İdlib'de, Rus uçağına düzenlenen saldırıyı Fetih el Şam üstlendi

Fetih El Şam'ın (eski adıyla El Nusra Cephesi) içerisinde yer alan Heyet Tahrir el Şam (Şam'ı Özgürleştirme Heyeti), dün Suriye'nin İdlib kentinde düşürülen Rus Su-25 uçağına yönelik saldırıyı üstlendi.

Cihatçıların dijital aktivitelerini izleyen SITE Intelligence Group'a dayandırılan haberlere göre Fetih el Şam, Rus Su-25'e yönelik saldırıyı üstlendiğini açıkladı.

Rusya Savunma Bakanlığı, dün İdlib'de Fetih el Şam militanlarının ısı güdümlü taşınabilir hava savunma sistemleriyle Rus savaş uçağı Su-25'i vurduğunu, paraşütle atlayan pilotun teröristlerle girdiği çatışmada hayatını kaybettiğini duyurmuştu.

Fetih el Şam etkin olduğu bölgeye operasyon düzenleyen Rus birlikler, en az 30 Fetih el Şam militanını öldürmüştü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Amerika nın verdiği füzeyle Rus uçağı düşürdünüz. Siz şimdi Cihat yapıyorsunuz he mi? Işid in BOP projesine hizmet ettiği gibi ABD ye hizmet etmiyorsunuz yani. Peki, Putin mesajınızı almıştır bence. Afrin e karşılık Rusya nın yerle bir etmesine rıza gösterilen İdlib te taş üstünde taş kalmadıktan sonra Türkiye ye kaçmaktan başka bir planınız var mı? Yoksa Cihat için Suriye ye gittikten sonra kafalarında Rus bombaları patladığında Şehit olup Cennete gitmek yerine Türkiye ye tüyen Işidliler gibi topuklayacak mısınız?
aha öso dediğimiz bu adamlardan ibaret. Bizimkilerin işi bitince Rusya düm düz edecek yazın kenara
düşen uçak bizimki olmadığı sürece sıkıntı yok düşen uçaklarınız bol olsun
Diğer Haberler