İsrail Gazze'ye saldırdı, Hamas'tan tehdit gibi yanıt geldi

İsrail, Gazze'nin çeşitli bölgelerine 14 hava saldırısı düzenledi. Hamas Sözcüsü Fevzi Berhum, saldırılara ilişkin "İsrail'i bu ahmaklığını sürdürmemesi konusunda uyarıyoruz" dedi.

İsrail Gazze'ye saldırdı, Hamas'tan tehdit gibi yanıt geldi

İsrail ordusu, Gazze'nin çeşitli bölgelerine 14 hava saldırısı düzenledi. Hamas Sözcüsü Fevzi Berhum, İsrail'in Gazze'ye yaptığı saldırıların tehlikeli şekilde gerilimi arttırdığını belirterek, "Saldırıların hemen durması lazım. İsrail'i bu ahmaklığını sürdürmemesi konusunda uyarıyoruz" dedi.

14 SALDIRI DÜZENLENDİ

Gazze'deki İçişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, İsrail ordusunun dünden bu yana Gazze'ye 14 saldırı düzenlediği, üç Filistinlinin yaralandığı, çok sayıda binanın zarar gördüğü belirtildi.

"AHMAKLIK"

Berhum, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail'in ülkedeki iç kriz, Filistinli mahkumlar ve Kudüs halkına karşı ihlallerinin üstünü örtmek için Gazze'ye saldırdığını bildirdi. "İsrail'in Gazze'ye yaptığı saldırılar, tehlikeli bir şekilde gerilimi artırıyor" ifadelerini kullanan Berhum, şunları kaydetti:

"Saldırıların hemen durması lazım. İsrail'i bu ahmaklığını sürdürmemesi konusunda uyarıyoruz. Sivil halkın mal varlığına ve direnişin tesislerine yaptığı saldırıların ardından yükselen gerilimden işgal gücünü sorumlu tutuyoruz. İsrail'in direniş gücüne karşı yapacağı eylemler, kendisine dönecektir."

Hamas hareketinden yapılan yazılı açıklamada da İsrail'e saldırılara devam etmesine karşı uyarıda bulunuldu. Açıklamada, olayların büyümesi durumunda direnişçilerin harekete geçeceği ifade edildi.

İSRAİLLİ ASKERLER FİLİSTİN'İ GÖZALTINA ALDI

Bu arada; İsrail'de yayın yapan Yediot Aharonot gazetesinin internet sitesinde yer alan haberde, İsrailli askerlerin, Gazze'nin orta kısmındaki sınırda iki Filistinliyi gözaltına aldığı aktarıldı. Gözaltıların sebebine ilişkin bilgi verilmedi.

Bu arada; İsrail'de yayın yapan Yediot Aharonot gazetesinin internet sitesinde yer alan haberde, İsrailli askerlerin, Gazze'nin orta kısmındaki sınırda iki Filistinliyi gözaltına aldığı aktarıldı. Gözaltıların sebebine ilişkin bilgi verilmedi.

İsrail ordusu, savaş uçakları ve sınırda konuşlanan topçu birlikleriyle dün Gazze'nin çeşitli bölgelerine saldırılar düzenlemişti. Ordu Sözcüsü Peter Lerner, saldırıların İsrail'in Aşkelon kenti yakınlarına sabah saatlerinde düzenlenen roket saldırısına karşılık düzenlediğini ifade etmişti. İsrail'in saldırılarına gerekçe olarak gösterdiği roket saldırısını Gazze Şeridi'ndeki Filistinli gruplardan üstlenen olmadı.

Öte yandan Türk Dışişleri Bakanlığı, İsrail parlamentosunun Filistinlilerin özel mülkleri üzerine inşa edilmiş 4 bin konutluk çeşitli yerleşimlere onay veren yasayı kabul etmesini şiddetle kınadı. Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "İsrail parlamentosunun Filistinlilerin özel mülkleri üzerine inşa edilmiş toplam 4 bin konuttan müteşekkil çeşitli yerleşimlere onay veren yasayı kabul etmesini şiddetle kınıyoruz" ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, işgal altındaki Filistin topraklarında yasa dışı yerleşim faaliyetlerinin iki devletli çözüm zeminini tahrip ettiğini kayıt altına alan 23 Aralık 2016 tarihli ve 2334 sayılı Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararına rağmen, İsrail'in ısrarla sürdürdüğü bu siyasetin asla kabul edilemez olduğu kaydedildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
ŞU BİZİM DÜNYA LİDERİMİZ VE TEK ADAMIMIZ NİYE ŞU İSRAİLE DE GİRMİYOR ACABA NASIL OLSA ADAM DÜNYADA VE T.C. TEK ADAM
@selokurtul19 Ya ne alaka? gaz almaktı onlar! İsrailde oramn yangını oldumu ilk bizim uçaklar gidiyor ve pilotlar netanyahunun karşısında esas duruşta duruyorlar... Ne derlerse tersini yapıyorlar....
Her zamanki dedigim gibi israilin dostluguna guven olmaz seninde sonun gelecek israilogullari
sözde ermeni soykırımını tanıyan filistinlileri allah cezalandırıyor.
tehtid etsen ne olur müslümanların hali ortada irana uydunuz hizbullahın peşine takıldınız israile 2 füze attınız dünya kadar geri saldırı aldınız topraklarınızı kaybettiniz sorarım size bu işten kim karlı çıktı
İnsanlığın başındaki ur İsrail Dünya İsrail den kurtulmadıkça rahat etmeyecek orta doğu da İrail güvenliği için Dünyayı ateşe verirler Dünya da ekonomik siyasi askeri tıp her alanda ne bela varsa kökeni mutlaka İsrail le çıkar dünyanın tabusu ellerinde yine yetmez sağa solla saldırır gün gelir Yahudi kavmi ne olduğunu anlamadan silinip giderler
BAŞKAN OLUNJA İSRAİLE GİRECEKLER İNŞALLAH .SEFERBERLİK İLAN EDİLECEK HERKES ASKERE YATTIĞINIZ YETER .HAHAHAHAA
Yıkılasın israil enkazını göreyim.. sana ülke diyenin yüzüne tüküreyim.. Ortadoğunun gayri meşru çocuğu israil, döktüğün kanda boğulacaksın! Necip Fazıl
Dünya lideri halleder.
ALEMLERİN RABBİ YÜCE ALLAH KURAN-I AZİMÜŞŞANDA SADECE "YAHUDİLERİ LANETLEMİŞTİR." ZAMANIN İMAMI İSRAİLİDE ABD YİDE CEHENNEMİN DİBİNE GÖMECEK.... AZ KALDI..... KAHHAR SIFATINLA YOK EYLE BU HAİNLERİ YARABBİM...........
turunp geldi...israil turp sıkmaya başladı.arkasıda vardır geleceklerin.
israilin ağır bir fatura ödeme zamanı geldi
israil haması kullanarak filistinlilerin nüfusunu epeyce azalttı
FİLİSTİN SOYKIRIMI TANIMADI..KİM SALLIYO BUNU...YAHUDİ OYUNUMU BU??
Diğer Haberler