KADIN

Yüz şekline göre kaş modelleri

Yüz şekline göre kaş nasıl alınır?

Yüz şekline göre kaş modelleri

Kaş alırken yaptığımız bazı hatalar yüzümüze daha keskin ve sert bir ifade katabiliyor. Bunu önlemek için yüzümüze en uygun kaş modelini bulmalıyız. Mynet Kadın editörleri olarak hazırladığımız bu küçük kaş alma tüyoları, yüz şeklinize en doğru ifadeye katmaya yardımcı olacak.

İşte yüz şekline göre kaş modelleri...Oval yüz

Size en uygun kaş modeli: Keskin kavisli kaş modelleri yüzünüzü olduğundan uzun göstereceği için daha yumuşak geçişli kaş modeli kullanmalısınız. Kaşın uç kısmı aşağıya doğru değil, yatay şekilde bitmeli.

En doğru şekli nasıl verilir?

Kaşınıza en doğru kavisi vermek için bir kalemi burun deliğinizden kaş ucunuza doğru tutun. Kalemin göz bebeğinize denk gelen hizadan kaşınıza kavis verebilirsiniz. Ancak kaşlarınızı şekle sokarken çok fazla kıl alarak kavisin derin olmamasına özen gösterin.


Üçgen yüz

Size en uygun kaş modeli: Geniş alın yapınızı daha küçük göstermek için fazla kavisli olmayan ve uzun bir kaş modeli kullanmalısınız. Gözü çevreleyen uzun kaş çizgisi, geniş alnınızın daha küçük görünmesine neden olur.

En doğru şekil nasıl verilir?

Kaşlarınız seyrekse yüzünüzde bütünlük oluşturmak için kaş renginizden iki ton açık bir kaş kalemiyle kaşlarınızın arasındaki boşukları doldurmalısınız. Kaşınızın başından başlayarak en üst kısmına doğru hafifçe doldurun ve daha sonra üst kısımdan uçlara doğru doldurmaya devam edin. Kaşlarınızın aralarını doldururken boyar gibi değil, ince kıl atışları yapıyormuş gibi doldurun.Kalp yüz

Size en uygun kaş modeli: Kalp yüz şekline sahipseniz, yuvarlak hatlı ve kavisli bir kaş kullanmalısınız. Geniş alnınızı daha küçük göstermek ve yüzünüzde bir denge oluşturmak için kaşlarınızın gözünüzü çevrelemesi gerekir.

En doğru şekil nasıl verilir?

Kaşlarınıza kavis verirken üst kısımdaki kılları almak yerine kaşınızın alt bölgesindeki dağınık kılları alın. Kaşlarınız sayrekse kaş renginize uygun bir kaş kalemiyle boşlukları hafifçe doldurun. Kaşınızın kavis bölgesinden uç kısma doğru inerken daha yuvarlak bir hat çizin.Armut yüz

Size en uygun kaş modeli: Yüksek kavis verilmiş, uç kısımları aşağı doğru inen kaşlar, armut yüz şeklinizde ilüzyon etkisi yaratır ve alın kısmınızın daha geniş görünmesine neden olur. Yüzünüzde dengeli bir görüntü yaratan bu kaş stili, alnınızla saç çizginiz arasındaki bölgenin daha açık görünmesine yardımcı olur.

En doğru şekil nasıl verilir?

Kaşınıza uygun kavis vermek için kaşınızın orta kısmındaki fazla kılları alın. Kaşınıza kavis verdikten sonra kuyruk kısmına doğru inerken kaş boşluklarını kaş kalemiyle doldurun.Dikdörtgen yüz

Size en uygun kaş modeli: Kavis verilmiş kaşlar, dikkati yüzünüzün geniş yapılı üst bölgesine çekeceği için size en uygun olan model kavisli olmayan düz hatlı kaşlar.

En doğru şekil nasıl verilir?

Bir kalemi burun deliğinizden göz bebeğinize doğru tutun, kaşınıza denk gelen kısmı işaretleyin ve çok hafif kavis verin. Kaşlarınızı alırken yalnızca gözünüze fazla ve dağınık görünen kılları alın ve asla keskin kavis vermeyin. Kaşınızda boşluklar varsa, kaş renginize uygun bir kaş kalemiyle aralarını doldurun.Kare yüz

Size en uygun kaş modeli: Kare yüz şeklinize en uygun kaş modeli aralarında boşluk olmayan ve yuvarlak kavis verilmiş kaşlar. Bu kaş modeli, keskin hatlara sahip olan yüzünüzü daha yumuşak gösterir.

En doğru şekil nasıl verilir?

Kaşınıza keskin bir kavis vermeden önce kaş boşluklarınızı kaş renginize uygun bir kaş kalemiyle doldurun. Son olarak kaşlarınızı sabitlemek için kaş jeli sürün.Elmas yüz

Size en uygun kaş modeli: Yuvarlak kavisli kaş modeli, dar alın yapısı, küçük çene ve geniş yanaklardan oluşan elmas yüz şeklinizi dengeler.

En doğru şekil nasıl verilir?

Yüzünüze uygun kavisi vermek için kaş etrafınıza hafifçe yuvarlak bir çizgi çekin. Ardından kavis bölgesinin altında kalan kılları temizleyin.Yuvarlak yüz

Size en uygun kaş modeli: Yuvarlak yüz hatlarınızı belirginleştirmek için köşeli kaş modelleri kullanmalısınız. Keskin kavisli ve düz hatlı kaşlar, size en uygun olan modeller arasında.

En doğru şekil nasıl verilir?

Kaşlarınızı tarayın ve keskin bir kavis vermek için fazla kılları alın. Kaşlarınızın arasında kalan boşlukları doldurarak yüzünüze daha belirgin bir ifade katın.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler