İzmir'de büyük yangın

İzmir Torbalı'da Merinos halı fabrikasının da bulunduğu alanda yangın çıktı.

İzmir'de büyük yangın

7 Eylül Mahallesi’nde bulunan fabrikanın üretim bölümünde henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangını fark eden fabrika güvenlik görevlileri, kendilerini güçlükle dışarı attı. Kısa sürede fabrikanın büyük bölümünü saran yangına, İzmir merkez ve çevre ilçelerden çağırılan itfaiye ekipleri müdahale etti.

Uzun uğraşlar sonunda yangın kontrol altına alınırken, itfaiye ekiplerinin soğutma çalışmaları devam ediyor. Fabrikada maddi hasarın büyük olduğu öğrenilirken, yangının mesai saati içinde çıkmaması bir faciayı önledi. Kesin olmayan bilgilere göre yangının elektrik kontağının kısa devre yapması sonucu çıktığı iddia edildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Fuat Barandır, yangının neden çıktığının netlik kazanmadığını söyleyerek, “Şu an kesin bir bilgiye sahip değiliz. Ama gelen ihbarlardan sonra bütün ekipleri buraya yönlendirdik. Kısa zamanda kontrol altına aldık” şeklinde konuştu. Olayı haber alan Torbalı Kaymakamı Aydın Memük, İlçe Emniyet Müdürü Ergün Gediz de yangın yerine geldi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

[ ****](http://haber.mynet.com/kategori/guncel/)
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 65 yorum
E AZANIN HAKKINDAN KÖTEK GELİRMİŞ İLAHİ ADALET İKAZ EDİYOR AMA ANLAYANA MERİNOS NAMAZ KILAN İŞCİLERİNİ İŞTEN ATTI VE NAMAZ KILMAYI YASAKLADI İŞTE BU DÜNYADAKİ NETİCESİ İNŞ KENDİNİ DÜZELTİR İNADINDAN VAZ GECER ALLAH HİDAYET VERSİN
siz MERİNOS fabrikasında çalışıyorsunuz galiba. o kadar net konuşuyorsunuz ki. çok merak ettim. bilmeden konuşmayın. insanların lekelemek için attıkları iftiraya inanıp konuşmayın........
MERİNOS ÇALIŞANLARI NAMAZLARINI ÖZGÜRCE KILIYOR SN.ADEM BAKIRHAN, SEN KENDİNİ KURTAR. YORUMLARINDA ATTIĞIN İFTİRALAR MÜSLÜMANIM DİYEN HANGİ İNSANA YAKIŞIR. ALLAH KURTARSIN DİYECEM AMA ALLAH BİLE KUL HAKKINA TARAF OLMUYORSA, ÖLMEDEN ÖNCE GEL HELALLİK AL MERİNOSUN SAHİBİNDEN.
Allah senin gibi iftiracıların ve her atılan iftiraya kanan cahillerin cezasını versin inşallah.
ben olsam randevu vermem buna . gitsin yansın dingil . iftira atarken umrunda değil . o kadar kesin konuşuyorki herif gözüyle görmüş sanki . yalancı.
Merinos değilmiydi çalışanlarının namaz kılmasına izin vermeyen.İlahi adalet...
anlamaz bunlar yalandı gerçektir . kör bunlar anca vurun kahpeye mantığıyla hareket eden tipler . doğru mu yalan mı arayım araştırayım diye düşünmez .orda çalışan zan altında kalır düşünmez . odun odundur yani .
sizin gibiler bilip bilmeden galyana gelip sivasta o kadar canları yaktılar yazıklar olsun ÇOK YAZIK...
YALAN HABERDİ O!
PATRONU EN SON BEN PERSONELİMİ CUMA NAMAZINA BİLE GÖNDERMEM DEMİŞTİ MEDYADAN GÖRDÜMÜZ KADARIYLA....
kardeş hangi medya o ya bi link verde bende görmek istiyorum .
beşer zulmetsede kader adil hükmeder.
çalışanlarına namaz kıldırmayan firma sahibi bu taraftada öbür taraftada yanacaksın merinos patronu...
kesin AKP nin işidir :)
Ahaha :D :D Tanıdık geliyor bu cümle :D
sen içcilerini cumaya gönderme mevlam da öyle yakar işta...
ŞİMDİ AKPARTİ YAKMIŞTIR YORUMLARI YAZMAYA BAŞLARLAR,SOSYAL DEMOKRATRAT LAR -CHP-İP- İLE,ÜLKESİNİ SEVDİĞİNİ SANAN MHP LİLER.
yaparlar kardeş bunların cibiliyeti böyle malsef
Köpeklerin duası kabul olsa gökden kemik yağarmış: Her olayı dine bağlıyorlar .............
AYNEN KATILIYORUM. DİNİ KULLANAN DİNSİZLER DEMEK İSTİYORUM AMA DİNDEN ÇIKMA KORKUSU İLE DİYEMİYORUM AMA BUNLAR KENDİLERİNDEN O KADAR EMİN Kİ İSTEDİKLERİ İNSANA DİNSİZLİĞİ YAKIŞTIRABİLİYORLAR.
Ölmeyi hiç düşünmüyor beyfendi, yanlışlıkla ölürse, herkes namaza gitmek yerine çalışmak zorunda olduğu için, kendi cenaze namazını kendi taputu içinden kılar artık
ah be DOSTUM yalan haberlere neden itibar edersiniz de araştırmaktan geri kalırsınız. Merinos çalışanları Cuma namazlarına da gider 5 vakit namazda kılar, ben biliyorum çünkü orada çalışıyorum. Bilmeden yorum yapma UTAN biraz.
sen namaz kıldıgı için işçilerini işten atarsan içeridekileride namaz kesinlikle yasak dersen böyle bir uyarı alırsın Allah ıslah etsin .
40yıllık tinerciyim böyle kafa görmedim :) neyin kafasını yasıosun söylede bizde deniyelim :d
kavrulsun tüm fabrıka öglen namazında bıraksınlar söndurmeyı gıtsın butun ıftayeler namaza namaz vaktı abı desınler mustahak aslında ona belkı anlar rabbim ne büyük bazı adaletsızlıklerı ahırete bırakmıyor kullarına da gösterıyor helakını ..
BU NASIL BİR TÜRKÇE YA, BİR DAHA YORUM YAZMAYIN LÜTFEN. SİZİN EVİNİZDE YANGIN ÇIKTIĞINDA DA AYNI KÖTÜ DİLEKLERDE BULUNABİLİRMİSİNİZ. MESELA ÖĞLEN YANGIN ÇIKSA İTFAİYECİLER NAMAZA GİTSE DE SİZ DE YANSANIZ? OLUR MU?
İLAHİ ADALET İŞTE BUDUR. DEMEKKİ YARADAN RABBİMİN SOPASI VARMIŞ. BÜYÜK KONUŞAMAMAK GEREKİR. BİZ ACİZ KULLARDAN DAHADA BÜYÜK VAR.
O SOPA SENİN KAFANA İNECEK HABERİN YOK.
sigortadan zararının 5 katını alır , kafirse almayın arkadaş ürettiği ürünleri , müslümanım deyip kafiri zengin ediyorsunuz sonrada ümmedci olduğunuzu söylüyorsunuz , ben bilmiyordum merinosun kafir fabrikası olduğunu sizden duydum , bundan sonra merinos kafirinden birşey almam , chp liler alsın , birbirlerine destek olsunlar.
SEN ŞİMDİ MÜSLÜMAN BİRİNE KAFİR DİYORSUN EY AKIL FUKARASI! ŞİRKETİN SAHİBİ AİLEYİ TANIYIPTA MI BUNU YAZDIN? BU AİLE MÜSLÜMAN DESEM YÜZÜN KIZARIRDA ÖZÜR MAILİ YAZARMISIN TEKRAR BURAYA.
birine kafir demek dinimizce haramdır arkadaşım . iftirada kul hakkıdır.
ilahi adalet
Yaran mı var?
sanem_mutlu_1990 sen neyin kafasında yaşıyorsun onca insanın ekmek yediği binbir zorluklar ile kurulan bir fabrika yanıyor sen ilahi adalet diyorsun ya bu kin nefret ne diye allah seni ve senin gibi düşünen leri muaffak etmesin MUTLU OLMA EMİİ
Biri çıkıp hükümetin işi diyecek kesin..
BÜTÜN BUNLAR İFLASLARA DOĞRU GİDEN HABİRE FABRİKALARI YAKIP SİGORTA ŞİRKETLERİNDEN PARA ALMAK İÇİN YAPIYORLAR.
AFERİN SANA. ÇÖZMÜŞSÜN OLAYI. SEN BU ZEKA İLE YORUM YAP SADECE.
MERİNOS MOB. iflasa gitmiyor. kusura bakmayın da öküzün altında buzağı aramayın. siz ERDEMOĞLU HOLDİNG'i başkasıyla karıştırıyorsunuz galiba. insanları lekelemeyi bırakın artık .....
he kesin ondan . üç kuruş sigorta karşılığına koca mobilya fabrikasını yaktırdı hatta ona da para harcamadı direkt kendi yaktı patron . tövbe tövbe ne kadar çok film izliyosunuz arkadaş hep Hollywood işte az yerli sinema izleyin.
yansın kavrulsunlarr acımıcaksınızz insanlara devletı tarafından kıskaca alındıgı bir dönemde acımıcaksınnn intihar eden devlet memuruna acimicaksınn zengıne acımıcaksınn
O HABER BU DEĞİL HÜOOP! YANLIŞ YERDESİN, BAŞKA HABERİN YORUMU BU.
YANSIN KAVRULSUNLAR MI? ALLAH SENİN BELANI VERSİN, SEN YAN KAVRUL.
pkk çekiliyor görüntüsüyle tatile çıkıyor ya, izmirden yunan da böyle çıkmıştı onu hatırlatıyor görüntüler.
Neden bu fabrikalarda Otomatik yangın söndürücüleri yok? Neden fabrikaların yangına anında müdahele edecek kendi elemanları? bunun hesabının fabrika sahipleri ve ilgili kurumlardan sorulması gerekir. Yavuz Tambay, Uluslararası Yeminli Tercüman Danışman Bilirkişi- Emekli İş emniyeti görevlisi.
Yavuz bey reklamınızı yaptınız ancak telefon numaranızı koymayı unutmuşsunuz.. Yangından bile kendinize iş çıkartıyorsunuz ya şaşıyorum size!
babamda burda çalışıyo bende yaklaşık otuz sene oldu hiç cumaya gitmek yasaktır namaz kılmak yasaktır diye bişey duymadım. siz iftiradan yanmayı düşünmeyin bakalım mevlam sizi nasıl yakıcak . dingiller ya ne güldüm sabah sabah . yok bide o kadar eminler ki ilgili arkadaşlar direkt giydiriyor ayıp dicem haberiniz yok ki.
zalim eset yapmis olabilir :)
bu habercilerde her yangıne lektrik kontağı diyorlar birileri bu habercilere alevin ve yanmanın nasıl oluştuğu konusunda açıklayıcı bir seminer vermesi gerek kanımca
Yorumlara bakılırsa yangın şöyle çıkar; (Güya)Patron çalışanlarını cumaya göndermez, bunu duyan dini bütün saf kardeşlerimizin beddualarıyla ve verdiği gazlarla elektrik kontağı oluşur yangın çıkar. (İnsanlar bilmeden neyi yargılıyor anlamıyorum. Ben merinos çalışanıyım ve şirkette 5 vakit namaz kılan bir çok çalışan olduğu gibi cuma namazlarını çoğu çalışan kaçırmaz. Yine yorumlardan "kafir şirket" şeklinde yazılar okudum, bunu yazan arkadaşa patronların müslüman olduğunu söylesem kendilerini Allah'a nasıl affettirirler çok merak ediyorum.
Namaz kılan adam benim firmamda çalışamaz diyen adamın fabrikası bu
sen ordaydın kılıcam dedin adamda döndü sana böyle dedi yani . hiç mi aynadaki suretinden utanmıyorsun . ben çalışıyorum merinosta yok böyle bi uygulamamız sen nereden uydurabiliyorsun bunu nerden buluyorsun bu hakkı kendinde . nasıl bu şekilde lekeleyebiliyorsun insanları nasıl Müslümanım diyebiliyorsun kendine böyle pervasız iftira ederken . allah bildiği gibi yapsın sizi be .
YOK ÖYLE BİRŞEY. NETİCEDEN UYDURMA BİR HABERDİ O.
Bu sanayilerdeki özellikle büyük fabrikaların hiçmi bekçisi yok anlamıyorum ki, demekki herkes yan gelip yatıyor..fabrikanın hertarafını sarıyor alevler ortada bekçi yok.. bence tazminatsız işten çıkarılmaları lazım
KESIN SABOTAJDIR...
SİGORTADAN PARAYI ALACAK NASIL OLSA
HANGİ SİGORTADAN?
Ateş, düştüğü yeri yakmış gene! Bu arada konumuzla alakası yok ama bu Sierra Sarrara Sarramıydı neydi bi piskopat tarafından öldürüldü amerika vatandaşıydı diye 2 ay haberin baş sayfalarındaydı. Daha dün reyhanlıda ONLARCA kardeşimiz katledildi bugün baş sayfalarda derbiler gol kralları var sonuncu sayfada bıle katliam haberine yer kalmamış yazıklar olsun!
Sigortadan kat be kat fazlasını alır. Nakte ihtiyacı olmuştur yada makineler eskimiştir bu vesile ile yenileyecek . Zenginin malı züğürtün çenesini yorar.
senin rüyanda gördüğün rakamlarla oynuyo yaklaşşık 15 şirket çinde rusyada antepte dünyanın en büyük halı fabrikalarını açan şirketten bahsediyosun . hayır cehaletinizle şaşırtıyorsunuz pes.
HASARIN KAT BE KAT FAZLASINI VERECEK SİGORTA ŞİRKETİ VAR MI PİYASADA SAF VATANDAŞ. SIFIR BİR ARABAYI BİLE KASKO YAPTIRDIĞINDA YIPRANMA PAYI DÜŞÜLÜR VE İSTERSEN 10METRE GİTMEDEN ARABAN YANSIN KÜL OLSUN SANA SIFIR ARABANIN ÖDEMESİ YAPILMAZ. KAT BE KAT FAZLASIYMIŞ PEH! ÇENENİ YORMA ZÜĞÜRT KARDEŞ.
OLANLAR OLDU HER ŞEY YÜCE ALLAH TARAFINDAN ELEKTRİK KONTAĞI FALANI FİLANI BAHANA SADECE SEBEBTİR
bazen ateş sudan daha iyi temizik yapar merinosa hiç üzülmedim
sizin ev adresi neydi ? duvarına kafir yazıcam . herkesin söylediği oluyomuş ya. sonra bakalım kim neyi nasıl temizliyo
SENDE TEMİZLEN.
Yanma riski olan işyerlerinin yangınını mercek altına almak lazım.Sigortadan para almak,resmi evrakları imha etmek vb.birçok nedenden yangın çıkartıldığını haberlerde okuyoruz.Dileğim gerçek neden bulunur .Ayrıca namaza izin vermedi diye ohh dşiyenler sizler böyle düşünsenizde bunu burada zikretmeniz sizleri vebal altına alıyor.MÜSLÜMAN ASLA KÖTÜLÜĞÜ İSTEMEZ,DİLEMEZ VE DİLEYEMEZ.
Diğer Haberler