Ukrayna'nın En Şık Evsizi Slavik ile Tanıştınız mı?

Stil sahibi olmak için zengin olmak gerekmez...

Ukrayna'nın En Şık Evsizi Slavik ile Tanıştınız mı?

Ukrayna'nın Lviv kentinde yaşayan 55 yaşındaki Slavik oldukça kendine has bir karakter. O bir evsiz, ama her gün sokaklarda başka bir kıyafetle geziniyor. Slavik'in farklılığı fotoğrafçı Yurko Dyachyshyn'ın da gözünden kaçmamış. Dyachyshyn evsiz adamın fotoğraflarından 100 resimlik bir seçki hazırlamış, adına da "Slavik'in Modası" demiş.


Slavik evsiz bir çingene ama Lviv sokaklarının alıştığı profilden çok farklı. Çöp torbalarıyla yaşamıyor ya da çöpleri karıştırmıyor. - - - - - -

Şehrin sakinlerinin açıklamalarına göre Slavik her gün kıyafetlerini değiştiriyor, hatta bazen aynı gün iki kez farklı kıyafetle geziyor. Bunun dışında her fırsatta saçını taramayı da ihmal etmiyor. - - - - - -

Slavik'in nerede yaşadığı hakkında bir bilgi yok. Kimse bu kadar çok kıyafeti nereden bulduğunu bilmiyor. Dyachyshyn, Slavik'in manevi huzurunu bozmamak için sadece onun istediği vakitlerde ve mekanlada buluşarak resim çekmiş.

2013'ten beri Slavik'in nerede olduğu bilinmiyor. Ancak resimleri sergi salonlarını zaptetmiş durumda. - - - - - -YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler