AK Parti'den, Temel Karamollaoğlu'nun sözlerine cevap

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, SP lideri Temel Karamollaoğlu'nun ittifak yorumları ve hükümetin Suriye operasyonuna verdiği desteğe yönelik eleştirilerine cevap verdi.

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, partisinin MYK toplantısının ardından basın toplantısında soruları cevapladı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun eleştirilerine cevap veren Ünal şunları söyledi:

Bunları değerlendirmeye değer görmüyorum. Nihayetinde bu yapılan değerlendirmeler daha çok bir spekülasyon oluşturmak ve yeni tartışma alanı oluşturmak, siyasal konum oluşturmak üzere bu dil ve söylem görülüyor. Bunlar Karamollaoğlu'nun kendi siyasi değerlendirmeleridir. Bunlarla ilgili sadece 'Temel Karamollooğlu böyle düşünüyormuş' gibi düşünüyorum.

KARAMOLLAOĞLU NE DEMİŞTİ?

Edirne'de konuşan Karamollaoğlu, şunları söylemişti:

Son zamanların en önemli hadisesi, Amerika'nın, İngiltere ve Fransa ile Suriye'yi vurması oldu. Biz bunu hakikaten Müslümanlar için önemli bir gecenin sabahında, sanki sadece Suriye'de, Eset rejiminden değil bütün Müslümanlardan öç almak için yapılan bir saldırı olarak gördük ve lanetledik. Bizi üzen hükümetin yaklaşımı oldu. Yani onlar bunu olumlu karşıladıklarını ifade ettiler, bu kanaate nasıl gelir, idrak etmek, anlamak mümkün değil.

(AK Parti ile ittifak mümkün mü?) Biz bir ittifak kurabilir miyiz? Garip geliyor ama arkadaşlar derse ki 'Biz size devleti teslim ettik, gelin beraber yönetelim, kararları da siz alın' o zaman varız. Ama sil baştan her şeyi değiştirmek şartıyla. Başka türlü ülkenin düze çıkması mümkün değil. Bir numaralı mesele adaletin tesisidir. Adalet olmadan bir ülkede huzur olmaz. İkincisi işin ehline verilmesidir. Bu arkadaşlar işin ehline vermeyi istemiyorlar artık. Çünkü ehil insan geldiğinde 'Bunların yapma dediği işi yaparım, ancak böyle düzelir' diyor. Üçüncüsü de kucaklaşma. Bu memlekette bizim farklı fikirlerde, inançlarda olan insanlar olarak kucaklaşmaya ihtiyacımız var. Huzur başka türlü sağlanmaz ki."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
Bu kadar ağır söze karşı böyle cılız bir karşılık çok şaşırtıcı..Yani bu demektir ki Temel Reis i illa ki ikna ederiz düşüncesi var. Temel Reis toplumda gördüğü bu ilgiyi kolay kaybetmemek için asla Akp nin tekliflerine yanaşmayacaktır. Bence genel seçimler Akp için fiyasko olacak ve bu yüzden Mhp ile ayrılacaklar ve yeni ittifak ı Hdp ile deneyecekler. Tahminim bu
Ak Parti artık kokmaya başladın. Oylarımız Saadete....Memleketi bitirdiniz.O Suriyeliler bir yerlerinize girsin emi...
AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal .Bunları değerlendirmeye değer görmüyorum demiş sen ve senin savunduğun zihniyetide sahsım olarak kala almıyorum herşey ortada HERŞEY önce adalet adalet adalet adalet
TÜM ZAMANLARIN EN BÜYÜK HATALARINI FIRILDAKLARINI YAPTINIZ. ÖYLE DÖNÜYORSUNUZ Kİ HIZINIZA YETİŞİLMİYOR. DÜN KATİL ABEDE RESMEN KIBLENİZ OLDU. TÜM DÜNMYADA KENDİSİYLE ÇELİŞEN KENDİSİNİ YALANCI ÇIKARAN BÖYLE SİZİN GİBİ BİR TOPLULUK GELMEDİ GELMEYECEK DE. VE SİZE DESTEK VEREN SÜPER ZEKALI BİR KİTLE DE GELMEYECEK BUNA EMİN OLUN. KANDIRILMAYA DEVAM YOLA DA DEVAM AMA ARTIK BİR YERE KADAR. SONUNUZ GELDİ YARATTIĞINIZ CEHENNEM SİZİ DE YOK EDECEK ...
Verecek cevapları olduğunu sanmıyorum... Her şey yeterince ortada.... Verilecek cevabı zaten Fransa Cumhurbaşkanı verdi... Dinlemeyenler için'' Türkiye ile Rusyanın arasını açtık' Zaten atılan füzeler bizimkilerin içini soğutmadı... Kesintisiz bombalayıp. Suriyede bir tane bile yaşayan çanlı kalmadığında çok mutlu olacaklardır
Sol görüşlüyüm ama temel beyi ve saadet partisini takdirle takip ediyorum. Bizim için kişilerden önce ideolojiler gelir, ideolojilerden öncede vatan gelir. Sağı solu muhafazakarı kalmadı bu işin, işler iyice boka sardı, ekonomi bitti, eğitim bitti, inşaat bitti, dış politika bitti, ahlak bitti. Biraz sağduyu ve tatlı dil başlamak için yeterli, teknolojiye yatırım yapmayan akp diktiği betonların altında ezilmeye mahkumdur!
herkes saadetci olmus :)) ak partinin karsisinda olsundafak eez isterse israil olsun.
Ciddiyetsiz, sorumsuz iktidar,neolacak.Adam eksiklerini zi tamamlıyayım, herkes kazansın diyor, sen kibir dağlarındasın.
bir üst deki yorumcuyu tebrik ediyorum görüyorum artık türk milleti gercekden gözünü açtı herkes mhp yi egele edeceğini hdp ittifak yapacağını biliyor AKP nın bide bu haber konuşmanın tamamını kapsamamış bu milletvekili milleti için ne yapmışki bide çıkmış insanları yönlerndiriyor.
SÖZ KONUSU VATAN İSE,GERİSİ TEFERRUATTIR!!!
doğru laf.musluman bir ülkeyi vuruyorlar reis yanlış yapıyor.dun ey amerika diyordun.bugun koçum america
yani iplememişler Karamollaoğlu nu...
bence hiç cevap verilmese daha iyi olurdu gaale alınacak bir siyasi kimliğe sahip bir zat değil karamollaoğlu
aRAdaki farkı anlayamadım..Sizin yaptıklarınızı onaylamıyor tasvip etmiyorum dedi..İçeri girmedi..Ötekisi girdi..Ne dersem içeri girerim ne demezsem girmem..İnce çizgi nedir.İçeri girmiyorsan düşünce özgürlüğü var giriyorsam düşünce özgürlüğü yok demek mi oluyor..
Yorumları okudukça ülkemizin geleceğine dair umutlarım arttı. Herkesin vatanına ve adalete sahip çıkması çok güzel.
Temel beyin söylediklerini fikirsel anlamda değerlendirmekten yoksun şahısların yaşına, eşine, partisinin en son aldığı oy oranına bakarak dalga geçenler, geçmişi olmayanlar, göreceğiz bakalım ilk genel seçimlerde bakalım ne yapacaksınız.
Diğer Haberler