KADIN

Yüz şekline göre allık uygulamanın yolu! Yuvarlak yüzünüz varsa aşağı, uzun yüzünüz varsa...

Allık yüzünüze ışıltı ve renk veren makyajın olmazsa olmazlarındandır. Ancak allığı düzgün, orantılı ve yüzünüze göre uygulamak oldukça önemlidir. Doğru uygulama yöntemlerini, cildinize uyan rengi seçmenin yolunu bilmiyorsanız okumaya devam edin.

Yanaklarda sağlıklı, genç bir renk dalgası ile cildinizi anında uyandırın ve güzelleştirin. Sadece birkaç allık dokunuşu teninizin daha sağlıklı daha ışıltılı görünmesini ve cildinizin daha genç görünmesini sağlayabilir. Ancak allık, kullanımı en kafa karıştıran makyaj ürünlerinden biri olabilir.

ALLIK NASIL SÜRÜLÜR?

Makyajda bir doğru orantı vardır. Öne çıkartılmak istenen yerler aydınlatılır, arka plana atılmak istenen yerler ise koyu bırakılır. Bu mantıkla elmacık kemiklerinin daha önde görünmesini istiyorsanız, alt tarafı koyulaştırıp, üst tarafı pırıltılı bir allıkla renklendirildiğinde daha kemikli görünürsünüz.

Sarışın kadınlar özellikle sıcak renkler tercih etmelidirler. Çünkü sarı saç insanı biraz daha solgun gösteren bir saç rengidir. Onun için somonlar, şeftaliler daha sıcak renkler tercih edilebilir. Esmerlere bronz ve mürdüm renkleri daha yakışmaktadır. Fakat tamamen zevk sizindir.

Modelimde biraz yanak yapmak için, alt kısmı çökertip üst kısmı renklendirerek makyaj yapmak daha başarılı sonuç verecektir.

Screenshot_31

ALLIK SÜRMENİN PÜF NOKTALARI NELERDİR?

Her yüz şekline göre allık sürme aslında çok farklıdır. Bir kaç tane püf noktası vardır.

Eğer uzun bir yüzünüz varsa onu bölmeniz lazımdır. Dolayısıyla daha aşağı doğru değilde bölerek allık sürüldüğünde göz yanılmasıyla daha iyi görüntü alırlar. Yuvarlak bir yüzünüz varsa, o zaman biraz daha aşağı doğru sürerek yüz uzatılabilir.

Uzun bir çene varsa, boya hafifçe çeneye sürüldüğünde orada bir derinlik yaratılır ve yüz daha derli toplu görünür. Allık sürerken mimik çizgilerine dikkat edilmelidir.

Sarışın hanımlar sıcak renkler tercih edebilirler, esmer hanımlar bronz ve mürdüm renkleri seçebilirler.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön