Adem Huduti'nin cezası belli oldu!

15 Temmuz darbe girişimine ilişkin Malatya’da görülen FETÖ/PYD ana davasında dönemin 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Huduti, darbe kalkışması davasında Malatya'da yargılanan 76 asker arasında orgeneral rütbesi ile en yüksek rütbeli sanık olarak yargılanıyordu.

Malatya’daki Kalkışma Davası’nda dönemin 2.Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti’ye ‘anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüs’ suçuna yardım etmekten 15 yıl hapis cezasına çarptırılırken, dönemin 2.Ordu Kurmay Başkanı Tümgeneral Avni Angun’un ise beraatına karar verildi.

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında 2. Ordu ile 7. Ana Jet Üs komutanlıklarındaki olaylara ilişkin, dönemin 2. Ordu Komutanı Adem Huduti'nin de aralarında bulunduğu 24'ü tutuklu 76 sanığın yargılandığı davanın on birinci duruşmasında mahkeme, sanıkların son sözlerinin ardından kararını açıkladı.

Habertürk Haber Merkezi'nden Ferdi Durdu'nun haberine göre; heyet, dönemin 2.Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti’ye ‘anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs’ suçuna yardım etmekten 15 yıl hapis cezası, dönemin 2.Ordu Kurmay Başkanı Tümgeneral Avni Angun’un ise beraatına karar verdi. Dönemin 2. Ordu İdari Kurmay Yarbaşkanı Tuğgeneral Mustafa Serdar Sevgili, 2. Ordu Harekat Destek Yarbaşkanı Tuğgeneral Zeki Karataş ile 7. Ana Jet Üssü'nün Komutanı Tuğgeneral Emin Ayık'a "Anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Mahkeme heyeti, dönemin 2. Ordu Komutanlığı Harekat Kurmay Yarbaşkanı tutuksuz sanık Ersin Yıldırım'ın ise "darbeye teşebbüsten" beraat, "silahlı terör örgütüne üye olmaktan" 7 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Bu herkese ağırlaştırılmış müebbette en büyük sorumluluk sahibi ordu komutanına neden 15 yıl acaba yine olan garibanlara oldu desenize.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler