İzmir'de büyük yangın

İzmir Torbalı'da Merinos halı fabrikasının da bulunduğu alanda yangın çıktı.

15 Mayıs 2013 09:33
PAYLAŞ
TWITTER
İzmir'de büyük yangın

7 Eylül Mahallesi’nde bulunan fabrikanın üretim bölümünde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangını fark eden fabrika güvenlik görevlileri, kendilerini güçlükle dışarı attı. Kısa sürede fabrikanın büyük bölümünü saran yangına, İzmir merkez ve çevre ilçelerden çağırılan itfaiye ekipleri müdahale etti.

Uzun uğraşlar sonunda yangın kontrol altına alınırken, itfaiye ekiplerinin soğutma çalışmaları devam ediyor. Fabrikada maddi hasarın büyük olduğu öğrenilirken, yangının mesai saati içinde çıkmaması bir faciayı önledi. Kesin olmayan bilgilere göre yangının elektrik kontağının kısa devre yapması sonucu çıktığı iddia edildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Fuat Barandır, yangının neden çıktığının netlik kazanmadığını söyleyerek, “Şu an kesin bir bilgiye sahip değiliz. Ama gelen ihbarlardan sonra bütün ekipleri buraya yönlendirdik. Kısa zamanda kontrol altına aldık” şeklinde konuştu. Olayı haber alan Torbalı Kaymakamı Aydın Memük, İlçe Emniyet Müdürü Ergün Gediz de yangın yerine geldi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

 

 

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir