Yeni doğan bebeklere yapılan büyük hata!

Bebekler dünya üzerindeki en nadir canlılar. Onları korumak için birçok önlem alsak da bazen farkında olmadan zarar verebiliyoruz. Yıllardır bir gelenek haline gelen alışkanlıklar da bebeğinize sandığınızdan çok daha büyük bir tehlike verebilir.

Yeni doğan bebeklere yapılan büyük hata!

Yenidoğan bebeği yıkarken birçoğumuz suya tuz atıyoruz. Bu aslında eskiden beri uygulanan ve terlemeyi engellediğine inanılan bir gelenek. Fakat zararsız görünen bu davranış aslında bebekler için tehlike saçıyor.

Yenidoğan bebeğin suyuna tuz atmayın

s-405f2724ce919d7eb265a63b66ace4798b12cf0e-640x360
Yenidoğan bebekler büyüyünce terlemesin diye aile büyükleri tarafıdan tuzlanır. Belki de birçoğumuz bu tuzlardan nasibimizi almışızdır. Genelde yenidoğan bebekler tuz veya zeytinyağı ile ovulup banyo ettirilir ve ağız, koltuk altı, kasık, dahil tüm vücut tuzlanır. Fakat masum sandığımız bu tuzlama geleneği aslında bebeklere büyük zarar veriyor.

Yenidoğan bebekleri tuzlamak hipernatremiye yani kanda tuz oranının yükselmesine neden olabilir. Yüksek oranda tuzun ciltte emilmesi nedeniyle bebeklerde ölüm riski ortaya çıkabiliyor. Bu yüzden uzmanlar bebeklerinizi kesinlikle tuzlamayın" uyarısını yapıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler