Küçük kızın öğretmenine verdiği cevap sosyal medyada olay yarattı

İskoç bir yazar küçük kızının okulda öğretmenine verdiği cevabı Twitter'da paylaştı. Cevap birkaç saat içerisinde on binlerce kez paylaşıldı. Küçük kız "Öğretmenimin daha iyi yapabileceği şeyler neler?" sorusuna; "Toplu cezalandırma yapıyorsunuz, bu yöntem Cenevre Sözleşmesine göre savaş suçudur" yanıtını verdi. Babanın yaptığı kısa bir anketin sonucu ise küçük kızı çok güzel bir ödülle buluşturdu.

Küçük kızın öğretmenine verdiği cevap sosyal medyada olay yarattı

İskoç yazar Mason Cross'un bu mesaja eşlik eden paylaşımı Twitter'da büyük ses getirdi.

Cross'un paylaştığı fotoğraf, 11 yaşındaki kızının okulunda yapılan bir yıl sonu anketine aitti.

"ÖĞRETMENİMİN DAHA İYİ YAPABİLECEĞİ ŞEYLER NELER?"

Küçük kız o ankette yer alan "Öğretmenimin daha iyi yapabileceği şeyler neler?" sorusuna Cenevre Sözleşmesi'ne atıf yaparak yanıt verdi.

VİRAL OLAN CEVAP ŞU ŞEKİLDEYDİ:

"Öğretmenimin, suçu olmayanları da kapsayan toplu cezalandırma yöntemini, ki bu tür cezalandırmalar 1949 Cenevre Sözleşmesi'ne göre de savaş suçudur, kullanmamasını isterim"

Yazar babanın Twitter hesabından yaptığı paylaşım, yalnızca birkaç saat içinde onbinlerce kez retweet (yeniden paylaşım) edildi.

DONDURMA KAMPANYASI TEKLİF EDİLDİ

Mason Cross'a Twitter üzerinden gelen yorumların çoğunda ise ondan kızına dondurma alması istendi.

Hatta bir Twitter kullanıcısı, küçük kızın bir yıllık dondurma harcamasını karşılamak için kampanya başlatmayı dahi teklif etti.

Cross, fenomen yanıtın kahramanını ise sonrasında paylaştığı fotoğrafla tanıttı.

"HALK İSTEDİ"

Bu paylaşımda kızının elinde iki tane dondurma ve kendisinin şu mesajı vardı: "Halk istedi"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
o kizin ulkesinde yada batida boyle durumlarda Cenevre sozlesmesi suc olur tabi ama o kiz bir IRAK LI, SURIYE LI, LIBYA LI, MISIR LI YADA FILISTIN LI kiz cocugu olsaydi, toplu cezalandirmanin bir kader oldugunu, kurtlusun ölüm oldugunu gorurdu bilirdi.
Hazır mamadan mıdır nedir yeni nesil çocuklar zeki oluyor.
@silonay Yeni nesil değil hayat standardı ve bakış açısı farkı. Onların gündemleri ile bizim gündemlerimiz ve hayat standartlarımız gece ile gündüz kadar farklı.
adamlarin ülkesindeki gundeme bak ya bizde her gun nerden sehit gelir diye bakiyoruz nalet olsun dogu ve bati ulkeleri arasindaki yaşam farkına
@silonay alakasız cevap, senin ülkende kaç tane 11 yaşında çocuk cenevre anlaşmasını biliyor ?? bırak 11 yaşı kac liseli bun anlaşmayı ve içeriğini biliyor ?? öğretiliyor mu acaba bu yasalar ve uluslararası insan hakları ???
reis bilir
Kız gelir, ödevi ile ilgili babasına sorar; "baba ne yazayım" babası da geçmişinde yara olarak kalan öğretmenlerinin verdiği cezanın intikamını almanın yolunu bulmuştur. İki elinde iki dondurma olan 10 yaşlarındaki kız çocuğunun 1949 yılında yapıldığını bildiği Cenevre sözleşmesini ve içeriğini bildiğini; bunu da bir silah gibi kullanıp öğretmenini suçlayabilecek bir IQ sahibi olduğunu mu düşündünüz yoksa. Ben yemedim. Yiyenlere (özellikle mynete) afiyet olsun
aramizda 100 yil vardi, simdi 1000 yil oldu kafa yapisi olarak
aklıma ilkokul da yediğimiz sıra dayakları geldi, bi kere hoca sizin için neyi daha iyi diye sormazdı ki, sorsa bile eleştirdiğimiz için bi kez daha dayak yeme ihtimalimiz vardı, bizlerde bu kızda olduğu gibi özgür bir ortamda büyüseydik bizde bunları düşünebilirdik, ne kızın bizden bi fazlası var nede torunumuzun kızdan fazlası
Diğer Haberler