vermeliyiz. İş başvurularında sigortamızı mutlaka yaptırmalıyız ki, sağlığımızla ilgili bir sorun olduğunda üzülmeyelim. Alışverişlerimizde dayanıklı ürünleri tercih edelim. Aldığımız ürünün kullanım tarihlerine bakalım. Risk olgusunu göz ardı etmeyelim.

13-19 Temmuz arası: 14 Temmuz Venüs-Satürn görünümü, insanlar üzerinde güçlü bir etki bırakmak istediğinizin işaretidir. Farklı görüşte olan kişiler canınızı sıkabilir veya sizin hayata bakış açınızla onlarla örtüşmediği için aranızda belli bir gerginlik yaşanabilir. Siz toplumsal anlamda hedef sahibi, ne istediğinizi bilen ve gerçekçi fikirleri olan bir kişisiniz. Fakat şöyle bir etrafınıza baktığınızda insanların boş işlerle, anlamsız sözlerle vakitlerini geçirdiklerini görmek canınızı sıkmaktadır. Bunu dile getirmekten hiç çekinmezsiniz. Ancak doğruyu söyleyeni dokuz köyden kovarlar misali kimsenin hakikatleri duymaya niyeti yoktur. Bu yüzden de bir takım insanlarla alışverişinizi kesebilir, kendi görüşünüze uygun insanlarla bağlantı kurabilirsiniz.

20-31 Temmuz arası: 23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür aynı zamanda Aslan burcunda ilerlemeye başlıyorlar. Bu dönemi, sosyal faaliyetlerin yoğunlaşması, kendimize zaman ayırma, hoşlandığımız aktivitelerde bulunma, paylaşımcı olma, öne çıkma, keyiflenme süreci olarak tanımlayabiliriz. Kişiliğimizi güçlü bir şekilde ifade ederek bulunduğumuz ortamlarda ilgi uyandırmaktan mutlu oluruz. Sosyal ilişkilerde de, zekanız, artistik yetenekleriniz, organize etme kabiliyetiniz, sesiniz, taklit yeteneğiniz ön plandadır. Animasyon, tiyatro, televizyon şovları, spor, eğlence dünyası, arkadaşlıklar önemlidir. Bu yıl, Venüsün iki ayrı burçtaki geri hareketini diğer bu hafta size geniş bir şekilde izah etmeye çalıştım. Bahsettiğim noktalara dikkat edebilirsek, dönemi gayet olumlu şekilde değerlendirebiliriz. Gözden geçirmelere, tekrar dönüp şöyle bir mevcut durumumuza bakmamız yerinde olur.

Temmuz Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 4-12-13-17-18-22-23-27-28-31

Zayıf Enerjili Günler: 2-8-9-14-15-29-30

Aşkta En Şanslı Günler: 4-31

Parasal Açıdan Şanslı Günler: 24-25

Yeniay: 21-22-23-24
(Ay-Terazi burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 7-8-9
(Ay-Koç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


[Nasıl TV - Akrep burcu 2015 Temmuz ayı yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Akrep-burcu-2015-Temmuz-ayi-yorumlari-nelerdir)

AKREP

TEMMUZ AYINA GENEL BAKIŞ

Sevgili Akrep'ler Temmuz ayının sizlere güzellikler getirmesini diliyorum.

2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda Dolunay meydana gelecek. Bu Dolunay uzak-yakın çevre ilişkileri, eğitim, ticaret, yolculuklar, kendimizi gözden geçirme anlamında önem taşıyacak. Görünümlerine baktığımızda değişim arzusunun yoğun olduğunu görülecek. Sürekli birilerini idare etmeye çalışmak sizi zorlayacak.

8 Temmuz Merkür Yengeç burcunda seyrine başlayacak. Bu durum kendinizi zihinsel anlamında koruma altına alma isteğini ortaya çıkaracak. Beklentilerimiz; çevre ilişkilerinde empati duygusunun kıymetli hale gelmesine neden olacak.

16 Temmuz tarihinde de Yeni Ay Yengeç burcunda seyrine devam edecek. Yeni bir şeyler yapmak, kendinizi güvende hissetme Yeni Ay'ı olacak. Görünümlerine baktığımız zaman iç-dış yolculuklarının yani içsel anlamda kendimizi gözden geçirme ve dışarıda da yeni bir dünya kurma arzunun yoğun olduğu bir Yeni Ay olacak. Kurmayı planladığımız bu yenidünyanın altyapılarını iyi kurmanız gerekecek. 16 Temmuz'da Venüs'ün Başak burcundaki gölgeli günleriyle birlikte 25 Temmuz'daki gerileme hareketi ' arayış içerisindesin ancak bu gelişmeleri kafanın içerisinde oturtmalısın' diyecek.

23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür Aslan burcunda seyrine başlayacak. Kariyer ve kişisel anlamda tümüyle sorumluklarımıza yöneliyor. Yarım kalmış projeleri tamamlamak için uygun bir zaman olacak.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda ailevi yaşam evimizde Dolunay meydana gelecek. Bu sırada aynı gün Venüs Başak'tan Aslan'a doğru gerileyecek. Attığımız adımlarda beklememiz gereken bir dönem olacak.

Her şey gönlünüzce olsun.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Temmuz arası: 2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda oluşacak Dolunayın yansımalarını tüm göstergeleriyle birlikte sizlere izah etmeye çalışacağım. Böylece geniş anlamıyla gözden geçirmiş olacağız. Dolunayın gerçekleşeceği günün ilk işaretçisi, Güneş-Neptün görünümüdür. Uzaklarda bulunan ailemiz, sevdiklerimiz, değerli bulduğumuz, korumaya çalıştığımız her şeye duyulan özlemin, hassasiyetin işaretçisidir. Hayallerimizde mutlu bir dünya, problemden uzak bir ilişki, dünyayı güzellikleriyle kucaklama arzumuz bir hayli yüksek. Buna şaşırmamak gerek. Ne de olsa Dolunay, insanı duyarlı yapar. Saat 05:20 itibariyle Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, yaşadığımız yer, çevremiz, sorumluluklar, iş veya parasal nedenli olarak sevdiklerimizden uzakta olmanın üstümüzdeki baskısını işaret ediyor. Kolay değil, ancak mecburuz. Bu mecburiyet bizi büyütecek, geliştirecek, yoracak ancak hayat devam edecek ve biz zorlukların üstesinden gelerek başarılı olmanın kıymetini daha çok bileceğiz. Mars-Kuzey düğüm görünümü, biraz önce bahsettiğim hassasiyeti vurgulayıcı ancak kişisel gelişimimiz için bu deneyimin önemli olduğunu vurguluyor. Merkür-Uranüs görünümü, başkalarıyla ilişkimizde ve günlük hayatta hızlı bazen huzursuz olan biteni anlamaya çalışacağımızı işaret ediyor.

6-12 Temmuz arası: 9 Temmuz tarihinde, yapılacak görüşmeler, yolculuklar, iletişim ve girişimlerinizde arzu ettiğiniz sonuca ulaşabilirsiniz. Aşk hayatınızı ilgilendiren meselelerde uzun zamandır canınızı sıkan problemleri çözebilirsiniz. Gerçekleri net olarak görebilmeniz mümkün olduğu gibi rüyalarınız, sezgileriniz yoluyla da birçok bilgi elde edebilirsiniz. Kendinizi anlayarak, yapmak istediklerinizin farkında olarak, kararlarınızı verebilir, uygulayabilirsiniz. Gelen haberler sizi tatmin edicidir.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz tarihindeki, Merkür-Neptün görünümü, hem hayata bakış açınızı moral anlamında destekliyor hem de geçmişle gelecek arasındaki köprüde ne yöne gitmeniz gerektiğini size fısıldıyor. Genelde hayallerimize göre yol alırız.

15 Temmuz Mars-Pluto karşıtlığı, başkalarıyla iletişimde bulunurken elinizden geldiğince uyumlu davranmaya çalışmanız yararlıdır. Eğer çevrenizdeki kişilerle çatışırsak, düşüncelerimizi kavga eder gibi ifade edersek, başarılı olmamız, bizi ciddiye almaları mümkün olabilir mi? Hedeflerimiz konusunda sanki hiç gerçekleşmeyecek gibi düşünmek, her şeyden şikayetçi olmak, telaşla yanlış kararlar vermemize yol açabilir. İnatlaşmalardan uzak durunuz.

19 Temmuz-25 Temmuz tarihleri arasında Başak burcunda düz olarak seyrini sürdürecek Venüs, 25 Temmuz itibariyle gerileyecek. Düz seyir süresince, hedefimiz, ikili ilişkimiz, ruhsal ve duygusal anlamda bizi etkilemekte olan meselelerin titizlikle ele alınmasını ve bilinçli bir şekilde gözden geçirilmesini sağlayacak. Burcumuzla uyumlu bir görünüm yapması tabii ki olumludur. Öyle her karşımıza çıkanı beğenmeyiz. Mesafeyi koruyarak, inceleyerek, kimmiş neymiş anlamaya çalışarak, karşımızdaki kişi hakkında bir tespitte bulunuruz. Baktı ki, içimize sindi, aklımıza yattı, o zaman yaklaşırız. Arkadaşlık ilişkilerinde de güvendiğimiz, daha önceden zaten tanıdığımız insanlarla sohbet etmeyi isteriz.

20-31 Temmuz arası: 25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. Bu süreçte, sosyal yaşantınızı, dostluklarınızı, bir grup içindeki ilişkilerinizi tekrar detaylı bir şekilde gözden geçirebilirsiniz. Bu kısa süre içinde genelde eleştirel yaklaşımlar sizden dışarıya, dışarıdan size yönelebilir. Bunların kimi rahatsız edici de olabilir. Ancak telafisi vardır. Onun için endişe etmeyiniz. Kusur bulmak, bazen hiçbir şeyi beğenmemek, detaylara takılıp bütünü önemsememek dönemin etkileri arasında yer alabilir. Sosyallik azalabilir, genelde tek başınıza, şöyle bir kendinizle temas etmek, sağlığınızla ilgilenmek, eski dostlarınızı aramak, yarım kalan işlerinizi bitirmek yönünde bu dönem faydalıdır. Şimdi durduğumuz yere bakıp, neler aksaklık çıkarıyor, neler verimli ilerlemiyor bunları ele almak, tespitlerde bulunmak yararlı olacaktır.

İŞ VE KARİYER

1-5 Temmuz arası: 1 Temmuz tarihindeki Venüs-Jüpiter kavuşumu, iş hayatı, toplumsal hayat, maddi konular ve ilişki anlamında fırsatlarla karşılaşmanızı sağlayıcıdır. Daha fazla öne çıkmak istersiniz. Kendinizi gösterme, beğendirme, kabul ettirme çabanız yükselir. Bu da mücadelenizde yardımcıdır. Biraz ihtiraslı davranmanıza yol açabilir. Birileri sizi görmezden geldiğinde, ben buradayım diyerek kendinizi ifade etmek istersiniz. Çok çalışmak, sorumluluk almak ve yılmadan canla başla görevlerinizi yapmak doğru olacaktır. Öyle bir şeyler üretin, ortaya getirin ve gayret gösterin ki, sizin ne kadar farklı olduğunuzu anlasınlar. Bu kavuşum, çabalayan, mücadele eden kişiler için gayet olumludur. Ancak kendini Kaf dağında gören, her şeyde ben önemliyim diyerek çaba sarf etmeyen kişilerin egosunu yükselticidir. Fakat bu pek işe yaramaz. Ben derim ki, kariyer hayatınızla ilgili konularda mutlaka seçenekleri iyice gözden geçirin ve doğru tercihlerde bulunun.

6-12 Temmuz arası: 6 Temmuz tarihindeki görünüm, bir yandan yarınlarınızı garanti altına almak için çaba sarf etmelisiniz. Diğer yandan önünüzde açılan yolun farkında olarak çaba sarf etmelisiniz. Siz isteseniz de istemeseniz de, büyüyorsunuz. Kabuğunuzdan çıkıp, dünyaya karışıyorsunuz. Yeni gelişmelere, değişimlere kayıtsız olamayız.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz Güneş-Uranüs arasındaki görünümü, çalışma hayatınızla ilgili değişimlerin yeniliklere açık olmanızla birebir alakalı olduğunu gösteriyor ve bunların zamanla yerine oturacağını gösteriyor. Ancak burada bir önemli husus var. Siz değerlerinize sahip çıktığınız gibi, yeniliklerin de takipçisi olmalısınız. Gelişimden korkmamalısınız.

16 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Yeniay, iki önemli ve dikkate değer görünümle örtüşüyor. Böylece Yeniayın anlamını daha da geniş şekilde anlamamızda rehberimiz oluyor. İlk görünüm Merkür-Pluto karşıtlığıdır. Yakın-uzak çevremizle iletişim başta olmak üzere, eğitim ve iş hayatımızla ilgili meseleler üzerinde derinlikli düşünmemizi sağlayacak. Amacımız asıl istediğimiz, huzur bulduğumuz, mutlu olduğumuz bir yerde yaşamak ve çalışmak. Fakat mevcut şartların, bunlar için gerekli donanıma sahip olup olmadığımıza da bakmak lazım. İşte bu Yeniay, duygusal düşünmek yerine, sabırlı, azimli şekilde araştırmaktır. İkinci görünüm, Merkür-Mars kavuşumudur. Harekete geçirici ancak bir o kadar da hassasiyet yaratıcıdır. İsteklerimizi kabul ettirmek, amacımıza ulaşmak için, önümüze çıkan duvarları aşabilmenin yolu, soğukkanlı ve bilinçli düşünmekle mümkün olacaktır. Böylece Yeniayın ışığından yararlanabiliriz.

19 Temmuz tarihindeki Merkür-Uranüs mücadeleci görünümü, iş yaşamınızdaki istikrarsızlık arzu ettiğiniz yenilikleri uygulamada zorluklar oluşturduğu için üzerinizde bir baskı yaratabilir. Şartları iyice gözden geçirmek gerekiyor.

20-31 Temmuz arası: 31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Bu uzun süreçte, iş hayatımızı gözden geçireceğiz. Neler yapmak istiyoruz, kimlerle çalışıyoruz, nasıl bir yerde görev alıyoruz, bundan memnun muyuz, bize uygun olup olmadığına bir bakacağız. Seçkinlik arzumuz iç dünyamızda, ilişkilerimizde bir hayli ön planda olacak. İş seçeneklerimize bir bakacağız. Belki gecikmeler, durgunluklar olabilir. Genelde bu zaman dilimi tatil için düşünülür. O zaman siz de en azından yorulan bedeninizi, ruhunuzu dinlendirmek bunu deneyebilirsiniz. Ancak kalacağınız yer hakkında bilginiz yoksa, bildiğiniz yere gitmek çok daha iyi olur. Bu uzun süreçte, çalışma hayatında genelde siz veya başkalarının sadece kendilerini merkez tutma arzuları gündemdedir. Bunlar söze dökülmez ama tavırlara, ilişkilere yansır. Sanatla uğraşanlar için bu dönem yaratıcı çalışmaları teşvik edicidir.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda oluşacak Dolunay, evimiz, ailemiz, ihtiyaçlarımız, yerleşim yerimizle alakalı konular nedeniyle pek özgür değiliz. Bir yandan iş hayatında adımızı duyurmaya, iş sorunlarımız varsa bunları çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz, diğer taraftan istediğimiz gibi hareket edemiyoruz. Sorumluluklar yakamızı bırakmadığı gibi, bir çok işle aynı anda ilgilenme gerekliliği zorluyor. Bazılarımız, iş bulma peşindeler. Çünkü istediğimiz şeyleri yapabilmek için, işe ihtiyacımız var. Hem iş hem eğlence bir arada olmuyor tabii ki. Venüsün Aslan burcuna bugün geri dönüyor. Bu da gösteriyor ki, yaratıcı şekilde düşünmek, hem iş hem eğlenceyi bir arada yaşayacağımız şekilde plan yapmamız lazım. Yarım kalan işlerimizi bitirmeye çalışmakta yarar var.

PARA

1-5 Temmuz arası: Bu hafta gerek Dolunayın işaret ettiği gelişmeler gerekse mali konularda mutlaka dikkat etmek lazım. Özellikle borçlanma, iş ortaklıkları, başkalarıyla alakalı parasal ilişkimize önem verelim. Yanlış işe, yanlış insanlara, risklere karşı gözümüz açık olsun.

6-12 Temmuz arası: 8-23 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda düz ilerleyecek Merkür, geçmiş problemlerinize çözüm bulmanızda ve geleceğinizi şekillendirmenizde dikkatli ve mantıklı düşünmenin önemini gösteriyor. Hassas düşünmeye neden olabilir. Güç ve kontrole bu denli önem veren bir Akrep bu süreçte ileriye bakmalı ve eski tecrübelerini göz önüne alarak geleceğe yönlenmelidir. Çünkü şimdi önemli olan tarafsız düşünmektir. Gereksinimler, gelecek, maddi konular, hedefler anlamında gerçekçi olma zamanımız. Sezgilerinizin gücünü yükseltici olan bu enerji, atacağınız her adımın daha sonra nereye varabileceğini de tahmin etmenizde kuvvet olacaktır.

13-19 Temmuz arası: 14 Temmuz Venüs-Satürn görünümü, tüm güçlüklerin en yoğun şekilde iş hayatınız ve mali konularda toplanması sonucu kendinizi baskı altında hissedersiniz. Sizin tüm arzunuz, hem yeteneklerinizi ortaya koyabileceğiniz bir iş hem de güvenebileceğiniz bir insanla olmak. Ancak her iki konuda da tatmin olmuyorsunuz. Sorumluluklarınız bir hayli ağır. Ancak destek olan insan sayısı az. İlişkinizde yaşanan sorunlar sizi fazlasıyla yormakta. Etrafınızda insanların sürekli kendi çıkarlarını düşünmeleri de ayrı bir problem. Bu görünüm toplumsal bir baskının işareti olabilir. Bu baskı hiç hoşunuza gitmese de, katlanmak zorunda kalırsınız.

20-31 Temmuz arası: 23 Temmuz tarihinde, Güneş ve Merkür-Aslan geçişleri başlayacak. Gerek toplum içinde ve gerekse iş hayatımızda kendimizi güçlü bir şekilde ifade etmek son derece önemlidir. Eğer amacımız sesimizi duyurmaksa, o zaman sorumluluk almaya, bunları başarılı bir şekilde yerine getirmeye çalışmalıyız. Bu geçişte en önemli husus ne istediğinizi bilmek ve karşınıza çıkabilecek zorluklardan yılmamaktır. İş hayatınızdaki ifade gücünüz ve zekanız bir hayli önem taşır. İnsanların ilgisini çekebilmek için sözleriniz, fikirleriniz etkileyici olmalıdır. Yetenek ve becerilerinizi sergilemek, göstermek adına bir hazırlık dönemi olarak da görebiliriz bu geçişleri. Çünkü Venüsün iki ayrı burçtaki gerileme hareketi hem iş hayatında hem de hedefleriniz anlamında tekrar bir gözden geçirme süreci olarak önem taşıyor.

Temmuz Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 2-6-14-15-19-20-24-25-29-30

Zayıf Enerjili Günler: 4-10-11-17-18-31

Aşkta En Şanslı Günler: 6

Parasal Açıdan Şanslı Günler: 27-28

Yeniay: 24-25-26
(Ay-Akrep burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 9-10-11-12
(Ay-Boğa burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


[Nasıl TV - Yay burcu 2015 Temmuz ayı yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Yay-burcu-2015-Temmuz-ayi-yorumlari-nelerdir)

YAY

TEMMUZ AYINA GENEL BAKIŞ

Sevgili Yay'lar Temmuz ayının size güzellikler getirmesini diliyorum.

2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda Dolunay meydana gelecek. Mali durumumuzu gözden gireceğimiz bir ay olacak. Görünümlerine baktığımızda borçlar, kredi konuları, geri ödemeler ya da iş ortağıyla yaşanılan problemler tek başımıza bir şeyler yapmamızın önüne geçecek.

8 Temmuz tarihinde Merkür Yengeç burcu seyri devreye girecek. Bu yine finansal durumlarda etkili olacak. Yengeç burcundaki geçiş karşılıklı empatinin gerekli olduğunu hissettirecektir.

16 Temmuz tarihinde Yeni Ay Yengeç enerji burcunda oluşacak. Ailevi ilişkilere karşı düşkünlüklerinize ya da sıkıntılara dair empati olgusuna ihtiyacınız ortaya çıkacaktır. Görünümlerine baktığımızda refleks kararlar alarak bir borcun altına girmek konusunda dikkatli olmanız gerekecek.

19 Temmuz tarihinde Venüs Başak burcu seyrinde giriş yapacak ancak gölgeli günler de aynı zamanda başlayacak. Çünkü 25 Temmuz'da gerileme hareketi olacak. Bu da özellikle çalışma hayatıyla ilgili konularda ilişkinizin önemini ortaya çıkaracak.

23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür Aslan burcunda seyrine başlayacak. Bu seyir yaylar için özgüven duygusunu ve tatile gitmek istediğini ortaya çıkaracak.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda Dolunay ortaya çıkacak. Bu Dolunay'ın oluştuğu gün Venüs Aslan burcuna doğru gerileyecek. Bu zamanlar da iç-dış muhasebelerinin yapılması gerekecek.

Her şey gönlünüzce olsun.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Temmuz arası: 1 Temmuz tarihindeki Venüs-Jüpiter kavuşumu, iç dünyasında işten, ilişkiden, bir çok sorundan bunalan Yaylar için moral yükselten, kuvvetlendiren, heveslendiren, fırsatlar kazandıran bir enerjidir. Çalışma hayatınızla ilgili konularda gelişimin, işlerinizi başarılı bir şekilde yapabilmenin işaretçisidir. Bir çok alanda zorlandığınız meseleleri, yükselen moral gücünüzle halledebilmeniz mümkündür. Yaşama gücü, ilişkide bulunma, insanları etkileme yönünde de güçlü bir tesirdir. Manevi açıdan sizi ışıklandırır. Hayata inanmanızı, güvenle ilerlemenizi sağlar. Dağılmanızın önüne geçer. Bir şeye karar verdiyseniz, kendinizden emin bir şekilde ilerlemenizde yardımcı olur. Yeni bir aşkı, devam eden ilişkinizde coşkunluğu işaret eden bu enerji, gün boyu gayet güzel haberler alarak, görüşmelerde bulunarak ilerisi adına umutlanmanızı sağlayacaktır. Yolculuklar, yeni tanışmalar açısından da olumludur.

6-12 Temmuz arası: 8-23 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, özel ilişki, mesleki konular, finansal meseleler ve ortaklıklar anlamında gerçekçi olunması gereken zaman dilimidir. Sabırsız ve sadece kendimize yönelik, bir de hassasiyet içinde durumları ele almamalıyız. Bir bakacağız olan bitene. Sözgelimi evlilik veya boşanma gibi meseleleri geleceğe dönük bir şekilde ele almalıyız. İş ortaklarımızla aramızdaki her türlü alışverişte dürüstlüğü ilke edinmeliyiz. Yaylar aktif ve ateşli kişilerdir. Bir iş istedikleri gibi gelişmediğinde tepki gösterirler. Bazen de aşırı iyi niyetle, nasılsa halledilir diyerek yanlış seçimlerde bulunabilirler. Akıllı olmalıyız. Bu dönemde duygusal ve ruhsal anlamda hassasız. İstikrarlı yürümeyen ilişki ve iş ortaklıklarımızı mutlaka ele almalıyız.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz Güneş-Uranüs görünümünde, İster sıra dışı bir macera isterse uzun yıllar devam edecek bir ilişki olsun fark etmez. Tek isteğiniz artık birileri adına hareket etmek, başkalarının iyiliği için kendinizden ödün vermek değil, bilakis bundan sonra sadece kendi çıkarlarınız için hayatınıza şekil vermektir.

16 Temmuz tarihinde Yeniay-Yengeç burcunda doğacak ve iki önemli görünümle beraber bizleri selamlayacak. Hepsini birlikte hesaba katarak bu Yeniayı size analiz etmek isterim. İlk görünüm, Merkür-Pluto karşıtlığıdır. İyi niyetimizin ayarını, hesabımızı hem ilişkilerimizde hem de maddi konularda gözden geçirme ve üzerinde düşünme vaktimizdir. Yeniay, yeni bir şeyler ortaya koymaksa da, bu Yeniay sizler için aklınızı başınıza toplamak anlamında önem taşıyor. Çünkü hesapsız harcamalar yerine yarınlar adına düşünmek, öyle birilerine güvenip borç altına girmemek, riskli işlere dikkat etmek gerekiyor. Evdeki Pazar çarşıya uymalı dostlarım. İkinci görünüm, Merkür-Mars kavuşumudur. Yatırım yapmak isteyenlerin genelde ev sahibi olma arzuları bir hayli yoğundur. Uygun ödeme koşulları, alınacak evin değeri, ödenecek meblağ, peşin mi yoksa kredili mi olacak, bütün bunların mutlaka bir uzmana danışılarak yapılmasında fayda var. Miras bölüşümleri, eşin maddi durumu, nafaka, ailevi iş ortaklığı gibi konular da bu Yeniayda gözden geçirilmeli, ancak sağlamlığı, güvenilirliği, garantisi mutlaka gözetilmelidir.

19 Temmuz tarihindeki Merkür-Uranüs görünümünde, parasal durumu gözden geçirmek lazım. Eğer siz gerçekten ilerlemek istiyorsanız lütfen ve lütfen ustalığınızı, bilgi ve deneyimlerinizi uygun alanlarda kullanmaktan asla vazgeçmeyin.

20-31 Temmuz arası: 31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Bu sizler için tatil anlamında yararlıdır. Eğer daha önce biriyle tanıştıysanız, başka bir şehirde, ülkede yaşıyorsa, şimdi buluşmak için uygun zamandır. Ancak bu süreçte yeni tanıştığınız kişiye hemen kapılmak, ileriye götürmek, hatta evlilik gibi hayati bir karar vermek yanlış olur. Bu dönemde sevgilinizle birlikte hoşunuza gidecek aktivitelerde bulunabilirsiniz. Eğer yalnız tatile gitmek istiyorsanız, farklı bir yer görmek şöyle bir kendinizle baş başa kalarak dinlenmek de iyi bir fikirdir. Kendinizi değerli hissetmek arzunuz bu dönemde daha fazlalaşır. Eski bir sevgiliyle karşılaşmanız mümkündür. Daha önce hoşunuza gitmeyen birini şimdi beğenmeye başlamamanız şaşılacak bir şey değildir. Yabancı ülkelerle alakalı anlaşmalar, yatırımlar, görüşmeler mutlaka çok dikkatli bir şekilde incelenmeli, geri hareket bitene kadar üzerinde düşünülmelidir. Çocuğunuz yabancı bir ülkede doğabilir, kısa süreli gittiğiniz bir yerde uzun zaman kalınabilir.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda bir Dolunay meydana gelecek. Bu Dolunay, çevre değişimleri, iş, eğitim veya bir yere yerleşim, görüşmeler yönünde etkili olup, mevcut şartlara bir bakmak gerektiğini gösteriyor. Sizin arzunuz, istediğiniz ve planladığınız şekilde işlerin yürümesi, arzu ettiğiniz şekilde gerçekleşmesi. Bunun için biraz mücadele etmek gerekiyor. Beklentilerinize uygun düşmeyen durumlar veya farklı nedenlerle seyahatler, yerleşim yeriyle alakalı konular hemen çözülmeyebilir. Venüsün gerileme hareketi de, bu Dolunay ile örtüştüğünden sabırlı olursanız, işlerinizi Eylül başına kadar halletmiş olursunuz.

İŞ VE KARİYER

1-5 Temmuz arası: Haftanın hemen başındaki Venüs-Jüpiter kavuşumu gayet olumlu. Fırsatları işaret ediyor. En azından haftanın kıymetli bir görünümü olarak moralimizi yükseltiyor. Ancak genel olarak baktığımızda bazı arzu edilmeyen, mücadele edilmesi gereken durumlar var. Çok akıllıca bu sıkışıklığı aşmak lazım. Başkalarıyla olan ilişkimiz veya iş anlamındaki temaslarımız ilerisi adına garanti içermeli. Yoksa gereksiz yere zaman kaybetmiş oluruz.

6-12 Temmuz arası: Kariyer evimizin yöneticisi Merkür, 8 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda seyrine başlayacak ve 11 Temmuz tarihinde Kuzey düğümle bir görünüm yapacak. İş hayatında bazı kişilerin sadece kendi çıkarlarını düşünmeleri, Vermekten ziyade almaya dönük tavırları, bizi rahatsız edebilir. Bizim böyle bir duruma anlayış göstermemiz pek kolay değildir. İsteriz ki, yaptığımız iş bize de kazandırsın, dengeli, ahenkli bir şekilde krizler aşılsın. Yeni işe girmiş olanlar açısından bu görünüm, finansal anlamda beklentimize uymayan şartların göstergesi olabilir. İş ortaklıkları bakımından bu görünüm, yolları ayırmanın işaretçisi olabilir.

13-19 Temmuz arası: 14 Temmuz Venüs-Satürn görünümü, harekete geçmek istediğiniz halde bir takım nedenlerle engellenmenize sebep olabilir. Bu kimi zaman parasal bir mesele yüzündendir bazen de ne yapacağınızı tam olarak bilememekten kaynaklanır.

19 Temmuz-25 Temmuz tarihleri arasında Başak burcunda düz olarak seyrini sürdürecek Venüs, 25 Temmuz itibariyle gerileyecek. Çalışma hayatınız ve kariyerinizle ilgili konular üzerinde titizlikle durulması, düzenli ve işler hale getirilmesi yönünde önem taşıyor. Bir türlü yerli yerine oturmayan bir takım problemler varsa titizlikle ele alacağız. Sıkı çalışacağız. İş hayatıyla bağlantılarımı güçlü tutmamız gerekiyor. Otoritelerle ilişkinizi, sorumluluklarınızı gözden geçirerek, işinizden tatmin olup olmadığınızı şöyle bir ele alınız. Ancak sadece kendi tarafınızdan bakmayınız. Serbest çalışanların da, piyasanın koşullarını iyi gözlemlemeleri gerekiyor. İşinden memnun olanlar bu dönemde patron konumundaki kişilerle yeni bir planlamada bulunmak adına yoğun bir çalışmaya adım atabilirler. Bu süreçte iş veya sosyal hayattaki ilişkilerde seçici davranabiliriz.

20-31 Temmuz arası: 25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. Bu iş hayatımızla ilgili konuların paylaşım, uyum ve uyumsuzluk, iş ilişkileri açısından gözden geçirme yönünde olumludur. Yaylar bu süreçte bütünden ziyade detayların üzerinde durmak zorunda kalabilirler. İş ilişkilerinde bu durum lezzetsiz bir zaman olabilir. Projeler yavaş ilerleyebilir. Ekip çalışmalarında hoşunuza gitmeyen durumlar oluşabilir. Yaptığınız iş üstleriniz tarafından yeterli bulunmayabilir. Belki en yakınınızdaki iş arkadaşınız size mesafe koyabilir. Bunların tümü, etrafınızdaki insanları farklı yönleriyle görebilmenizde aslında olumludur. Ancak bunun üzerinde fazla durup, mesele haline getirmek bu kısa süre içinde huzursuzluğa neden olabilir. İş yerinizde yer değiştirme, onarım, bakım, düzenleme gibi işlemler söz konusu olabilir. Sağlıksız bir ortamda çalışıyorsanız, mutlaka dikkat etmeniz, bunu ilgili yerlere bildirmeniz faydalı olur. Ani bir iş kararı vermek yanlıştır. Eski bir iş arkadaşınızla karşılaşmanız, eski iş arkadaşlarınızla bir araya gelmeniz, tatile çıkmayı düşünürken izin alamamanız bu süreçte rastlanan durumlardır.

PARA

1-5 Temmuz arası: 2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda oluşacak Dolunayın yansımaları ve işaret ettiği durumları daha geniş manada anlamak için, tüm görünümlerini gözden geçirmekte yarar var. Ben de yorumunuzu bu çerçevede hazırladım. Günün ilk etkisi, Güneş-Neptün görünümüdür. Sizin bu Dolunayda, mali yöndeki tüm işlerinizi, eşiniz, iş ortağınızla olan bölüşümleri, ideallerinizi, eviniz ve ailenizle ilgili düşündüklerinizi gerçekleştirme rüyanızın işaretçisidir. Ancak bunların doğru anlamda ve düzgün şekilde yapılması, sonradan bir problem çıkarmaması gerekiyor. Saat 05:20 itibariyle Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, gelir-gider dengemizin mutlaka ciddiyetle gözden geçirilmesi yönünde önem taşıyor. Öyle fazla açılamayız. Eğer dışarıdan bir destek varsa, bu destek hakikaten güçlü ise sorun yok. Fakat borcumuz varsa, zaten sıkışık bir durumda isek risk alamayız. Ona buna güvenip, borcu borçla kapatmaya çalışanlar, bütçesi dengesiz olanlar, kazancı düşük olduğu halde gereğinden fazla harcama yapanlar için bu Dolunay zorlayıcıdır. Zaten bu zorlanmanın işaretleri de üzerimizde bir hayli etkilidir. Mars-Kuzey düğüm arasındaki görünüm, ilerisi adına düşünmenin, ideallerimizi yeniden gözden geçirmenin, ilişkilerimize dikkat etmenin önemini vurguluyor. Merkür-Uranüs arasındaki görünüm, ilişkimiz, iş ortaklığımızla alakalı konulardaki görüşmelerin işaretçisi olarak önem taşıyor.

