İşte İsrail'in yeni gizli silahı

İsrail 25 kilometre uzaklıktaki hareket eden küçük hedefleri bile gözle takiple vurabilen özel bir güdümlü füze üretti.

İşte İsrail'in yeni gizli silahı

Tamuz adı verilen füze, 25 kilometreden bir insanı vurabildiği gibi tank gibi zırhlı araçları da etkisiz hale getirebiliyor. Jerusalem Post gazetesinin haberine göre, bugüne kadar çok özel silahlar kullandığı bilindiği halde bunları gizli tutmayı başaran İsrail ordusu ilk kez elinde bulunan çok özel bir füzenin varlığını doğruladı.

Tamuz adlı füzenin Lübnan ve Gazze'deki operasyonlarda da kullanıldığı ortaya çıktı. 25 kilometre menzilli füze, zırhlı personel taşıyıcılardan ateşleniyor. Her bir zırhlı personel taşıyıcı iki Tamuz rampası taşıyabiliyor. Üzerinde ileri teknolojili elektro-optik kamera bulunan füze, uçuş sırasında elde ettiği görsel bilgileri anında zırhlı taşıyıcıdaki personele iletiyor. Personel de bu görüntülere göre füzeyi bizzat elle yönlendiriyor. Ayrıca, Hermes 450 adı verilen insansız casus uçaklar tarafından da yönlendirilebiliyor.

[İşte İsrailin yeni gizli silahı](http://video.mynet.com/habervideo/Iste-Israil-in-yeni-gizli-silahi/1286901/ "İşte İsrailin yeni gizli silahı") | [video.mynet.com](http://video.mynet.com "http://video.mynet.com")
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 59 yorum
ADAMLAR CALIŞIYOR BIZIMKILER GIBI YETIM MALI YEMIYORLAR KAFASI CAIŞANIDA ÖNUNU ACIYORLAR KAFASINIA SIKMIYORLAR
AKP ASKERİ SİLAHLANDIRACAĞINA ORDUYU YOK ETMEK İÇİN VAR GÜCÜYLE ÇALIŞIYOR.
ak parti bir sürü heron almıştı...Ama neden se bilinmezz asker heronları kullanmaktansa bir arazi aramsı için 13 askeri dağa (ölüme) gönderiyor...Oysa 1 heron o 13 askerin yapabileceği işi kolaylıkla yapabilcekken ...Sonra 13 asker şehit oluyor ve sonrada hükümet orduyu yok ediyo...Orduyu yıpradıyoo..Ordu kumaş parcasımı da yıpransın!!!Yazık sizin zihniyetineze acıyorum..bide bize gierici dersin asıl gerida kalan çapa ayak uydurumayanlar sizlersiniz 1980li yılların zihniyetii!!!
haydiiii sen orduya izi nvermiyorsunki operasyon iin. açılım yaptın ya daha niye operasyon yapacaksın. açılmaya devam diyorsun ya. şimdi kalkmış birde tsk ya laf atıyorsun. zaten sizin amerikanın uşaklığını yaptığınızı herkes biliyor. 30 senede hiç bunların bu kadar sesi çıktımı. hayaldi gerçek oldu işte. paşalar hayatlarını askeriyeye vermişler. yok internet andıcında geçti falan filan deyipte adamların hayatlarıyla oynadınız. badem bıyıklı savcılarınız varya. adamların tüm özlük haklarını elinden aldınız hemde kesin bir yargı kararı yokken.yazık acıyorum sana birde milli değerden bahsedersin
Orada kendi ordusunu koruyup kollayan, ordusunun gücünü artırmak için ellerinden geleni yapan devlet adamları var. Peki Türkiye'de? Türkiye'yi yönetenler Türk ordusunun komuta kademesinin % 70 şini hapsettirirken onun düşmanları olan Pkk terör örgüt mensubu ve teorisyenlerini ülkeye davet edip valisine bakanına kahramanlar gibi karşılattırıyor. Aradaki bu farkı da Türk halkının %35 cemaate üye olanlarla bir kilo şeker bir çuval kömüre satılanlar değerlendirsin.
Teknolojiye yatırım yapan zamanı gelince gücünü gösterecektir. Her Türk asker doğar mantığıyla patetes soyan 15 ay boş zaman geçiren eğitimi olmadan pkk nın kucağına atılan askerlerle gün geçiren teknolojiye yeterli yatırım yapılmayan ülkemizde ne yazık ki işler hiç de iyi gitmiyor yaban domuzu gibi dolaşan pkk lılarla bile başedemiyoruz. Çünkü onlara müdahale edecek teknoloji yok varsa yoksa bol bulmuşuz ya asker basıyoruz onlar da pisi pisine şehit düşürülüyor. Anne babaların sevenlerinin yüreğimi yakıyor. Şehidin ardında söylenecek söz hazır VATAN SAĞOLSUN tamam oldu bitti.
BİR AKPARTİLİ OLARAK ŞUNU ANLADIM BAŞBAKAN İSTEDİĞİ ZAMAN GÜNDEMİ DEĞİŞTİRİYOR ŞİMDİ TS NİN ÜZERİNE GİDİLSE BİR HABER DEĞERİ OLMAZDI,BJK YE GİDİLSE EHH FAZLA SES GETİRMEZDİ,GS ZATEN SONDAN 5 OLMUŞ EEE TÜRKİYENİN BİR NUMARASI OLAN FB VE BAŞKANIN ÜZERİNE GİDİLSE GÜNDEM YEMİN ETMEYEN MİLLETVEKİLLERİNİN ÖNÜNE GEÇER VE GÜNDEMDEN DÜŞÜRECEK TEK KONU BÜYÜK CAMİAYI ZAN ALTINA ATIP MECLİSTE SESSİZCE HÜKÜMETİ KUR KOMİSYONLARI KUR CHP BDP HABİRE BAĞIRSIN KİMSE DUYMAZ ÇÜNKÜ FB NİN GÖLGESİNDE KALDILAR AMA FB GÜNÜ GELİNCE BUNUN HESABINI AK PARTİDEN SORACAK MAHALLİ SEÇİMLER YAKIN HAZIR OLUN DARBEYİ İNDİRELİM
bir akp li olarak fener bahçe için darbe yapicaksan birak şurda kalsin sizin gibilerin gözü daha açılmamış sizin gibiler bu devlete sadece fener için faydası olur yazık sizin gibi zihniyete ve sizin gibilere bu ülke futbol la kurulmadı futbollada dirilmez benim için önce vatan gerisi boş buyüzden en sevdiğim renkleri bile bıraktım benim rengim kırmızı beyaz gerisi boş vatan sağ olmaz millet. “Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin. Bu imkân ve şerait çok namüsait bir mahiyette tezah
İMAM yerine BİLİM ADAMI yetiştirirsen tabi BİLİM ADAMI yetiştiren kazanır...
yaparlar abi gavurun kafası açlışıyor bizim gibi yok şikeydi yok baş örtüsydü bu tip dandik işlerle uğraşmıyor adamlar bu gün türkiye bir çöp bile üretemezken adamlar neler yapıyorlar..
Bizim imanımız var biz dua edersek israil filistinli çocukları öldüremez hatta dua edersek uçaklar havadan bile düşer.Devam zihniyete devam.
çalışmak en büyük ibadettir ama iman da önemlidir sen hem çalışma hem de imana küfret oh ne ala
Ewet dediklerin aynen doğru,her ne kadar sen alay etmiş olsanda..Ben sadece bişeyler ekleyeyim,müslüman uyanık olmalı,çalışkan olmalı.İman dedin ya,bunu sadece ağızda_yazıda tutmamalı,yani sen gibi.Sen yapabildiğini yaparsın,kaç kez dua ettin,bunu hiç düşündün mü?Bunu hafife asla alma,elbet zalimlerin sonu ne acıdır..
Yüzlerce yıl dünyaya hükmetmiş geçmişinin, yoktan zaferler elde etmiş M.Kemal atanın yaşadığın ülkenin dinine ve peygamberine olan saygısını anlayamazsan mübarek birgünde böyle kötü kokular yayarsın, içi boş kimlik müslümanı sende..
Hadi ordan şerefsiz israil yine ortaya attı kendilerince geri kalmış teknolojiyi guya yeni füze sistemi diye yutturacak.Kardeşim ne var 25 kilometre mesafedeki her şey zaaten dürbünle görülebiliyor allayıp pullayıp pazarlamaya çalışıyorlar.Hani heronlar insansız gözetleme yapıyordu hani sınıra bir radar yerleştirilmişti artık kuş uçsa anlaşılacaktı neredeler.kuşu geç şerefsiz teröristler elini kolunu sallayarak gelip Askerimizi şehit ediyolar.Biz neden yapamıyoruzki dürbünlü programlı füze alasını yapabiliriz,yahudilerin oyununa gelmeyelim pazarlığını yapmayalm.Bir an evvel kendimize gelelim.
aynen aselsan 40 km deki hedefi vuran tank yapmıstı
Aselsadn yaptıda yüzlercemi Yaptı. Adamlar Yapıyor Ama Devlet Ödenek Çıkarmayınca Elinde Patlıyor Hani Nerede 40 kilometrelik alandaki sineği bile avlayan tank? nerede 1 kere çıktı haberde daha da çıkmadı. gördünüzmü ondan sonra.. yapılmadı üretimi olmadı. hatırlarsanız 1977 de 5 tane devrim arabası üretildi yine devam edilmedi kendi olanaklarımızla yapılan bir mühesdislik çalışmasıydı o arabadan sadece 1 tane kaldı oda gözü gibi bakılıyor yani türkiyenin ilk kendi üretimi arabası ama devamı gelmedi... 40 kilometrelik tankların mı devamı gelecek. o zaman hakkariden şırnaktan kandili rahat vur
Bırakın artık millet onu yapmış aaa israilde ne sillahar var bizimkiler yatıyo avrupada şu şöyle bizde niye böyle yakınmayın ey millet benim güzel vatanımın neleri var neleri gaza gelipte zırıldanmayın burada Aselsanın yaptıklarından hiçmi haberiniz yok açın okuyun bu mynet kafirin marifetleri kadar milletimizinkinide yazsa keşke.
aselsanın mühendislerine ne olduğunuda oku kimi intihar etti kimi kazada öldü ecelini gören yok önce devlet mühendisini korusun aselsanda
Allah, Kuran'da açıkça belirtmiş. yahudileri lanetlemiş. asla bir arada duramayacaklar. yaktıkları ateşi Allah hep söndürecek. israil de yerle bir olacak. Kuran meallerinin arama bölümüne yahudi kelimesini yazın ve görün.
baska nediyor işte adamlarla farkımız bu kuranda yazılanlarla avunuruz ama adamlar pratikte iş yapıyorlar filistini yok ediyorlar sırada iran ondan sonra acaba kim olacak biz hala kuran şöyle diyor kuranda böyle yazıyor diyoruz adamlar üsküdarı gectiler herzaman müslümanlardan öndeler her konuda buna nedicez acaba
bence allah dunyayi onlara birakacak gibi geliyor bana.zaten yarisinin sahibileridir kendileri.
gavurun kafası cılısıyor bızde turk kurt ayrımı yapalım asker gerılla bırbırını öldürsün... ve vatan saolun daha yazacak cok sey var ama neyse kıme dıyorum kı......
vay canına aman Allah'ım demiyeceğim. Çünkü Türkiye isterse belirlediği şahsı da vurabilecek silahı yapar. Onun için hayretle karşılanacak bir durum değil. Çağ değişti arkadaşlar.
bu haberde israil reklamı gibi olmuş...gizli silah diyorlar ama her şeyi biliyorlar sanki bizi kekliyorlarmış gibi hal var....
BİZDE OLSADA KULLANDIRMAZLAR,NEDE OLSA DÜNYADA İNSAN HAKLARINI UYGULATTIRDIKLARI TEK ÜLKE BİZİZ.
bizde yapıyoruz ama sonra yapan mühendisler intihar ediyor ne hikmetse.
İntahar Etmiyor Öldürülme Tehlikesi Altında Ailem Öleceğine Ben Öleyim daha İyi Diyor. veya 7 Sene Önce Uçakta 3 tane Mühendis Ve Bilim Adamı Olan Uçak KAramanmaraş'a Düştü Kimin Haberi Oldu? O Uçak Bilerek Düşürüldü Kara Kutuyu Bile Çıkarmadılar Piyasaya.. neden Çünkü uzaktan Kumanda Olayı bu kadar Basit Bir Ülkede Yaşıyoruz İşte..
adamlar nasıl daha çok insan öldürürüz derdindeler.
dünya silah endüstrisinin 1 numarasıdır israil, her ne kadar ufacık ülke gözüyle bakılsa da.
Bizim paşalarda istifa edip dursunlar birşeyleri gurur yapacaklarsa bakın böyle şeyleri gurur yayıp istifa etmeliler.Biz neden yapamıyoruz yada yapanları koruyamıyoruz diye
ben bile izlediysem bu gizli silah deil :)
israil nekadar sevmesemde tebrik ediyorum, boş işlerle uğraşmayıp teknolojisini geliştiriyor bir avuç israil dünyaya kafa tutuyor helel olsun ne diyelim kıskanma ne olur çalış seninde olur
dünyadan bu kadar korkacak ne var.tıpkı 1940 dan 2003 yılındaki türkiye gibi bütün komşularımızla düşman kesilmişiz.
Bizim hukumetler bilime değer vermıyor kı. bilime deger verseler mühendıslerımız ve bilim adamlarımız cok sey yapacak. ama bu hukumetın ve bırılerın dıs guclerın ısıne gelmıyor. o yuzden bilime katkı ve tesvık edıcı unsurlar yapılmıyor.
bu hükumet kadar proje üreten başka bir hukumet gelmedi
verilmediğinden,suikaste kurban giden mühendişslerin ölümleri incelenmeye başladı...verilmediğinden ilk defa yerli top-tank-helikopter-yerli heron ve gemiler yapılıyor...herhalde siz siyaset yalakacılığından çağın gerisinde kalmışsınız?mesala,bir 10 yıl kadar.
ammada yerlı tank top ucak yapılmıs. ben yerlı olabılmesı ıcın bır araca once her cıvatasına ve her techızatınında yerlı olmasını anlarım. ama tank yapıyoruz sozde motor ıngılız motoru. paletler alman paledı, kaportada fransadan gelıyor ve diğer techızatlarda abd den gelşıyor. Turkıyede bırlestırıyorlar adı yerlı oldu hemen amma da yerlı malzemelerın hepsı dıstan alınma sadece montaj burda. montaj ısını afrıkadakı ulkeler bıle yapıyor. bırakın bu agızları sız. bırakın bu yalanları. ne yerlı tankı sen daha cebınde kullandıgın cep telefonunu yapamıyosunda tank yapmaya kalkısıyorsun.
recgüler o toplar tanklar zaten yapılıyordu. milletin projesini biz yaptık gibi lanse etmeyin. göreceğiz bakalım hedef 2023 te tğrkiyeyi bulabilecekmiyiz. amerikanın taşeronu olduğunuzu cümle alem biliyor. neden mühendisler intihar ediyor dersin. neden bu sen bahar operasyonları başlamadı. afedersin açılım varya açıldık ya bol keseden. şehitlerin kemiklerini sızlatıyorsunuz. vatan hainleri.
adamlar çalışıyor bizim mallarda mehdi bekliyor
bunların bedeli çok ama çok ağır olacak
turkıye ısın uzaktan bakmak bızde bı tane yapsak :S
Bizimde cirit füzelerimiz var 1-2 yıl önce üretildiler...Şuan ihrac ediyoz hatta..Lazer GüdümLü Helikopter füzesi...türkiyenin ilk fizesi ..Daha önce yoktu neden daha önce ak parti yoktu .ak parti geldi insansız hava aracı şavaş gemisi füze zırhlı taşıyıcı uçaksavar topcu füzesi hepside yerli imkanlarla yapıldı.. 2013 e kalmaz kendi savaş helikopterlerimiz 5-6 yıl içinde tanklarımız ardıdan da Hürkuş şavaş uçağımız yapılacak..hükümetin projeleri arasında bunlar..Eee adamlar çalışıyor ama sen yine beğendiremessin örümcek kafalılara!!!
haydi. bırak bu milliyetçi demeçleri. icraatlarını söyle. projelerini söyleme. çünkü hep laf olarka kalıyor. neden bizim mühendislerimiz intihar ediyor. israile davosta çıkışırsın. sonra ihaleleri onlara verirsin.senin tanklarını zaten yapıyoruz. bunlar yen projeler değil merak etme.özel sektör savunma sanayi firmaları daha önce kuruldu zaten. siz pkk ile mücadele eden tsk yı içeri atarsınız sonra pkk lıları haburda karşılarsınız kırmızı halı sermediğiniz kaldı. savcı ayağına gider. diğer pkk lıları aydın diye karşılarsınız. ama hep şehgitlerin cenazelerinde görünürsünüz. cenza yerine icraat y
KARDEŞİM İNSANLARIN GÖZÜNÜ KORKUTMAK İÇİN DÜZENLENEN OYUN BUNLAR HEP,YANİ İSRAİL'İ ÇOK TEHLİKELİ GÖSTERECEKLER BİZE,PEKİ BÖYLE BİŞEYİ DOĞRULADIYSA ADAM GİBİ BİR RESİM KOYSAYDINIZ ŞURAYA,BİZİM ÜLKEMİZ BU TÜR KONULARDA TAMAMEN UYUYORMUDUR SANIYORSUNUZ?
Uyumuyorda Ne Yapıyor? Bana Çok Önemli Son zamaların En Güçlü Silahını Göstersene G3'mü? Kırıkkale'mi hangisi Bixy Mi? MP5 Mi.. Ne Var? Uçaksavarmı. fazla gelişmemiş İranda Irakta Bunlardan Dolu var? Bizde Ne Var Bol Bol Asker Var. 1 Ay Acemi Eğitimi ver Sal Dağa Pisi Pisine Ölsün Hadi len. Ben 20 Sene Büyütücem Kıt Kanaat Onun üstün Kurucam Hayallerimi Askerde Bir Hiç Uğruna Ölecek Eğitimsiz Bir Şekilde. Göndermem Çocuğumu Vicdani Red Yaptırırım Yinede Göndermem. Adam Gibi Eğitim vereceklerse tam Teşekküllü O Zaman Değil Bingöl hakkari Van. Irak kandil Bile GÖnderirim Vatanı Koruması İçin be
bakarsiniz simdi bu silahin ilk musterisi akp olur, imamin ordusuna Turk ordusunu yok ettirmek icin alir..
İsrail silah mı üretmiş , çok da tınnnn.
PKK DAN GERİYE KALAN MÜHİMMATTAN BAHSETMİŞLER HABERLERDE GECE GÖRÜŞ DAHİ VAR ADAMLARDA GERİSİNİ SİZ DÜŞÜNÜN
PKK la uğraş türkiye nasılsa uğraşacak çok şeyimiz var bizim kafamızı çalıştırmak için zamanımız yok ...
Allahsız kitapsız aşşagılık israıl
bizim silahlarımıza bakın lütfen tankımız 40 km uzaktaki hedefi rahatlıkla vurabiliyor... daha güçlü anka(israillilerin heronu) daha en güçlü mermiler... lütfen bi internete bakın ...
Biz neyimiz varsa özelleştirmeye çalışan, ABD nin arka bahçesi NATO ya üye ülkeyiz. Bu durumda bizden hiçbir şey olmaz, boşa uğraşmayın. Bugün ABD ile savaşa girsek ABD NATO silahlarını kullanmamamız için bize ambargo koyar ve 15 dakika içinde Türkiyeyi yener. Çünkü bizde NATO harici doğru düzgün silahımız yok. Bahsettiğim bu olasılıkta Aselsanın yaptıkları da yetersiz kalır. ABD bizi yenebilir ama bizi yenerse ona yapabileceğimiz zarardan dolayı bizimle savaşmayı göze alamaz palavrası yalanın ta kendisidir. Kaldıki ABD Türkiye- İran ve/veya Türkiye-Suriye savaşını rahatça yaratabilir...
la yürü gi mahalle çocukları gibi düşünüyon,o senin dediğin savaşlar eski yüzyıllarda kaldı türkiye silah bakımından ekonomi bakımından vasat olmasına rağmen amerika ve avrupanın kalbinde milyonlarca türk var ayrıca amerika türkiyeye saldırmak tam aksine türkiye ile her zaman müttefik olmak istemiştir amerika düşmanlarının safsaları yüzünden geride kalıyoruz amerikanın çok düşmanı var neden bir tane daha alsın ki
leset amerika bizim müttefikimiz değilmi. askerimizin başına çuvalı geçiren müttefkimiz. onun bop diye planına bizi eş başkan yaptı ve orta doğuda hep müslüman kanı akıyor. bunun vebali AKPye oy verenleredir. sizin hocanızın sözünü çok iyi anlamışsınız. TSK nın tehlikesine karşı sırtımızı amerikaya vermeliyiz. diye bir lafı vardır onun yani fetonun. en başından belli yani vatan hainleri olduğu
02:20 deki zoom teknolojisine bakılırsa o bile yetiyor. kaç kilometre öteden adamlar direk yüzü net görebiliyorlar.
o zoom değil füzenin ucundaki kameradan alınan görüntü...
belkide adamlara bu yüzden gıkımız çıkamıyo adamlarda yok yok bizde de hiçbişey yok
bunları amerika koruyor mecbur koruyacak tabi bi korumasalarda bütün müslüman ülkeleri bunlara bi dalsa inşallah...
Diğer Haberler