Kesik baş cinayetinde flaş gelişmeler

Isparta'nın Yalvaç İlçesi’nde kendisine silah zoruyla tecavüz ettiğini ileri sürdüğü Nurettin Gider’i öldüren Nevin Yıldırım hakkında 'ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası' talep edildi

Kesik baş cinayetinde flaş gelişmeler

Isparta'nın Yalvaç İlçesi’nde kendisine silah zoruyla tecavüz ettiğini ileri sürdüğü Nurettin Gider’i av tüfeğiyle öldürdükten sonra, başını keserek köy meydanına atan Nevin Yıldırım hakkında, ’Tasarlayarak canavarca hisle kasten adam öldürmek’ iddiasıyla ’ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası’ talep edildi.

Yalvaç İlçesi’ne bağlı Koruyaka Köyü’nde evli ve 2 çocuk annesi 29 yaşındaki Nevin Yıldırım, kendisine silah zoruyla tecavüz ettiğini ileri sürdüğü 2 çocuk babası 35 yaşındaki Nurettin Gider’i 28 Ağustos 2012 gecesi tüfekle vurdu, başını kesip bir çuvala koyarak, ’İşte namusuma uzananın kellesi’ diyerek köy meydanına attı. Olaydan sonra jandarma tarafından gözaltına alınan Yıldırım, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Isparta E Tipi Kapalı Cezaevi’ne gönderilen Nevin Yıldırım, 17 Kasım 2012’de 3.5 kilo ağırlığında kız bebek dünyaya getirdi. Yıldırım’ın istemediği bebek, Isparta Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yurduna yerleştirildi. 3 bakıcı tarafından özenle bakılan bebeğe, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan tarafından ’Elif Sıla’ adı verildi.

ÖNCEDEN GÖNÜL İLİŞKİSİ İDDİASI

Soruşturmayı sürdüren Yalvaç Cumhuriyet Savcılığı, 11 Şubat 2013’te İstanbul Adli Tıp Kurumu’nun gönderdiği DNA raporunda, Nevin Yıldırım’ın doğurduğu kız bebeğin babasının Nurettin Gider olduğunun belirlenmesi üzerine iddianame hazırladı. Geniş kapsamlı bir soruşturmanın ardından cumhuriyet savcısı Osman Çabuk’un olaydan 354 gün sonra hazırladığı 46 sayfalık iddianame Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi. 32 tanığın ifadesine başvurularak hazırlanan iddianamede, Nurettin Gider’i av tüfeğiyle öldürdükten sonra, başını keserek köy meydanına atan Nevin Yıldırım hakkında ’Tasarlayarak, canavarca hisle kasten adam öldürmek’ iddiasıyla ’ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası’ istedi. Nurettin Gider’in eşi Keziban Gider ve annesi Zeynep Gider’in müşteki kabul edildiği iddianamede, gerek tanık ifadelerinden gerekse telefon dökümlerinden sanık ile maktul arasında önceden gönül ilişkisi olduğuna, tecavüz olayının gerçekleşmediğine kanaat getirildi.

5 KEZ ATEŞ ETMİŞ

Otopsi raporlarına yer verilen iddianamede, Nurettin Gider’e sırt bölgesinden 2, kasık bölgesinden 2 ve çene bölgesinden 1 olmak üzere toplam 5 el ateş edildiği, yaralarının ölümcül olduğu, kafasının ise öldükten sonra kesildiği belirtildi. Nevin Yıldırım’ın ifadesine de yer verilen iddianamede, Yıldırım’ın, Nurettin Gider’le gönül ilişkisini kabul etmediği kaydedildi. Nurettin Gider’in ilk kez 18 Ocak 2012’de kendisine tecavüz ettiğini iddia eden Nevin Yıldırım’ın, ifadesinde şunlar yer aldı:

"Nurettin, elindeki silahı göstererek, ’Sakın bağırma çocuklarına sıkarım’ diyerek tecavüzü gerçekleştirdi. Bir müddet oturduktan sonra gitti. 3- 5 gün sonra yeniden gelerek tekrar tecavüz edip gitti. Bu olayın 5- 6 günde bir tekrar etmesi üzerine kapıyı kilitlediğim halde tehdit ederek kapıyı açtırıp devam etti. O dönemde diş ağrısı için antibiyotik kullanıyordum. Adetim kesildiği için hamile kaldığımı anlayamadım. Kürtaj için gittiğimiz doktor ise ’Eşinin rızası lazım’ diyerek kürtaj yapmadı."

KIZ OLURSA ’CEMRE’ ERKEK OLURSA ’KUZEY’

Nurettin Gider’in hamileliği öğrendiğinde çok sevindiğini de ifadesinde belirten Nevin Yıldırım, "Nurettin, televizyondaki ’Kuzey Güney’ dizisindeki karakterleri çok seviyordu. ’Kız olursa Cemre, oğlan olursa ’Kuzey’ ismini koyacağım’ dedi. Ben de kendisini geçiştirmek için ’Tamam’ dedim" dedi.

