HABER

4 kent elektriksiz

İstanbul'da kar yağışı ile birlikte Avrupa yakasında yaşanan elektrik kesintisi vatandaşların tepkilerine neden oldu.

4 kent elektriksiz

İstanbul'un bir çok semtinde dün gece saat 22.00 sıralarında başlayan kesintiler yüzünden kalorifer sistemleri çalışmadı. İstanbulluların büyük bölümü dün geceden beri soğukta oturuyor. BEDAŞ yetkilileri arıza olan hatlarda çalışmalara başlandığını belirtirken arızanın ne olduğu konusunda bilgi vermediler. Beşiktaş, Fatih, Bayrampaşa, Şişli,Büyükçekmece'de halen elektrik kesintileri yaşanıyor. Dün akşam elektrik kesintisi yüzünden yaklaşık 45 dakika tramvay seferleri de yapılamadı.
Trakya'daki 3 il elektriksiz kaldı.

[**

**](http://haber.mynet.com/detay/guncel/kar-trakyada-etkisini-gosterdi/491415 )

[**

**](http://haber.mynet.com/detay/guncel/deniz-otobusu-seferleri-iptal-edildi/491427 )

[**

**](http://haber.mynet.com/detay/guncel/akom-kombileri-mutlaka-kapatin/491436 )

Enerji nakil hatlarındaki arıza nedeniyle Trakya bölgesinde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'a verilen elektrik kesildi.

TREDAŞ (Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş.) Genel Müdürü Ahmet Erdoğan, Trakya'ya elektrik verilemediği söyledi. Trakya'da kendilerinden herhangi bir arızanın söz konusu olmadığını TEAŞ'ın ulusal elektrik dağıtım sisteminden kaynaklanan arıza nedeniyle 3 ilde birden saat 08.00'den itibaren elektrik verilemediğini söyledi.

Bu arada etkili kar yağışı ve tipi nedeniyle Edirne Hamzabeyli ile Uzunköprü yolları yoğun tipi ve kar nedeniyle zaman zaman kapandı. Tekirdağ'dan Malkara, Şarköy, Muratlı, Hayrabolu yolları da kar nedeniyle kapandı. Kapalı olan Kırklareli Vize, Pınarhisar, yollarını açma çalışmaları sürdürülüyor.

Geri Dön