HABER

2009 UEFA finali Kadıköy'de

Türkiye, Atatürk Olimpiyat Stadı'nda ağırladığı Şampiyonlar Ligi Finali sonrası önemli bir organizasyona daha ev sahipliği yapacak.

UEFA İcra Komitesi'nin Slovenya'nın başkenti Ljubljana'da düzenledeği toplantı sonucunda 2009 UEFA Kupası Finali'nin Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda oynanmasını kararlaştırdı.

Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı, Hamburg Arena, Manchester City, Bükreş National ve Tel-Aviv Ramat-Gan stadlarıyla UEFA Kupası finaline evsahipliği yapma mücadelesini sarı lacivertililer kazandı.

Fenerbahçe Kulübü'nden yapılan açıklamada ise şöyle denildi:

"Yıllar süren alın teri, tribünleri, çimi ve her noktası oya gibi işlenen stadımız uluslararası standartlarıyla bugün verilen bir kararla hakkını alıyor. Öğle saatlerinde UEFA'da yapılan toplantıda diğer aday ülkeleri geride bırakan bu kararı, Şenez Erzik, başkanımız Aziz Yıldırım'ı arayarak müjdeledi.

Fenerbahçe ve Türkiye açısından son derece gurur verici bu karardan sonra ilk kez uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yapacak olan stadımız için tüm camiamız büyük mutluluk duyuyor.

Geçtiğimiz yıl içinde UEFA yetkililerinin ard arda yaptığı kontrollerden sonra Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı, diğer ülkeleri geride bırakarak hakkıyla büyük bir organizasyona ev sahipliği yapacak."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön