Adana'da deprem! (Son depremler Kandilli Rasathanesi- AFAD)

Adana'da deprem meydana geldi. Saat 15:20'deki depremin merkez üssü Ceyhan olarak açıklanırken, Kandilli Rasathanesi depremin büyüklüğünü 4.6, AFAD ise 4.3 olarak duyurdu. AFAD daha sonra depremin büyüklüğünü 4.4 olarak güncelledi.

Adana'da merkez üssü Ceyhan ilçesi olan Richter ölçeğine göre 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Adana ve bazı ilçeleriyle Osmaniye ve Gaziantep'te de hissedilen depremde, ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü de depremin büyüklüğünü ilk önce 4.6 daha sonra 4.4 olarak duyurdu.

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı'nın merkez üssünü Adana'nın Ceyhan ilçesi olarak saptadığı deprem, saat 15.20'de meydana geldi. Yerin 7.01 metre derinliğinde olan deprem, Ceyhan'ın yanı sıra Adana kent merkezi ile Kozan ve İmamoğlu ilçeleri, Osmaniye ve Gaziantep'in İslahiye ilçesinde de hissedildi. Kısa süreli paniğe neden olan depremde ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı.

afad

AFAD SON DEPREMLER

afad son depremler

KANDİLLİ RASATHANESİ SON DEPREMLER

kandilli rasathanesi son depremler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Gecmiş olsun Ardahan...
Geçmiş olsun Adana...Bence gayet normal bir deprem!Uzun süre çöl sıcağından sonra,kutup soğuğu yaşanırsa;fay hatlarının hareketliliği de kaçımılmaz.Can ve mal kaybının olmaması sevindirici
iyi sallandık
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler