İsrail'den Türkiye'ye 'Gazze jesti' iddiası

İsrail'in, "Türkiye'ye jest" yapmak amacıyla Gazze'ye çimento girişine yeniden izin vereceği iddia edildi.

İsrail'den Türkiye'ye 'Gazze jesti' iddiası

İsrail resmi radyosunun haberine göre, İsrail hükümeti özel sektör tarafından kullanılmak üzere Gazze Şeridi'ne çimento girişine önümüzdeki günlerde yeniden izin vermeye başlayacak.

Güvenlik kaynaklarına dayandırılan haberde, söz konusu kararın "Türkiye'ye jest olsun" diye alındığı ileri sürüldü.

Haberde ayrıca İsrail ile Türkiye arasındaki ilişkilerin normalleşmesi için yapılan görüşmelerin devam ettiği ve Ankara'nın Gazze ablukasının kaldırılmasını sağlamaya çalıştığı öne sürüldü.

İsrail, Hamas'ın askeri amaçlarda kullandığını gerekçe göstererek, 3 Nisan'da Gazze'deki özel sektör için bölgeye çimento girişini durdurduğunu açıklamıştı.

Birlemiş Milletler (BM), İsrail ve Filistin arasında yapılan görüşmeler sonucu 8 Ekim'de Gazze'nin imarı için inşaat malzemelerinin BM'ye bağlı ekiplerin gözetiminde girmesi konusunda anlaşma sağlanmıştı. Anlaşma, inşaat malzemelerinin, binaların onarımı dışında farklı amaçlar için kullanılmayacağının garanti altına alınmasını ve dağıtımın uluslararası gözlemcilerin denetiminde yapılmasını öngörüyor. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
oyun içinde oyun. israil. sk..meyeceği eşeğe ot vermeeez.
Tabii canım, hı hı ondandır kesin! Yakıp yıktılar şimdi de inşaatları İsrail şirketlerine yaptırıp para kazandırın! Sonra Filistinliler de "Yol yaptılar" yerine "Bina yaptılar" diye İsrail'i savunur artık! Bu durum bir yerden tanıdık geliyor da nereden acaba? Doğru ya lan, bu aynı bizim içinde bulunduğumuz durum, ben de diyorum bunlar İsrail ile neden bu kadar iyi anlaşıyorlar meğerse aynı şeyin farklı renklisiymişler!
israil ebdi dostu ve uşağına sadece lafla bile jest yapabiliyor ve işte buda onlardan bir
YAU NE EDEPSIZCE YORUMLAR YAA,SIZIN DUNYADA OLUP BITENLERDEN VE ULKEMİZİN NASIL BIR BUYUYEN KIYMEY ÜMİT OLDUGUNDAN HABERINIZ YOK
Diğer Haberler