Aile Bakanı Kaya’ya destek veren Türklere 10 ay sonra dava açıldı

Hollanda Savcılığı, 11 Mart 2017 Türk Konsolosluğu’nu girmesine izin verilmeyen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın engellenmesini protesto eden 2’si çocuk 6 kişiye dava açtı.

TÜRK vatandaşlarıyla bir araya gelerek konuşma yapmayı planlayan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun uçağının iniş iznini iptal eden Hollanda hükümeti, 11 Mart 2017 tarihinde de Bakan Kaya’nın Türk konsolosluğuna girişine izin vermemişti. Rotterdam’da başkonsolosluğa geçmesine müsaade edilmeyen Kaya’nın önce korumaları gözaltına alınmıştı. Bakan Kaya’yı aracından çıkarmaya çalışan polis, vinçli çekici getirip aracı zorla çekme girişiminde bulunmuştu. Aracın kilidini açmak zorunda kalan Bakan Kaya, başka bir araçla ve polis eskortuyla Almanya’ya gitmeye zorlanmıştı.

Hollanda güvenlik güçleri, Kaya’ya destek vermek için gelen binlerce Türk vatandaşına polis köpekleri ve atlı polisleri kullanarak sert şekilde müdahale etmişti. Rotterdam Başkonsolosluğu önünde bekleyen Türk vatandaşlarından en az 7 kişi yaralanmış ve 12 kişi gözaltına alınmıştı.


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Mart ayında Hollanda ile yaşanan diplomatik krizin sembol ismi haline gelmişti.

Savcılıktan yapılan açıklamada, soruşturma sonucunda gözaltına alınan 2’si çocuk 6 kişinin şiddete başvurdukları gerekçesiyle yargılanacağı belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 24 yorum
AKP İLKLERİN PARTİSİ. 1.ilk defa bir cumhurbaşkanı putine mektup yazarak özür diledi. 2.ilk defa bir bakan başka ülkeden kovularak çıkarıldı. 3.ilk defa bir emekli öğretmenin 2.5 milyon doları oldu. 4.ilk defa para sıfırlandı. 5.ilk defa rüşvet ayakkabı kutusu ile verildi.
@havannn dünyada bir ilk daha bir ülke düşünün devletin içine sızmış bir terör örgütü var ve orduyu dağıtmak için uydurma birkaç dava ile komutanları birbir içeri atıyor, gizli belgeleri didik didik ediyor ve bu sırada bu ülkenin başbakanı ben bu davaların savcısıyım diyor ve sonradan davaların uyduruk olduğu anlaşılıyor, davayı yürütenler ülkeden kaçıyor, olan memlekete oluyor içeri alınan insanların yaşamları yerle bir oluyor, peki bu uyduruk davanın savcısıyım diyen kişi ne oluyor cumhurbaşkanı mı yoksa, evet ve devlet içinde kadrolaştırılan terör örgütü darbe girişiminde bulunuyor.
Anayasa yıkılmış.paralar sıfırlanmış.rüşvet ayakkabı kutularında verilmiş.uluslararası yazılım olan bylock kullanan,devletin güvencesindeki bank asyaya para yatıran,devletin güvencesindeki aktifsen e üye olan terörist yapılmış.ancak bunların devletin izin verdiği kurumlar olduğunu kimse hatırlamamış.zarrab abd den süleyman aslana ve zafer çağlayana rüşvet verdiğini bağırmış,şerefli türk yargısı kulaklarını tıkamış.aynı şerefli türk yargısı enis berberoğlu tahliye olmasın diye bir gün önce gece yarısı hakimleri değiştirmiş.basın susturulmuş.gazeteciler hapsedilmiş.KHK FERMAN OLMUŞ.
ÖYLE DWMOKRATİK BİR ÜLKEDEYİZ Kİ SENİN GİBİ FETÖCÜLER UTANMADAN ÇIKIP BURADA BYLOCK'A ULUSLARARASI BİR YAZILIM DİYOR, SİZLER RUHUNU VİCDANINI AKLINI FETÖYE SATMIŞSINIZ. HÜKÜMETİN ELBETTE FETÖNÜN BU KADAR BÜYÜMESİNDE SORUMLULUĞU VARDIR AMA BİRAZ DA FETÖCÜ VATAN HAİNLERİNE LAF SÖYLEYİN.
Avrupa özgürlükler ülkesiydi ya görün
o dalga geçtiğin özgürlüğü kendi ülkesinde isteyenler coplarla dövülürken onlara ses çıkarmayan vatandaşın başkasını çok rahat eleştirdiği ülkedir Türkiye.
BU ÜLKE BİR CUMHURBAŞKANIN PUTİNE MEKTUP YAZARAK.PUTİN ÖZÜR DİLERİM DEME UTANCINI AKP DÖNEMİNDE YAŞADI.BU ÜLKENİN BİR BAKANI BİR ÜLKEDEN YAKA,PAÇA ATILDI.
Gaza gelmek kötü birşey.
Hepsini sınırdışı edin. Hem Hollanda gibi güzel bir ülkede yaşayıp hem de ekmek yediği kaba pislemek neymiş öğrensinler.
sınırdışı edin gelsinler bağcılarda yaşasınlar bi görelim :)
ahlaksız karakdersiz haçlı zihniyetli soysuzlar sürüsü avrupanın gerçek yüzü bu ama esas bizleri düşündüren bunların TÜRKİYE deki uşakları bu soysuzlar sürüsünden daha fazla salyalarını akıtıyorlar bu hainler sürüsü memlekette aydın geçinen soysuzlar sürüsü
HOLLANDA HAKLI, GİDİP BAŞKASININ ÜLKESİNDE DURDUK YERE YAYGARA KOPARMAYA HAKKIMIZ YOK. ONLARIN BAKANI BİZİM KAPIMIZA DAYANSA BİZ RAZI OLUR MUYUZ?
tam bir alçaklık olmuş
avrupada memeden kesilen her bebek çocuktur.3 yaşındaki bir çocuğa bile dava açılabilir.sadece bebeklere dava açılmaz.hollandanın bu kararı doğrudur.bizde zıpçık gibi 17 yaşına gelmiş delikanlı çocuk muamelesi görür ceza almaz.
Ne kadar terör örgütü şakşakçısı varsa bu habere seviniyor. Ağızlarından salyalar akarak ülkesine saldırıyor. Mynette haberi verirken, başlıkta kendi ülkesini 3. bir ülke gibi sunuyor. Evet dava açılanlar Türk de acaba siz nesiniz? Yazıklar olsun hepinize.
kimse sizi eve almıyor biz sizi ülkeye alıyoruz
oy için ülke onurunu satanların hiç mi suçu yok.
TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİ MİLLETİNİ HÜKÜMETİNİ BEĞENMEYEN AVRUPAYA GİTSİN. KİMSEYİ ZORLA TUTMUYORUZ. ALLAH C.C SAYIN CUMHURBAŞKANIMI SAYIN BAHÇELİYİ BAŞBAKANIMI KORUSUN GÜCÜMÜZE GÜÇ KATSIN.
@benav_2016 SEN DE ŞEREFSİZSİN AMA BAK BU ÜLKEDE HALA SERBEST SERBEST ANIRABİLİYORSUN
@efekan0848 AhıRLıKsIn
Mağdurumda mağdurum senaryosu adamlar gelme diyor inadına gittiler sonrada biz mağduruz meeeeee lerrrrrrrrr bas bannağı ampule
O ülkenin yapacağı şey bu kişileri sınırdışı etmek, ülkelerine dönüp burada yaşasınlar! oradan ahkam kesmek kolay, demokrasinin ninetleri için ülkelerine gelmeleri gerekir.
Kim mi kazandı Bakanın bütün yakınları meclis içinde İş sahibi olmuşlar . Ben öyle okudum. Öyle Ey'lere gaza gelmeyelim.
bakan kaya seviliyorsun rengin belli hakkımız varsa helal olsun
Diğer Haberler