6-12 Temmuz arası: 6 Temmuz tarihindeki görünüm, parasal kazanç anlamında yavaş ancak bir hayli derinden işleyen değişimleri işaret ediyor. Güven içinde yaşamak için tabii ki işinizi bilmeniz lazım. Zaten bu nedenle son yıllarda kendinizi garanti altına almak için mücadele vermektesiniz. Para konusunda eskisi gibi düşünmeniz artık pek mümkün değil. Tutumlu olmanız gerektiğini artık siz de gayet iyi bilmektesiniz.

9 Temmuz tarihinde, maddi ve manevi her türlü krizin aileniz veya farklı bir yolla aşılması anlamına gelir. Rahatlarsınız. Sözgelimi bir evin alınması, oturduğunuz binanın yenilenmesi, bir kredinin uygun şartlarda onaylanması, partnerinizin yardımı, bir malın aile içinde bölüşülmesi gibi. Bütün bunlar geleceğinizi garanti altına almanızı sağlayıcıdır.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz tarihindeki, Merkür-Neptün görünümü, aklınızın tümüyle ailevi, parasal ve ortaklıklar konusu üzerinde odaklanması anlamı taşır. Kişi kendini aşırı duyarlı, değişken bazen de kaprisli bir şekilde ifade edebilir. Aslında burada yapılması gereken, soruna yol açan noktaları gözden geçirmek, duygusal düşünmemek ve kararlarınızı sürekli değiştirmemektir.

15 Temmuz Mars-Pluto karşıtlık etkisi altında, maddi güvenliğimizi, çıkarlarımızı düşünmemiz gerekir. Yanlış kararlardan uzak kalmak istiyorsak bilinçli olmak durumundayız. Parasal açıdan şu aralar yaşanmakta olan durgunluk nedeniyle zaten kendinizi pek rahat hissetmediniz için, deyim yerindeyse –denize düşen yılana sarılır misali size sunulanı kabul etmeye kalkışabilir veya öfkeyle kalkıp zararla oturabilirsiniz. Lütfen sakin olunuz.

20-31 Temmuz arası: 23 Temmuz tarihinde, Güneş ve Merkür-Aslan burcunda seyirlerine başlıyor. Yolculuklar, tanışmalar, kültürel ve sanatsal konular ilgimizi çeker. Yaratıcı düşünürüz. El üstünde tutulmak isteriz. Yaz tatili zamanı tabii ki. Güzel bir tatil geçirmek, yeni insanlarla tanışmak, değişik bir şeyler yapmak arzusu bizi sarar. İlişkilerde iletişimin bir hayli etkili olduğu zamandır. Zihninizde yarattığınız güzellikleri tatlı bir dille ve akıllıca ifade ederek karşınızdaki kişiyi kendinize bağlarsınız. Bu süreçte yeni biriyle tanışmak, gittiğiniz tatil yöresinde birçok insanla bağlantılar kurmak yönünde etkilidir. Ancak Venüsün iki burçtaki geri hareketi bazen durdurucu, zaman olgusunu göz önüne alarak hareket etmemizi gerektiriyor. Belki bir program değişikliği gündeme gelebilir. Gitmeyi düşünürüz, fakat erteleriz veya kısa süreli düşünürüz, bir bakmışız tatili uzatmışız. Eğitim, iş veya farklı bir nedenle halledilmesi gereken işlerimiz olabilir.

Temmuz Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 4-8-9-17-18-22-23-27-28-31

Zayıf Enerjili Günler: 6-12-13-19-20

Aşkta En Şanslı Günler: 8-9

Parasal Açıdan Şanslı Günler: 2-29-30

Yeniay: 26-27-28
(Ay-Yay burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 12-13-14
(Ay-İkizler burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


[Nasıl TV - Oğlak burcu 2015 Temmuz ayı yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Oglak-burcu-2015-Temmuz-ayi-yorumlari-nelerdir)

OĞLAK

TEMMUZ AYINA GENEL BAKIŞ

Sevgili Oğlak'lar Temmuz ayında size bol şans diliyorum.

2 Temmuz tarihinde sizin burcunuzda oluşacak Dolunay ile başlayacak. Bu Dolunay'da kişisel ilişkilerimiz kıymetli olacak. İkili ilişkilerdeki beklentilerinizi hayattaki beklentilerinize göre restorasyon yapmanız gerekecek. Görünümlerine baktığımızda da özel hayat ve kariyer hayatımızdaki ilişkilerin kıymetli olduğu görülecek.

8 Temmuz tarihinde Merkür Yengeç burcunda seyrine başlayacak. Bu durum eskiye özlem ve partnerinizden beklentilerinize dair empati kurarak daha ılımlı yaklaşmanız gerekecek.

16 Temmuz tarihinde Yeni Ay ilişki evimizde oluşacak. Yeni Ay'ın karşıt burçta olması yeniliklerin de o yönde olmasını istediğinizi gösterecek.

19 Temmuz tarihinde Venüs Başak burcunda seyrine başlayacak ancak gölgeli günler devrede olacak. Çünkü 25 Temmuz'da gerileme hareketi olacağı için bu gölgeleri hareketleri de bütün olarak inceleyerek içe yönelerek analiz edeceksiniz.

23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür Aslan burcunda seyrine başlayacak. Mali konularda desteklenmenin ve kendinizi güçlü hissetmenin duygusu ortaya çıkacak.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda bir Dolunay meydana gelecek ve yine aynı gün Venüs Aslan burcunu gerileyecek. Parasal konular bu dönemde kıymetli olacaktır. Gelir ve giderleri iyi kontrol etmeniz gerekecek. Aynı zamanda kişisel ilişkilere de dikkat etmemiz gereken bir dönem olacak.

Her şey gönlünüzce olsun.

**AŞK VE İLİŞKİLER

**

1-5 Temmuz arası: 2 Temmuz tarihinde burcunuz üzerinde oluşacak Dolunay, tüm görünümleriyle hakikaten çok önemli bir yansımanın, durumların göstergesidir. Nelere işaret ettiğini, hangi konuların önem taşıdığını anlamak için, gün içindeki gelişmeler çerçevesinde ele almakta yarar var. Günün ilk etkili görünümü, Güneş-Neptün arasında gerçekleşiyor. İlişkinizle alakalı konular üzerinde konuşmanın, partnerinizle önemli meseleleri ele almanın işaretçisi oluyor. Saat 05:20 itibariyle burcunuzda oluşan Dolunay, sizin kriterleriniz, yapmak istedikleriniz, hayatı ele alış biçiminiz, duygularınız, merkezde tuttuğunuz değerlerin mevcut ilişkinizle örtüşmeyen, tatmin edici olmayan yanları sorun yaratabilir. Siz yolunuzu belirlemek, arzularınıza göre seçim yapmaktan yanasınızdır fakat partneriniz farklı düşünüyor olabilir. Bir başka husus, sizin sorumluluklarınız bir hayli ağırdır. Bunu bölüşebilecek, size güven verecek bir eş arayışı içindesinizdir. Ancak karşınıza çıkan kişi bu denli güçlü olmayabilir. Bütün bunlar, bu Dolunayın beklentileriniz anlamında zorlayıcı yanlarını işaret etmektedir. Mars-Kuzey düğüm arasındaki görünüm, ilişki ve kariyer hayatınızla ilgili konulardaki mücadelenin göstergesi oluyor. Gelişim dersiniz, adil düşünmek, tarafsız bir bakış açısıyla hedeflerinizi gözden geçirmektir. Merkür-Uranüs arasındaki görünüm, çalışma hayatınız ve aileniz, evinizle ilgili konulardaki değişimleri akıllıca ele almanız gerektiğinin göstergesidir.

6-12 Temmuz arası: 6 Temmuz tarihindeki görünüm etkisinde, kime ne insanlık yaptıysak karşılığını almak istiyoruz. Bu hem ilişki hem de ailevi konularda etkili. Kime nasıl davranıyorsanız o kişilerin de size karşı aynı hassasiyette olmasını bekliyorsunuz. Bir yandan da gözlemde bulunarak, ne kadar güvende olduğunuzu tespit edebilirsiniz. Eskisi gibi kimseye tahammül etmek niyetinde değilsiniz.

9 Temmuz tarihinde, size gerçekten destek olabilecek, ortak bütünlük içinde yol alacağınız bir kişiyle karşılaşabilirsiniz. Bu karşılaşmanın vakti bu tarihten itibaren belirlenmiş oluyor. İlişkisi yıllardır süren çiftler şimdi birlikte bir yaşam sürmek yönünde kararlar verebilirler. İlişkisinde bir takım pürüzler bulunan kişiler, birlikte konuşarak problemleri ortadan kaldırabilirler. Önemli olan birbirinizi anlamaktır, anlaşmaya hazır olmaktır. Buna gönlünüz varsa, Mars karşıt burcunuzda ilerliyor olsa da, ortak bir noktada buluşmak mümkün olur. Bu görünüm farklı görüşte olan kişilerle uyum içinde olmanın da işaretçisidir.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz tarihinde, Güneş ve Uranüs arasında oluşacak zorlu görünüm, sizi başkalarından farklı kılan özelliklerinizi cesurca sergileyebilirsiniz. Sizi gerçekten sahiplenecek duyarlı ve sevgi dolu birine ihtiyaç duyarsınız. Bir de aileniz, geçmişinizle ilgili konuları geride bırakıp yenilenmek istersiniz.

13 Temmuz tarihindeki, Merkür-Neptün görünümü, eşiniz veya iş ortaklığı yaptığınız kişiye destek olmanız gerekebilir. Eğer ilişkinizde sorunlar varsa, bunları gerçekçi bir şekilde ele almalısınız. Ne siz üzülün ne de başkaları sizi üzsün.

15 Temmuz Mars-Pluto öfkeli, kaprisli davranmanıza neden olabilir. Bazı kişilerin üzerinizde hakimiyet kurmaya kalkmaları canınızı sıkabilir. Sağı solu belli olmayan davranışlar gösterebilirsiniz.

16 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda oluşacak Yeniayın iki önemli görünümle örtüşüyor. Bunları analiz ettiğimizde Yeniayın bize işaret ettiği konu başlıklarını anlamamız, ona göre kendimizi yönlendirmemiz, hazırlamamız mümkün oluyor. İlk görünüm, Merkür-Pluto karşıtlığıdır. Bu karşıtlık, ilişkilerde, iş ortaklıklarında tarafların birbiriyle karşı karşıya gelmeleri demektir. Farklı yönlerinizi, hassasiyetlerinizi veya baskın tavırlarınızı gizlemeden, dürüstçe ifade etmeniz yerinde olacaktır. İlişki ortaklık demekse, sen-ben demenin anlamı yoktur. Bir taraf benim dediğim olsun diye gücünü kabul ettirmeye kalkışırsa, diğer taraf da buna karşılık kendi bildiğini okursa bu Yeniayda ortaklaşa bir karar vermek, anlaşmak zor olur. ikinci görünüm, Merkür-Mars kavuşumudur. Bu partnerinizin kendi hedefi ve düşünceleri doğrultusunda hareket etmesi anlamına geliyor. Bazen dolaylı hareket edebilir, kimi zaman da geri çekilip kendi dünyasına sığınabilir. Önümüzdeki bir aylık süreç boyunca bu meseleler gündeminizde yer alacaktır. Akıllıca düşünmekte, artı ve eksileriyle beraberliği tartmakta yarar var.

19 Temmuz tarihindeki Merkür-Uranüs görünümü, bilinçli düşünmeniz ve olayları fazla dramatize etmeden gerçekçi bir şekilde ele almanız gerektiğini hatırlatıcıdır. Bu meselelerin ilki, aile yaşamınız, ikincisi ilişkiniz ve sonuncusu sizsiniz. Evet siz kendi kendinize eziyet ettiğiniz sürece bir çıkış yolu bulmanız oldukça zor.

20-31 Temmuz arası: 25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. Bu süreçte, karşımıza ilginç kişiler çıkması ve bunların da genelde bizim bilgimizi, tecrübemizi, inancımızı, hayata bakış açımızı gözlemlediklerini fark edebiliriz. Bu sizin hakkınızda bir tespitte bulunmak veya bir projeyle alakalı sizi düşünmek tarzında gelişebilir. Bazen de karşıt görüşte olan kişiler üzerinize gelebilir. Sizi eleştirmeye kalkışabilirler. Onlar sizden farklı düşünen, davranan kişiler olabilir. Böyle durumda endişelenmek, bilginizden emin olmadığınızı gösterir ki, yanlıştır. Bu kısa dönem, şöyle bir kendinizle temasınız, ilişkilerinizi gözden geçirme yönünde olumludur. Ayrıca bir proje üzerinde çalışmak, kendinizi geliştirmek, bilgilenmek, titiz analizlerde bulunmak sonrası adına olumludur. Karşınıza biri çıkabilir. Bu kişi farklı bir şehirde, ülkede yaşıyor olabilir. Görüşmek anlamında ben geri hareketi beğenirim. Çünkü her türlü detaya dikkat edilir, daha sonra bir görüşme daha gerçekleşebilir.

31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Bu dönemde, kendinizi başkalarıyla olan tüm temaslarınızda maddi ve manevi anlamda değerli hissetmek istersiniz. Bu bir yüzleşme halidir, siz ve diğerleri. Bunu görmek, hissetmekten yana olursunuz. Mirasın pay edilişi veya sizin hakkınıza düşen, bir ortaklık ve bu ortalığın size olan katkıları gibi konular kıymetlenir. Eğer gerçek manada bir şeyler sizi tatmin ediyorsa, bunun sürmesini, eğer değilse destek görmeseniz de, kendi ayaklarınız üzerinde durmanın önemini kavrarsınız. Hayatınızın merkezinde tuttuğunuz her ne varsa bir gün olmama ihtimalini de göz ardı etmeden doğal akış içinde kalmayı bilmek gerekir. Her şey göründüğü gibi olmayabilir, egonun, ihtiraslarının sınırlarını bil, çünkü hayatta hiçbir şey garanti değil demeyi biliyorsanız bu gerileme hareketinde rahat edersiniz. Yok, eğer her şeyde ben diyorsanız, bunun böyle olmadığını size öğretecek maddi anlamda durgun bir dönem geçirebilirsiniz.

İŞ VE KARİYER

1-5 Temmuz arası: Bu hafta iş hayatımızla ilişkili görünümler bir hayli etkili. Dolunayla ilgili bölümde de bundan söz etmiştim. Hafta boyunca öncelikle hızlı bir şekilde ve bir hayli yoğunluk söz konusu olacak. Görüşmeler, toplantılar, yapılması gerekenler, bir an önce bitirilecekler derken yorulabiliriz. Sağlığımıza dikkat etmeyi unutmayalım. Planlı çalışmaya da gayret edelim.

6-12 Temmuz arası: 8-23 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, çalışma hayatı, sağlık ve birebir ciddi ilişkinizle alakalı konular üzerinde ihtiyaçların gözden geçirilmesi ve güvenlik çerçevesinde ele alınmasında önemlidir. Sözgelimi iş konularında sözleşmelerin gözden geçirilmesi ve her türlü noktanın önemle ele alınması önemlidir. Sağlığınızla ilgili konulara da önem vermek lazım. Eğitim, bir başka yere yerleşim, ihtisas, ticari konularda iyi düşünmek gerekiyor. İlişkilerde, görüş ayrılıkları var mı diye bir bakalım. Eğer evlenmeyi düşünüyorsak nerede yaşanacak, partnerin iş durumu, ailesine olan bakış açısı bunları iyice ele almak gerekiyor. Diyelim ki ayrılık kararı verdik. Duygusal düşünmemeli, probleme neden olan noktaları tekrar gözden geçirmeliyiz.

13-19 Temmuz arası: 19-25 Temmuz tarihleri arasında Başak burcunda düz olarak seyrini sürdürecek Venüs, 25 Temmuz itibariyle gerileyecek. Düz ilerleyiş süresince bizim isteklerimizle hayatın bize sundukları ve şartlarımızın ele alınmasıdır. Yanlış ve doğrular tespit edilirken, sadece kendi bakış açımızla ele almamalıyız. Bu dönemde aşkta seçici davranacağız ve düzenden yana olacağız. Farklı insanlar görürüz, selamlaşırız, konuşuruz. Ancak prensiplerimize uymayan tarzda hareket edildiğinde mesafemizi koyarız. Oysaki bu süreçte bu denli keskin yargılar pek hoş olmaz. Şu kişi işe yaramaz, bu kişi tuhaf desek de, bir aradaysak ve aynı dünyada nefes alıyorsak, insanları oldukları gibi kabul etmek durumundayız. İkili ilişkilerde bu dönemde partnerimizin davranışlarına daha fazla dikkat ederiz. Bize karşı titiz ve dikkatli olmasını bekleriz.

20-31 Temmuz arası: 31 Temmuz tarihinde Kova burcunda oluşacak Dolunay, bir yanıyla parasal konularda kendi aşım kaygısız başım diyerek, kendi arzunuza göre kazanıp harcayarak, kimseye muhtaç olmadan ayaklarımızın üstünde durarak yaşama arzumuzu işaret ediyor. Çünkü böyle olduğunda kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz. Bu yüzden de ortaklaşa işlere, eş veya iş ortağıyla alakalı paylaşımlara sıcak bakmıyorsunuz. Şu aralar bir şeyler için adım atmak, satın almak, kiralamak, ihtiyaçlarınızı karşılamak istiyor ancak tek başınıza altından kalkamıyorsanız, kredi çekmeyi, size destek olacak kişilerden yardım istemeyi, uygun şartlarda bir borç altına girmeyi düşünürseniz ben derim ki, her yönüyle tekrar bir gözden geçiriniz. Uzun vadeli bakınız. Çünkü bugünün yarını var. Venüs bugün Aslan burcuna geriliyor. Bu bahsi geçenlerin yeniden ele alınmasında etkili olacak. Belki de oturup düşündüğümüzde biraz daha beklemek gerektiğine karar verebiliriz.

PARA

1-5 Temmuz arası: 1 Temmuz tarihindeki Venüs-Jüpiter kavuşumu, başkalarıyla olan ilişki-finansal-iş bağlantılarımızda desteklenmek arzumuz bir hayli yükseliyor. Aşkta tutkularımız, heveslerimiz, yeni bir şeyler yaşama ihtiyacımız bir hayli yoğun. Gerginlikten, saçma sapan bir ilişkide sürekli üzülmekten, huzursuzluktan yılmış durumdayız. İstiyoruz ki, hem kendimizi kral veya kraliçe gibi hissedelim hem de artık rahat edelim. Bu kavuşumu çok da olumsuz görmüyorum. Daha önce kurulmuş iş ortaklıklarında gelir getirici işleri işaret ediyor olabilir. İlişkide eş veya sevgilinin size karşı yönelmesinde yardımcı olur. Ancak sadece kendine dönük düşünen bir kişiyle berabersek onun nazına niyazına katlanmakta zorlanmamıza da yol açabilir. Krediyle borçlanma anlamında bu kavuşum heveslendiricidir. Fakat ben hesabınızı bilmenizden yanayım. Eğer başkaları güçlü bir destek sunmuşsa, bu paraları da doğru bir alanda değerlendirin.

6-12 Temmuz arası: Finansal konularda bu hafta kontrolü elimizde tutan taraf olmak isteyeceğiz. Hem güvence sağlayan ortaklıklar hem de para kazandırıcı işler bizim için önemli olacak. Bakmakla yükümlü olduğumuz eşimiz, çocuğumuz veya destek verdiğimiz insanların üzerimizdeki etkisi büyük. Bazen de, bizim başkalarına ihtiyacımız olabilir. Bu eşimizdir, ailemizdir. Eğer böyle bir destek göremezsek, hassaslaşırız hatta bir hayli alıngan davranabiliriz.

13-19 Temmuz arası: 14 Temmuz Venüs-Satürn görünümü, bankalarla alakalı kredi alımı veya borçların ödenmesindeki sıkışıklığı işaret ediyor. Aslında bunlar altından kalkamayacağınız yükler değil. Ancak bu tarihte bir desteğe ihtiyaç duyarsınız. Gururlu bir insan olduğunuz için, kimseden de yardım istemezsiniz.

20-31 Temmuz arası: 23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür aynı gün Aslan burcunda seyirlerine başlıyorlar. Finansal anlamdaki bölüşümler, iş, eş veya farklı kanallardan gelen veya beklenen destekler anlamında önem taşıyor. Borçlanma gibi durumlarda getiri-götürü hesabını iyi yapmak lazım. Bir ortaklık kurulacaksa hesabınızı iyi yapınız. Bu dönemde, hem ilişkilerimizi her anlamda gözden geçireceğiz hem çalışma hayatımızla ilgili konular üzerinde duracağız hem de yapmak istediğimiz bir takım işler ve girişimlerin önündeki engelleri, zorlukları ele alacağız. Özel ilişkilerde ise, var olan krizlerin aşılması veya yeni bir ilişki gündeme geldiğinde, her iki tarafın da, birbirlerinin hayatlarındaki önemi üzerinde durmak lazım. Venüsün iki ayrı burçtaki geri hareketi önemlidir. Öyle aklımıza estiği gibi hareket edemeyiz. Duruma bakmak lazım.

Temmuz Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 2-6-10-11-19-20-24-25-29-30

Zayıf Enerjili Günler: 8-9-14-15-22-23

Aşkta En Şanslı Günler: 10-11
Parasal Açıdan Şanslı Günler: 4-31

Yeniay: 1-2-3-28-29-30-31
(Ay-Oğlak burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 14-15-16
(Ay-Yengeç burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


[Nasıl TV - Kova burcu 2015 Temmuz ayı yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Kova-burcu-2015-Temmuz-ayi-yorumlari-nelerdir)

KOVA

TEMMUZ AYINA GENEL BAKIŞ

Sevgili Kova'lar Temmuz ayında sizlere güzellikler diliyorum.

2 Temmuz tarihinde Dolunay Oğlak burcunda oluşacak. Duygu ve düşüncelerinizi yönetme isteği içerisinde belirli kriterleri göze alarak gözden geçireceğiniz bir ay olacak. Oğlak Dolunay'ın da bir durumun sağlam olup olmadığına bakmanız gerekecek. Görünümlerine baktığımızda iş hayatımız ve sağlığımız son derece önemli olacak.

8 Temmuz tarihinde Merkür Yengeç burcunda çalışma hayatımızla ilgili konularda etkili olacak. İnsanlara yardımcı olmak ve dertlerini dinlemek kadar kendi zihnimize de önem vermemiz gereken bir dönem olacak.

16 Temmuz tarihinde çalışma hayatımızla ilgili alanda ya da gündelik hayatımızın temposunu düzenleme yönünde Yeni Ay oluşacak. Kendi kendinize yüklendiğiniz zamanlar olacak ve fikrinizi kabul ettirme yönündeki dengeleri iyi tutturmanız gerekecek.

19 Temmuz tarihinde Venüs Başak burcunda gölgeli günleriyle birlikte devreye giriyor. Çünkü 25 Temmuz tarihinde Venüs Başak'a geriliyor. İş ya da günlük hayatımızda bulunun irtibatlarımızda bir analiz yapmamız gereken bir dönem olacak
.
23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür Aslan burcunda seyrine başlayacak. Bu seyir ikili ilişkilerde karakter farklılıklarını merkeze almanız ve ele almanız gerekecek bir dönem olacak. Benim dediğim olacak tarzında davranan bir partner rahatsız edici olabilir.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda bir Dolunay meydana gelecek. Yine aynı gün Venüs'ün Aslan burcuna gerilemesiyle birebir konularda ve ilişkilerinizle alakalı meselelerde aynı anda dikkat etmeniz gereken bir dönem olacak.

Her şey gönlünüzce olsun.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Temmuz arası: 1 Temmuz tarihindeki Venüs-Jüpiter kavuşumu, ilişki anlamında yeni bir gelişmenin, büyüme ve serpilmenin işaretçisi. Her iki kişinin de birbirine karşı yönelişi anlamında gayet olumludur. Bekar Kovalar için, bir hayli etkileyici bir başlangıcı, aşk kıvılcımını çaktırıcıdır. Size destek olan kişilerle iş anlamında kurulacak önemli bir ortaklığın işaretçisi olabilir. Ailenin büyümesi, gelişimi yönünde faydalıdır. Yetenekli olduğunuz konularda yapılacak işlerin başarıyla sonuçlanmasını sağlar. Dış ülkelere yolculuk, seyahat kararlara açısından da olumlu, heveslendirici bir yansımadır. Sosyal gruplar, güçlü kişilerle kurulan bağlantılar sizi destekleyici kişilerle karşılaşmanız yönünde gelen fırsatların göstergesidir.

6-12 Temmuz arası: 6 Temmuz tarihindeki görünüm, bir yandan kendi arzularınız, diğer yandan sorumluluklarınız arasında kalırsınız. Hassasiyet özellikle ailevi ve duygusal meselelerde bir hayli yoğundur. Geri planda ruhunuzu güçlendirici, kendinizle buluşmanızda yardımcı psikolojik telkinler, tedaviler, ritüeller gayet iyi gelebilir. Böylece psikolojik ve ruhsal yönden rahatlayabilirsiniz.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz tarihindeki, Merkür-Neptün görünümünde, ruhunuza iyi gelecek size moral verecek, hayatı sevdirecek kişiye yönelirsiniz.

14 Temmuz Venüs-Satürn görünümü, bir yandan liderlik yönü bir hayli baskın olan partneriniz, diğer yandan toplumsal yaşamda ilişkide bulunduğunuz insanların tavırları. Bu iki konu yüzünden sıkılmaktasınız. Sizin kafanızdaki dünyada, kimsenin kimse üzerinde baskı kurması doğru değil. Ancak öyle olaylar yaşıyorsunuz ki, en yakınızda bulunan kişileri bile tanımakta zorlanıyorsunuz. İşte bu görünümün etkisi altında insan, ilişkilerini tekrar bir gözden geçirmede bulunabilir.

20-31 Temmuz arası: 23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür karşıt burcunuz üzerinde seyirlerine başlayacak. İkili ilişki ve iş ortaklıklarıyla alakalı konular üzerinde etkili olacak. Anlaşmaya razı isek, beraberlikteki sorunlarımızı dengeli ve ılımlı davranarak çözümleyebiliriz. Ancak tam tersine her iki her iki taraf da baskın olmaya, aşırı gururlu tepkilerde bulunmaya çalışırsa sorunlar daha fazla büyüyebilir. Bekar Kovalar için bu dönem, yeni biriyle tanışmamızı sağlayabilir.

31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Bu süreç ilişkinizin niteliğine göre değişir. Karşı tarafın kendini sürekli ön planda görmek istediği bir ilişkiniz varsa, partnerin bunu çok daha baskın şekilde sergilediğine şahit olursunuz. Bu aranızda sorun yaratabilir. Yeni tanıştıysanız, bu süreçte partnerin ilişkideki hoşlukları, duruşu, kendine güveni, jestleri hoşunuza gider. Ancak bu sürekli böyle mi olur? Buna ancak geri hareket sonrası anlarız. Size düşen, onun size olan yaklaşımlarını belli bir sınırda tutarak fazla kapılmamaktır. Bu dönemde yapılması gereken, tevazu içinde ve gerçekçi bir şekilde ilişkinizi tekrar gözden geçirmek olmalıdır.

İŞ VE KARİYER

1-5 Temmuz arası: 2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda oluşacak Dolunayı, gün içindeki tüm görünümleri de göz önüne alarak izah etmek, geniş bir açıdan yansımaları anlamamızda bize rehberlik eder. Güne başlarken, Güneş-Neptün görünümü bizi karşılayacak. Çalışma hayatımız ve maddi kazancımızla ilgili her konuda güvence ve sevdiğimiz işi yapıyor olmanın hazzı, bizim için çok önemli. Yaptığımız işin insanlara faydası, bize kattığı değer, ruh ve beden sağlığımız kadar yarınımızı garanti altına alacak bir getirisi de olması tabii ki arzu ettiğimiz bir durum. Bu Dolunayın bu istek üzerinde şekillendiğini söyleyebiliriz. Saat 05:20 itibariyle Oğlak burcunda oluşan Dolunay, hayatın tüm gerekçeleri, zorunlulukları, ağırlığı, yükü, sorumlulukları kısaca bize aitmiş gibi duran ancak bizi rahatsız ettiğini düşündüğümüz her şeyiyle yüzleşmemizi sağlayacak. Bize kendi içimizde saklı duran, mecburiyetler nedeniyle unuttuğumuz, gizlediğimiz özümüzle temas ettirecek. Buna hazır mıyız? İşte bu temas kendinizle barışmak, toparlanmak demektir. Bunu yapamayan kişiler için, kaygı ve korkular, fiziksel ve ruhsal anlamda esir edicidir. Bu esaretten kurtulmalıyız, toparlanmalıyız yeniden. Mars-Kuzey düğüm görünümü de, aynen bunu işaret ediyor. Bize hayatla el sıkışmayı, kendimizi keşfetmeyi, bu keşfedişi sağlayacak aydınlanmayı sağlayacak yolları, yöntemleri sunuyor. Mecbur olduğun için değil, gerçekten bunu istediğin için yaptığın her şey senindir, sensindir diyor.

6-12 Temmuz arası: 8-23 Temmuz tarihleri arasında, Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür döneminde başta, aşk hayatınız olmak üzere, ortaklaşa gelirler, çalışma ve sağlıkla alakalı meseleler bir hayli hassas ele alınır. Kişi hem kendi hem de değer verdiği insanların ihtiyaçlarına öncelik tanımak hem de kendisiyle alakalı meselelere eğilmek durumundadır. Ancak duygular, mantığımızın önüne geçmemelidir. Tamam yardımcı olacağız, başkalarına destek çıkacağız ama kendimize dikkat edeceğiz. Eğer iş hayatı, aşk yaşamı, maddi konularda belirsizlik yaşıyorsak, bunları gerçekçi bir şekilde ele alacağız. Geçmişte yaşanmış problemlerin etkisi altında kalmayacağız ve bunların bilinçaltımızda yarattığı baskılarla hareket etmeyeceğiz. Önümüzdeki duruma bakacağız. Nasıl çalışıyoruz, nasıl ilişki yaşıyoruz, kimlerden destek görüyoruz ve kimlere hizmet ediyoruz. Bunları ele alacağız.

13-19 Temmuz arası: 14 Temmuz tarihinde, Güneş-Uranüs görünümünde yenilik, değişim, rutinden uzak bir yaşam arzunuz yükselir. Fakat şartlar pek müsait değildir. Bazen de siz, duyarlı olduğunuz için, fırsatları değerlendirmekte gecikirsiniz. Sonra da şikayetçi olursunuz, isyan edebilirsiniz.

15 Temmuz Mars-Pluto karşıtlığında, dış şartlar nedeniyle istediğimiz gibi özgür hareket edemeyiz. Sorumluluklar sürekli kendini hatırlatır. Bütün bunların üstesinden gelmekte zorlanınca öfkeleniriz.

16 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda Yeniay doğacak. Bu Yeniay, iki dikkate değer görünümle örtüşüyor. Bu görünümleri de hesaba katarak incelememizde yarar var. Çalışma hayatımızda birebir ilişki kurduğumuz insanlarla yakınlığımız, fikir alışverişlerimiz, işimizle alakalı uygulamalar anlamında önem taşıyor. Ancak planlarımızı uygulamakta, bunları dışa yansıtmakta ve birilerine kabul ettirmekte sabırlı olmak gerekir. Hangi tercih doğru, hangisi yanlış, hangi işler öncelikli hangileri bekleyebilir, bunları dengeli olacak şekilde ayarlarsanız bu Yeniay, size güç katar. Tam tersine tartışma, sürekli savunma, hassasiyet, fazla özveri sizi geliştirmez. İkinci görünüm Merkür-Mars kavuşumudur. Bu, biraz önce sözünü ettiğim konuların önemini daha da fazlalaştırır. Hem aktif bir şekilde isteklerinizi yapmaktan yanasınız ancak diğer taraftan en ufak bir eleştiri veya sizinle alakalı bir söz söylendiğinde sinirli tepkilerde bulunur, hatta güven kaybettiğinizi düşünürsünüz. Bu iki tavır yerine, sabırla, kararlılıkla, gerçekçi bir şekilde durumunuzu ele almak, verimli çalışmanın, sağlıklı iletişimin, gelişmelerin işaretçisi olur.

19 Temmuz tarihindeki Merkür-Uranüs görünümü, iş ilişkileriniz, zorunlu olduğunuz yaşamsal görevleriniz, bir durumu, bir olayı değerlendirme biçiminiz, sağlığınız, sıkıntılarınızı ifade etme biçiminiz, iş yapma becerikliliğiniz konularında kimi zaman geçmişte yaşananlar, bazen de içinizde biriktirdikleriniz nedeniyle baskı altında kalabilirsiniz.

20-31 Temmuz arası: 31 Temmuz tarihinde burcunuz üzerinde meydana gelecek Dolunay, özgür adam veya özgür kız olma arzumuzu işaret ediyor. Bireysel isteklerimiz, beklentilerimiz, arzularımız bizim için önemli. Ancak diğer yandan bir ilişkimiz varsa tabii ki partnerimize uymak, onun da arzu ve isteklerini yerine getirmemiz gerekiyor. Onun beklentileri de bizim için önemli. Bazı hallerde bu Dolunay, partnerin beklentilerinin, bizim özgürlüğümüzü kısıtlaması nedeniyle yaşanan bir sıkıntıyı işaret edebilir. Bu Dolunayın bir başka önemli yanı, Venüsün bugün ilişki evinize geri dönüşüdür. Bu da gösteriyor ki, ilişkiniz sizin için uyum ve uyumsuzluk, paylaşım ve paylaşımsızlık, bekarlık-evlilik, ayrılmak-tekrar bir araya gelmek gibi durumlara neden olabilir. İyi düşünmeliyiz. Verilecek karar veya atılacak adımın tutarlı olması gerekiyor.

PARA

1-5 Temmuz arası: Çalışma hayatınızla ilgili konularda Dolunayın tesirli olduğunu söylemeliyim. Bizi zorlayan etkenler yeni tercihlerimizi belirlememizde, durumumuzu akıllıca gözden geçirmemizde önem taşıyor. Fakat haftanın son üç günü olumlu fırsatları, destekleri işaret ediyor.

6-12 Temmuz arası: 9 Temmuz tarihinde, finansal açıdan beklentilerinize uygun şekilde işler karşınıza çıkabilir. Güven içinde yaşamak, çalışmak isteyen birey, kafasının içindeki hedefe uygun işlere girişebilir, başvuruda bulunabilir, kazanç elde edebilir. Nicedir beklediğiniz bir teklif, konum veya gelişme, yarınlarınızı güven altına almanızı sağlayabilir. Ailenizin size arka çıkması mümkündür.

13-19 Temmuz arası: 19 Temmuz-25 Temmuz tarihleri arasında Başak burcunda düz olarak seyrini sürdürecek Venüs, 25 Temmuz itibariyle gerileyecek. Bu süreçte, hem yuvanız ve aileniz hem de dünya görüşünüze göre ilişkilerinizi, çıkarlarınızı gözden geçirmeniz anlamında önem taşıyor. Seçici davranacağız. Ancak belirsizlikler varsa bunların mutlaka düzene kavuşturulması yönünde titizleneceğiz. Sözgelimi eğitim veya iş hayatımızla ilgili konularda mali durumumuzu ele almak lazım. Eğer bir yüksek eğitim düşünüyorsak veya bir iş kurmayı planlıyorsak, başka bir yere yerleşmek istiyorsak, parasal durumumuz çok önemli. Ayrıca bir ev almayı, ofis açmayı, yuva kurmayı istiyorsak hem ilişkimizin hem de maddi gücümüzün yerinde olması lazım.

20-31 Temmuz arası: 25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. Bu süreç, finansal ortaklıkların maddi anlamdaki hesapları, bölüşümleri üzerinde titizlenme, analiz etmek demektir. Eğer burada bir sorun varsa, her iki tarafın da birbirine karşı ne derece samimi olduğunu görürüz. Bir taraf aşırı çalışıyor, öbürü yan gelip yatıyorsa bir sorun var demektir. İkili ilişkilerde de, her iki tarafın birbirine olan samimiyeti, titizliği bu dönemde tekrar gözden geçirilir. Her kiminle olursa olsun, bu dönemde hesapsız yatırımlara, işlere kalkışılmamalıdır. Ayrıca sürekli endişe, eleştiri, kuşku sizi hem maddi hem de manevi anlamda huzursuz eder. Kredi alımları, miras paylaşımı, finansal hesapların mutlaka dikkatli bir şekilde ele alınmasında yarar vardır.

**Temmuz Ayı Astroloji Takviminiz

**

Pozitif Enerjili Günler: 4-8-9-12-13-22-23-27-28-31

Zayıf Enerjili Günler: 10-11-17-18-24-25

Aşkta En Şanslı Günler: 12-13

Parasal Açıdan Şanslı Günler: 6

Yeniay: 3-4-5-31
(Ay-Kova burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 16-17-18-19
(Ay-Aslan burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)


[Nasıl TV - Balık burcu 2015 Temmuz ayı yorumları nelerdir?](http://www.nasil.tv/Balik-burcu-2015-Temmuz-ayi-yorumlari-nelerdir)

BALIK

TEMMUZ AYINA GENEL BAKIŞ

Sevgili Balık'lar Temmuz ayında size güzellikler diliyorum.

2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda Dolunay meydana gelecek. Aşk hayatında sahiplenme ve sevdiklerimizle kucaklaşma istediği yüksek olacak. Aynı zamanda yaşadığımız ilişkinin de toplum içerisinde güçlü olmasını isteyeceksiniz. Mali konularda planlamayı tam oturtmadan fuzuli harcamalardan kaçınmalıyız.

8 Temmuz tarihinde Merkür burcunuzla uyumlu bir görünümde olacak. İçinizdeki sakinlikle birlikte her şey güzel olacak düşüncesiyle kendimizi koruma altına almamızı sağlayacak.

16 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda oluşacak olan Yeni ay sizin de dilediğiniz ya da fikrini kurduğunuz aşk meselelerinde empati kurmamızı sağlayacak. Hedeflerimiz anlamında görünümleri bize destek olacak.

19 Temmuz tarihinde Venüs karşıt burcunuzda oluşacak.25 Temmuz'daki gerileme nedeniyle gölgeli günler devreye girecek. İlişkilerinizdeki sorunları fazla eleştiren bir partnere sahipseniz sorunlarınızı analiz ederek bu ilişkiye hala devam etmek istiyorsanız ilişkiyi gerçekçi olarak ele almanız gerekecek.

23 Temmuz tarihinde Güneş ve Merkür Aslan burcunda seyrine başlayacak.Özellikle çalışma hayatı anlamında egonuzu rahatlatacak.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda bir Dolunay meydana gelecek. Bu Dolunay'da aynı gün Venüs Aslan burcuna gerileyecek. Venüs'ün iki gerileme hareketi olacak; ilki ilişki konularında etkili diğeri iş hayatında etkili olacak.

Her şey gönlünüzce olsun.

AŞK VE İLİŞKİLER

1-5 Temmuz arası: 2 Temmuz tarihinde Oğlak burcunda oluşacak Dolunayın güçlü yansımalarını, işaret ettiklerini, dikkate değer noktalarını gün boyu onunla örtüşen görünümleri de göz önüne alarak sizlere izah etmek isterim. Günün ilk etkin enerjisi, Güneş-Neptün arasındaki olumlu akıştır. Bu sizin, aşkı, hayatı, güzellikleri hissetme, güvende yaşama, sevdiklerinizle kucaklaşma, koruma ve kollama ve sizin olana kavuşma özleminizdir. Bu Dolunayın özünde de işte bu özlem yatmaktadır. Saat 05:20 itibariyle Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, ciddiyetle ve kendinizden emin bir şekilde hedefinize varma, bir grup, bir oluşum içinde kendinizi ifade edebilme, sosyal ilişkilerinizi güçlendirme, amaca yönelik şekilde engelleri güce dönüştürme mücadelenizi işaret ediyor. Kolay olmadığını ancak pes etmememiz gerektiğini de vurguluyor. Güven içinde yaşamak istiyorsan, gerçekten kendinle yeniden buluşmak istiyorsan, yapman gerekenler var diyerek bizi uyarıyor. Ancak gönlümüz, sakinlik, aşk, huzur, mutluluk arayışında. Bu mecburiyetler yoruyor bedenimizi, ruhumuzu. Mars-Kuzey düğüm görünümü, gerçekten özgür olmanın, öncelikle bizi bağlayan, zorlayanlardan kurtulmak gerektiğini söylüyor. Gelişimin yolu budur diyor. Merkür-Uranüs görünümü, ailemiz, evimiz, ihtiyaçlarımızı düşünmemizi, bunları karşılamak adına planlar yapmamızı sağlıyor.

6-12 Temmuz arası: 8-23 Temmuz tarihleri arasında Yengeç burcunda ilerleyecek Merkür, aile yaşamı, evlilik, iş ortaklığı ve birebir aşk hayatınızla ilgili konularda hassasiyetle düşünmenizi sağlayıcıdır. Bazen eskiye ait anılar, çocuklukta yaşanılanlar aklımızdan geçer. Eğer ilişkimizde problemler varsa bunlar üzerinde durabiliriz. Çocuk sahibi olmayı düşünürsek, kontrollerimizi yaptırabiliriz. Bir ofis açarak çalışmayı düşünürsek piyasanın durumuna bakabiliriz.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz tarihindeki, Merkür-Neptün görünümünde, eskiye özlem duyarız. Yaşanmışların izleri, zihnimizde yüreğimizde canlanır. Bu da bizi hassaslaştırır. Oysaki yapımız gereği biz özgürlüğümüzü her şeyin üzerinde tutarken, böyle bir enerjinin elimizi kolumuzu bağlaması, bizi aşka esir etmesi şaşılacak şeydir. Ancak aşk da böyle bir şey değil midir? İnsanı bir anda çevreleyen ve etkisiz bırakan. Bunu deneyimlemek hoş olabilir.

15 Temmuz Mars-Pluto karşıtlığı, ilişkinizde zorluklar yaşanması muhtemeldir. Her konuya hakim olmak isteyen birey, tedirginlik içinde yanlış kararlar verebilir. Dış baskılar kısıtlanmanıza neden olabilir. Aynı şekilde partneriniz de bu ruh hali içinde olabilir. Bir yandan geçmiş, şaşırtıcı bir şekilde hatırlanır, diğer taraftan hedefleriniz vardır Birileri çelme atacak, önünüze geçmeye çalışacak ve sizi devre dışı bırakacak sanırsınız. İşte bu hissediş, strese davetiye çıkarabilir.

19 Temmuz-25 Temmuz tarihleri arasında Başak burcunda düz olarak seyrini sürdürecek Venüs, 25 Temmuz itibariyle gerileyecek. Karşıt burcunuzda etkili olan Venüs-Başak burcu geçişi, beraberliğinizdeki paylaşım, davranış, birbirinize yaklaşım tarzınız üzerinde duracaksınız. Hangi taraf eleştirel, sürekli irdeleyen, hiçbir şey beğenmeyense, bu dönemde kendini terbiye etmesi gerekiyor. Çünkü bu mesafeye, ilişkinin gelişmemesine neden olur. İhtiyaçlara göre belirlenen, sen şunu yaparsan ben de sana iyi davranırım gibi kriterler koymak yanlış olacaktır. Problemli ilişkilerde özellikle, partneri sürekli gözlem altında tutmak, ne yapıyor ediyor diye kontrol etmek uygun değildir.

20-31 Temmuz arası: 25 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında, Venüs-Başak burcunda gerileyecek. Bu süreç ilişkinizi analiz etmek anlamında gayet faydalıdır. Partnerinizin beraberliğe verdiği önem, titizliği, yaklaşımları mercek altına alınarak incelenir. O da aynı şekilde bunu yapacaktır. Ancak ne siz ne de o, eleştirinin dozunu kaçırıp bunun ayarını bozarsanız, en ufak bir şeyde birbirinize karşı kırıcı davranmanız, eski defterleri açmanız mümkündür. Her insan ayrı bir dünya, bunu unutmamak gerekiyor. Yeni tanışmış çiftler, sizler de henüz ilişkinin başındasınız. Birbirinizin huyunu suyunu öğrenin. Detaylara dikkat edin ancak bütünün güzelliğini de göz ardı etmeyin. Gerileme hareketi ilişkinin sürüp sürmeyeceği yönündeki tüyoları size sunar. Anlamak için görmek gerekir. Geri hareket öncesi ayrılmış çiftlerin geri döndüklerine şahit oluyoruz. Ancak bu geri dönüş, her şeyin düzelmesi anlamına gelmiyor. Neden ayrıldığınız gerçeğini akılda tutarak, şimdiki duruma bakmakta yarar var.

İŞ VE KARİYER

1-5 Temmuz arası: 1 Temmuz tarihindeki Venüs-Jüpiter kavuşumu çalışma ortamınızdaki iletişimin güçlenmesini sağladığı gibi, işlerinizi yaratıcı zekanızla düzenlemenizde de destek bir kuvvettir. Özgüven duygunuz kariyerinize odaklanmanızı, işlerinizi başarılı şekilde yapmanızı sağlar. İnsanlara hizmet sektöründe yardımcı olabilirsiniz. Etrafınızdaki insanlara yaşam koçluğu, danışmanlık, sanatsal anlamda kuvvet verirsiniz. Bu kavuşum, birlikte çalıştığınız kişilerle anlaşma yolu aramanın da simgesidir. Eğer sorunlar varsa, bunları karşılıklı diyalogla çözümleyebilirsiniz. Sadece gurur yapmayın. Siz ilerlemek istiyorsanız, bazen insanların suyuna gitmek gerekir. Bunu denemekte yarar var.

6-12 Temmuz arası: 6 Temmuz tarihindeki görünüm, yaşamı güzelleştirmek, kendinizi korumak, ailenizi dış dünyanın baskısından uzak tutmak amacında olduğunuzu gösteriyor. Değişimler yavaş yavaş sizi güçlendirecek kıvama gelecektir. Zamanı iyi kullanarak hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Eğer sizi durduran duygusal veya farklı bir sorununuz varsa, bunu ancak kendinize güven duyarak çözümleyeceğinizi biliniz.

9 Temmuz tarihinde, ticari-eğitim-yolculuk-girişim-araştırma konularında fikirlerinizi diğer insanlarla paylaşmanızda destek olacaktır. Geleceğini görmek, huzur ve güven içinde yaşamak isteyen Balıklar çocuk, aşk, yaratıcılık gerektiren yeteneklerini geliştirme, öne sürme, köklendirme anlamında gayet şanslılar.

13-19 Temmuz arası: 14 Temmuz Venüs-Satürn görünümü, hayatın genelinde kuvvetli, başarılı olma arzunuzu işaret ediyor. Üzerinize düşen görevleri yaparken, beklediğiniz yeniliklerin de hayatınıza bir an önce dahil olmasını istemektesiniz. İnsani ilişkilerin, başarınızdaki rolü son derece büyük. Hangi alanda uğraşıyorsanız uğraşın, nabza göre şerbet vermek zorunluluğunuz var.

16 Temmuz tarihinde Yengeç burcunda bir Yeniay oluşacak. Aynı gün iki önemli görünüm daha etkili olacak. Yeniayı, bu görünümleri de hesaba katarak incelememiz, onun neleri işaret ettiğini anlamamızda bize ışık olacaktır. Birincisi Merkür-Pluto karşıtlığı, aşk hayatımız, sevdiklerimiz, evladımız, evlat sahibi olmamız, kendimizi dışa ifade etme biçimimiz yönünde belli bir hassasiyetin işaretçisidir. Dışa karşı bütün bu değerlerimizi koruma altına alırız. İsteriz ki, bizi anlasınlar, değerimizi bilsinler. Aşkta bu görünüm, güçlü, kararlı, ne istediğini bilen, baskın tavırlı kişilerin karşımıza çıkması anlamına gelebilir. Ancak bizim arzumuz, aynı zamanda duyarlı bir kişi olmasıdır. Merkür-Mars kavuşumu, bütün bu isteklerin karşılanması yönünde zihnimizin hızlı çalıştığını söylemek mümkün. Hatta hızlı bir kararla yeni bir ilişkiye başlayabiliriz veya ilişkimizde sorunlar varsa, mücadele ederek üste çıkmaya çalışabiliriz.

20-31 Temmuz arası: 23 Temmuz tarihi itibariyle Güneş ve Merkür-Aslan burcunda seyirlerine başlayacak. Bu dönem genel açıdan, çalışma hayatımızla ilgili uğraşıların, aktivitelerin, kendimizi güçlü bir şekilde ifade edebilmek adına işimize gücümüze sarılmanın işaretçisidir. Böyle bir enerji altında hem sağlığımıza özen göstereceğiz hem kazanç elde etmek adına gayretli bir şekilde çalışacağız. Ancak bu süreçte tatmin olmamız kolay değildir. Bizi takdir etmediklerinde, aferin demediklerinde, sırtımızı sıvazlamadıklarında, işler umduğumuz gibi yürümediğinde sıkılırız, gurur yaparız. İnsanlarla konuşacağız, ikna etmeye çalışacağız, bol bol söyleşide bulunacağız ve bildiklerimizi aktaracağız. Dinlenir olmak için, dinlemeyi de bilmemiz gereken zamandır. El yeteneklerimizi sanatsal veya farklı bir alanda değerlendirebiliriz. Eğitmenlik de bunlardan biridir. Ancak işlerinizi çok iyi organize etmeniz gerekiyor. Sağlığımıza dikkat etmemiz lazım. Venüsün iki ayrı burçtaki geri hareketi hem iş hem ilişkiler anlamında önemli. Kafamız karışabilir. Her durumu dikkatlice gözden geçirmekte yarar var.

31 Temmuz tarihinde Kova burcunda bir Dolunay meydana gelecek. Bu Dolunay, içimizde bir yerlerde saklı duran, üstünü örttüğümüz ve belki de bastırdığımız özgür yanlarımızı vurguluyor. Birilerine göre değil, kendimize göre mutluluk nedir, nedir bizim arzularımız, nedir bizi böylesi zorlayan meseleler? İşte bunlara dayanmak zorunda değilim diyoruz. Farklı bir şeyler yapmaktan yanayız. Değişik konulara merak salıyoruz, yenilik istiyoruz ancak bazen de pes edip geri çekiliyoruz. Venüs bugün, çalışma hayatımız, günlük yaşantımızdaki uğraşılarımız, beceri kazanmamız, işlerimizi düzenlememiz yönünde bizi tekrar yokluyor. Mevcut durumumuzu gözden geçirmemiz lazım. Neye değer veriyorsak, ne istiyorsak, onun uygulanabilirliği, tecrübemiz, bu konuyla alakalı yapılacaklara bir bakmamızda yarar var.

PARA

1-5 Temmuz arası: Bu haftaki Dolunay mali konularda da bir hayli önemli. İhtiyaçlarımızın karşılanmasında zorlandığımızı, bu nedenle kendimizi biraz keyifsiz hissettiğimizi söylemeliyim. Ancak şu var ki, bu sıkışıkların ardında yatan nedenler önemli. Elimize geçenle, harcamalar arasındaki dengenin mutlaka ayarlı olması lazım. Kiralama, satın alma, sağlık gibi giderlerimizin uygun bir bütçe çerçevesinde düzenlemesi gerekiyor.

6-12 Temmuz arası: Haftanın genelinde, kendinizi garanti altına almak, güvenli bir yaşam kurmak, hedefimize uygun girişimlerde bulunarak mali açıdan güçlenmek isteyeceğiz. 9 Temmuz tarihinde, bu yönde bizi sevindirici gelişmeler yaşanabilir.

13-19 Temmuz arası: 13 Temmuz Güneş-Uranüs mücadeleci görünümünde, ne olursa olsun kazanmaktan yanayız. Hakkımız olana sahip çıkmak için, benzetme yerindeyse, derin sularda yüzen inci avcıları gibiyiz. Bizim için en güzelini istiyoruz ve bu yüzden mücadelemizi yılmadan sürdürebiliriz.

19 Temmuz tarihindeki Merkür-Uranüs görünümü, maddi ve manevi konulardaki isteklerimizi, geleceğe dönük hayallerimiz, umutlarımızı öne çıkarıyor. Değişime, toptan yenilenmeye, geleceği sevinçle karşılamaya bir hayli istekliyiz. Merkürün Yengeç burcunda ilerlediği bugünlerde, uzun zaman sonra ilk kez derinliklerinizi, sizi siz yapan her şeyi, sahiplendiğiniz değerlerinizi, zarar gelmesin diye önemli koruduklarınızı, alışkanlıklarınızı ele alıyorsunuz. O zaman bugün hem gerçekçi düşünelim hem de geçmişin gölgeleri altında sinip kalmadan yeni bir sayfa açmaya niyetlenelim.

20-31 Temmuz arası: 31 Temmuz-6 Eylül tarihleri arasında Venüs, Aslan burcuna gerileyecek. Geri hareket süresince iş ilişkilerinde kendimizi merkezde tutmak isteğimiz, başkaları tarafından pek kabul görmezse, ayarı bilmek lazım. Sanatla uğraşanlar için bu dönemi olumlu buluyorum. Çünkü estetik anlamda güzellik, yaratıcılık, süsleme, güzel hale getirme yönünde bir hayli zamanınız var. Tatile çıkmak, bir müddet kendinizi fiziksel ve ruhsal anlamda rahatlatmak için de güzel bir dönem. Ancak aciliyeti olmayan operasyonlar için bir daha hastane ve doktor araştırmanızı yapmakta yarar var. Kazanç anlamındaki ortaklıkların mali yönden gözden geçirilmesi gerekiyor. Görüşmelerde bunu mutlaka öne almak lazım.

Temmuz Ayı Astroloji Takviminiz

Pozitif Enerjili Günler: 2-6-10-11-14-15-24-25-29-30

Zayıf Enerjili Günler: 12-13-19-20-27-28

Aşkta En Şanslı Günler: 14-15

Parasal Açıdan Şanslı Günler: 8-9

Yeniay: 5-6-7
(Ay-Balık burcu geçiş günleri, sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay: 19-20-21
(Ay-Başak burcu geçiş günleri, burcunuz ile karşıtlık oluşturduğu için Dolunay anlamı taşır. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön