ABD'nin çekilme kararı sonrası YPG mevzileri boş kaldı

Terör örgütü YPG/PKK’lılar tarafından Menbiç-Cerablus arasında oluşturulan hendek ve mevzilerin boş olduğu görüldü. Daha önce teröristlerin cirit attığı bölgede, ABD'nin çekilme kararı sonrası hiçbir teröristin olmadığı görüldü.

Terör örgütü YPG/PKK’nın işgal altında olan ve Suriye’nin kuzey bölgesinde bulunan Menbiç’teki hendek ve mevzilerde teröristlerin olmadığı görüldü. YPG/PKK’lı teröristler tarafından 3 yıl önce DEAŞ’tan alınan Menbiç’in etrafına oluşturulan hendek ve mevziler boş kaldı. Teröristler mevzilerde daha önceleri cirit atarken, Amerikan askerlerinin Suriye’nin kuzeyinden çekilme kararı almasının ardından teröristlerin mevzilere uğramaması dikkat çekti. Suriye’nin Halep kentine bağlı Kobani’nin Zor Mağar köyündeki mevziler ve sözde karakollarda da teröristlerin olmadığı görüldü.

Operasyon sinyalinin ardından hendek ve mevzi açma çalışmalarını hızlandıran teröristler, Amerikan askerlerinin çekilmeyi duyurmasıyla daha önceleri kazdıkları hendek, mevzi ve tünellerden çekildi. Bölgede yalnız kalan teröristler, her gün nöbet tuttukları mevzilerinden ayrılmak zorunda kaldı. Türkiye’nin güvenli bölge haline getirmeyi planladığı Menbiç sınırı ve Fırat’ın doğusunda teröristler tarafından hendek ve mevziler iş makineleriyle açılmıştı.

Öte yandan Fırat Kalkanı Harekatı’yla teröristlerden temizlenen bölgede askeri yığınak devam ederken, Suriye Milli Ordusu da Fırat’ın doğusuna yöneldi.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 55 yorum
ülkemizdeki pkk seviciler üzülmüştür.
@selam810 elbab öncesi chp : işid sınırda, asker uyuyor mu? elbab sonrası chp : ne işi var askerin suriyede? afrin öncesi chp : YPG terör örgütü değildir, afrin sonrası chp : öso terörist, türkiye teröristlere destek veriyor,
dogru kobaniye pkk lilari ben gecirdim kendi elimizle degilmi hatta lahmacun ve benzin paralarinida chp odedi demi acin gozunuzu acin
Her zam furyası sonrası reis gündemi çok güzel değiştiriyor. Millete tam isyan etme havası geliyor hooop gündemi değiş.
1 hafta önceden geleceğiz diye haber etmişsiniz sevdiklerinize ama onlar sizi ABD ile aldatmış sizi gidi haburdan inenleri alkışlayan zihniyet
@selam810 Ak partiden bahsediyorsunuz sanırım çok haklısınız :)) zira 1 aydır bir gece ansızın gireriz diye diye tüm terör örgütlerinin Irak sınırına çekilmesini sağlamış menziller boş kalmıştır. Neden söylenmeden girilmedi hiç düşündünüz mü?
böle operasyonmu olur. ansızın gelebilirim diyorlar bir hafta önceden haber veriyorlar. hepsi kaçar tabi
Manyak mısın oğlum sen. Adamın bir sözüyle tek kurşun sıkmadan kilometrelerce içeri girebilmek şereftir. Zaten bizim amacımız sınırımızda güvenli bölge oluşturmaktır. Bütün suriyeyi almak değil.
Hani bir gece ansızın geri gelecek bu yol uğrunda ölüm diyecek oraya abd den izin almadan giremez neyi bekliyor ordu
@mirage07 aynen nasıl olucak böyle
@mirage07 kör olmayan asıl pkk destekçilerini görebilir.
ayıp etmişler biz kimle savaşacağız şimdi.
buna savas demekde yanlış aslında. savaş ülkeler arasi olur bizim karsimizdaki uc bes vatan haini terorist ve şanlı ordumuzda bu hadsizlere haddini bildirecek Allah'ın izni ile.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler