İsrail Suriye'yi son dakika vurdu

İsrail, Suriye'den atıldığı öne sürülen roketlere karşılık son dakika harekete geçri, ülkeye hava saldırısı düzenledi. İsrail, Suriye'de iç savaşın başladığı 2011 yılından bu yana zaman zaman Suriye ve Golan Tepeleri'nden topraklarına roket atıldığını ileri sürerek, rejim muhalifi örgütlere, İran destekli Hizbullah güçlerine ve rejime ait askeri noktalara operasyonlar düzenliyor. İsrail yönetimi genellikle bu tür saldırıları resmi olarak teyit etmekten kaçınıyor.

24 Haziran 2017 17:47
PAYLAŞ
TWITTER
İsrail Suriye'yi son dakika vurdu

İsrail'in, Suriye'den atıldığı ileri sürülen roketlere karşılık bu ülkeye hava saldırısı düzenlediği bildirildi. Golan Tepeleri'nin kuzeyinde Suriye rejimine ait iki tank vuruldu.

İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, Suriye tarafından atılan ondan fazla rokete karşılık, bu roketlerin atıldığı mevzinin vurulduğu belirtildi.

Golan Tepeleri'nin kuzeyinde Suriye rejimine ait iki tankın da vurulduğu ifade edilen açıklamada, "İsrail'in egemenliğinin kabul edilemez bir şekilde ihlal edilmesinden dolayı Birleşmiş Milletler Barış Gücü'ne resmi bir protesto gönderildi." denildi.
İsrail ordusundan daha önce yapılan açıklamada, Suriye'de devam eden iç savaş nedeniyle ateşlenen bazı roketlerin yanlışlıkla İsrail işgali altındaki Golan Tepeleri'nin kuzeyine isabet ettiği iddia edilmişti.

Suriye'nin Kuneytra şehrinde devam eden iç savaş nedeniyle tedbir alındığı belirtilen açıklamada, Golan Tepeleri'nde yaşayan sivillere "sınıra yakın açık alanlarda toplanmamaları ve hareket halinde olmamaları" yönünde uyarıda bulunulduğu kaydedilmişti.

i

Anahtar Kelimeler:

Okuyucu Yorumları6 yorum
 • 126 Oy
  israil sabırsızlıkla sınırlarını genişletmek için her yolu deniyor.savaş her zaman bu devletlere verilecek en güzel yoldur.suriye tereddüt etmeden neyi var neyi yok israili yok etmelidir.buna yetecek gücü vardır.zaten kaybeden biseyi de yoktur.
 • 32 Oy
  SATILIK İŞBİRLİKÇİ SAHTE MÜSLÜMANLARLA BU İSRAİLİN BÖLGEDE SÜRDÜRDÜĞÜ GÜCNÜ ELLERİN BİR AN ÖNCE KIRILMASI GEREK MÜSLÜMAN GEÇİNEN ÜLKELER ŞU ÜÇ BEŞ İSRAİL NUFUSUNA KARŞI BOYNU EĞİK OLMALARINA KARŞI COĞRAFYADA YAŞIYAN BİRİ OLARAK BİR BİR YÜZLERİNE TÜKÜRMEK İSTERİM.
 • 5 Oy
  Adamlar silah deniyor sadece suriye yolgecen hani
 • 15 Oy
  İsrail Suriyede vursa vursa Sünni Müslüman halkı vurmuştur. Tam olarak vurulan yer ile bilgi var mı ? Yok. Geçmiş olsun.
 • 5 Oy
  Bizde vuruyoruz. Ne yani yoksa İsraille aynı amacamı hizmet ediyoruz DUY DA İNANMA.
 • 4 Oy
  yalan haber şişirme İsrail'in işine gelen tarafa niye roket atsın

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.