Zabıtaya kızdı, seyyar tezgahını yaktı

Diyarbakır'da seyyar tezgahında sıkma meyve suyu satan Cihat Osman, zabıtanın kendisini yerinden kaldırdığını iddia ederek tezgahı ateşe verdi. Seyyar satıcı Cihat Osman, toplanan kalabalığa seslenerek, "Sayın halkım, zabıtalar yüzünden ekmek teknemi yaktım" diyerek bağırdı. Bu sözler üzerine polis ile Cihat Osman arasında kısa süreli kovalamaca yaşandı

Diyarbakır'da seyyar satıcı Cihat Osman, zabıtaların kendisini yerinden kaldırdığını öne sürerek portakal dolu el arabasını sokağın ortasına getirdi. Osman, daha sonra da seyyar arabasının üzerine benzin döküp ateşe verdi.

Bir anda alevler arasında kalan el arabasını polis esnaftan aldığı yangın söndürücüyle söndürdü. Seyyar satıcı Cihat Osman, toplanan kalabalığa seslenerek, "Sayın halkım, zabıtalar yüzünden ekmek teknemi yaktım" diyerek bağırdı.

VATANDAŞLAR POLİSE TEPKİ GÖSTERDİ

Bu sözler üzerine polis ile Cihat Osman arasında kısa süreli kovalamaca yaşandı. Seyyar satıcıyı gözaltına almak isteyen polise bazı vatandaşlar tepki gösterdi.

Cihat Osman kısa süre sonra polis tarafından gözaltına alındı. Polis daha sonra anons yaparak vatandaşların dağılmasını istedi. Cihat Osman ise Yenişehir İlçesi Polis Merkezi'ne götürüldü. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
Hayatta bir şey olamayan O'nun bunun torpiliyle zabıta olan sonra da halka zulmeden ZABITA TERÜRÜ'ne biri DUR desin! Bu adam hırsızlık mı yapsın, dağa mı çıksın! Zaten zor günler yaşıyoruz azıcık İnsan olsunlar Halk'tan yana olsunlar. İş için, Ekmekği için çalışan insanlara yol göstersinler!!!
ne guzel memleket herkes mazlum bi zabitalar namussuz size gore gitsin adam gibi bi işe baksinlar ama bakmazlar neden kazanc guzel anca sizin gibilerde bunlari destekler ayrica zabitlarda en az senin kadar egitimli ve kaliteli insanlardan seciliyir
Siz evet demeye devam edin bakalım bu masumların basina daha neler gelecek adam ekmeginin pesinde sizin gibi hırsız degil.
Ayıptır be adam ekmek parası kazanmak için çıkmış siz kalkmış Ada'mın ekmek teknesini yakıyorsunuz. Görevini tam yapıyorsan git sağda solda uyuşturucu satanları bul onları yak yüreğin varsa masum insanın ekmeğiyle oynayacak kadar basitsiniz
adam arabasini kendisi yakmis haberi iyi okuyun su at gozluklerinizi bi cikarin
allah size akil fikir versin baska seye gerek yok
@matrix3001 Ben bu habere yorum yaptığımda haberin içeriğinde ^zabıta esnafın tezgahını yaktı^ şeklindeydi demek ki mynette satılmış bir haber sayfası yorumu onaylayıp haberin içeriğini değiştiriyor Allah askerimize polisimize zeval vermesin güvenlik güçlerinin yardımcısı olsun yazıktır bu ülkenin ekmeğini yiyip bu ülkeye gerek medya Derek başka yönlerden zarar verenlere
akşam istanbul bahçeli evlerde hırsızlık oldu neredeydi bu devlet.yazıklar olsun ki hırsızlık bildirisinde olur böyle şeyler diyen devlet görevlilerine.hırsıza gelince olur böyle şeyler helal para kazanmaya kalkınca ise neredeyse idam....aferin böyle devlete
Ulan bu memlekette o kadar hırsız, uyuşturucu satıcısı, gaspçı, dolandırıcı var. Bu garibanlara mı gücünüz yetiyor bi tek? İllegal işler diyor birde, suratın olsa tükürecez ama o da yok. İnşallah bir gün işportacılık yapmaya mecbur kalırsın, düşersin de o zaman anlarsın.
Allah ın adaleti beğenmeyip insanların kanunlarını isteyen halk bunları hak ediyorsunuz. Herzaman söylemişimdir adalet şeraittadır.
Zabıta ne yapsın arkadaşım?Görev verilir yapılır insiyatif belediyede mi zabıtada mı?
Yarın bir gün o namusuyla ekmek parasını kazanmaya çalışan kişi dağa çıkıp terörist olursa ve gelir bir yerlerini patlatırsa kızmayacaksın. Çünkü kişi durduk yere terörist olmaz. Ya haksızlıklara uğramıştır, ya da beyni yıkanmıştır. Bu yüzden de terörist olmuştur.
@kubilay_bilgili_2017 .. Sebep ne olursa olsun, hiç kimse, çoluk çocuk ,suçlu suçsuz , düğmeye basıp can alamaz can yakamaz bunun ne müslümanlıkla ne insanlıkla nede bir ideolojiyle ilgisi olamaz...
dükkancı kira versin vergi versin sen gel adamın dükkanın önünde sat hemde yarı fiyatına
Diğer Haberler