Nuri Ergin'den Başbakan'a tehdit

Karagümrük çetesinin tutuklu lideri Nuri Ergin, mahkeme çıkışında Alaattin Çakıcı ve Başbakan Erdoğan'a yönelik tehditler savurdu.

Nuri Ergin'den Başbakan'a tehdit

Edirne F Tipi Yüksek Güvenirlikli Cezaevi'nde tutuklu bulunan Nuri Ergin, geniş güvenlik önlemleri altında Edirne Adliyesi'ne getirildi. Adliyeye garaj kapısından sokulan Ergin, daha sonra jandarma tarafından davanın görüleceği 2. Sulh Ceza Mahkemesi duruşma salonuna alındı. Duruşmanın ikinci oturumunda söz alan Ergin, ''Karagümrük Lokali'nin taranmasının'' ardından Alaattin Çakıcı ile aralarında hasımlık başladığını söyledi. Çakıcı ile aynı yıllarda Kartal Cezaevi'nde birlikte hapis yattıklarını anlatan Ergin, Çakıcı'nın bu dönemde kardeşi Vedat Ergin ve kendisinin büyük hürmet gösterdiği yönünde iddialarda bulunduğunu, ancak bunun doğru olmadığını belirtti.

"HEDİYE ETTİĞİM TELEFONLA KARAGÜMRÜK LOKALİ'Nİ TARATTI"

Ergin, ''Biz yıllardır hapishanelerde yatıyoruz. Bizi tanıyan şerefli tüm alemin delikanlıları bilir ki, biz Allah'tan başka kimseyi yüce bilmeyiz. Kartal Cezaevi'nde Çakıcı'nın kardeşim ve benim karşımda ne şekilde durduğu kameralarda mevcuttur. Ancak, bu alemin dışında, bu alemin delikanlısı olmadığı bellidir ki, benim kendisine hediye ettiğim telefonla, talimat vererek, Karagümrük Lokali'ni taratmıştır'' şeklinde konuştu.

"BİZİM CEZAYLA SORUNUMUZ YOK"

Çakıcı'nın kendisine yazdığı ''hakaret ve tehdit'' içeren mektupta çocuklarını hedef gösterdiğini de ileri Ergin savunmasında, ''Ne ben ne kardeşi Vedat Ergin, hiç bir hasmımızın evlatlarını kendimize hedef görmemişizdir. Bu işlere çoluk çocuk hedef gösterilmez. Benim aile köküm Karagümrük'tür, arzu eden buyursun, öldürsün, hodri meydan. Bizim cezayla sorunumuz yoktur'' dedi.

"KARDEŞİM VEDAT'A ÖLÜM OYUNU KURMAYIN"

Mahkeme Başkanı İsmail Saltık, sanığın ek savunmasının alınmasına karar vererek, duruşmayı erteledi. Ergin duruşmanın ardından jandarmanın yoğun güvenlik önlemleri altında adliyenin arka kapısından cezaevi aracına bindirildi. Ergin, araca bindirilirken gazetecilere dönerek, Alaattin Çakıcı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik tehditler savurdu. Ergin,"Alaattin asacağım seni, Allah kurtaramaz. Seni kendime adadım. Başbakan Vedat'a ölüm oyunu kurma. Öldürdün ulan beni. Kardeşime kim oyun kurarsa hesap soracağım" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler