HABER

5 yaşındaki çocuğa işkence

Küçük Bedrettin'in 12 yaşındaki mendilci çocuk tarafından dövüldüğü belirlendi

Haliç Köprüsü kenarında kanlar içinde yerde yatarken bulunan 5 yaşındaki Bedrettin Karaduman'ın, mendil satan 12 yaşındaki M.S. tarafından dövüldüğü ortaya çıktı. Küçük çocuğu dövüp, köpekle korkuttuğunu itiraf eden M.S'nin, Bedrettin'in başındaki çamaşır ipini kendisinin bağlamadığını söylediği öğrenildi.

5 yaşındaki Bedrettin Karaduman'ın işkence görmesiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında mendil satan M.S. (12), kardeşi H.S., kuzeni F.S. ile arkadaşları H.S., polis nezaretinde Üsküdar Çocuk Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Yasalara göre herhangi bir cezai ehliyeti olmayan M.S., psikologla görüştürüldü. M.S.'nin, birlikte mendil sattığı kardeşi, kuzeni ve arkadaşı ile Cumartesi akşamüstü Zincirlikuyu'da gördükleri Bedrettin'i yanlarına alıp, Halıcıoğlu'na gittiklerini söylediği öğrenildi. M.S'nin tek

başına küçük çocuğu dövdüğü, köpekle korkuttuğu, bu olaylar yaşanırken de yanında sadece kardeşi H.S'nin olduğunu ifade ettiği belirtildi. Suçunu itiraf eden M.S.'nin, küçük çocuğun boğazına çamaşır ipini kendisinin bağlamadığını söylediği kaydedildi.

Beyoğlu Cumhuriyet Savcısının talebi ile M.S. ve kardeşi H.S'nin ile 5 yaşındaki Bedrettin Karaduman'ın ailelerinden alınarak Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK) yurtlarına yerleştirilmelerine karar verildi. Üsküdar Çocuk Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlanan M.S. ve kardeşi H.S. araca bindirilerek yurda götürüldü. Aileleri hakkında ise Türk Ceza Kanunu'nun 232.'inci maddesi gereğince işlem yapılacağı, psikolog ve sosyologun da aileler hakkında hazırlayacağı sosyal inceleme raporunun da adliyeye intikal ettirileceği kaydedildi.

Bu arada mendilci M.S. tarafından dövüldüğü ortaya çıkan Bedrettin'in bir kez polis tarafından, 4 kez de SHÇEK yetkilileri tarafından mendil satarken yakalandığı öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön