Yatağını süpürdü içinden çıkanları görünce neye uğradığını şaşırdı!

Beş yıl boyunca yatağını hiç süpürmeyen kadın karşılaştığı manzarayı görünce neye uğradığını şaşırdı. Süpürgesinin filtresini Facebook'ta utanarak paylaşan kadın 'daha önce yatağımı hiç süpürmemiştim bu durumdan utanıyorum ancak size de ilham olması adına paylaşıyorum'' diyerek binlerce kadının yatağını süpürmesine katkı sağladı.

Yatağını süpürdü içinden çıkanları görünce neye uğradığını şaşırdı!

Mum's Who Clean adlı temizlik grubunda yatağından çıkan tozları paylaşan adı açıklamayan kadın, herkese katkı sağlaması adına temizlik önerisi paylaştı. Yatak çarşaflarının altında ne kadar toz ve kir biriktirdiğini görmek için 5 yıl boyunca hiç süpürmediği yatağını 5 dakikadan fazla süpüren kadın gördükleri karşısında şaşkına döndü.

1

Süpürgenin filtresinde deri döküntüleri, saç yığınları ve tozla karşılaştığını söyleyen, binlerce kadını yataklarını süpürmeye teşvik eden kadına gelen yorumlarsa şöyle oldu: ''İnanılmaz bunu daha önce hiç düşünmemiştim. Hemen süpürmeye başlayacağım ancak karşılaşacağım şey karşısında korkuyorum'' ''Vücudumuzun ne kadar kir ürettiğini görmek hayrete düşürüyor.''

2

YATAĞINIZI TEMİZLEMENİZE YARDIMCI OLACAK ÖNERİLER

Önce yatağınızı süpürün. Karbonat serpiştirin ve sert bir fırçayla ovalayın, böylece yataktaki koku da gidecektir. 10 dakika beklettikten sonra süpürgeyle iyice süpürün.

4

Yatakta leke varsa (idrar, kan ve diğer vücut sıvıları) 1 çorba kaşığı sofra tuzu, sıvı bulaşık sabunu ve 1/4 oranında hidrojen peroksiti karıştırın. Macunu leke üzerine hafifçe yayın ve kurumaya bırakın. Makinenize atarak yıkayın.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
peygamber efendimiz taaa 1400 yıl evvel söyler "Biriniz yatağına gir(mek iste)diği zaman yatağını (önce) gömleği­nin iç ucuyla bir silksin.. Çünkü o (daha önce o yataktan kalktığı zaman) yatak üzerinde kendi yerine (tozdan topraktan ve haşerelerden) nelerin yerleştiğini bilemez. Sonra sağ tarafı üzerine yatsın ve: (Ey Allahım!) 'Yanımı ancak senin isminle (döşeğe) koydum, onu ancak senin is­minle kaldırırım. Eğer nefsimi (öldürüp de yanında) tutarsan ona mer­hametle muamele et. Eğer (öldürmez de tekrar bu âleme) gönderirsen salih (kul)ları(nı) koruduğun şeylerle onu da koru' desin..."
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler