Turist dolu otele gece yarısı haciz geldi

Antalya'nın Alanya ilçesinde 4 yıldızlı bir otele borcundan dolayı gece yarısı haciz geldi. Otelde kalan yerli ve yabancı turistlerde nasibini alarak başka otellere yerleştirildi.

Alanya'nın Tosmur beldesinde bulunan Merlin Biech Otele gece geç saatlarde 170 bin liralık borcundan dolayı LTS Turizm tarafından haciz geldi. Gece saat 23.00 sıralarında gelen hacizden dolayı otelde bulunan klimalar alacaklı firma tarafından sökülerek alındı. Firma yetkilileri tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Müşterilerin olduğu sırada gelen hacizden dolayı Alanya Turistik İşletmeciler Derneği'i (ALTİD) Başkanı Gülçin Güner, tepki gösterdi. Bu tür olayların turizme zarar verdiğini işaret eden Güner, "Otel kapanacak. Bu tür ticari işler müşteri önünde olmaz. Sabah olur. Otel idaresiyle anlaşmalı olabilir. Sezon sonu olur. Müşteri içerdeyken bu haciz olmaz. Gece saat 23.00 polisle gelip müşteri önünde uygun olmaz. Bu turizme ve Alanya'ya zarar verir." dedi.

CİHAN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
alacaklıya sorun bakalım...... ee yapan adama sor bakalım.... kaç zamadır borcunu ödeme yapmıyordur demek ki mecbur kaldı.....HACİZ yapmaya....
Nerde olmuş bu UGANDA da mı?Yok yahu medeni ülkedir orası yapmaz!!!
Yıllar önce kaldığım bir otel ismini görünce hatırladım ancak havuzdan ve yemeklerden bir çok kişi rahatsızlanmıştı tatilimiz zehir oldu bu olaydan sonra Alanya'ya tatile gitmedim.Sağlık bakanlığına şifahi şikayetim sonuçsuz kalmıştı Bu olay da Turizme zarar değil mi? ALTİD başkanı buna da tepki göstersin.
Diğer Haberler