HABER

Ağrı'da Mehmetçik'ten gönüllü veli uygulaması

AĞRI (İHA) Ağrı'nın Patnos İlçesi'nde 34. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı subay ve astsubayları 'Gönüllü Veli' uygulaması kapsamında 147 öğrencinin eğitim ve öğretim giderlerini üstlendi.

34. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı piknik alanında gerçekleştirilen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan 34. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı Topçu Kurmay Albay Ahmet Çelik, geçen yıl 215 öğrencinin katıldığı gönüllü veli uygulamasına komutanlık olarak bu yılda 8 ilköğretim okulunda 147 öğrencinin katıldığını söyledi. Albay Çelik, amaçlarının geleceğin teminatı olan çocukları eğitmek olduğunu ifade ederek, "Öğrencilerimizin sağlık durumlarını, derslerdeki başarılarını ve gelişimlerini sahiplenmekle birlikte sistem bilinci içerisinde onları hayata hazırlamaktır" dedi.

Patnos Belediye Başkanı Abdulhalik Taşkın ise Tugay Komutanlığı'nın etkinliğiyle birlikte halkla iç içe olmasının ilçe halkını ve kendilerini sevindirdiğini belirtti. Yapılan konuşmaların ardından 34. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı subay ve astsubayları, 147 öğrencinin eğitim ve öğretim giderlerini karşılamak üzere gönüllü veli oldu. Törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Tanrıverdi, askeri ve sivil erkanının yanı sıra öğrenci ve veliler katıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön