Tiroid hastası olduğunuzun 6 işareti

'Bende yoktur ' demeyin! Mutlaka kontrol ettirin.

Hasta olduğumuzda üşüttüğümüzü, grip ya da alerji olduğumuzu düşünürüz. Bazen tahminlerimizde haklı olsak da bazense vücudumuzdaki belirtilerin ciddi bir hastalığın habercisi olabiliyor.

Tiroid hastalığı belirtilerinin normal hastalıklarla benzer olmasından dolayı birçok insan tiroid ile alakalı hastalıklarından habersiz olarak yaşıyor ve dolayısıyla tedavi olmuyor.

Tiroid bezi boynun ön alt kısmında, nefes borusunun etrafında yer alır ve hormon salgılanmasında yardımcıdır. Ayrıca tiroid bezi, metabolizmayı düzenlediğinden sağlıklı olması vücudumuz açısından çok önemlidir.

Bazen vücudumuzun sinir sistemi tiroid bezlerine saldırır. Bunun sonucunda tiroid bezinden az ya da çok hormon salgılanır ve hastalıkların kapısını aralar.

Tiroid hastalıklarının belirtileri yavaşça ortaya çıkar. Vücudumuzun belirtilerini iyi gözlemlememiz ve gereken tedaviyi almamız çok önemlidir.

Tiroid hastası olduğunuzun 6 işareti

'Bende yoktur ' demeyin! Mutlaka kontrol ettirin.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
ben 3 sene önce ameliyat oldum ihmale gelmeyen bir hastalık sn hocam mete düren bu hastalığın dr dur tavsiye ederim kan tahlili yaptırarak hastalık olup olmadığına bakabilirsiniz
bir tek kan tahlile oluyor işte ben de amelyat oldum 4 yıl kan tahlili verdik yeni nodülüm çıkmış arada hormanlarına baktırcan fulya_sekitmez_1966
bir tek kan tahlile oluyor işte ben de amelyat oldum 4 yıl kan tahlili verdik yeni nodülüm çıkmış arada hormanlarına baktırcan
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler