KADIN

Tuz Terapi Merkezi

Tuz Terapi Merkezi

Türkiye'nin ilk tuz terapi merkezi Sense Renaissance, fiziksel ve ruhsal yorgunluklarınızdan kurtulmanızı sağlıyor.

Türkiye'nin ilk tuz terapi merkezi Sense Renaissance, fiziksel ve ruhsal yorgunluklarınızdan kurtulmanızı sağlıyor.

Sense Renaissance ile Türkiye’de de uygulanmaya başlanan tuz terapisi, tüm tavan ve duvarların kuru kristal tuz ile kaplanmasıyla elde edilen bir odada gerçekleştiriliyor. Tuz odasında bulunan özel bir makine ile havaya gözle görülemeyen Himalaya tuz partikülleri püskürtülüyor. Partiküller, solunum yoluyla ilk önce ciğerlere ve daha sonra vücudun diğer noktalarına ulaşarak kişide tam bir zindelik ve yenilenmişlik hissi oluşturuyor.

Uykusuzluktan, sık tekrarlayan viral enfeksiyonlara ve alerjiye, astımdan, eklem ağrılarına kadar birçok derde deva olan tuz, hem sağlığına kavuşmak isteyen bireyler hem de sağlıklarını korumak isteyenler için bir mucize niteliği taşıyor.Doğal ve sadece size özel bir mağara ortamından dinlenmiş bir fizik ve ruh ile stresten arınmış olarak çıkmanız için ayrıntılı bilgi : www.sensense.com

* Tuz terapisinin macerası, 19. yüzyılın ortalarında; Felix Botchkowski adında Polonyalı bir sağlık yetkilisinin; tuz madenlerinde çalışan işçilerin akciğer hastalıklarına yakalanmadıklarını keşfetmesiyle başlıyor.

Daha sonra II. Dünya savaşında sığınak olarak kullanılan tuz madenlerinde uzun süre kalan vatandaşların astım ve diğer solunum hastalıklarından arındıkları tespit edilir. Zamanla tuz odaları geliştirilerek tüm dünyada yaygınlaşır ve modern insanın vazgeçilmezi haline gelir.

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.