’ARTIK İĞRENMEYE BAŞLAMIŞTIM’

İddianamede Nevin Yıldırım’ın cinayeti nasıl işlediğine dair verdiği ifadeye de yer verildi. Nurettin Gider’i önce bıçakla öldürmeyi tasarladığını anlatan Yıldırım, ifadesinde şunları söyledi:

"Benden güçlü olduğu için vazgeçtim. Nurettin olay günü saat 22.00 sıralarında eve geldi. İple eve çıkmaya çalışırken kayınpederime ait tüfeği alarak 2 el ateş ettim. Nurettin bana küfür ederek belindeki tabancayı çıkarmaya çalıştı. Ancak silahı yere düşürdü. Yanına gittiğimde küfür etmeye devam etti. Bunun üzerine cinsel bölgesine ateş ettim. Nurettin’in öldüğünü düşünerek yanımdaki saplı bıçakla boğazını kestim. Başını yaklaşık 200 metre ileride köy kahvesinin önüne fırlatarak, ’İşte namusumla oynayanın kellesi, benim arkamdan konuşmayın’ tarzı laflar ederek eve döndüm. Nurettin sürekli beni, ’Elimde çıplak fotoğrafların var’ var diye tehdit ediyordu. Hatta ramazan ayında eve gelen misafirler ’Nurettin’in oğlu senin resimlerini internete verecek, doğru mu?’ diye sorular sordu. Nurettin’le ilişkiye tehdit ve şantajlar nedeniyle girdim."

EV YANGININI NEVİN Mİ İSTEDİ?

İddianamede, Nevin Yıldırım ve kayınpederinin kaldığı evde çıkan yangına da yer verildi. Nevin Yıldırım’ın cezaevinden telefonla aradığı eşi İsmail Yıldırım’a ’O evde kötü hatıralar var, yak’ dediği iddia edildi. İsmail Yıldırım’ın bu iddiaları reddettiği iddianamede yer aldı.

BEBEK İÇİN 50 BİN LİRA İSTEMİŞ

İddianamede yer alan çarpıcı bir iddia ise Nevin Yıldırım’ın doğan kız çocuğu için 50 bin lira istemesi oldu. Nevin Yıldırım’ın babası Zekeriya Yıldız ile yaptığı telefon görüşmelerine de iddianamede yer aldı. Görüşmede baba Zekeriya Yıldız’ın, ’Maraş’tan bir aile çocuğu evlat edinmek istiyor, bir miktar para verecekler’ diyor. Nevin Yıldırım’ın ’Kaç para veriyorlar?, ’30 bin TL, 50 bin TL verirlerse verelim’ sözlerine yer verildi.

’SENİ SEVİYORUM, CANIM’ MESAJI

Nevin Yıldırım’ın, Nurettin Gider’le 2010 yılında beri görüştüğüne yer verilen iddianamede, Nevin Yıldırım’ın, 2010 yılında Nurettin Gider’le cep telefonuyla 3 saat 46 dakika 31 saniye, 2011 yılında 42 saat 3 dakika 10 saniye ve 2012 yılında 114 saat 47 dakika 33 saniye görüştüğü belirtildi. Nevin Yıldırım’ın, Nurettin Gider’e telefon konuşmalarında ve attığı mesajlarda, ’seni seviyorum, canım’ gibi ifadeler kullandığı kaydedildi.

’RIZASIYLA İLİŞKİYE GİRDİ’

Nevin Yıldırım ve Nurettin Gider’in bu sözlerinin bir kısmının Nurettin Gider’in eşi Keziban Gider ve arkadaşları tarafından da duyulduğu vurgulandı. Nurettin Gider’in cep telefonunda Nevin Yıldırım’a ait gülümserken, poz vererek çekilen fotoğraflar bulunduğunun belirtildiği iddianamede, ikili arasındaki ilişkinin Nurettin Gider’in eşi Keziban, annesi Zeynep Gider, kardeşi ve arkadaşları tarafından bilindiği kaydedildi.

Nevin Yıldırım’ın 2010 yılından beri Nurettin Gider’le rızasıyla ilişki yaşadığının yer verildiği iddianamede, şunlar kaydedildi:

"Nevin Yıldırım tecavüze uğramadığından, hamile kaldığını anlayana kadar kimseye bahsetmedi. Karnındaki bebeğin eşinden değil, Nurettin Gider’den olduğunu anlaması, ilişkinin köyde konuşulmaya başlaması üzerine zor durumda kalan Nevin Yıldırım’ın, kendisini topluma ve ailesine karşı tecavüze uğradığına inandırmak için 2010 yılında beri rızasıyla ilişki yaşadığı ve hamile kaldığı Nurettin Gider’i, ’tasarlayarak, canavarca hisle öldürdüğü’ kanaatine varılmıştır."

Hakkında Türk Ceza Kanunu’nun (TCK) 82/1 maddesi, ’a ve ’b’ bentleri gereğince ’tasarlayarak, canavarca hisle öldürmek’ suçundan ’ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası’ istenilen Nevin Yıldırım’ın yargılanmasına 2 Ekim’de Yalvaç Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlanılacak. (DHA)

haberler

Okuyucu Yorumları 32 yorum
nerde pis bir haber çıksa altından türbanlı kadın çıkıyor.kafayı örttün ya geri kalan herşey serbest.bu ülkeyi cehalet bitirecek.o yüzden her yere okul yerine cami yapılıyor
senin başörtülü bir akraban yoksa dediğin gibimi
ömür boyu zindana atılmalıdır. şu anda elinde cep telefonu ile facebook a giren üniversite mezunları dahil tüm başörtülüler hepsi fahişedir. parayla erkek arıyor türbanlılar
TECAVÜZLER İÇİN BÖYLE BİR CEZA UYGUN.AMA MAHKEME SALAK DEĞİL RIZA VAR VE İŞLER HESAPLANDIĞI GİBİ GİTMEYİNCE İNFAZ VAR. ALLAH ZİNAYI MEŞRU HALE GETİRENLERE,ZİNA HAYATINI TOPLUMA DOĞRUYMUŞ GİBİ GÖSTERENLERE LANET ETSİN.
KADIN DEMEK ŞEYTAN DEMEK ÖNCE VERİYOR SONRA TECEVÜZ ETTİ DİYE ADAMI ÖLDÜRYORR
Ne biçim söz o kardeş, unutma ki sen de bir kadının oplusun.
şeytan senin gibi erkeklere denir.
Her şey rızaen başlamış. daha sonra çevre baskısı ve beklentilerin imkansızlaşması kadını cinayete teşvik etmiş olmalı.Tecavüze kesinlikle inanmıyorum. İnsan tecavüzcüsünü telefonla arayı saatlerce sohbet etmez. Allah kimseyi şaşırtmasın; nefislerine uyup bir hata yapmışlar . Allah ailelerine yardım etsin. Kimsenin başına böyle bir şey vermesin Allah.
ADAM ÖLMEYİ HAK ETTİĞİ GERÇEĞİNİ DEĞİŞTİRMEZ. ANCAK İLİŞKİ DURUMUNUN DETAYININ BİR KISMINI TEKNOLOJİ AÇIĞA ÇIKARMIŞ DAHA DETAYLI OLAN ŞEYLERİ İSE ŞAH DAMARIMIZDAN DAHA YAKIN OLAN ALLAH BİLİYOR. GERÇEK ADALETİ YALNIZ ALLAH VEREBİLİR.
BU türbanlılara senin babaannen ve anneannen de dahil mi şerefsiz mahluk,senin gibiler için söylenecek tek söz;Kurda tapan köpekler,vatan sizden ne bekler...
eeeee zinayı serbes bırakırsan olacağı bu
TECAVÜZCÜ SERBEST BIRAKAN BİR ADALET SİSTEMİ TECAVÜZCÜYÜ ÖLDÜREN MAĞDURUHAPSE BİLE SOKMADAN SERBEST BIRAKMALI
Cahil toplum, sapkın namus anlayışı daha fazlasını beklemek abes olurdu zaten. en son örneğini gezi parkında ortalığı yakıp yıkan geri kalmış, düşünceden uzak beyinleride gördük. sözüm ona ağaç korumaya gelen azmış kitle(burda niyeti doğal alan, tabiat olanları ayırıyorum) başarabilseydi vatanın yarısını ermenilere kalan yarısınıda pkk ya verecekti. içinde yaşadığımzı coğrafyanın 4 bir yanında düşmanlar olduğunu biliyorduk. ama bu son olaylarla içimizdeki düşmanlardanda haberdar olduk. her an ümüğümüze çökmek için fırsat kollayan o kadar çok düşmanımız varki.! dostumuz yok desem yeridir.
Cahil toplumun bir ferdi olduğunu nasıl da belli etmişsin, Gezi olaylarının nedenini bile anlamamışsın. Oradaki eylemler diktatör yönetime karşı bir direniş göstermek içindi. Sen uyumaya devam et, cahilliğinle de övün.
MAJOR_25 AMAN BİZ UYUYALIMDA SİZ UYANIK GEZİN.ANLAYAN ANLADI GEZİ OLAYLARININ NEDENİ.HERHALDE BİR KENDİZİ HERŞEYİ ANLAYAN ZANNEDİYORSUNUZ.TUTTURMUŞSUNUZ BİR DİKTATÖRLÜK TÜRKÜSÜ SÖYLEYİP GEZİYORSUNUZ.AMAN SİZ UYANIK GEZİN BİZİ DİKTATÖRLERE KARŞI YAKIN YIKIN ORTALIĞI
EEE SİZDE YARISINI İSRAİLE DİĞER YARISINIDA İNGİLİZLERE SATTINIZ NE FARKINIZ KALDI GEZİCİLERDEN ŞİMDİ
BELLİ Kİ KADIN KAŞARMIŞ ÖNCE VERMİŞ ADAMA SONRA ARALARINDA NE OLDUYSA TECAVÜZ ETTİ DEMİŞ ALLAH TÜM ERKEKLERİ BÖYLE KADNLARIN ŞERRİNDEN KORUSUN ...
bu kaşar sacmalığınız nedir sizin! toplumda bu kadar cahil insan olmasa olmuyo sanki ! kadınında erkeğinde hatası bir o tartışılmaz ama sen ve senin gibiler kadın olmasa bir işe yaramazsınız gerizekalı şey!
AMİN...
Kaşar senin gibilere denir.
Kardeş baş örtüsüyle fahişeliği nasıl bağdaştırdın? El insaf ya. Baş örtülü yapınca fahişe, başı açık yapınca aşk ve zevk diye değerlendirmek akıllıca olmaz. Her insan her toplum hata yapabilir. Genellemek ayıptır ve vicdansızlıktır.!!!
NEDENSE BU TÜR (NAMUSSUZ / NAMUSLULAR) hep bu TÜRBANLILARDAN ÇIKIYOR HUYUNDANMIDIR SUYUNDANMIDIR
türbansızlar daha ileri gitmiş onlar karı koca jigolo ekip olarak beraber yaşıyor.
bu kadının türbanını şeyime dolarım sonra çok pis girerim
herkes bir şeyler bilmeden şuursuzca yazmayı birilerinin hakkını gasbetmeyi adet edinmiş, neden ilk durum nasıl bir tehdit ve zorlama ile başlangıç olduğu ve nesıl bir zorlama ile durumun geliştiği akıl olarak belirtilmiyor. haberdar olan ilgililer neden suçlu değil, kadın namusunu temizlemiş ise neden suçlu olsun, yani uygunsuz durum devammı etmesi lazım dı. bu adalet değil, başkalarının namusuna, huzuruna, sağlığına, şerefine, imkanalrına, yaşama hakkına gaspedenlere bir kaç yıl ceza, namusunu temizleyenlere ve bundan sonra ibretlik bir durumu engelleyici yaptırıma bu kadar ağır ceza olmazzz
Adamın kafasını kestiğinde insanlar bu olayı meşru gördüler. Sanki bir insanı bu şekilde bireysel cezalandırmak onur ve şeref kurtarmaktı. Teknoloji, adalet için büyük nimet.
ŞİKTİRİRKE İYİDE ÇOCUK ÇIKARIRKENMİ ACI SİKTİRİRSEN ÇOCUĞUDA ÇIKARACAKSIN TABİ
kardeşler bu sevişme bir günlük beş günlük değil. yıllardır devam etmiş. yukarıda konuşma süreleri yayınlanmış. dikkat edin periyodik olarak artmış.Keşke teknoloji olsaydı da seviştikleri dakikaları da kayıt altına alabilseydik. münker ve nekir melekleri(sağ ve sol omuzda olduğunu ve bizi 24 saat izlediğine inandığımız melekler) günahlarımızı ve sevaplarımız yazıyorya. işte öyle zevkin zirvesini çıktıkları dakikaları da kayıt altında olsaydı olay bu raddeye gelmezdi. ama o adamı bir başkası öldürdü sonra bu kadın üstlenmek zorunda kaldı diyorum ben. ancak olay bu kadar basit değil. ama kadın
yatıp-kalktığın köyde kim olabilir..ya dostun-ya komşun-ya akraban-ya merhaba dediğin arkadaşın..utanmadın mı yıllarca yat-kalk-sonra orada-burada anlat..kadın suçlu olabilir..fakat adamın yaptığı kellesine mal olmuş..
KADIN HERSEYI HAK ETMIS ŞEYTANLIK YAPMASAYDI ONCE VERIYO KENDINI RAHATLATIYOR SONRA ANLASMIYO TECAVUZ ETTI DIYE OLDURUYOR
Bu nasil bi zihniyet bu nasil bir toplum sen nasil bir bayansin bole Allah sen ve sizin gibileri islah etsin ne diyelim
yorum yok..yorum yazmak için mğneccım olmak lazım sadece ahlak bozucu tv dizlerini düşünün yeter
Diğer Haberler