HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Zafer Çağlayan ve Muammer Güler istifa etti, gözler diğer iki bakanda

Türkiye bu sabaha art arda iki bakanın istifa kararıyla uyandı.

Zafer Çağlayan ve Muammer Güler istifa etti, gözler diğer iki bakanda

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu çerçevesinde adı geçen Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve İçişleri Bakanı Muammer Güler istifa etti. Gözler AB Bakanı Egemen Bağış ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a çevrildi.

17 Aralık’tan itibaren gözler yolsuzluk ve rüşvet operasyonu çerçevesinde adı geçen Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, İçişleri Bakanı Muammer Güler, AB Bakanı Egemen Bağış, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a çevrildi. Bakanların istifa edip etmeyecekleri, Ak Parti’de ihraç durumu olup olmayacağı hatta kabine revizyonu tartışma konusu oldu. Bu sabah, yani 8 gün sonra iki istifa haberi birden geldi.

'Büyük Rüşvet' operasyonu kapsamında oğlu tutuklanan Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan 08.45’te görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Saatler 09:10’u gösterdiğinde ise İçişleri Bakanı Muammer Güler görevini bıraktığını belirtti.

Gözler şimdi, yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası isimleri tartışılan AB Bakanı Egemen Bağış ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a çevrildi. İki bakanın nasıl bir karar alacağı merakla bekleniyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda tedirgin bekleyiş
17 Aralık'ta başlayan büyük rüşvet operasyonunda adı geçen iki bakanın istifası sonrasında gözler Çevre ve Şehircilik Bakanlığına çevrildi. Operasyon sonrasında oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar gözaltına alınan Bakan Erdoğan Bayraktar’la ilgili sonucun yarım saat içinde netleşmesi bekleniyor.

Bakanlık çevrelerine göre Bayraktar da istifaya çok yakın.

Tüm haberler

Express


En Çok Aranan Haberler