KADIN

Uzman Psikologdan İnsanların En Çok Gördüğü Rüyalar ve Anlamları

Uzman Psikologdan İnsanların En Çok Gördüğü Rüyalar ve Anlamları

Rüyaların konsepti kişiden kişiye göre değişiklik gösterir. Ama hepimizin gördüğü bazı rüyalar vardır ki, hayatımızın çeşitli dönemlerinde kabus olup uykularımızı bölerler. Peki ne anlama geliyor bu rüyalar?

Aşağıdaki seçilmiş konular dünyadaki pek çok insanın gördüğü rüyalar ve elbette bunların bir anlamı var:

  • Düşmek

  • Hazırlıksız olduğunuz bir sınava girmek

  • Kalabalık bir yerde bir anda çıplak kalmak

Ian Wallace, 30 yılı aşkın bir süredir rüyalar üzerine çalışıyor ve bu güne kadar 150.000', aşkın rüya üzerinde çalışmış. (Bu yılda 5000 rüya demek!) Aşağıdaki konular da Wallace'ın araştırmalarına göre insanların en sık gördüğü rüyalar anlamları.

1. Kontrolden çıkmış bir araç kullanmak.

Rüyada araba kullandığınızı, kaza yapmak üzere olduğunu gören insan sayısı çok fazladır. Burada kullanılan araç, hayattaki hedeflerinize ulaşmaya çalışırken gösterdiğiniz yeterliliği temsil ediyor. Siz de muhtemelen hedefinize ulaşmaya çalışırken kontrolün sizde olmadığını düşünüyorsunuz.

Araba kazası yapmak

2. Düşmek

Tartışmasız en çok görülen rüya bu. Wallace'a göre düşmek, yaşadığınız bir olay ya da duruma çok sıkı tutunduğunuz, takılıp kaldığınız anlamına geliyor ancak bu duruma takılıp kalmayı bırakmanın vakti gelmiş olabilir.

Kendinize daha fazla güvenin!

Rüyalar ve anlamları

3. Uçmak

Rüyanızda uçtuğunuzu görüyorsanız bu, hayatta elinizi kolunuzu bağlayan bir durum ya da kişiden sonunda kurtulduğunuz, özgürleştiğiniz anlamına geliyor.

Uçmak

4. Hazırlanmamış olduğunuz bir sınava girmek.

Bu rüyayı yorumlaması oldukça kolay. Hayatta içinde bulunduğunuz durumu yeterince iyi idare edip edemediğinizi değerlendiriyor olduğunuz anlamına geliyor!

Test

5. Topluluk içinde çıplak kalmak.

Kalabalık bir yerde çıplak kaldığınızı görmek kendinizi hazırlıksız ve zayıf hissettiğiniz bir durumla başa çıkmakla uğraştığınız anlamına geliyor.

Çıplak kalmak

6. Çok sıkışıp tuvalet aramak ama bulamamak

Bu zor durum, ihtiyacınız olan şeyi ifade etmekte zorlandığınız bir dönemde olduğunuz anlamına geliyor.

7. Dişlerin dökülmesi

Dişler özgüveni ve gücü simgeler. Dişlerinizin döküldüğünü görmenizse özgüven eksikliği yaşadığınız ve kendinizi güçsüz hissettiğiniz anlamına gelir.

Diş dökmek

8. Kovalanmak

Rüyada kovalandığını görmek, yüzleşmek zorunda olduğunuzu bildiğiniz ancak nasıl yüzleşebileceğinizi bilemediğiniz bir duruma işaret eder.

Kovalanmak

Kaynak

Okuyucu Yorumları0 yorum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.