15 Temmuz duruşmasında ikinci 'Hero' tişörtü krizi!

Ankara Polatlı'da üzerinde "Hero (Kahraman)" yazılı tişörtle, 15 Temmuz darbe davasının görüldüğü Sincan Cezaevindeki duruşma salonuna girmek isteyen sanık yakını Emirhan B. gözaltına alındı. Emirhan B.'nin Polatlı davasında yargılanan amcası eski astsubay Halil İbrahim B'nin duruşmasını izlemek için mahkemeye geldiği belirtildi. Gözaltına alınan Emirhan B, Sincan İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Önceki gün, darbe sanıklarından sanıklardan Gökhan Güçlü, mahkemeye 'hero' tişörtüyle gelmişti.

Polatlı'daki darbe girişimine ilişkin 330 sanıklı davanın görülmesine, Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesince, Sincan Cezaevi Yerleşkesi'ndeki duruşma salonunda başlandı.

Duruşmayı izlemek isteyen sanık yakınları, güvenlik kontrolünün ardından salona alındı. Güvenlik güçleri, üzerinde "Hero (Kahraman)" yazılı tişörtle salona girmek isteyen Emirhan B'yi gözaltına aldı.

Cezaevi Jandarma Tabur Komutanlığı ekiplerince alınıp polise teslim edilen Emirhan B, Polatlı davasında yargılanan amcası eski astsubay Halil İbrahim B'nin duruşmasını izlemek için mahkemeye geldiğini, bir mağazadan satın aldığı tişörtün üstündeki yazının ne anlama geldiğini bilmediğini söyledi.

Üniversite öğrencisi olduğunu belirten Emirhan B, ifade işlemleri için Sincan İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

ÖNCE SUİKAST TİMİ SANIĞI GİYMİŞTİ

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik suikast girişimi ve 2 polisin şehit edildiği saldırıya ilişkin Muğla 2. Ağır Ceza Mahkemesinde 13 Temmuz'da görülen duruşmaya, sanıklardan Gökhan Güçlü, üzerinde İngilizce "hero" yazan ve "kahraman" anlamına gelen tişörtle girmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatlarından Mustafa Doğan İnal'ın "Sanıklardan Gökhan Güçlü, üzerinde 'hero' yani 'kahraman' yazan tişörtle mahkeme salonuna gelmiş. Burada kahraman yok. Burada devlete meydan okuma var. Bu tişörtün çıkartılmasını talep ediyoruz." şeklinde itirazı üzerinde taraf avukatları arasında tartışma yaşanmış, mahkeme heyeti, tartışmalara ve duruşma ortamının bozulmasına yol açması nedeniyle sanığın üzerindeki tişörtün değiştirilerek salona getirilmesine oy birliğiyle karar vermişti.

Sonra sanığın duruşmaya katılmaktan vazgeçtiğini belirtmesi üzerine sanık Güçlü, duruşma salonundan cezaevine götürülmüştü.

14 Haziran'da ise Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce, FETÖ/PDY ve diğer terör örgütü mensubu tutukluların kamuoyunu ve davaları etkilemeye yönelik mesaj içerikli kıyafetlerinin toplatılmasına ilişkin, tüm Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılıklarına genelge gönderilmişti.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 33 yorum
Ayakkabı Kutusu Partisi bunların adamları değilmiydi eskinden, tabi pasta paylaşılırken kavga çıktı sonra kendi çıkar savaşları nereye vardı ; Kontrollü Darbe
@buyukergun kemal amcandanmı ögrendin bu sözleri
@buyukergun kolunu kaybetmiş gazinin dediği gibi buna kontrollü darbe diyenlere hakkımı helal etmiyoruz.
@buyukergun bizim üstümüzde hakkı olmadığı için sorun değil AKPliler düşüne. dursun
@akademibey kolunun kopmasına sebep olanlara hakkını helal etmesin o "gazi"
Bizim atamız örrneğimiz RTE,Sizinki Fethullah ve yabancı servisler bu kadar basit.Bizim Osmanlı,ecdat.,vs hiç biriyle problemimiz yok.Sayın Reisimiz sizi seve seve yönetiyor bunu kabullenemiyorsunuz.Alışacaksınız artık başka şansınıız yok...
@buyukergun Amcasının oğlu
15 TEMMUZ DARBESİ.HIRSIZLIĞA,YOLSUZLUĞA,ADALETİN YOK EDİLMESİNE,CUMHURİYETİN YIKILMASINA KARŞI YAPILMIŞ BİR DARBEDİR.DARBE DOĞRUMUDUR.BÜTÜN DARBELER YANLIŞTIR VE ZULÜMDÜR.AMA OLAYIN GERÇEĞİ BU.
@opaw paralelci bitmediniz gitti sizi asmadan kurtulamıyacakmıyız.
@opaw fetoya mı kalmış cumhuriyeti savunmak. adaleti saglamak
Bu düşünce senin değil. fetö den enjekte edilen doktrinler.Şeyhin fetö sam amcanın kucağından inince komple hamile kaldığınızı anlıyacaksınız,ama meshebiniz buna müsait...
Kime ne desem bilemedim.. üniversite öğrencisi Hero anlamını bilmediğini söyleyebilme gerizekalılığına sahip... Diğerleri de tişörtün üzerine yazan yazıdan şüphelenip korkacak kadar !!!!!
@pekcan_omer hala korkudan bahsedecek kadar alçaklaşabiliyorsunuz bu millet bu devlet hiçbir şeyden korkmaz siz neyin kafasını yaşıyorsunuz bu densizlere ucuz kahramanlıklar yaptırmanın mı peşindesiniz gelelim bu gence bu savunma seni kurtarmaz yiğenim seni daha ideal bir bahane ara kendine
@pekcan_omer o değilde videoda adamın yüzü sansürlü, ama fotoğrafta sansürsüz :D
@ferhatla bu kadar cesur adamı 30 yıldır insanımızı katleden PKK ya ve kan emici IŞİD a karşı da bekleriz.yalniz o gerçek terörist ler kontrollü ve tiyatrodan ateş etmiyor ona gore
giydikleri tshirt ten kendilerine gocunacak ve pay çıkaranlara şaşıyorum. ne denli bir senaryo var hesap edin artık
hero tshörtü ne zamandan beri suç oldu
@azizsekman dünden beri
@azizsekman mesele tshirt giymek mi? bu kadar algılayabiliyorsun? o tshirt mahkemeye çıkan sanık ve sanığın yeğeni giydiğinde bunda masumiyet aramak aptallık olur. darbe yapmaya çalışan kişi mi kahraman?
arkadaşlar artık gerçeği görün yok yolsuzluk yok bilmem ne adam yürümeye çıktı arkasında yoksunuz yok pkk var yok bilmem hangi örgüt var hep onlar destek çıktı burda sıkıyosunuz orada yoksunuz uzun adam bir kelime söyledi millet tankların altına yattı 15 temmuz dedi yer gök almadı siz daha neyin hesabını yapıyonuz gerçeği kabul edin biat edin
@cilginbedis64 kusura bakma biat etmek için biz Allah ve Resulünu seçtik.size harici taptiklariniz la mutluluklar dileriz
pekcan_omer cumhurbaşkanı da ingilizce bilmiyor ama üniversite mezunu olduğunu iddia ediyor buna ne diyorsun
Şu çok iyi bilinmeli Fetö Dinci Terör Örgütü ile gerçek anlamda yalnızca Sn.Erdoğan uğraşıyor, diğer bakan,vekil,Bldçbaşkanları asla işgilenmeyip üstünü kapatmaka çalışıyorlar.
kendine hayrı yok bu avlin her yeri hero olsa ne yazar daha konuştugu dilde kahraman yazan bi elbise bile giymiyorsa bu zaten uşaklıgı kabullenmiş
Öyle süt dökmüş kedi gibi olursun tutuklanınca işte.
RAKI GİREN EVE FETÖ GİRMEZ ARKADAŞLAR
YAKALANINCAYA KADAR İT GİBİDİRLER. YAKALANINXCA MASUM DURUŞLU SAHTEKAR. TİPİK FETÖ MENSUBU TARİFİ.
Hero' nun anlamını bilmeyen çılgın üniversiteli :D
KILIK KIYAFETTEN TUTUKLANAMAZ KİMSE HE FETÖCÜYCE TUTKLANSIN BİZE NE BİZ ATATÜRKÇÜYÜZ
BU TİŞÖRTÜ CEZAEVİDE DAĞITAN KİM YAV.. suçortaklığıbu değilmi..
Üzerinde hero yazan tişörtler yasaklanmalı , piyasadan acilen toplatılmalı
hero ne lannn
he canım he:)) millet giyer hero tşirt bizim ülkedeki kerolarda bunu yutar:))
Diğer Haberler