HABER

Adana'da kaçak at kesimi deposuna operasyon

Adana'da kaçak at kesimi yapıldığı tespit edilen depoya düzenlenen operasyonda bir kişi yakalandı, kesime hazır 16 at bulundu. Depoya baskın düzenleyen ekipler, atlara ait olduğu belirlenen sakatat parçaları ve kan izleri olduğun tespit etti. Ekipler, operasyonda ele geçirdikleri atları Adana İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerine teslim etti.

Alınan bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, merkez Yüreğir ilçesinde 3 katlı bir evin depo olarak kullanılan kısmında, kaçak at kesildiği ihbarı üzerine çalışma başlattı.

3'Ü YAVRU 16 AT ELE GEÇİRİLDİ

Depoya baskın düzenleyen ekipler, atlara ait olduğu belirlenen sakatat parçaları ve kan izleri olduğun tespit etti. Çalışmalarda kesime hazır halde 3'ü yavru 16 at ele geçirildi.

Ekipler, atların bulunduğu depoda yaptıkları incelemede, kesim sonrası kullanılan askılar olduğunu tespit etti.

Çalışmalar kapsamında Y.B. gözaltına alındı.

Ekipler, operasyonda ele geçirdikleri atları Adana İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerine teslim etti.

İfadesi alınmak üzere polis merkezine götürülen zanlı hakkında “halk sağlığını tehlikeye sokmak” ve “kaçak kesimi yapmak” suçlarından işlem yapılacağı bildirildi. (AA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
Vicdanı geçtim artık onu aramıyorum bile peki ya günahı peki ya bunun azabı sırf para için insanları zehirlemeniz onların hakkına girmeniz lanet olsun sizin gibilere sizler insan değilsiniz sizlere ben hayvan bile demiyorum ki hayvanlara hakaret olur belirsiz mahlukatlar
Muşta da her tarafta kaçak kesim var. Tarım müdürlüğü bu kaçak kesenleri izlemekle yetiniyor. Memlekette at etimi it etimi yiyoruz belli değil. Devlet otoritesi iyice lakayitleşmiş burada. Yazık vatandaşa
adanadan zaten bi hayır haber gelmez..
Geri Dön