'Ada'ya hemen 8 PKK’lı gönderin'

İmralı Adası'ndaki Abdullah öcalan'dan yeni istekler geldi.

'Ada'ya hemen 8 PKK’lı gönderin'

Teröristbaşı Abdullah Öcalan, “Çözüm Süreci’nde daha nitelikli tartışmalar yapabilmek ve görüş alışverişinde bulunabilmek” gerekçesiyle, yanındaki 5 hükümlünün gönderilip, yerlerine üst düzey 8 PKK’lının İmralı’ya gönderilmesini istedi.

Hürriyet'in haberine göre, Abdullah Öcalan, “Çözüm Süreci” kapsamında, diğer cezaevlerinde hükümlü olarak bulunan üst düzey 8 PKK ve KCK’lının İmralı’ya getirilmesini istedi. BDP kulislerine yansıyan bilgilere göre Öcalan’ın bu isteminin gerekçesi; “Çözüm Süreci’nde daha nitelikli tartışmalar yapabilmek, görüş alış verişinde bulunabilmek.” Öcalan’ın, 2009’da yanına gelen 5 hükümlünün İmralı’dan gönderilmesini istediğini, bizzat Başbakan Tayyip Erdoğanaçıklamıştı. Öcalan, bu 5 hükümlünün yerine, diğer cezaevlerinde kalan 8 hükümlünün İmralı’ya getirilmesi isteğini MİT aracılığıyla hükümete iletti. Hükümet de Öcalan’a “İstek uygulanabilir” mesajı yolladı. Hükümet, demokratikleşme paketine Öcalan ve PKK’dan gelecek tepkilere göre, bu 8 kişiyi Ada’ya göndermeye hazırlanıyor.

ÇALIŞMA ODASI

Öcalan’ın hükümetten ikinci isteği ise BDP aracılığıyla sürdürülen “İmralı- Kandil” diyaloğunun aydın, sanatçı ve siyasi aktörlerden oluşan özel bir heyete devredilmesi. BDP kaynakları, “Bu istek de hükümet tarafından kabul edilmişti. Ancak hâlâ uygulamaya konulmadı, bekliyoruz. Hükümetin önümüzdeki günlerde açıklamasını beklediğimiz demokratikleşme paketinin içeriği, tüm süreç gibi bu isteklerin yerine gelip gelmeyeceğini de belirleyecek” dediler. Öcalan’ın hükümetten istekleri arasında, “odasının değiştirilmesi” de bulunuyor. Bu istekte öne çıkan ayrıntı ise yatakhane olarak kullanılan odaya ek olarak, buraya açılan özel bir çalışma odasının olması. Öcalan’ın bu isteği doğrultusunda İmralı’da özel düzenleme yapıldı. Oda, kısa sürede Öcalan’ın kullanımına açılacak.

BDP’DEN MİTİNG

BDP de önceki günkü MYK toplantısında, Çözüm Süreci’nin sürdürülmesi ve Öcalan’ın isteklerinin yerine getirilmesi amacıyla, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde “Hükümet adım at” sloganıyla mitingler düzenleme kararı aldı. MYK kararına göre Diyarbakır, İstanbul, Mersin ve Van’da merkezi mitingler düzenlenecek.

**en son haber

**

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 164 yorum
EMİR ERİ ERDOĞAN GEREĞİNİ YAPAR
sana helal olsun dinsizin hakkından imansız gelirmiş... dinsiz, imansız durmak yok yola devam ? seni ve seni böyle konuşturanda vatan hainidir.
''sayın'' bebek katili öcalan 8 pkk'lı değil 4 pkk'lı 4 akp'li yani toplamda 8 akpkk'lı gelsin yanınıza,ne de olsa ortak çalışıyorsunuz!!!yetmez ise cemaattan da 2 kişi gönderelim?..yahu sayın papa(rte) kadim dostun apo'yu oralardan ne konuşturuyorsun,tbmm'ye sok daha rahat konuşsun,yorulmasın!!!
cemaattan da 2 kişi gönderelim? feto ile apk tayib yollayalım kankaları nasıl olsa.
ister valla neden istemesinki..hem hangi isteği geri çevrildi.bu piçe sınırsız yetki verilsin cumhurbaşkanı bakan meclis başkanı baş müzakereci ne varsa versinler yakışır..bu millete ve ülkeye.
onlar asamadı o zaman sen as!!!
A KE PE liler gurur duyuyordur, başbakanlarıyla herhalde....
apoyu asmayanlar gurur duyuyordur
apoyu idam cezasından kim kurtarmış araştır oku bakalım fatih8281. eğer araştırma yeteneğin yoksa ben açıklayım. 2002 de MHP nin bütün karşı çıkmalarına ve red oyuna rağmen yeni kurulmakta olan akp nin41 evet oyuyla vatana ihanet ve terör suçları hariç idam kaldırıldı. akp iktidara geldikten sonra 2003 te bu yasa düzeltilerek vatana ihanet ve terör suçlarıda dahil idam tamamen kaldırıldı yani anlayacağın apoyu idamdan akp kurtardı. yasaların çıkış tarihini ve kimlerin evet kimlerin red oyu verdiğini googleden araştır görürsün
beyler bunlar devletin kendilerine mahkum olduğunu sanıyor. burdaki püf nokta şuu: Bu süreci baltalamak için adamlar araların da iş bölümü yapmışlar. biri basından asılsız yada küçük konuları abartarak biri çenesini tutamayarak her mikrofona konuşarak biri gezi eylemleri organize ederek biribilmem neeee işte bakın bizde yapamadıklarını salak mısırda nasıl yaptılar. ALLAH a şükürki bu memlekette hala yavrular ölmesin diye çırpınan bir çoğunluk var. ama bu fırsatçılara kanla beslenmeye alışmışlara destek verende. arkadaşlar şu dönem her zamankinden akıllı olmalıyız.
Bu deseki namusunu ver bana kan duracak sen eminim veririsin. Bana hayır vermem diyebilir misin?
evet haklısın he zamankinde fazla akıllı olmalıyız.ama önce RABBİM sana bir dirhemde olsa akıl verse harika olcak.sadece saçmalamışsın
halbuki seslerini çıkarmasalar.görmezden gelseler.yokmuş gibi davransalar.değilmi.yobaz köpek araya geziyide sıkıştırmışsın.yobazlar için yolun sonu göründü.dinci köpeklerin ılımlı islam masallarına artık dünyada kimse inanmıyor.senin padişahının üzerini çizdiler.hesap vermesi artık zaman meselesi.bu memlekette 19 yaşında şerefsiz köpekler tarafından dövülerek öldürülen gencin arkasından bayram yaptınız.siz bidon kafalısınız sizin akıllı olmanız sözkonusu olamaz.
Kafan iyi iken yorum yazma
8 pkk lı istemiş apo; tayyıp,arınç, çelik,metiner,aksu, bağış,yalçın akdoğan,davutoğlu,bozdağ ilk 8 olabilir. daha 300 tane var sırada merak etmesin yalnız değil hepsi ona çalışıyor.
TAKSİMDE PKKlılarla aynı çadırlarda yatıp, polise karşı omuz omuza çatışan siz....polise molotof, havai fişek atan pkk lıların alnından öpen siz....şehit cenazelerinden kaçıp, berfo ananın - uluderenin cenazelerine giden siz....pkk evlerine hüseyin aygünle taziye ziyareti yapan siz...dağa çıkıp pkk ya konuk olan siz...sen imralıya gidecekler listeni bir daha kontrol et...teröristiyle can ciğer olduğun örgütün , başkanıyla da mutlaka bir sıcaklık vardır aranızda...saklamana da gerek yok, zaten tahmin ediliyo....
akdenizli, erdogan ın gürcü anası coğrafyamıza gelirken getirdiği tek şey sırtına aldığı YURT dediği deve çadırıydı.Nerden bilirdik rumlarla evlenip melez tayibi doğurup başımıza bela olacaklarını ?
günübirlik yurt dışındaydım stop geciktim stop hemen hallederiz lafı bile olmaz stop rica ederim basın duymasın başka isteklerin varsa özelden yaz stop boşbakan stop
SENDE İNANIYORMUSUN YAZDIKLARINA YOKSA ÖĞLESİNE LAF OLSUN DİYEMİ YAZDIN ORAYA. SENİN BAŞBAKANIN BUNU YAPAN Bİ İNSAN MI SENİN GÖZÜNDE BİRAZ BENCİL DÜŞÜNMEYİ BIRAKIPDA ÜLKENİN GELECEĞİNİ DÜŞÜNSENİZ. ;,,,,,_?
Ah türk medyası ah takke düştü kel göründü malesef artık bu kirli propagandalarının hiçbir inandırıcılıgı kalmadı!!!!!!!!!!
adamın kucağında zıplamaktan keyif suları akmaya başladı akp cilerin. sanmayınki herkes sizin gibi.. millet acayip öfkeli.. ........
yakında bu haberleri kürt medyasından duyduğunda propagandayı göreceksin...nasıl bi kafa var sizde hala körü körüne medyayı suçluyorsun... bu sayfanın haberlerini beğenmiyorsan SABAH veya HABERTÜRK'ü takip et....onlar tam senlik ve görmek istediğin haberleri yayınlıyor...Başbakanın bol bol mısır propagandasını izlersin mutlu olursun...Türkiye'den sanane...
emret der tayyip uygular
başbakan düşünsün söz vermekle bitmez adam olan sözünde durur.
ne uğraşıyorsunuz salıverin gitsin... yarın öbür gün olacağına hemen yapında seçimde işe yarasın...
AKP Yİ HALA SAVUNAN ZAVALLILAR GÖRÜN İŞTE BAŞINIZDAKİNİN YAPTIĞINI.NE PKKLISI AKP Lİ GÖNDERİN 4 TANE YETER ONLAR NASILSA PKK YI SAVUNUYOR.
BEN BU YORUMU YAZARKEN EZAN OKUNUYOR. ALLAH'TAN İSTEĞİM, BU ÜLKEYİ BU DURUMA DÜŞÜRENLERİ BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN. 5O YILINI TSK YA ADAMIŞ BAŞTA SN. İLKER BAŞBUĞ OLMAKZ ÜZERE YÜZLERCE GENERAL SİLAHLI TERÖR ÖRGÜT ÜYESİ OOMAKTAN MÜEBBET HAPİS CEASI ALMIŞ, 40.000 - KIRKBİN - KİŞİNİN KATİLİ DEVETLE TAŞŞAK GEÇİYOR. ALLAHIM SEN BİLİRSİN. AMA BEN DE SENİN KİMSENİN AHINI YERDE BIRAKMAYACAĞINI BİLİRİM.
yazdıgın yorum ve görüşün doğru olabilir YÜCE ALLAHIMIZI kattıgın yorumun içine yazdığın kötü söz hiç olmamış.dikkat et yazına..
yakında yanına karıda ister bu.3 çocuk garanti ederse hemen yollarlar vallahi.
bi kişinin hapiste olup olmaması önemli birşey deyil önemli olan kan durması neler büyük adamlar öldü 1000 başılar yarbaylar albaylar ne ediciniz bunu ister çıksın ister yatsın yeterki insanlar ölmesin birbirine kurşun sıkmasın allahın verdiyi canı allah alsın pis bi kurşun almasın 20 gıram bakır can almasın bi ailenin yüreyini yakmasın herşeyi başınıza geldiğini düşünün
sen millet onuru milili irade ve vatan bütünlüğünü bilmiyorsun bu vatan düşmandan temizleninceye kadar kimler şehit oldu bilmiyorsun galiba bir tererüste bu devleti teslim edreseniz ne onur nede gurur kalır o zaman öçalanın dediklerini yapar bu vatanı satarsınız
yaradan senin gibi cahil ve şuursuz beyinlerin binbir türlü cezasını verecektir. bu dünyada olmazsa ötekinde.
İnsanlar ölmesin. Ne istiyorlarsa verin. Yeter ki kavga olmasın. Ne zaman ki evinizden bir kırık iğneyi sizden zorla almak isteyene verirsiniz o zaman sizin herşeyinizi alırlar. Unutma bunu iyi niyetli kardeşim.
hapisteki terörist başı eliyle yönetiliyoruz..Yazıklar olsun bunuda bize yaşatanlara..Vatan için can verenlerin kemikleri sızlıyordur şimdi :(((
Gönderin paşama 8 pkk kellesi yanında işkembelerinide.
Kurtuluş Savaşımız ne zaman başlıyor? Biri haber versin bize!
tenzile erdoganı da istemesin yakında ?
çok gereksiz bir yorum.insanın her konuşması kendısıne olan saygısını ifade eder.
pislik yapmayın. insan olun
anladığım kadarıyla iyi birşey demiyorsun. şayet anladığım manadaysa bu yorumuna "yuuuuuh" diyorum sadece "yuh" !
Ahahahhahahahahahahaahah Bu şahsiyet bu yorumu beğendi :D
Tenzile hanımın mezardan kalkıp gelecek hali yok, bunun Tenzile hanımın dünyasına gitmesi gerek, bize uyar.
sana helal olsun bebek katili, kuklaların la zaman içinde inşallah aynı delikte çürürsünüz.
bu ülkede kimler idam cezasına çartırıldı deniz gezmişler yusuf aslanlar mahir aslanlar ayrıca başbakan adnan menderes suçlu ya da suçsuz neyse bi su bebek katinini asamadınız konusturuysnz ya yazıklar olsun !!!
tenzile erdoganı da istemesin ?
sana yağlı urganda gönderelimde kendini asarsın kimse vebal almaz
tayyip başta oldukça bakan bile olursun. Çünkü ikiniz de vatan hainisiniz.
BU HÜKÜMET SÖZDE ÇÖZÜM SÜRECİNİ BİR AN ÖNCE SONLANDIRMAZSA 2. VE ÇOK DAHA ETKİLİ BİR HABUR FACİASI YAŞANACAK. HEP SABREDEN ULUSALCILAR OLUYOR. BU SABRIN SONU DA GELECEK HÜKÜMET YETKİLİLERİ VATAN HAİNİ İLAN EDİLİP ALAŞAĞI EDİLECEK. ŞANSLARINI DAHA FAZLA ZORLAMASINLAR.
Ben buldum iki kişiyi 1. Bekir Bozdağ 2. Bülent Arınç Odayı da ağlama duvarına çevirirler civanım la birlikte.
Seninde Adanında, sana bu yüzsüzlüğü sağlayanların da taaa A.Q
ya ne gürüş alış verişi ya sıkın bı kursun kafasına bı adam butun ulkeyle dalga gecer gıbı hapısten butun ıstek lerını yerını getırtırıyor
EMRET PAŞAM. AKP HİZMETİNDEDİR.
Bu kansızın krallar gibi yaşaması,şanlı askerimizin ise tek kişilik hücrede müebbet yatması kanıma dokunuyor !!
adamlar akp hükümetinin korumasında cezaevinde kürt devleti kuracaklar. hayaldi gerçek oldu diyorlar ya valla benim hayal gücüm bile bu kadarına yetmezdi
APO BENİ GÖNDERSİNLER YANINA SENİ DÖVE DÖVE ÖLDÜRÜRÜRM YEMİNLE KES SESİNİ ZIBAR.
saçmalama yarışındamısınız o adam sızın için ve türkiye için bı şans konumunda şimdi ne kadar ıyı bakarsanız sızın lehınızedır
bu katıl akp den mıllet vekılı olmazsa ıyıdır !!!!!!
CHP gibi değildir merak etme.CHP ergenekon tutuklulularını vatan hainlerini millet vekili yaptı onlar içerdeyken bide.onları görmezsiniz kafadan uyduruk laflar atarsınız hükümete
garson rakı getir garson şarap getir ooohhhhhhhh...hayat sana güzel valla...başka bir arzunuz...
evet başka arzusu var oda onun sülalesinivede yandaşlarını dizmem
hemde üst düzey istiyor oda haklı beraber istişare yapacaklar.hiç bir mahkumda olmayan haklar var..ALLAH'ım aklımıza mukayet ol sen bizleri koru YARABBİM..ne diyeceğimide ne yazacağımıda bilemiyorum.sadece sana sığınıyoruz YARABBİM..şu mübarek CUMA vakti sen bilirsin hayırlısını...
1 arkadaş yorumumu beğenmemiş ..olsun ama benım yorumu cevaba açıktı.ordan kendıne göre bişiler yazabilirdi
apo'nun rahatı için akepe hükümeti derhal ne gerekiyorsa yapmalıdır.zaten yapıyor da.biz sadece haber olarak bazı şeyleri okuyoruz.gerçekte kim bilir neler neler yaşanıyor orada.akepe bir kürt partisidir ve bunları yapması doğaldır.bakın pkk ile görüşmeleri yöneten akepeliler.Hüseyin Çelik Van'lı,Muammer Güler Mardin'li,Ömer Çelik Diyarbakır'lı,kürtler.Yine Beşir Atalay gibi tenkil kürtü adalet bakanıysa ve daha mehdi eker,egemen bağış vb kürt bakanları da ekleyin anlarsınız ortada dönen dolabı.ülkeyi kürtler yönetiyor ve saf Türkler de izliyor
maliye bakanı mehmet şimşeği unutmuşsun
İŞTE AKPKK
tutturmuşsunuz akpkk diye gidiyosunuz ne salak insanlarsınız ya Allah Size Akıl versin.
Bu ülkede genel kurmay başkanı olmuş ve yıllarca bu ülke için hizmet etmiş olan İlker Başbuğun şartlarına bakın birde yıllarca ülkeyi bitiren kemiren pkk lı adamın şartlarına ve isteklerinin bir bir yerine getirilmesine bakın sözün bittiği yerdeyiz..................................
8 kişiden kaçı erkek kacı dişi olmalıymış ?
O NUN İÇİN FARKEDER Mİ? : )
Diğer Haberler