Yoksul babanın 'manken çocuk' umudu

Maddi sıkıntı çeken baba, 4 ve 5 yaşlarındaki iki oğlunun manken olabilmesi için iki yıldır onların saçlarını uzatıyor. Çocukları ilk kez görenler, 'Ne kadar güzel kız' diyor.

Yoksul babanın 'manken çocuk' umudu

Geçim sıkıntısı çektiğini belirten 7 çocuk babası Abdurrahim Şimşek, bu sıkıntıdan kurtulmak amacıyla çocukları H.(5) ve M.'nin (4) manken ya da sinema sanatçısı olmasını istiyor. Şimşek, oğullarının en azından "reklam yüzü" olarak kabul görmesi için iki yıldır saçlarını uzatıyor.

Şimşek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, inşaatlarda çalıştığını, 2 aydır iş bulamadığını söyledi.

Geçim sıkıntısı nedeniyle aylardır ev kirası, elektrik ve su faturasını ödeyemediğini, evden çıkartılmak üzere olduğunu ifade eden Şimşek, bu sıkıntıdan kurtulmak için "devir ya popçu ya da topçu devri" düşüncesiyle iki oğlunun saçlarını uzatma kararı aldığını, en azından çocukların birmodel olmasını umut ettiğini kaydetti.

Çocuklarına güvendiğini vurgulayan Şimşek, şöyle konuştu:

"Allah bizim yüzümüze gülerse, bu çocuklar bir model olur. Bir reklamda ya da dizide rol alabilir, manken olabilirler. Çocuklarım da güzel. Tek umudum bir Allah, bir onlar. Beni yoksulluktan kurtaracak tek umudum bunlar. Bir yevmiye ile artık bir yere gidilmiyor. 20-30 liraya çalışıyorum. Günde 15-16 lira sadece ekmeğe gidiyor. Domates, peynir hariç. Dolabım bomboş. Çünkü 2 aydır çalışmıyorum. Ara işlere gidiyorum. O da ancak kuru ekmeğe yetiyor. Tek umudum bu çocuklar. Bir reklamda, biz dizide oynayabilirler."

Şimşek, çocukların saç bakımlarının da kendisini zor durumda bıraktığını ifade ederek, "Çocuklarımı ilk kez görenler, 'ne kadar güzel kız' diyor. Çocuklar, erkek olduklarını söylüyor ancak bazılarına inanmıyor. Fotoğraf çektirmek için eve gelenler de oluyor" dedi. (AA)

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 30 yorum
ÖNCE UÇKURUNA SAHİP ÇIK O KADAR ÇOCUK YAPMA İKİNCİSİ SEN O ÇOCUKLARI YAKINDA ZENNEDE YAPARSIN BEYİNSİZ.....
yazık bu çocuklara adam sapık bence ne alaka neden saçlar uzasın ...bu çocukları korumaya almak gerekir bence psıkolojik desteğe ihtiyaçları olduğu kanısındayım
Sayın sbl_sny ben naçizane psıkolojik desteğe ihtiyaçları olduğu kanısında değilim. Makarnaya, kömüre, bulgura, çaya, şekere vs. ihtiyacı var. Ama veren yoksa ne yapsın garibim.
çocuklarının saclarını uzattıracagına kendisi dansöz kıyafeti giyip orda burda oynasın o zaman kendisi daha cabuk söhret olur ünlü olur cahilligin bu kadarına pess
madem bakacak durumun yok 7 çocuk neyine be cahil herif.
sosyal hizmetlere şikayet ederiz belki....erkek cocuk kız gıbı nıye yapıyorsun...nerde senın erkekliğin... 7 cocuk yapacağına daha cok iş arasaydın..
AKIL İHSAN EYLE YA RABBİM
yoksul ama 7 di cocuk kim bakcak bukadarmı kafasısın
30tl alıyosunda günlük 7çocuk niye yaptın
Maşallah adam kuşu yuvadan cıkrtmamış sürkli yuvaya yem bırakmış şimdide yemlerine tabak aryor hey gerızekalı adam sen kendıne bakmaktan aczsen 7 çocuk ssenın neyıne şimdide gecnemyrum dyrsun
7 azmış, 4 daha yapıp futbol takımı kurarsın, bakarsın süpe lige çıkıp sana iyi para kazandırırlar...
5-6 tane daha yap ilerde bir futbol takımı kurarsın türkiyede futbolcular da iyi para kazanıyor her nkadar hak etmefikleri halde..
7 daha yap
Sen o kadar çocuğu yap, sonra çocukları kullanarak hayatlarına müdahale et manken yap, onlardan gelen parayla geçimini sağla. Oh ne güzel..
Allah kimseyi umutsuz etmesin..
amin.
erkek çocuk...saçını uzatmak ne alaka, uzun saçlı erkek diye model mi yapacak..dilendirmediğine şükür...Allah yardım etsin.
çok uyanık bir babaymış.
adamcağız sanırım pekte sağlıklı düşünemez hale gelmiş ki bu durumun çocuklarının ruhlarında ne derece çöküntüler yaratacağından bi haber sanki. Allah akıl fikir versin. çocuklarının yüzüne baksın inşallah.
aclık nedir bilirmisin sen
ASllah akıl fikir versin
Haberciligin böylesi!! Haberinn erede gectigi belirsiz, inandiriciligi ne kadar olur!!
en az 3 çoçuk en azzzzzzzzzzzz diye bağıranlar sahip çıkar elbette canım
Allahım şükürler olsun sana iyi ki okudum cahil kalmadım, bu nedir arkadaş insanların beynini yedi bu tv programları
Yoksul babanın değil kendine baba diyen varlığın diye manşet atılmalı
allah akıl fikir versin hwmde bolca
Allah akıl fikir versin..
gücün yoksa bakabilecğin kadar çocuk yapacaksın.nasıl bir gelecek sağlayacaksın bu kadar çocuğa.büyüdükçe masrafları artar.Allah rıskını çalışırsan verir.birde yüce Rabbim insanlara beyin vermiş.tabi bunuda çalıştırmak lazım.çocuk doğurmak çok kolayyyy.
Saçta kılda çare arıyanlar çaresizlik işte ne yapıcan
Saçla manken mi olunur amca?
Diğer Haberler