Muharrem İnce’nin ekibine liste darbesi

CHP’nin bu akşam saatlerinde netleşen milletvekili aday listelerinde, Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye yakın isimlerin büyük çoğunluğunun üstü çizildi.

Muharrem İnce’nin ekibine liste darbesi

CHP’de Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve genel merkezde kurulan komisyon tarafından şekillendirilen aday listeleri netleşmeye başladı. Listelerin kulislere sızmasıyla, önemli bir detay ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu ile girdiği genel başkanlık yarışı sınasında Muharrem İnce ile birlikte hareket eden çok sayıda milletvekili, yeni aday listelerinde kendilerine yer bulamadı. İnce’nin ekibinden listelere girebilen sadece iki isim oldu. TBMM Başkanvekili ve Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün ve Bolu Milletvekili Tanju Özcan yeniden aday gösterildiler.

Aşağıdaki milletvekillerin ise liste dışında kaldığı öğrenildi:

Ali Rıza Yalçınkaya
Emre Köprülü
Haluk Pekşen
Şerafettin Turpçu
Bülent Yener Bektaşoğlu
Bülent Öz
Yakup Akkaya
Akın Üstündağ

EREN ERDEM VE BARIŞ YARKADAŞ ADAY GÖSTERİLMEDİ

İstanbul'da Barış Yarkadaş, Ali Şeker, Eren Erdem, Ankara'dan Şenal Saruhan, Trabzon'da Haluk Pekşen, Mustafa Balbay, İzmir'den Zeynep Altıok, Musa Çam, Necati Yılmaz ve Manisa'dan Tur Yıldız Biçer, Mersin'den Fikri Sağlar, Eskişehir'den Gaye Usluer, Edirne'den Erdin Bircan ve Zonguldak'tan Şerafettin Turpçu, Nefi Kara, Gülay Yedekçi'nin listede yer almaması dikkat çekti.

chp-milletvekili-listesi-manset

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 52 yorum
Muharrem tasfiyesi budur. uyanık KK adamı resmen oyunla sildi attı. cehape ye de bu yakışır
CHP nin bu bölünmüş görüntüsü ile başarı elde etmesi zor.
şampiyon belli, gerisi tirt...
Kılıcdaroğlu akıllı siyasetci, Sayın ince ve destekcilerini yavaş yavaş saf dışı bırakıp, siyasi üstünlüğünü elinde tutmak zorunda, parti içinde farklı sesleri kesmiş ama, siyaset bu, şeytanın aklı buna yetmez!
haluk pekşen gibi birisinin aday gosterılmememesi neyin nesi acaba
@nisyan merkez sağın yeni partisi CHP oldu artık sosyal demokratlar tasfiye sürecine girdi
adamı kendi partisi istemiyor. bir de cumhurbaşkanlığına aday koyuyorlar pehhh saçmalığa bak.
cumhur başkanlığı seçiminde kendisinde seçilme şansı görmeyen kılıcdaroğlu inceyi aday göstererek onu tasfiye etme planını uyguladı zavallı ince hala uyanamadı.
onlar bakan olabilsinler diye, Muharrem ince nin elini güçlendirmek için liste dışı kalmıştır
ya! Kılıçdaroğlu zaten muharrem ince’yi CB adayı yapıp saf dışı bıraktı.! şimdi de İncenin adamlarının işi bitti muhalif kimse kalmadı partide..! sorsan demokratlar,sorsan Dikdatör var ülkede
Anla artık Sayın Ince bunlar seni de çizecekler
hiç sorun yok, akp medyasının algı operasyonu, sayın ince tüm detayları biliyor ve destekliuor ;
Bu durum Ince başkan olduğunda başkan yardımcısı yapmak istediği için olmasın?
muharrem ince c.başkanlığa aday yapılması ile zaten üstü çizildiydi, vekil arkadaşlarınıda çizmiş kemal
Adı geçenler, İnce'nin Cumhurbaşkanlığındaki bakanlar kurulu için listelere alınmamış olabilirler. Yeni sistemde bakanlar meclis dışından atanacak çünkü.
CHP kendi ayağına sıktı.....
Başkan olunca hepsini bakan yapacak milletvekilleri bakan olamıyor yeni sistemde.
yaaa muharrem bey gördünmü seni ve seni desdekleyenleri partiden sildiler gördünmü
İşte CHP Saçmalığı gene başladı.Bu resmen Muharrem ince ile Çalışanlara darbe.Belki Muharrem İnce nin hükümet kadrolarında değerlendireceğiz için aday gösterilmesi olabilirler
NE VAR BUNDA YANİ ÖMRÜ VARSA 5 YIL SONRA TEKRAR SEÇİME GİRER
akıllı adam
Kısmet değilmiş...
Kendi icinde bile birlik olamayanlar mı koskoca devleti yöneteceklermis...gülerim ben buna...puhahahhah
chp bitti galiba
Tam diyordum CHP ye oy verecem ama demek ki CHP hala başkalarının güdümündeki insanlarla yönetiliyor. O halde tekrar Akşener... Muhtemelen bu milletvekillerinin böyle harcanmasından dolayı seçimi tekrar AKP kazanacak. Yazık... Kemal Kılıçdaroğlu AKP ye çalışsa ancak bu kadar becerebilir...
kendisini de çizdiler haberi yok garibim...:))
Adamlar bakan olacak neden milletvekili olsunlar ki ?
@habersizhemsire boş boş bakan olacaklar
@habersizhemsire vekil olmadan bakan olmak kötü hemşire
Parti den böyle bir haber çıkması hiç hoş olmadı chp adına
kilictaroglu 3 ince 0
Az olsun benim olsun mantığı
MUHAREM'DE LİSTE DIŞI DEĞİLMİ CB ADAYI GÖSTERİLEREK
Nasıl akpartiye oy verenler milletvekili adaylarının kim olduğuna bakmadan, belediye seçimlerinde belediye başkanı adayının kim olduğuna bakmadan akpartiye oy veriyorlarsa, bende CHP'nin milletvekili adaylarının kim olduğuna bakmadan oyumu muharrem inceye vereceğim.
@vatandas0 vatandaş geleceğini oyluyorsun
ince de parti kursun oyumu veririm, yeter imparatorluk gibi kadro kurup yayılıyorlar, tayyip nasıl ayrıldı, akşener nasıl ayrıldıysa kendi kaderlerini çizdilerse ince de kendi kaderini çizebilir.
MUHARREMİN SESİNİ KISTILAR.
Muharrem'e değil başkanlık adım attırmayacakları ilan olmuştur... Başkan olup aday listesi belirlemesini geçtim adamı asansörle bi üst kata çıkarmadılar daha ne olsun... Perşembenin gelişi Çarşambadan bellidir... İnce görünümlü kılıçdaroğlu başkanlığı durumu söz konusu,hayır ,kılıçdaroğlu o kadar meraklıysa neden kendisi aday olmuyor!
Adam boşunamı hesap uzmanı olmuş , saçları dökmüş. Nasıl olsa kazanamayacağı bir yarışa gireceğine koltuğu sağlamlaştırmak daha iyi demiş partidede bana yakın olanlar gelsin safsata dinlesin karşı çıkanları salla gitsin demiş. ssk gibi chp de battı. Batan gemiden geriya ince ince sızıntı kaldı. Çık meydana ağla ağlaya bildiğin kadar hemde inceden ince.. Vekillikte gitti cumhurbaşkanlığıda . Bu memleket yılların çekilen YOKLUK-KUYRUK-KARABORSA MALLAR eziyetinden sonra ARTIK DÜNYADA DEVİ OLMUŞ,İTİBAR SAHİBİ OLMUŞ, SÖZÜ GEÇER BİR TÜRKİYE CUMHURİYETİ VAR 2023 e hazırlanan parti ile icraat değil
1 taşla 2 kuş vurmak bu olsa gerek
İnce nin üstü çizilmişti zaten yakın isimleri ne bekliyorlardı ...
Muharrem İnce nin listesi diye bir şey yok. kendisine bir görev verildi ve işine bakacak. afra tafra ya gerek yok.
diktatör kimmiş ince.
Klasik Chp geleneği..,Ayağına dolaşanı sat gitsinnnnnnnnnnnnnnnn.!
Diğer Haberler