Türk Hava Yolları ‘IATA Global Eğitim Ortağı Konferansı’na ev sahipliği yaptı

Global sivil havacılığın önde gelen eğitim merkezlerinden biri olarak kabul gören Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi, ‘IATA Global Eğitim Ortağı Konferansı’na ev sahipliği yaptı.Türk Hava Yolları personelinin eğitim ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan, sonrasında ise bölgesinde ve globalde birçok firma için tercih haline gelen Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi, ‘IATA Global Eğitim Ortağı Konferansı’na (IATA Global Training Partner Conference - GTPC) ev sahipliği yaptı.

Global sivil havacılığın önde gelen eğitim merkezlerinden biri olarak kabul gören Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi, ‘IATA Global Eğitim Ortağı Konferansı’na ev sahipliği yaptı.
Türk Hava Yolları personelinin eğitim ihtiyacını karşılamak amacıyla kurulan, sonrasında ise bölgesinde ve globalde birçok firma için tercih haline gelen Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi, ‘IATA Global Eğitim Ortağı Konferansı’na (IATA Global Training Partner Conference - GTPC) ev sahipliği yaptı. 60 ülkeden 200’ün üzerinde temsilcinin katılımı ile havacılık ve sektörel eğitimlerle ilgili uluslararası paneller ve konuşmalara sahne olan etkinlik kapsamında ayrıca, Bölgesel Performansı Yüksek Eğitim Ortakları, ‘IATA Training’ tarafından ödüllendirilip, ‘2018 Premier Circle’ kazananları da ilan edildi. 450’nin üzerinde IATA Global Eğitim Ortağı arasından, eğittikleri öğrenci sayısı, sınav geçiş oranı ve benzeri çeşitli kriterler dikkate alınarak ödüllendirilen eğitim ortaklarının, yeni nesil profesyonellerin gelişimi noktasında büyük öneme sahip olduğu belirtildi.
Geçtiğimiz iki yılda IATA’ya ait 50’den fazla eğitim programını binlerce öğrenciye ulaştırarak, birliğin dünya genelinde en iyi performans gösteren bölgesel eğitim partnerleri arasında yerini alan ‘Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi’, 2018 yılında da aynı ivmeyi sürdürerek, 3. kez üst üste ‘IATA Premier Circle Member” unvanına layık görüldü.
Konferansta açılış konuşmasını gerçekleştiren Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı, “Bu yıl sponsorluğunu üstlendiğimiz ‘IATA Global Eğitim Ortağı Konferansı’, küresel havacılık gündeminde önemli bir yer tutan, büyük bir organizasyon. Böylesi mühim bir etkinliğe, global havacılıkta yükselişini hız kesmeden sürdüren Türk Hava Yolları ailesi olarak ev sahipliği yapmaktan ve siz değerli katılımcılarımızı benzersiz bir coğrafi konuma sahip transfer merkezimiz İstanbul’da ağırlamaktan oldukça memnunuz. Kurumsal vizyonumuzdan hareketle, Türk Hava Yolları’nın ve tabii ki sektörün kalifiye insan gücüyle gelişimine katkı sağlamak adına bilfiil desteklediğimiz Türk Hava Yolları Havacılık Akademisi’nin bu ev sahipliği inanıyorum ki Türk Sivil Havacılığı’na önemli ölçüde katma değer sağlayarak, Akademinin, alanında öncü bir öğrenme ve inovasyon merkezi olduğu gerçeğini bir kez daha tescillemiş olacaktır” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler