Kanseri uzayda yendiler!

Rus bilim insanları kanseri yok eden bir ilacın denemelerinin uzayda başarıyla tamamladığını açıkladı.

İlacın en önemli özelliklerinden biri, her tür kanseri, hangi aşamada olursa olsun yenebilmesi.

İzvestiya gazetesine konuşan Rusya Federal Tıp ve Biyoloji Dairesi Bilimsel Araştırmalar Enstitüsü Direktör Yardımcısı Prof. Andrey Simbirtsev, "Termal şok proteini adını verdiğimiz ilaç hem bağışıklık sistemini güçlendirerek tümörlerin yok edilmesini sağlıyor, hem de sağlıklı hücrelerin hasar görmesini engelliyor" dedi.

Söz konusu protein insan vücudunda az miktarda bulunuyor. Rus bilim insanları önce bu proteini hangi genin ürettiğini keşfetti. Ardından bu proteini üretebilen bir bakteri hücresi yapıldı. Simbirtsev, "Bakteri hücreleri çok hızlı çoğalıyor, böylece bu proteinden sınırsız miktarda üretebilir hale geldik" dedi.

Fareler üzerinde yapılan denemelerde en son aşamadaki kanser vakalarında bile ilacın başarılı olduğu ve tümörleri yok ettiği görüldü. Simbirtsev, ilacın insanlar üstünde yan etkisi olmadığından emin olabilmek amacıyla deneylerin bir yıl daha süreceğini açıkladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 43 yorum
Hadi bakalım az kaldı
Rus tıbbına çok güven olmaz. Batı tıbbından farklı bir sistemleri var çin tıbbı gibi. Bu yüzden biraz fantastik olabiliyorlar bazen
@ilerigeridemokrasi anladığım kadarıyla sen hiç çaresiz , ümidi kalmamış son evrede olan kanser hastalarını tanımamışsın burdan atıp tutmak yazmak kolay,o durumda güven aranmıyor artık sağlık aranıyor haliyle bir ümit denilip musluktan doldurdugun su sifalı desen bile insanlar şifali diye musluk suyunu içebiliyorlar haliyle bir ümit güven olsun olmasın kansere care bulucaklarsa bi şekilde helal olsun derim ben..
@ilerigeridemokrasi hee hee
@ilerigeridemokrasi tıp dahisi ileri geri birşeyi biliyorsan konuş ilim irfan öğrensinler bilmiyorsan sus insan sansınlar seni
@ilerigeridemokrasi, Batı tıbbı ticari çıkarlara bağlı çalışır.FDA onay vermedikçe en faydalı olduğu tespit edilen ilaçlar 5 seneden önce piyasaya verilmez.Bu arada mevcut ilaçlar en pahalı şekilde satılır.Bu bilindiği içinde çaresiz insanlar rusya dahil eski doğu bloku ülkelerine,hatta küba'ya gider ve tedavi de olurlar. Gerçekse yazılanlar helal olsun,
@ilerigeridemokrasi onlarin tippi guvenilmezse bizimki ne acaba
@ilerigeridemokrasi senin tıp daki karşılığını merak ediyorum. seni ruslara gönderelim bi baksınlar sanada ,beyin hücresi üretebilirlermi senin icin
BİZ OSMANLI RUHU GELSIN Mİ GELMESİNMİ GİBİ DÜYA PROJESİYLE UĞRAŞIRKEN...BU MANYAK RUSLARIN UĞRAŞTIĞI ŞEYE BAK..KANSERE ÇARE BULMUŞLAR..HEMDE UZAYDA..OTURUN NAMAZ KILIN..İSLAMI TANIYIN..NE İŞİNİZ VAR BİLİMLE........!!!
@ilkerim_can ilkerim ama bu yaptığın Bekir tekire kendi ülkesini unutup almanya ya demokrasi dersi vermesi gibi bişey oldu. Tıp ne bilim ne bunlar ancak İMAM HATİP İSTERİZ DİYE BAGIRIRLAR
@ilkerim_can @ilkerim_can bu bağnaz kafanla git kendini uçumurdan aşağı at. bu ülke senin gibiler yüzünden geri kalıyor. bilimle uğraşmayalım işi gücü bırakalım ozaman kimse bir gayret göstermesin oturalım namaz kılalım? birde bunu kalkmış ruslara söylüyorsun. yakınında anlaşılan hiç kanser hastası olmammış olsaydı mumla arardın bu buluşları su katılmamış safsın
@ilkerim_can namaz kılmakla bilime ters düşülmez.biraz islamı araştırsan islamın bilime ilme ne kadar değer verdiğini bilirdin.
BİZİ SURİYE İLE MEŞGUL ET SONRA KENDİN BİLİMLE UĞRAŞ
@cumhurbveli sanki bıraksa bilimle uğraşacan
kanser hastalığının caresi zaten var ama cok buyuk bir ekonomi milyar dolarlar degerinde ve dunya populasyonu icinde insanlarin olmesi şart. O yuzden basarili olsalar da basarisiz olduk deyip projeyi rafa kaldirirlar.
@thepain , Doğrudur.Genellikte Batı tıbbı için geçerlidir.
Kanserin bu çeşidini tedavi ediyorsunuz da bu ülke için kanserden daha tehlikeli olan eeeeyyy cehepelileri ne yapacağız? Onları da uzaya göndersek keşke.
@serhat_boyu_77 sen önce emanet beynini gönder mikroçip beyinli canlı, CHP yi de ağzına alma, akapenle yat kalk ne de olsa emirle çalışan bir türsünüz...!
@serhat_boyu_77 Bence bir aşı bulunsada senin gibi zihniyeti bozuk beyin hücreleri hasar görmüşleri aşılasalar.
@serhat_boyu_77 YAZILARINI gördükçe yemin ediyorum insanlığımdan utanıyorum yemin ediyorum bak bu kadar mı boş bu kadarmı eğitimsiz düşüncesiz ileriyi göremeyen güdülmeye meyinli olur bir insan
Bazı saf kişiler "cumhurbaşkanına yetki verilirse ülke gelişir" demiş. Aksine her şeyi tek adama bağlarsan iş bölümü oluşmaz. Herşeye o burnunu sokar ve ülke gelişmez. Şuan gelişmemesinin sebebi de bu. Burnunu sokmadığı hiç birşey yok. Orduya, Yargıya, polise burnunu soktu hepsini paramparça etti. fetöcülerle doldurdu. ABD'deki başkanlığın bizdekiyle alakası yok. ABD'de yüksek yargı trump'u öttürür. Bizdeki diktatörlük sisteminde ise yasama/yürütme/yargı, bütçe, meclisin feshi, seçimleri yenileme, ohal yetkisi her şey tayyipe bağlanmış. geçmişte bu yetkilerin aynısı hitlere verilmişti.
boş ver kanserin çaresini referandumda evet diyecen mi..
helal olsun adamlara insanlıga kim hizmet ediyorsa ALLAH razı olsun.çok iyi.ama bakıyorumda tipik türk akıllılar var gene adamların buldugu bilminen dalga geçiyor geri zekalı.
inanmam kanseri bitiremezler bu kanser hastalığı üzerinden dönen paralar akla hayale gelmeyecek boyutta, kapitalist düzen buna izin vermez,onlar için meyve veren ağacı keserlermi.
Baskanlik gelince ulke gelisecek merak etmeyin. Bugune kadar gelismemesinin sebebi basbakanin cumhurbaskaninin hic yetkisi olmamasindan. Hadi hayir li olsun. Adamlardaki bilime bak. Bizdekine bak...
Baskanlik gelince baskanin duasi ile hastaliklar iyilesecek onun icin evet dfgfhgj
hangi tıp fakültesini bitirdin lo
Kanser hastaligina care bulunali cok oldu.ama bunun uzerinden oyle paralar donuyorki,resmen kuresel sermaye.ondan sebep izin vermezler,verselerde bu projede olan bilim adamlarinin bir gun ölüm haberini hep birlikte okuruz.
Kuranda neden yazmıyor..hep bu ateistlermi bulacak herşeyi...
@hasyazar Kuran insanlara ALLAH tarafından DÜNYA ve AHİRET hayatı için gönderilmiştir. Bilimsel yeniliklere kapalı değildir. !
ma bizimkiler boşturki ben biyoloji bitirdim dicle ünv de ama bir orta okul öğrencisi benden daha iyi biyoloji biliyor bu benim eksikliğim değil yani o bölüme severek girdim ama üvdeki hocalarımız 4 kardeş 1 bölümde birine yanlış yaparsan 14 dersten kalırsın çete kurmuşlardı bizi değil biyolojiden hayattan bezdirdiler
Biz şu kanal İstanbul'u bir yapalım da tüm dünya bilim ne imiş görsün..
Beslenme %33 MORAL %33 KANSERi yok ediyor. Vucudumuz BAĞIŞIKLIK sistemi ile KANSERi barındırmaz. !
Gözümü açtıgımdan beri kanserin çaresi buluyor:) 20 sene
laf söyledi bal kabağı....
@alptekinsen @cumhurbveli ma bizimkiler boşturki ben biyoloji bitirdim dicle ünv de ama bir orta okul öğrencisi benden daha iyi biyoloji biliyor bu benim eksikliğim değil yani o bölüme severek girdim ama üvdeki hocalarımız 4 kardeş 1 bölümde birine yanlış yaparsan 14 dersten kalırsın çete kurmuşlardı bizi değil biyolojiden hayattan bezdirdiler
kanseri yenmek kolay, chlorella kullan, nefes terapisi yap hergün, kızartma ve hazır gıdalar yeme,zararlı alışkanlıkları bırak, bu kadar basit.
BEN BU GÜNE KADAR RUSYADA KANSERDEN ÖLEN BİRİNİ HABERİNİ DUYMADIM ÇERNOBİL PATLAMASI ASLINDA RUSYADA KANSER VAKASININ ARTMSI GEREKİRKEN NEDENSE HİÇ DUYULMADI. AKSİNE BİZİM KARADENİZ BÖLGESİ ÇOK ETKİLENDİ. DEMEKKİ RUSLA ÇOKTAN BULMUŞLAR İLACINI.
çözülebilirler bu işi. batı tıbbınıda biliyoruz
Bunun için uzaya çıkmaya gerek yok. Thc zaten kanser hücrelerinin beslemesini engelleyerek ölmesini sağlıyor. Önemli olan ön yargılarınızdan kurtulun.
2023 e kadar biz de yapacağız
kanalsız bilim yapılamıyormu?
Bu insanlar hala kanseri anlayamış kanser denilen kişi kaç gün ömrüm kaldı algısı oluşmakta.Kanser vucudun bir korunma mekanisması reaksiyonu.Her organın her bölgenin kendi kanseri mevcut...Dışarıdan müdahale öldürür kanseri çünkü her vücüd ayrı bir organizmadır.Her vucudun kendi standartı var kendi savunma mekanizması.
Diğer Haberler