Son Dakika Yeni Hakan Fidan Haberleri

Ankara'dan gelen son dakika haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ı kabul etti.


Yayın Tarihi: 02.11.2017

Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, bugün kaleme aldığı 'Erdoğan ile Bahçeli arasındaki mutabakatın yeni maddesi...' başlıklı yazısında gündem yaratacak iddialarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın MİT'e alınacak personel konusunda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ortak hareket etme konusunda anlaştığını belirten Takan, "Kasım ve Aralık ayı içinde kopacak gümbürtüye hazır olun" dedi.


Yayın Tarihi: 14.09.2017

Cumhurbaşkanlığı külliyesinde 30 Ağustos resepsiyonuna katılan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi izlenimlerini yazdı. Selvi, resepsiyonda, AKP Sakarya Milletvekili Şaban Dişli'nin Genel Başkan Danışmanı olduğu haberi son dakika gelmesi üzerine çıkan tartışmalara dikkat çekti. Milletvekillerinin haberi doğrulatmaya çalıştığını belirten Selvi "Benzer tartışmaya damatların tahliyesi sırasında Meclis’te AK Parti kulisinde tanık olmuştum. Belli ki Dişli olayı sarsmış" dedi.


Yayın Tarihi: 04.09.2017

Mehmet Yılmaz, "Başbakan Binali Yıldırım ile MİT Müsteşarı Hakan Fidan 15 Temmuz 2016 tarihindeki darbe girişiminden sonra haftalık olağan görüşmeleri de yapmamışlar. Bütün bu süre içinde bir-iki kez toplanmışlar" hatırlatması yaptıktan sonra, "Bu nasıl bir şey? Başbakan ile kendisine bağlı istihbarat örgütünün başı bir buçuk yıl küs mü kalmışlar? Hem bin yıllık devlet geleneğinden söz edeceksiniz hem de bir kabile yönetiminde bile olmayacak bir durum yaşayacaksınız" dedi.


Yayın Tarihi: 31.08.2017

MİT'in resmen Cumhurbaşkanlığı'na bağlanması sonrası hükümetin atacağı ilk adım belli oldu. Selvi, 'MİT'te ilk adım atıldı, sırada ne var?' başlıklı yazısında, MİT'in yapısında değişikliğe gidileceğini yazdı. Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın MİT'in yapısını değiştirecek plan üzerinde hazırlık yaptığı bilgisini verdi.


Yayın Tarihi: 28.08.2017

Hürriyet gazetesi yazarı Murat Yetkin, bugünkü yazısında Ankara'daki ilginç gelişmeleri derledi. Yetkin, "Ankara’dan son birkaç hafta içinde gelen haberlere topluca bakarsanız, icra gücünü halk oylamasıyla elinde toplamış bir cumhurbaşkanı altında kurulmuş bir tek parti hükümetinden beklenecek kestirilebilirlik düzeyinde olmadığını görebilirsiniz" dedi. Yetkin, Mehmet Görmez'e hükümetten "Görevden ayrılmak için uygun bir gerekçe bulsanız" yönünde telkinler yapıldığını da aktardı.


Yayın Tarihi: 04.08.2017

"15 Temmuz darbe girişimi üzerinden çok önemli bir tartışma yürüyor. Bu sayede dudak uçuklatacak yeni bilgilere ulaşıyorum" diyen Abdulkadir Selvi, 15 Temmuz'da gecesine ilişkin şu bilgiyi paylaştı: "Saat 20.09’da Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar’ın odasına girince MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı gören Korg. İlhan Talu da darbe saatinin öne çekilmesi kararında etkili oluyor."


Yayın Tarihi: 02.08.2017

MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın, 15 Temmuz'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın korumasını darbeci Levent Türkkan'ın telefonundan aradığı ortaya çıktı. Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi bugün (31 Temmuz) yayımlanan "O gece MİT’te yaşananlar" başlıklı köşe yazısında Hakan Fidan'la ilgili çok kıonuşulacak detaylar kaleme aldı. İşte o yazıdan çarpıcı satırlar...


Yayın Tarihi: 31.07.2017

'Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez görevden ayrılacak mı' sorusu son günlerin en merak edilen konusu... Görmez dün yaptığı açıklamayla 'görevden ayrılacağının sinyalini' verdi. Ankara kulisleriyle tanınan Abdülkadir Selvi, bugünkü yazısında, 15 Temmuz darbe girişiminde Görmez'e bir telefon geldiğini, Görmez'in o gece MİT binasında olduğunu kaleme aldı. İşte o yazıdan 15 Temmuz gecesi Görmez'e gelen telefonla ilgili bilinmeyen detaylar...


Yayın Tarihi: 27.07.2017

Murat Yetkin "AK Parti’de ve bürokraside en üst görevlerde bulunmuş isimler dâhil, istihbarat raporlarına göre kimin Fethullah Gülen ve gizli örgütlenmesiyle ne işe girmiş olduğunu en azından iki kişinin bildiğinden emin olabiliriz" diye yazdı. Yetkin bu iki ismin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan olduğunu iddia etti. "Tuhaf şeyler oluyor" diyen Yetkin, Başbakan Yıldırım'ın FETÖ'yle ilgili konuşurken müdahaleye uğradığını dile getirdi.


Yayın Tarihi: 16.07.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul etti.


Yayın Tarihi: 22.06.2017

15 Temmuz'da Özel Kuvvetler Komutanlığı (ÖKK) nizamiyelerinde yaşanan çatışmalarla ilgili olarak Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın 7'inci celsesinde ÖKK Kurmay Başkanı'nın koordinasyon astsubayı olan Turgay Usanmaz savunmasında, 14 Temmuz'daki mezuniyet töreninden sonra yemek mahalline geçildiğinde Hulusi Akar'ın Hakan Fidan'ı alıp, başka bir masaya geçtiğini ifade ederken, "Daha önce görmediğimiz, tanık olmadığımız bir şeydi" dedi.


Yayın Tarihi: 07.06.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile 55 siyasetçinin kimlik bilgilerini, cep telefonu numaralarını, e-posta içeriklerini internetten yayan FETÖ ile bağlantılı ‘Börteçine’ adlı siber hacker çetesi çökertildi. FETÖ’cü çetenin işlediği tespit edilen suçlar arasında, AK Parti, CHP, MHP ve HDP’li çok sayıda milletvekilinin e-postalarına girmek, milletvekilleri adına Twitter, Facebook, Instagram ve WhatsApp üzerinden sahte paylaşım siteleri oluşturmak da bulunuyor.


Yayın Tarihi: 31.05.2017

FETÖ üyesi olduğunu kabul eden “Balyoz Planı” davasının duruşma savcısı Hüseyin Kaplan hakkında 3 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davanın iddianamesinde, şüpheli Kaplan'ın örgüte ilişkin itiraf niteliğindeki ifadelerine yer verildi. Kaplan, çay sohbetlerinde eski İçişleri Bakanı Efkan Ala ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın birkaç kişilik grupla “cemaati” hedef aldıklarını ve tasfiye etmek için çalışmalar yaptıklarını duyduklarını söyledi.


Yayın Tarihi: 18.05.2017

Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklamasında göre, Orgeneral Hulusi Akar, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın yer aldığı heyet, dün, ABD'nin başkenti Washington'da Beyaz Saray'da Ulusal Güvenlik Danışmanı Korgeneral McMaster başkanlığındaki heyetle bir araya geldi. Türkiye heyeti, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı başkanlığında, ABD heyetiyle Suriye ve Irak'taki gelişmeleri değerlendirdi.


Yayın Tarihi: 09.05.2017

MİT Müsteşarı Fidan ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi Kalın'ın da katıldığı görüşmede, terörizmle mücadele ile Suriye ve Irak'ta yaşanan son gelişmeler değerlendirildi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın'dan oluşan heyet, ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford başkanlığındaki heyetle bir görüşme gerçekleştirdi.


Yayın Tarihi: 07.05.2017

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Orgeneral Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın ABD'ye gittiği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu ay içindeki en önemli adresi Washington olacak. 3 ismin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyareti öncesinde, ön çalışma gerçekleştireceği belirtildi.


Yayın Tarihi: 05.05.2017

Darbe girişiminden önce açılan ve aralarında terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in de bulunduğu 73 sanığın yargılandığı FETÖ/PDY çatı davası duruşmasında gazeteci-yazar FehmiKoru tanık olarak dinlendi. Koru, bir soru üzerine, "MİT Müsteşarının da Pensilvanya'ya iki kez gittiğini biliyorum. Yanında dosya götürüp götürmediğini bilmiyorum" dedi. Koru, "cemaatle" ilgili kanaatinin, 15 Temmuz'un ardından değiştiğini söyledi.


Yayın Tarihi: 29.03.2017

Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Hakan Fidan’ın MİT Müsteşarlığı’na yeniden atanmasının iptali istemine ilişkin yargı yolunu açtı.


Yayın Tarihi: 15.03.2017

15 Temmuz darbe girişimi öncesinde Hulusi Akar ile görüşmek için karargaha gelen MİT müsteşarı Hakan Fidan'ı aynı gün uğurlayan kadın subay da FETÖ'cü çıktı!


Yayın Tarihi: 05.03.2017

CHP'li Eren Erdem, Genelkurmay Başkanı Akar ve MİT Müsteşarı Fidan’ın, yazar Nuri Pakdil’e, Erdoğan’ı 18 maddelik anayasa değişikliğinden vazgeçirmek için gittiklerini ileri sürdü.


Yayın Tarihi: 28.02.2017

MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın Körfez ülkelerine ziyaretleriyle ilgili olarak AK Parti'deki çok önemli isimlerden duyduğu bir iddiayı köşesine taşıyan Ahmet Takan, çok konuşulacak bir yazı kaleme aldı.


Yayın Tarihi: 09.02.2017

İşte ABD Başkanı Donald Trump'ın önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la yaptığı telefon görüşmesinde IŞİD'le mücadele ve YPG konusu gündeme gelince verdiği yanıt...


Yayın Tarihi: 09.02.2017

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün saat 16.00'da MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve saat 18.30'da da Başbakan Binali Yıldırım ile görüşecek.


Yayın Tarihi: 26.01.2017

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Darbe Komisyonu’nun Fethullah Gülen’le ilgili sorusuna, “Siyaset hayatımda bu yapı ve lideriyle ilişkim olmadı” yanıtını verdi.


Yayın Tarihi: 04.01.2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Yıldırım ve Genelkurmay Başkanı Akar’a darbe sürecine ilişkin sorular hazırlayan TBMM Darbe Araştırma Komisyonu'nun MİT Müsteşarı Fidan'a soru hazırlamadığı öğrenildi.


Yayın Tarihi: 28.12.2016

Hakan Fidan'ın ifadesinin alınması için Başbakanlık'tan izin istendiği ileri sürülmüştü


Yayın Tarihi: 05.12.2016

Habertürk yazarı Murat Bardakçı Ankara'daki üst düzey yetkilileri kaynak göstererek "15 Temmuz'da MİT'e darbe ihbarı yapılmadı. Hakan Fidan, Hulusi Akar'a 'Beni kaçıracaklar' dedi" iddiasında bulundu.


Yayın Tarihi: 02.12.2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul etti.


Yayın Tarihi: 03.11.2016

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'ın, dün Rusya’ya gerçekleştirdiği kritik ziyarette, Akar'a Hakan Fidan da eşlik etti.


Yayın Tarihi: 02.11.2016

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, G-20 Liderler Zirvesi için bulunduğu Çin’in Hangcou kentinde, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le dün akşam ikili görüşme yaptı.


Yayın Tarihi: 04.09.2016

FETÖ'ye finansal destek sağladıkları iddiasıyla tutuklanan işadamları ile ilgili iddianamede Erdoğan'ın FETÖ hastanesindeki ameliyatına Hakan Fidan'ın engel olduğu belirtildi.


Yayın Tarihi: 01.09.2016

FETÖ operasyonlarında gizli tanık olmayı kabul eden 'Korkut' kod adlı itirafçı, sohbet toplantılarında konuşulan konuları anlattı...


Yayın Tarihi: 20.08.2016

Tutuklu İlhan Talu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın darbecilerden 20 dakika ile kurtulduğunu ifade etti.


Yayın Tarihi: 07.08.2016

15 Temmuz'da gerçekleşen darbe girişimini ihbar eden binbaşının TSK'dan ihraç edildiği ileri sürüldü.


Yayın Tarihi: 05.08.2016

Başbakan Binali Yıldırım CNN Türk canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.


Yayın Tarihi: 02.08.2016

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan saat 16:00'da MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul edecek.


Yayın Tarihi: 28.07.2016

İçişleri Bakanı Efkan Ala, darbe girişimi sırasında Hakan Fidan ile yaptığı telefon görüşmesini anlattı


Yayın Tarihi: 23.07.2016

Darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan’la görüştü.


Yayın Tarihi: 22.07.2016

CNN Türk Ankara Temsilcisi Hande Fırat, "MİT’e yapılan saldırının hedefinin MİT Müsteşarı Hakan Fidan olduğu öğrenildi" dedi.


Yayın Tarihi: 17.07.2016

Dışişleri Bakanlığı kararnamesi belli oldu. Kararnamede MİT müsteşarı Hakan Fidan yer almadı.


Yayın Tarihi: 11.06.2016

MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu'nun görevden alındığı ile ilgili sosyal medyada dolaşan söylentilere Başbakanlık'tan yalanlama geldi.


Yayın Tarihi: 03.06.2016

Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ve MİT Müsteşarı Hakan Fidan, art arda roketli saldırıların yaşandığı bölgede inceleme yapmak üzere Kilis'e geldi.


Yayın Tarihi: 13.04.2016

Irak Dışişleri, Hakan Fidan ve Feridun Sinirlioğlu görüşmesi sonrası 'Musul' ile ilgili açıklamalarda bulundu.


Yayın Tarihi: 11.12.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul etti.


Yayın Tarihi: 23.11.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hindistan Başbakanı Narendra Modi ile görüştü.


Yayın Tarihi: 16.11.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul etti.


Yayın Tarihi: 09.11.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün İçişleri Bakanı, MİT Müsteşarı, Genelkurmay Başkanı ve Başbakan Davutoğlu'nu kabul etti.


Yayın Tarihi: 12.10.2015

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı Tarabya Köşkü'nde kabul etti. 2 saat süren görüşmeye ilişkin bilgi verilmedi.


Yayın Tarihi: 05.09.2015

Başbakan Ahmet Davutoğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı kabul etti.


Yayın Tarihi: 06.08.2015