HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

SON DAKİKA | Fidan ile kritik görüşmesinin ardından Erdoğan da Blinken'ı kabul etti! Vahdettin Köşkü önünde Blinken'ın Türkiye ziyaretine protesto

İçerik devam ediyor
İçerik devam ediyor

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanı Hakan Fidan ile ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken arasında önemli bir görüşme gerçekleşti. Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Blinken'i Vahdettin Köşkü'nde kabul etti. Öte yandan Vahdettin Köşkü önünde Anadolu Gençlik Vakfı üyeleri Blinken'ın Türkiye ziyaretini protesto etti.

Son dakika haberi: Dışişleri Bakanı Fidan, ABD'li mevkidaşı Blinken ile görüştü. Vahdettin Köşkü'ndeki görüşmenin ardından Blinken'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmesi bekleniyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Blinken'i Vahdettin Köşkü'nde kabul etti.

Artık bu haberi dinlemek de mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

AA-20240106-33368661-33368659-CUMHURBASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

AA-20240106-33368661-33368660-CUMHURBASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

Fidan ve Blinken'ın, İstanbul'da bulunan Vahdettin Köşkü'ndeki görüşmesi ise yaklaşık iki saat sürdü. Dışişleri Bakanlığının X sosyal medya hesabından yapılan paylaşıma göre, görüşmede Gazze'deki savaş, insani kriz, İsveç’in NATO’ya katılım süreci, ikili ve bölgesel konular ele alındı.

erdoiç

BLINKEN'IN 7 EKİM'DEN BU YANA 4. BÖLGE TURU

Blinken, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının başladığı 7 Ekim'den bu yana 4. kez bölge turuna çıktı.

Bölge turu kapsamında ilk olarak İstanbul'a gelen Blinken'ın, buradan Yunanistan'a geçmesi bekleniyor.

Blinken, Yunanistan'ın ardından Ürdün, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, İsrail, Filistin ve Mısır'ı da ziyaret ederek temaslarda bulunacak.

BLINKEN'IN TÜRKİYE ZİYARET PROTESTO EDİLDİ

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, dün akşam saatlerinde İstanbul'a gelen ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile Vahdettin Köşkü'nde öğlen saatlerinde görüştü. Görüşme devam ederken Anadolu Gençlik Vakfı üyeleri Vahdettin Köşkü yakınında Blinken'ın Türkiye ziyaretini protesto etti.

28a031ec4af12a6b2bc920263d3f6c6a

Grup adına açıklama yapan Hasan Basri Yalçın, "Blinken'ın coğrafyamızda yaptığı seyahatler mekik diplomasisi, barış için olmadığını çok iyi biliyoruz. Bu ziyaretlerin barış için değil, Ortadoğu'yu yeniden dizayn etmek için olduğunu bilmemek ülkemizin topraklarının da içinde bulunduğu büyük Ortadoğu projesini hızlandırmak için olduğunu anlamamak siyasi ahmaklıktır. Filistin bir imtihan bu imtihanı kaybetmeyin, ABD ile teröristlerin ağababası ile masaya oturmayın" dedi. Açıklamanın ardından grubun Vahdettin Köşkü yakınlarında bekleyişi sürüyor. (DHA/AA)

8247c29a12c682bc3ae8fca2b6b9a003

En Çok Aranan Haberler