KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Yeni biriyle flörtleşmenin 5 yolu

  Birçoğumuzun ortak bir derdi var.

  Yeni biriyle flörtleşmenin 5 yolu

  Acıyı, tatlıyı, birçok zorluğu ve sevinci, kısaca hayatı biriyle paylaşma isteği. Partner bulmayla da her şey hallolmuyor tabii. Doğru kişi olduğunuzu sandığımız biriyle yeni bir ilişkiye adım atabilmek için birazdan okuyacağınız 5 madde size işinize yarayacak flörtleşme taktikleri kazandıracak. Tabii hatırlatmakta fayda var, bu maddeleri okuduktan sonra alfa olmayacaksınız.

  Biriyle Flörtleşmenin Yolları

  1. Flört ve sevgili arasındaki farkı iyi gözetin

  iStock-936725696 (1)

  Eh, işin biraz acemisi olduğunuzu varsayalım. Yok ben zaten biliyorum diyorsanız bu maddeyi atlayabilirsiniz. Bizler işe en temelinden başlayalım da. Flörtleşme nedir sorusuna verilecek en güzel cevap "halkın kendi kendini yönetmesi." değil elbette. Flört; ilişkinin adı konmadan, karşılıkla kurların yapıldığı, cilveleşildiği, ilişki öncesi en şahane dönemdir.

  2. İltifat edin

  Erkeğin yaptığı iltifat ve şaka.

  Bu madde çok önemli. Dozunu iyi ayarlamak zorundasınız, aksi takdirde bir bakmışsınız kuş yuvadan uçmuş. Bu maddeyle alakalı olarak dikkat edeceğiniz en temel unsur ilk buluşma veya tanışma sırasında yapmamanız gerektiğidir. Yani yeni tanıştığınız, ilk defa görüşüp mesajlaştığınız birine çok güzelsin demek sizi hedeften uzaklaştırır. Tanışma evresini geçtikten sonra özellikle yapılan esprilere, duruşa ve bakışa yapılan hoş ve naif iltifatlar size istediğiniz sonucu verecektir.

  3. Özel bir şey üretin

  Yürüyüş yapan bir çift.

  Sevgili olma aşamalarının en başında gelen unsurlardan birisidir bu. İkinize özel bir şey olmalı. Bu özel şey, her gün ya da her buluşmada aynı sokakta yürümek, bir şarkı, bir espri veya bir film olabilir. Bu özel şeyden bahsederken bizim kelimesini sıkça kullanın ve biz kavramını oturtun. Bu örneklerden en çok işe yarayanı da özel bir müzikle, özel bir sokakta yürümek olacaktır. O sokak ve müzik size aynı şeyleri hissettirmeli. Ayrıca unutmayın ki birlikte müzik eşliğinde güzel sohbetle yapılan yürüyüşler yakınlaşmanıza olanak sağlar. Bu rutini iyice oturttuğunuzda partnerinizi rahatsız etmemek şartıyla, dozunu iyi ayarlayarak fiziksel temas kurabilirsiniz. Elini tutmak için acele etmeyin, sadece tutmak istediğinizi belli edin. Birbirinize olabildiğince yakın yürüyün. Bunun için en güzel taktik kulaklığı ortak kullanmaktır. Kısa kablolu bir kulaklık işinize yarayacaktır.

  4. Sorular sorun

  iStock-514274713

  Unutmayın henüz sevgili değilsiniz. Flörtünüzü çok bunaltmadan, çok fazla derine inmeden, onu daha iyi tanımak istediğinizi belli edecek sorular sorun. Burada dikkat edilmesi gereken şey ise hala flörtleştiğinizi sürekli hatırlamak. Sorduğunuz sorulardan beklemediğiniz cevapları alabilirsiniz. Sonuçta o ve siz farklı bireylersiniz ve farklı yaşamlara sahipsiniz. Aldığınız tepkilere göre flörtünüzü tartın, bir kuş yavrusunu severmişçesine davranın. Fazla sıkarsanız olmaz, hiç tutmazsanız da kaçar. Her maddede olduğu gibi dengeyi sağlayın ve korumaya çalışın.

  5. Hediye alın

  man-holding-baby-s-breath-flower-in-front-of-woman-standing-935789

  Hediye hem flört döneminde hem de ilişki evresinde çok sık başvuracağınız bir şey olacak. Flört döneminde alacağınız hediyelere çok dikkat etmelisiniz. Samimiyeti koruyarak ancak flörtten ileri gitmeyerek seçimler yapmalısınız. Flörtünüzün ilgisine göre kitap, basit makyaj malzemeleri, dekoratif süsler, çakmak, eğer oyun oynamayı seven bir flörtünüz varsa oyunlar ve oyun bibloları sizin için güzel seçenekler olacaktır. Hediye karşınızdakine verdiğiniz önemi, ona olan ilginizi belli edecektir. Pahalı hediyeler almaktan kaçının, flörtünüzün mahcup duruma düşmesine sebep olmayın. Özellikle flört döneminde hediyeyi çok süslü püslü paketlerde değil, daha sade ve gösterişten uzak bir şekilde sunun. Gelen teşekkürlere "ne olacak canım" gibi karşılıklar vermeyin. Kibarlığınızdan ödün vermeden hediyenin değerini flörtünüze yansıtmaya çalışın. Mesela ona bir çiçek aldıysanız "seni biraz kıskanacaklar" demeniz flörtünüzün çok hoşuna gidecektir ki bu tecrübe ile sabittir. Eğer o hediyenin karşılığı küçük bir öpücük veya size alınan bir hediye olursa emin olun bu iş bitmiş demektir. Artık sevgili olma yolundaki ilk basamak olan flörtleşme evresini atlattınız gibi bir şey. Bundan sonra yapacağınız hoş ve klişe olmayan bir teklif yüksek ihtimalle sizi bir çift yapacaktır. Yazının sonunda teklifle ilgili olarak da bonus bir taktik verelim; önceden bahsettiğimiz size özel olan bir aktiviteyi yaparken yapacağınız bir teklif çok büyük ihtimalle olumlu karşılanacaktır.

  Vitrin


  En Çok Aranan Haberler