Adalet Bakanı Gül duyurdu: İnsan Hakları Eylem Planı'nı hazırlıyoruz!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül yaptığı açıklamada "Hak ve özgürlüklerin daha da geliştirilmesi için yeni bir İnsan Hakları Eylem Planı'nı hazırlıyoruz." dedi.

Adalet Bakanı Gül duyurdu: İnsan Hakları Eylem Planı'nı hazırlıyoruz!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İstanbul’da İnsan Hakları Eylem Planı'nın Uygulanmasını ve Raporlanmasını Destekleme Projesi'nin açılış toplantısına katıldı.

Gül, burada yaptığı konuşmada, "(Yargı Reformu Strateji Belgesi) Herkesin görüşünü alarak bir Türkiye belgesi haline gelmesini sağladık. Hak ve özgürlüklerin daha da geliştirilmesi için yeni bir İnsan Hakları Eylem Planı'nı hazırlıyoruz." dedi.

Gül, "Yeni eylem planında AİHM kararlarının yanı sıra diğer uluslararası belgeleri de titizlikle inceleyerek insan hakları alanındaki yeni gelişmeleri de dikkate almaktayız." dedi.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
ne hak ve özgürlüğü anayasal hakkını kullanıp sokağa çıkan sesini yükselten herkese orantısız güç uygulanıyor tekme tokat hakaretlerle dağıtılıyor tutuklanıyorlar 30 sene öncesine bakıldığında ülkemizde çok daha fazla özgürlük ve hoşgörü vardı insanların protesto haklarına müdahale edilmiyordu şimdi delikanlıysan çıkta hak ara ...
Şu hakimlerin verdikleri kararlarda tazminat ödemesiyle ilgili kanun çıkartın ve mahkemelerde dava için ücret alınmasından vazgeçin ki özgürlüklerden bahsedebilelim. Aynı mahkemede aynı konu ile ilgili birbirine zıt karar verilmesi nedir Allah aşkına. Farklı mahkemelerin kararlarından bahsetmiyorum bile.
Bir mahkemenin verdiği kararı belediye uygulanıyor , buna bir bakmak lağzım.
yaaawww he he
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler